Forum » PPA
[#31] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_heniek29cr_, post #28

Może wyraziłem się nieprecyzyjnie, za co przepraszam. Moje gorzkie słowa skierowane były do ludzi, którzy najwyraźniej potrafią pisać dziesiątki/setki sążnistych postów o Januszach z Allegro ale zero artykułów na temat swojej ulubionej zabawki, mimo naprawde ciekawych nagród. Tobie (i innym konkursowiczom) oczywiście chwała i szacunek.

P. S. A wiecie, że nosiłem się z pomysłem na opisanie mojego "wymaksowanego" PowerMaca? No ale stwierdziłem że po pierwsze - to nie Amiga, a po drugie - jakoś tak głupio startować w redakcyjnym konkursie.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 21:26:24 przez recedent
[#32] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@recedent, post #26

Ale to co, oczekiwałeś że w 3 tygodnie ludzie, którzy nigdy nic nie napisali, dostarczą świetnych tekstów?
"Przecież najlepiej widać, że..." Że co, przepraszam? Więcej cierpliwości i taktu.
Jak jest taka sytuacja jak wyszła, to nanosi się poprawkę do regulaminu konkursu, a sam konkurs wydłuża o kolejne 3 tygodnie. Wybrany wariant to najgorsza opcja. I jeszcze to pisanie o czytelnikach jak o masie niezdolnej do niczego, nieładnie.
Zdarzało mi się brać udział w amigowych konkursach (i na forum Mufy, i na execu), ale takiego numeru to nie widziałem. A właściwie to widzę drugi raz w życiu (pierwszy raz to też był na PPA, konkurs blatów i kolega skrzyp, też niezłe jaja).
Czyli: nic nie róbmy, nic nie ma sensu?

edycja:
Widzę że przybyło parę postów i edycji.
To znaczy tak - nie wiem czy ktoś kto np. pisze teksty "zawodowo" powinien brać udział w takim konkursie. Mnie dziwi ta niecierpliwość po prostu, i te oczekiwania. Sam wiesz, że niekiedy trzy miesiące to zbyt mało.
Za łatwo odpuszczone to jest, moim zdaniem.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 21:28:41 przez adam_mierzwa
[#33] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@adam_mierzwa, post #32

Gdyby chociaż wpłynęło ich więcej niż mieliśmy nagród do rozdania...



Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 21:27:18 przez _arti
[#34] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #33

No ale do tego odniosłem się przecież - wydłużyć konkurs i sprecyzować oczekiwania. To naprawdę było za mało czasu. To nie są komputery używane codziennie, niekiedy weekend jest jedyną okazją przysiąść - zrobić zdjęcia, napisać kawałek tekstu.
Niekiedy druga-trzecia edycja dopiero się rozkręca. Pewne rzeczy wymagają po prostu czasu.
[#35] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@adam_mierzwa, post #34

Możesz mieć rację ale póki co nastroje w ekipie są jakie są.
[#36] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@adam_mierzwa, post #32

Nie oczekiwaliśmy świetnych tekstów. Oczekiwaliśmy po prostu tekstów. I popatrz, że niekoniecznie głębokich merytorycznie (opisanie ulubionego sprzętu z amigowej kolekcji nie wymaga jakichś głębokich riserczów czy wczytywania się w dokumentację techniczną), a nagrody były - nie powiem, całkiem całkiem. Przeliczyliśmy się. Nie spodziewaliśmy się, że taka przygniatająca większość czytelników PPA to... po prostu czytelnicy.

Osobiście przypomniała mi się sytuacja z ostatniego Amigowiska i konkursu SRAKA, na który wpłynęły 3 prace wyczerpujące narzucone kryteria (w tym jedna moja). Plus 3 od ludzi, którzy kryteriów nie przyswoili (z czego zrobiłem kategorię "wild"). Nagrody rozdałem (mam nadzieję, że dobrze służą). Ale ochota na ogranizowanie kolejnej edycji trochę mi przeszła.
[#37] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@adam_mierzwa, post #32

Konkurs się wydłuża jeśli są ku temu sygnały od ludzi, którzy pisaliby, że wzięliby udział, ale później albo potrzebują czasu, etc. To też oznacza tyle, że ludzi, którzy chcą i mogą pisać jest mało więc konkurs nie ma sensu ponieważ nie ma konkurowania.
Nie szedł bym tutaj od razu w skrajności typu "nic nie róbmy, nic nie ma sensu". Teksty przede wszystkim powinny wychodzić od redaktorów. Co nie zachęca bardziej niż pisanie i współpraca z ludźmi z pasją? Niestety w redakcji osoby niegdyś piszące teksty nie mają już tyle czasu na hobby co wcześniej. Życie się zmienia. Na pewno moje, choć dużo artykułów nie napisałem, ale zawsze. Gdyby treści od wewn. było więcej to wtedy byłoby to większą motywacją niż nagroda dla innych osób. Takie jest moje zdanie.
[#38] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@_arti, post #35

Szczerze mówiąc nosiłem się z zamiarem napisania czegoś co może nadawałoby się na konkurs ale zwyczajnie brakło czasu.
Wiecie, rozumiecie, praca dom, dom praca, dziecka itp.
Z racji tego że nie chciałem napisać trzech linijek dużą czcionką to nie napisałem wcale.
A gdyby tak wątek pozostawić otwarty bez chwilowego dedlajnu i później zdecydujecie czy coś będziecie z tym fantem robić.
Faktycznie w kilku z ostatnich wątków było wieloznakowe kiszenie tematów prowadzących donikąd, ale tam nie trzeba przysiąść żeby coś fajnego napisać.
Myślę że nie tylko mnie w tej konkursowej sytuacji mocno ograniczył brak wolnego czasu.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 21:44:13 przez mikecios
[#39] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@grxmrx, post #37

Identycznie jak u mikecios było u mnie.
Nosiłem się (i noszę nadal) z opisaniem jednej rzeczy z mojej kolekcji. Sam nie wiem czy w duecie z Amigą w której siedzi, czy nie. Niestety - trafiło w taki okres w moim życiu kiedy kompletnie nie mam wolnego czasu. Co gorsze nie wiem czy będę go miał nawet za miesiąc. Trudno więc było wysyłać sygnał, że "ja też" - skoro nie jestem w stanie sprecyzować terminu, w którym mógłbym tekst dostarczyć. Szkoda, ale - jak widać z postów powyżej - życie. Mimo wszystko, mam nadzieję, że uda mi się to kiedyś napisać :).
[#40] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@recedent, post #36

Po spędzeniu około 5 godzin na napisanie artykułu jest mi przykro, że jednak zostanie olany, czyli nie będzie przedstawiony społeczności do oceny, by konkurował z innymi. To tak jakby zrobić demo i go nie pokazać na demoparty tylko puścić od tak do oglądania. Nie jestem writerem, mam straszny styl, dlatego celem była tylko konkurencja z innymi, inaczej w ogole bym nie pisal, zeby nie zmuszac ludzi do czytania :).

Podsumowując... głupio wyszło, pewnie nikt wiecej nie będzie chciał uczestniczyć w żadnym konkursie na PPA. Wracam do fixowania Mosa bo release 3.10 czeka na 2 moje poprawki.
[#41] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@grxmrx, post #37

Konkurs nie musi mieć ukrytych celów, być bodźcem i t.p. Można go zrobić po prostu dla czystej zabawy. Tu był błąd oczekiwań redakcji. Po co sobie coś zakładać?
Pisałem o innych konkursach w których brałem udział. Tam nie było oczekiwań - trzeba było zgadnąć tytuły gier po fragmencie obrazka, czy podobne. Czy mniej ambitne? Ale po co to wartościować? Też nie było jakoś mega wiele osób, ale konkurs swoją rolę spełnił - dał trochę radości (zabawa, nagrody) tym którzy wzięli udział.

Ja bym nie wiązał aktywności "środowiska" z aktywnością redakcji. Ja na przykład nie oczekuje wogóle artykułów na PPA, dla mnie to przede wszystkim świetne źródło informacji i największe forum amigowe w Polsce.
Temat tworzenia treści i wciągania nowych osób nie jest łatwy, ale tworzenie sobie wyobrażeń i oczekiwań wobec uczestników konkursu, nieświadomych, jest błędne.
Cóż, społeczność jest "gnuśna", i trzeba pogodzić się z tym, że pierwsza edycja może być nieudana, ale nie od razu pisać że kolejnych nie będzie. Strasznie to przygnębiające, ten brak wiary w ludzi i cokolwiek. Jak długo nic nie było, to może minąć i pół roku nawet, z dwie edycje, zanim zacznie "to" niemrawo się turlać.

Pomysł - jest bardzo dobry, wysoka ocena na PPA (+18) - jest, wsparcie sponsorów - jest. Nie trzeba było wymiękać tak za wcześnie :)
[#42] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@michal_zukowski, post #40

Ale my Cię rozumiemy, że Tobie może być przykro. Może być przykro każdej z czterech osób, które cokolwiek nadesłały i macie do tego pełne prawo. Nam jednak też jest przykro, że nas zignorowała cała reszta, a jakieś uwagi i wyjaśnienia pojawiają się po fakcie. To tak jak gdybyśmy zorganizowali party z nagrodami, sponsorzy wystawili banery i dali nagrody dla aktywnych uczestników, a przyjeżdżają tylko 4 osoby, bo jednej nie pasuje termin, inna nie ma czasu to zrozumiałe. Nie liczyliśmy na 50 tekstów, ale być może tuzin, może ciut mniej. Wpłynęły cztery, gdzie nagród było dwa razy tyle i to nie byle jakie.

Konkurs miał za zadanie ożywić środowisko. Nie chcieliśmy aby opisywano gry, bo o starych kotletach nie chcecie czytać, a nowych nie ma. Podobnie z programami o rozmiarze większym niż pchełka. Widząc co się dzieje na forum, że wiele osób interesuje się sprzętem, ile do Graffiti wpływa zdjęć, że nowy sprzęt się pojawia, sądziliśmy że to właściwy kierunek, aby skierować zainteresowanie czytelników na coś innego niż Janusze biznesu, złodzieje z portali aukcyjnych, pieprzenie o polityce. Byliśmy w błędzie, bo poza czterema osobami, którym się chciało coś zrobić i nas pięcioma, którzy próbują to trzymać w ryzach i sprawiać, aby jednak portal nie był tylko forum, nikomu więcej na tym nie zależy. I to jest drogi Rzookolu przykre i smutne dla nas. Tak jak my rozumiemy Ciebie, tak ty zrozum nas. Twój tekst nie przepadnie, Twoja praca nie zmarnuje się. Jeżeli ty i każda z pozostałych trzech osób nie wyrazi sprzeciwu, Wasze teksty zostaną zamieszczone. Nie śmialibyśmy zrobić inaczej bo to pozostało jedynie, aby docenić Wasz trud i poświęcenie.
[#43] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@baderman, post #39

Miałem również zamiar zrobienie artka ale brakło mi czasu. Takie konkursy są bardzo mile widziane (nawet bez nagród).

@Mailman
Widząc co się dzieje na forum, że wiele osób interesuje się sprzętem, ile do Graffiti wpływa zdjęć, że nowy sprzęt się pojawia, sądziliśmy że to właściwy kierunek, aby skierować zainteresowanie czytelników na coś innego niż Janusze biznesu, złodzieje z portali aukcyjnych, pieprzenie o polityce.

I bardzo dobrze zrobiliście. Ja chcę więcej tego typu konkursów.

Ludzie, którzy chcą kulturalnie dyskutować na forum mają taką możliwość, dzięki temu że moderacja wycina politykę i tego typu rzeczy.

Kolega Selur na przykład jak ma robotę (np. grafikę do gry), to pracuje i nie udziela się na forum. Ale jak się "nudzi", to pisze o polityce i allegrowiczach itp.

Nie chcieliśmy aby opisywano gry, bo o starych kotletach nie chcecie czytać, a nowych nie ma.

Ja chcę czytać artykuły o "starych" grach na Amigę! To akurat najlepsza część PPA - Twoje i PopoCopa artki.

I to jest drogi Rzookolu przykre i smutne dla nas. Tak jak my rozumiemy Ciebie, tak ty zrozum nas. Twój tekst nie przepadnie, Twoja praca nie zmarnuje się. Jeżeli ty i każda z pozostałych trzech osób nie wyrazi sprzeciwu, Wasze teksty zostaną zamieszczone. Nie śmialibyśmy zrobić inaczej bo to pozostało jedynie, aby docenić Wasz trud i poświęcenie.

Wrzućcie Artki naszych pracowitych kolegów, przecież poszerzą obszerną bazę artykułów o kilka nowych i być może zyskają "plusiki" i pozytywne komentarze.

Jednym słowem nie zrażajcie się na starcie, myślę, że w przyszłości będzie więcej prac - tylko może dajcie trochę dłuższy czas. Myślę, że na takie "pospolite ruszenie" wielu użytkowników PPA gotów jest pójść.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 08:51:16 przez Hexmage960
[#44] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@Hexmage960, post #43

Chciałem jeszcze dopisać, że np. konkurs na muzykę Andrzeja Drozda jest bardzo popularny i wpływa wiele prac. A przecież temat znacznie trudniejszy.
[#45] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #42

Konkurs miał za zadanie ożywić środowisko


Środowisko jest jakie jest, poza tym nie każdy rodzi się bajkopisarzem
więc poziom może odbiegać od poziomu "Redaktorów" (dziwicie się?)
A wy teraz za całe środowisko olewacie cztery osoby, którym się chciało.
Ależ niesmak

IMHO wypadałoby się przyznać, że wymagania i oczekiwania redakcji nie zostały doprecyzowane, ogłosić falstart i zrehabilitować się zrestartowaniem pierwszej edycji konkursu na tekst o sprzęcie, bo jak widać po stronie uczestników jest chęć dostosowania się. pomysł

ps. (przypowieść)
Kiedy chodziłem na wywiadówki do średniej szkoły wysłuchiwałem narzekania na niską frekwencję i pretensje skierowane do nieobecnych. Po dwóch czy trzech takich przygnębiających spektaklach przestałem tam chodzić.
.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 09:48:14 przez rePeter
[wyróżniony] [#46] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@recedent, post #31

A wiecie, że nosiłem się z pomysłem na opisanie mojego "wymaksowanego" PowerMaca? No ale stwierdziłem że po pierwsze - to nie Amiga, a po drugie - jakoś tak głupio startować w redakcyjnym konkursie.


A napisać artka tak poza konkursem to już nie można, czy jak...

A poważnie, to kolejny sheetstorm o niczym.

Czy nie lepiej coś opisać, napisać jakiegoś artka, zamiast tracić czas na udzielanie się w tym sheetstormie?????
[#47] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@Dopuser, post #46

"Czy nie lepiej ..."

prawdziwa odpowiedz brzmi: NIE bo... i tutaj niech kazdy sobie dopisze wlasna wymowke - zona, praca, dzieci, zlamany palec, slepota, uszkodzona klawiatura itd. itp.
[#48] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@selur, post #47

Wymówkę ? Pitolisz Waść ociupinkę.
[#49] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mikecios, post #48

"Szczerze mówiąc nosiłem się z zamiarem napisania czegoś co może nadawałoby się na konkurs ale zwyczajnie brakło czasu"

takich co nosili ale nie doniesli niczego jest tu z tysiac ok, racja
[#50] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@selur, post #49

Pewnie masz rację ale to wynika z tego o czym napisałem.
Jakby nie patrzeć większość z nas to juz 40 i 40+ z pracą i rodzinami i dziećmi które jedno drugiemu podaje w drzwiach i na złamanie karku leci do pracy i tak w kółko więc zupełnie Cię mój drogi nie rozumiem.
No chyba że akurat u Ciebie jest luksusowo i masz luz jak w latach '90.
[#51] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mikecios, post #50

Ja wam troche zaniżam średnią (jestem 98’)
[#52] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@Bartek2075, post #51

Trochę świeżej krwi jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;)
[#53] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@Bartek2075, post #51

Niestety jesteś wyjątkiem, większość z nas to stare pryki. Ja z moim 85 rocznikiem jestem poniżej średniej z tego co zauważam.
A co do mojego krótkiego artykułu - jak najbardziej proszę go umieścić na PPA, parę osób już go czytało i podobno nie jest najgorszy, opisuje to co miał opisywać i tyle.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 14:40:26 przez madman15
[#54] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@rePeter, post #45

Ależ Wy wszyscy biadolicie. Na redakcję narzekać jest komu, ale przeczytać regulamin konkursu to już problem?

Tymczasem:
organizator, czyli portal PPA.PL zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu, jeśli wpłynie mniej niż 5 prac lub/i ich poziom będzie bardzo niski.


Możemy ten festiwal już zakończyć?
[#55] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@rePeter, post #45

Chyba nie zrozumiałeś. A analogia trochę nietrafiona.
[#56] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@alt_, post #54

organizator, czyli portal PPA.PL zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu, jeśli wpłynie mniej niż 5 prac lub/i ich poziom będzie bardzo niski.


To, że jest taki wpis w regulaminie to nie znaczy, że wszystko jest w porządku.

Moim zdaniem warto choćby w minimalny sposób docenić pracę tych czterech kolegów i rozdać symbolicznie chociaż jedną nagrodę!
..czyli wykazać się elastycznością i dostosować do sytuacji, pamiętając o celu nadrzędnym-ZACHĘCANIE (a nie zniechęcanie) szeroki uśmiech

EDIT..
I jeszcze jedno, żeby nie było, że teraz mamy masowy hejt na Redakcję PPA.
Napiszę co myślę.

Mam nadzieję, że wszyscy zdają sobie sprawę, że polemika dotyczy pomysłu na odwołanie w taki, a nie inny sposób samego konkursu. Nie negujemy tutaj, żadnych osób, a tym bardziej redakcję PPA.

Drodzy redaktorzy, cieszę się, że jesteście i że Wam się chce, a nawet jak Wam się już nie chce (bo ileż można użerać się z ludziskami), to szacunek dla Was, że dajecie radę.
Oczywiście, nie wyobrażajcie sobie, że jesteście "Bóg Wie Kim "

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 19:28:31 przez BULI
[#57] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #55

Chyba nie zrozumiałeś. A analogia trochę nietrafiona


O, jak protekcjonalnie, no całkiem, całkiem. No i masz regulamin.

A skoro już określiłeś kto rozumie a kto nie, pozostaje mi tylko życzyć
usunięcia kijka z przełyku Jego Wysokości.
.
[#58] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@rePeter, post #57

Cały ty. Udanego weekendu Królu.
[#59] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@mailman, post #58

OK, fakt, styl mam kiepski (choć jak Kuba bobu...).
Ale do meritum, nic nie spuścicie z tonu, redaktorzy?
Wszystko jest według was OK, bo regulamin?

Co do weekendu, wzajemnie Mistrzu.
.
[#60] Re: [konkurs] wątek konkursowy

@rePeter, post #59

A może by tak zapomnieć choć na chwilę o tych bólach redaktorów ppa i samemu coś sprezentować autorom tekstów? Pierwszy wpadł na ten pomysł Wójt_Gl (brawo Ty) i pokazać im, że sami możemy ten konkurs pociągnąć dalej? He?
Ja z racji tej propozycji sam zrzekam się czegokolwiek od innych mało tego też z chęcią coś dorzucę od siebie dla najbardziej wartościowego tekstu
I dzięki takiej sytuacji może kolejna edycja będzie już tylko nasza
Damy radę??
Pozdro
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem