Forum » PPA
[#91] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@recedent, post #86

Kolejny z nadesłanych artykułów został zamieszczony. Tym razem wpadł do działu Publicystyka.
[#92] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #91

No i brawo dla młodego Amigowca tekst może krótki ale politycznie poprawny cyt: " i nie mogłem się nadziwić jak barwne, jak piękne są gry na ten komputer. Największe wrażenie zrobiła na mnie gra "Ruff n’ Tumble" - według mnie najlepsza gra jaka wyszła na "pięćsetkę"

BrawoOK

Czekamy na resztę artków

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 08:46:26 przez _heniek29cr_
[#93] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #91

Całkiem spoko historia, pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia na SACP ;)
[#94] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #92

Dziękuję za miłe słowa. Do zobaczenia na SACPie OK
[#95] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #92

Ruff'n'Tumble rządzi! szeroki uśmiech
[#96] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #91

Czy to już wszystkie? czy jest gdzie zbiór do wszystkich, aby jeszcze raz sobie przeczytać i zdecydować o przydziale fantów ;) ?
[#97] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@Bartek2075, post #94

Świetna historia. Cieszy mnie że ktoś tak młody złapał amigowego wirusa :).
[#98] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@WojT_GL, post #96

Chyba nie wszystko na razie jest mój w komentarzu oraz dwa już opublikowane więc 3 razem a z tego co pamiętam miały być cztery.
Czekamy na głos redakcji w tej sprawie.
[#99] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #98

Sorry za post pod postem ale przypomniało mi się, że jak będą wszystkie to redakcja da info. w aktualnościach
Pozdrawiam
[#100] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #91

Kolejny artykuł zamieszczony.
[#101] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #91

Może i jestem bezkrytyczny, mam klapki na oczach a wiadomo, że jest posucha w naszym amigowym światku, ale mnie te "artki" urzekają! Urzekają przede wszystkim swoją autentycznością.

Oczywiście, w myśl zasady "szukajcie a znajdziecie", każdy widzi w nich to co chce zobaczyć.
Ja szukam pozytywnych treści i je w nich znajduje- dzięki chłopaki OK
[#102] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #100

Aż zachciało mi się skanować OK
[#103] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #100

O ja cię kręcę SkanPower
WowOK BrawoOK
[#104] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@BULI, post #101

Bardzo fajny artykuł, nie wiedziałem, że Rzookol zbiera skanery. Też nie pojmuję dlaczego konkurs został uznany za porażkę.
[#105] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@jubi, post #104

Głównie przez ilość nadsłanych prac.
[#106] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@jubi, post #104

Nie zbieram z samej przyjemności zbierania skanerów tylko po to by robić/testować sterowniki :). Nieraz także pożyczam bo np. fujitsu fi-6130 kosztuje 4000PLN, ale fajnie że dało się zrobić sterownik do czegoś profesjonalnego i nawet sensownie to pod MorphOSem działa.

Jak ogarnę się z trochę z czasem to zrobię backport do AmigaOSu 3.x (komercyjny).


Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 11:58:18 przez michal_zukowski
[#107] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@michal_zukowski, post #106

Jak ogarnę się z trochę z czasem to zrobię backport do AmigaOSu 3.x (komercyjny).


OK
[#108] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #105

Panie Arti od ilości prac...heh samego konkursu, żeś autorem został i pomysłodawcą...żeby nie powiedzieć winnym bua ha ha
Teraz już mija kolejny miesiąc a wy cudowni redaktorzy/ recenzenci vel moderatorzy... nawet nie potraficie wszystkich prac w jeden plac zebrać ..... ale na nas naparzać, że za mało, że mało merytorycznie, i tylko kilka akapitów...i w ogóle odwołujemy...a my co czas poświęcili kosztem np: rodziny...pracy....czy w ogóle własnego czasu wolnego aby tutaj dać....oddać wam szacunek za organizację i w ogóle inicjatywę PPA, która wydawała się słuszna bo tak czułem.....macie nas Głęboko w DUPIE z artim na czele aby te skromne według was a przede wszystkim artiego (któremu nomen omen kiedyś za free wysłałem fanty amigowe nawet przesyłkę pokryłam.....dziękując za prowadzenie forum....sic....) tak te skromne artykuły się w końcu tu pojawiły....
Powiem tak .......nawet na alledrogo nie dałem się nigdy tak wydymać jak tu....
Z pozdrowieniami heniek29crOK

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 23:09:09 przez _heniek29cr_
[#109] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #108

Wetknął Hustką śpiewała hje hje
[#110] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #108

Albo wódka albo forum. Nigdy razem
[#111] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #110

Zamiast odwracać kota ogonem weź odpowiedzialność na siebie za ten konkurs i tyle....
Pomysłodawcą jest arti....a później to już tylko wielkie żale zamiast podziękowań.
Panie kolego ale może czekaj znowu coś Ci wyślę za free to będziesz miły co?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 00:32:42 przez _heniek29cr_
[#112] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #108

Pomijając przytyki to masz rację, choć w zauważ, że nie ma nas i was. Portal jest inicjatywą tworzoną przez użytkowników. Jak dołączałem swego czasu do składu redakcyjnego to po to żeby dodawać czy usprawniać nowe elementy na stronie jako jej użytkownik. W omawianym temacie szybkości zamieszczania artykułów można było nieco poprawić i tu jest wina czy problem organizacyjny osób, które mają uprawnienia do zamieszczania artykułów, w tym również moja. To jest ogólnie problem większości inicjatyw "w wolnym czasie", w których uczestniczę czy uczestniczyłem. Na przykład kto ma zamieścić artykuły po ukończeniu konkursu. To powinno być dogadane wcześniej. Czasami jest brak jakiegoś sygnału kto zamieszcza albo to wylatuje z głowy przy natłoku innych spraw. Nie ma co wylewać żali, moim zdaniem teraz to już nic nie da. Po prostu poprawić wewnętrznie by w przyszłości od strony zamieszczających pewne elementy lepiej funkcjonowały i będzie ok.

Zauważ, że wszystkie artykuły w jeden dzień nie zostały zamieszczone. Nie wynika to z tego, że redaktorzy czy osoby uprawnione do dodawania artykułów są leniwi, ale może po prostu nie mają na tyle czasu co kiedyś? To też powinno być uwzględnione przy wystartowaniu konkursu, ale to już było. To nie jest potrafienie czy niepotrafienie.

Jak przykładowo ja mam się czuć gdy szukałem osób do współpracy przy kodzie strony żeby komuś przekazać jak działa kod, by pisać nowe elementy a zgłaszają się osoby, które mają słomiany zapał i marnują mój czas na wprowadzanie po czym piszą, że nie mają czasu? Również mógłbym napisać, że mają mnie gdzieś czy coś, ale rozumiem, że ludzie się czasem deklarują a nie potrafią sobie zorganizować czasu by za słowem poszły czyny, zaangażowanie. Nie mam na tyle czasu co kiedyś żeby rozwijać stronę, chciałem komuś przekazać wiedzę, ale nie ma osób z odpowiednim zaangażowaniem. Narzekać jest łatwo.

Oczywiście można i należy oczekiwać od osób prowadzących konkursy czy stronę więcej, na przykład lepszej komunikacji wewn. i zewn. Tu jest pole do poprawy. Natomiast na decyzję co do konkursu nie obrażałbym się - to była wola organizatora i tu już wszystko napisano w temacie.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 01:14:52 przez grxmrx
[#113] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #110

A propo's _arti....
Kiedyś miałem problem z jednym z userów tego forum...generalnie o czyste złodziejstwo i próbę wyłudzenia szkło i zgłosiłem to właśnie jemu i w odpowiedzi usłyszałem, że "mi sprzęt naprawił i to tanio i itp. Itd" ...ale jak pisałem trudno aby redaktora forum w balona robił to dalej ciągnął frazę, że wszytko ok
Generalnie daj zarobić lub daj za free sprzęt to jesteś git:- ) Lub daj kasę i masz redaktora/ moderatora po swojej stronie
Bravo _arti brawoOK
[#114] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@grxmrx, post #112

Rozumiem redaktorze i podziwiam spokój bo już myślałem, że mam bana z mojej strony przepraszam za atak na ppa ale postawa _arti trochę kłóci mi się z moralnością, która powinna tutaj przyświecać....
Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 01:29:20 przez _heniek29cr_
[#115] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@grxmrx, post #112

Większość jest "nie w temacie" sprawy z kodem. To o czym piszesz wymaga specjalistycznej wiedzy, przeciętny użytkownik taki jak ja nie jest w stanie w tym pomóc. Więc nie powinno być to wypominane.
Zauważ że to jest jeden z elementów sytuacji, i wątpię czy kod strony jest najważniejszy. Z wypowiedzi redaktorów i moderatorów przebija jakaś wyższość, jakby ich czas był cenniejszy niż np. mój czas czy "zwykłego użytkownika". Nie godzę się na takie myślenie. Powiedzieć że redakcja PPA ma wysokie poczucie własnej wartości to prawie nic nie powiedzieć, to eufemizm. Po co tyle redaktorów i moderatorów, jak przychodzi co do czego i niemota.
Może w temacie konkursu napisano wszystko, ale warto zastanowić się czy czasem nie trzeba coś poprawić od swojej strony, zespołu PPA. Widzę mailmana, recedenta, ale reszta jest niewidoczna.
[#116] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #114

Round One!

_heniek29cr_ vs _arti


[#117] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@adam_mierzwa, post #115

Co do tej specjalistycznej wiedzy to na tym forum są osoby, które mają taką wiedzę i realizują komercyjne projekty w oparciu o tę wiedzę. Wiedza jest tylko nie ma zaangażowania czy czegoś więcej niż deklaracja pomocy.

Odnośnie wyższości i cenności czasu to może każdy widzi głównie swoje życie? Jakoś nie widzę żeby znak wyższości między czasem osób prowadzących stronę był inaczej wartościowany. Przykładowo ja nie wiem na ile wolnego czasu mają inni, wiem ile ja mam i ile miałem kiedyś a ile teraz. Nie widzę tu wyższości tylko przedstawiam fakty - kiedyś siedziałem na stronie kilkanaście godzin dziennie a to się zmieniło i chciałbym komuś przekazać wiedzę kto miałby dzisiaj tyle czasu co ja kiedyś. W tym zakresie, którym się zajmowałem.

W temacie zespołu to mam wrażenie, że zupełnie inaczej sobie niektórzy wyobrażają jakie zaangażowanie mogą mieć osoby kierujące stroną, ile ich może na codzień coś wnieść a także to jak może wyglądać funkcjonowanie strony. Jakie elementy wchodzą w codzienne obowiązki osób, które utrzymują stronę.
Fakty są takie, że w zeszłym roku jedna osoba z redakcji, która zajmowała się korektą i zamieszczaniem artykułów z braku czasu przestała się tym zajmować. Jak tylko to się stało faktem to zaczęliśmy szukać redaktorów, osób do pomocy. Z tej akcji wynikło to, że znalazło się parę osób, które pomagają przy korekcie artykułów. Dobre i to, ale taka współpraca też opiera się na wolnym czasie tych osób i siłą rzeczy może to generować przestoje, chyba że godzilibyśmy się na to, że wstawiamy artykuły "jak leci" bez żadnej korekty.

To nie chodzi nawet o liczbę osób a o koordynacje i dociągnięcie tematów do końca, za które czasami nie wiadomo kto do końca odpowiada. Nie oczekiwałbym od hobbystycznie prowadzonej strony i redaktorów strony co prowadzą stronę na tyle ile mają wolnego czasu, że będzie wszystko jak w komercyjnych serwisach.
Na pewno nie ma co się sugerować tym, że w dziale Komu Piwo jest wiele osób, ta lista nie przedstawia tego kto jest aktywny i w jakim zakresie obecnie. Ta niewidoczność to po prostu sygnał, że tych osób nie ma dawno w życiu portalu z takich czy innych względów.
[#118] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #108

Ja od siebie dodam tyle, że:

1. Wszystkie artykuły poza Twoim zostały już opublikowane.
2. Twój zajmuje więcej niż inne z uwagi na jakość stylistyczno-interpunkcyjną. Bełkot na forum można sobie wklejać, ale artykuły powinny mieć przynajmniej odrobinę jakości. Obróbka trwa. Ja się przyznam, że po jednym akapicie odpuściłem sobie, gdyż uznałem, że skoro ktoś nie szanuje podstaw języka, którym się posługuje, ja nie muszę się z tym męczyć. Obecnie przygotowanie do publikacji tego tekstu wykonuje ktoś inny.
[#119] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #118

A ja od siebie powiem Ci tak
1: Ze względu na charakter Twojej wypowiedzi kategorycznie zabraniam publikacji mojego dzieła!!!!
2: Jeżeli chodzi o odrobinę jakości to sam musisz się jeszcze wiele nauczyć chociażby w kwestii szacunku dla innych aby to forum było lepsze.....zresztą dziwię się, że taki burak, cham i prostak jak ty jest tu redaktorem.
3: Straciłem już resztki szacunku dla tego miejsca więc dziękuję za wszystko i żegnam


Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 09:30:38 przez _heniek29cr_
[#120] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #119

Apeluję o rozsądek, kolego. Przemyśl sprawę na spokojnie.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem