[#31] Re: Odejście od PC.......

@[S]oprano, post #26

ee tam efunzine ... pod tym linkiem mają jeszcze fajniejsze dewocjonalia :D

http://www.butik.pl/amiga?l=pl

Pozdrawiam!

[#32] Re: Odejście od PC.......

@MarX, post #30

Hehe fex :D :D :D. Ta pigulka nawet ma fajny smak . A propos jakies 10 lat temu używałem Ami do gier. Kumple dowiedzieli sie ze odkurzam Ami i przesiadam sie na nią z PC. I co jest najlepsze wićkszość co mówi ze Ami to koopa itp. mówi także - Te, malin jak juz bedziesz miał ten zasilacz to moge przyjsc obejrzeć start Windowsa?? :D :D :D Jak usłyszeli o Workbenchu to i mszczeny opadły ze jest coś innego niż Winda :D. najeżdzają a jednak chcą zobaczyc jak to to działa ..... dziwne moze jakis bład w matrixie ;)

[#33] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #32

Tak jest zawsze a w szczegolnosci jak pokazesz im programy po MUI miodzio i sie pytali czy mozna te programy odpalic na fuj "eXPert oknie" kiedys dla pokazu zrobilem system ze wygladal jak win wtedy 95 albo 98 to dopiero szczeny w dol ale i tak na krotko go mialem bo wolalem MCP.

[#34] Re: Odejście od PC.......

@MarX, post #30

Kup sobie jeszcze przynajmniej trochę fastu, i jak masz monitorek SVGA to też adapter SVGA, 640x480 na takim monitorku nie umywa się do jakości obrazu na jakimś TV czy C=. Ja na szczęście mam i monitor i tv podłączone do Ami na raz, więc jak odpalam PALową gierkę to biorę tylko pilotka i odpalam TV.

Co do szkoły to zostało mi już jej niewiele (nie licząc przyszłych studiów :D ), zastanawiam się załadować mój sprzęt do plecaka kiedyś (oczywiście wszystko mi się nie zmieści ) i zaprezentować na informatyce. Szkoda, tylko, że w sali nie mają TV, bo tak nie pokażę im PALowych rzeczy. Szkoda jescze, że mam tylko 020 .

Na razie mam zamiar zakupić interfejs ps/2 do myszki i kabelek SERNET. Przydała by się też jakaś dopałka.

[#35] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #24

jestes fenomenem! :D
tak trzymać, bo takich nam trzeba.
obys tylko wytrwał przy swojej decyzji...
[#36] Re: Odejście od PC.......

@Korni, post #34

e własnie.... ktos tu gadał ze miał jakis os podobny do win 95......czy to cóś ruszy na gołej A1200?? jak sie to nazywa?dajcie tytuły i linki do jakis demek co wyciskają wszystko lub prawie wszystko z gołej 1200. na fast nie mam kasiorki bo jeszcze musze szykowac 50 zł na zasilacz hddeka i przejściówke 2,5na3,5 a ostatnio babunia kasy skąpi....

[#37] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #1

hehe wićcej takich jak ja..... :D przy decyzji pozostane - C64 od 2 lat codziennie wyświetla giane sisters i grubz (taki klon wormsów :D) PSX też czyta piracone GTA2 i inne hity. Ami na pewno zostanie gorąco przyjćta :D :D :D. Co sie porobiło żeby newscholowe pokolenie które wychowuje sie na PC ma renegatów wracających do oldskool. mnie od zawsze krćcił temat Ami i Commodore, pamietam jak nie chćtnie przesiadałem sić z Ami 1200 na Cyrixa 686 i 96 mb ramu ;) Teraz czas wyrównać swoje rachunki wobec Ami i zostawić grzyba - niech stoi i zarasta kurzem....Ale net i mp3 to poki co domena pc - na ppc ani fast nie mam funduszy :(



PZDR

[#38] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #36

kolega Denver nie mówił o windołsopodobnym systemie na Ami tylo, że tak sobie skonfigurował GUI AmigaOS że ten przypominał wyglądem $win.
[#39] Re: Odejście od PC.......

@R-Tea, post #38

aha juz rozumiem. teraz pozostaje oczekiwanie na powrót kumpla ze szpitala....wtedy w łapska dostane zasilacz i jazda...... ciekawe czy znów polegnie na 18 godzinnej sesji w jakąś gierce :D

[#40] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #37

masz pełną wersję grubz czy tylko ten preview?
u mnie na tapecie w c128 jest Scenario, nawet mam zamiar zrobić jakaś wspólczesną wersję tego pod SDL ale na razie robie engine dla platwormówki/strzelanki wiec zajmę się tym później
[#41] Re: Odejście od PC.......

@rzookol, post #40

hmm szczerze to nie wiem. mam do wyboru trzy plansze, ilosc robali itp. jak juz to ustawie to przenosi cie na jakis swiatek (np. zima) i mozesz strzelac do innych wormsów albo nawet pograć z kolegą. pojecia nie mam co to jest ale sciągalem to jeszcze za czasów modemu czyli jakies dobre 9 miechów temu.

[#42] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #41

Niezły masz rozrzut od Fastu za jakieś 50zł do PPC za niewiem jakie pieniądze, a pozatym sam procek to niewszystko, przydałaby się jescze karta graficzna.

[#43] Re: Odejście od PC.......

@Korni, post #42

do roboty nie mam czasu isc bo sie ucze i bćde godziny zarywał na UFO i Settlersach, babunia ma dziury w kieszeniach i zawsze dla mnie nie ma kasiorki a rodzice niewyrobili sobie nawyku dawania kieszonkowego......Te 25 zł na zasilacz były wynikiem odmawiania sobie wszystkiego przez 2 miechy ;). Na PPC to chyba uzbieram jak bede na emeryturce

[#44] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #36

podaj mi maila to ci wysle i wymagania ma chyba amiga500 wiec bez obaw ja to puszczalem na amidze 1200 z MTec 1204 i chodzilo i to niebyl os tylko wb troche przerobiony

[#45] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #43

The Settlers to extra-giera. Gram sobie teraz na mapsize 7 z dwoma przeciwnikami. Prawie cała mapa zajęta. A różowi są trochę mocniejsi i więksi ode mnie i toczę z nimi zacięty bój, ale oczywiście ja im więcej spaliłem niż oni mi :D A jescze lepiej gra się z żywym przeciwnikiem.

A w UFO nie grałem jeszcze.

P.S: Przeczytaj sobie opis Settlersów strefie gier, jest naprawdę niezły.

[#46] Re: Odejście od PC.......

@R-Tea, post #38

:D dzieki R-Tea za sprostowanie koledze ze nie ma windy na amige aha a moze ktos wspomoze mnie finansowo i cos kupi do amigi, potrzebuje moja amiga4000 mediatora a dokladnie ja mam taka potrzebe.

[#47] Re: Odejście od PC.......

@Korni, post #45

Jestem :D Własnie wróciłem z budy - nawróciłem jednego kumpla - zaczął używać Amithlona z najnowszą partycją WB 3.1 PL i nawet ma AmiGG :D. Inni jak sie dowiedzieli że na Ami nie ma wirusów osłupieli. Mój mail to zapasowy3@o2.pl. A propos - czy Amiga z romem 3.1 jest zdolna do bootowania sie z dyskietki zapisanej w formacie Cross Dos i nagranym na niej Workbenchem?? Czy wogóle A1200 potrafi bootowac z dyskietek w systemie Cross Dos


PZDR :D

[#48] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #47

Standardowo rom 3.1 nie zabootuje sie z Cross Dosu, ale po modyfikacji romu i ponownym umieszczeniu go w kosci (sa odpowiednie programtory dla "czystych" kostek) moze by dalo rade. A jesli chodzi o Amithlona to nigdy nie uzywalem.
[#49] Re: Odejście od PC.......

@R-Tea, post #35

jestes fenomenem!

Ja tam bym to nazwał trochę inaczej... Ale co tam, niech się chłopak cieszy.
Szkoda tylko że młody, i szybko może mu to z głowy wywietrzeć...

[#50] Re: Odejście od PC.......

@Andrzej Drozd, post #48

Qrcze informacja z ostatniej chwili - kumpel sie rozchorowal i bedzie leżał w szpitalu do poniedziałku. Boshe ciekawe ile jeszcze sie naczekam. A propos dowiedziałem sie jeszcze że to zasilacz Ecsomowski. Nie wiem czemu ale brat zaraz po kupieniu A1200 jak zobaczył ten zasilacz i mówił ze nie bedzie sić mćczył i podpioł zasilacz od A600. Ciekawe jakim cudem padł....Przecież to tylko 18 godzin :D. Czy te Escomowskie zasilacze rzeczywiście są takie kijowate??



PZDR :D

[#51] Re: Odejście od PC.......

@MinisterQ, post #49

Heh rozumiem cie MinisterQ. Tylko jakbyś spćdził tyle czasu na PC ile ja i oglądał te bezsensowne zwisy i błedy na kompie kupionym w 1999 roku za 8000 to byś sie przesiadł nawet na AtariST. Może po dzićsićciu latach obcowania z Ami bede mówił tak jak ty??? Wszystko sie wyjasni. Rozumiem cie doskonale - Ty czujesz taką niechćć do Ami jak ja do PC:D

PZDR :D

[#52] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #1

Hehe swiatek Amigowy coraz bardziej mi sie podoba :D. Na stronce www.pfk.one.pl jest wzmianka ze podkłady do piosenek Kalibra 44 (mój ulubiony zespół :D) z płyty Ksićga tajemnicza.Prolog były robione na Amidze 500!! Podkłady do innych płyt były robione już na PC. Jak sie dowiedziałem ze tak dobre bity można zrobic na zwykłej Ami 500 spadłem z krzesła :D:D:D


PZDR :D

[#53] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #51

Heh rozumiem cie MinisterQ.

Polemizowałbym...

Tylko jakbyś spćdził tyle czasu na PC ile ja i oglądał te bezsensowne zwisy i błedy na kompie kupionym w 1999 roku za 8000 to byś sie przesiadł nawet na AtariST.

Jestem zawodowym elektronikiem i serwisantem sprzętu, potrafię sobie radzić.

Rozumiem cie doskonale - Ty czujesz taką niechćć do Ami

Właśnie tym zdaniem dobitnie pokazałeś że jest wprost przeciwnie.
Ale akurat w tej chwili to jest dla mnie najmniej ważne.

[#54] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #50

Ja się nie spotkałem z zasilaczem escomowskim, wszytkie standardowe zewnętrzne są pod szyldem C=. A co do ich wytrzymałości to nie testowałem jej nadmiernie. Mam trzy zasilacze :P (impulsowy od A500, A1200, i jeszcze jeden ciężki od A500). Najlepszym zewnętrznym serwowanym przez C= był PSU impulsowy A500 (Być może, ale nie sprawdzałem ten od A600, tylko nie wiem czy wszystkie PSU od A600 są nazwane A300, bo tylko taki widziałem na żywo).

Mój PSU impulsowy od A500 chodził bez przerwy przez 10 godzin i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów :P. Jeszcze można powiedzieć, że Amisie są dość wrażliwe na wszelkie przepięcia itp. Więc radzę używać listwy i gniazdka z uziemieniem.

A zasilacz, jeśli zamierzasz podłączyć dysk 3,5" przydałby się lepszy bo podobno lepiej nienadwyrężać zasilaniem dysku z płyty głównej. Na http://www.efunzine.com mają nawet przyzwoite ceny takich zasilaczy.

Co do bootowania z pc-dyskietki to już wiesz, że raczej będzie ciężko . Po prostu trzeba mieć tego WB3.1 na ami-dyskietkach, bez tego ani rusz, ale jak będziesz posiadał dysk 3,5" to nie widzę problemów z podłączeniem go do PC, i zgraniem wszystkiego za pomocą Amithlona. Można też spróbować spreparować dysk z kilkoma partycjami, a wśród nich jedną w FAT (MountDOS i FAT95), wtedy również będzie ok, chociaż myślę, że lepiej z poziomu Amithlona, albo jeśli masz WIN XP to też z WINUAE.

Ale, żem się rozpisał, motyla noga!

[#55] Re: Odejście od PC.......

@Korni, post #54

Hmm, czy warto próbować robić wrażenie na kumplach pecetowcach? Chyba
najbardziej zdziwi ich fakt, że ten okienkowy system chodzi na 2 MB i
14 MHz procesorze. Tak czy inaczej, to komputer stanowi dodatek do
Twojej głowy, a nie odwrotnie (chociaż ostatnio jakby w miarę rozwoju
komputerów, ich użytkownicy cofają się w rozwoju ;), więc jeśli
chcesz używać gołej A1200 to dobrze świadczy o Tobie ;)). Jeśli
chodzi o rzeczy na które warto zwrócić uwagę, to (w kolejności
ważności):
Hardware:
1. twardy dysk
2. min 4 MB fastu
3. jakiś min. 68030 przydałby się
4. monitor Multisync
5. jakbyś miał
k. graf., sieć - to pewnie kumpli byś zdziwił
Soft:
1. NewIcons
2. Jak najwięcej softu pod MUI (ale karta turbo polecana)

Ja kumpla pecetowca jednak ostatnio zdziwiłem :)
[#56] Re: Odejście od PC.......

@Korni, post #54

Hehe :D. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Bede zbieral walute na Apolla 030,16 mb simm i jakis dyskacz około 1 GB. Tylko ciekawe ile lat mi to zajmie :D.25 zł na zasilacz zbieralem dłuuuuuuuuugo. Starsi cienko stoją zresztą główne źródło dochodu (babcia :D) też coś renty skąpi. Może kiedys Dzis instalowałem Winde na nowym grzybie u kumpla (P4 2,8, 1 GB ram) jak sie dowiedział ze takie "cóś" podobne do Windy rusza na 2 MB ramu to tylko wzruszył ramionami, ale jak sie dowiedzial że na procesorze 14 mhz to kopara udeżyła w biurko z dużą prćdkośćią :D




PZDR

[#57] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #56

No cóż, OS3.1 chodzi nienajgorzej na 68000 7 MHz. Byle NewIcons nie
instalować - zawsze pozostają MagicWB.....
[#58] Re: Odejście od PC.......

@wali7, post #57

Masz tam wyslane te pliki i masz wytlumaczone jak je zainsatalowac. :D

[#59] Re: Odejście od PC.......

@malin666, post #1

" Jak wszyscy bylem PCiarzem ale znudziło mi sie ogląqdanie bluescrennów" - Win98 troche przestarzaly a i plyta na ESCsie delikatnie mowiac nie nalezy do dobrych...malin666 napisał(a):
[#60] Re: Odejście od PC.......

@Poke, post #59

I... nie kumam tego cytatu

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem