[#91] Re: Amiga i GeForce

@Hugen, post #90

no co.... dziala i to juz nawet niezle jak na takie "demo" a do lipca jeszcze czasu ze hohohohoh
[#92] Re: Amiga i GeForce

@c3h6, post #91

taaa, o ile to lipiec będzie, ale rzeczywistą wydajność dopiero w pełnym praniu zobaczymy, a Haiku do stabilności jeszcze troszkę brakuje...nie ukrywajmy,chociaż cały czas idzie w dobrym kierunku...
[#93] Re: Amiga i GeForce

@c3h6, post #82

nie raczej nie ściągałem ostatnio nowych lib...upsss, nie były mi az tak potrzebne
[#94] Re: Amiga i GeForce

@c3h6, post #87

taa Max v3.1 beta z tak zwaną akceleracją a wcześniej R5
[#95] Re: Amiga i GeForce

@Hugen, post #94

R5 tez z tzw akceleracja?
[#96] Re: Amiga i GeForce

@Hugen, post #94

polecam wiec Be Dev 2.2 lub Zete :)
[#97] Re: Amiga i GeForce

@c3h6, post #96

dev jest po francusku i dziękuje, nawet mimo możliwości zangielszczenia dużej ilości, nad zetą właśnie pracuje, i już niedługo będę wiedział całą nagą prawdę o tym jak i w jaki sposób yT mół zwalić tak świetny system
[#98] Re: Amiga i GeForce

@c3h6, post #95

tak pod R5 stery na to też są
[#99] Re: Amiga i GeForce

@Hugen, post #1

Hugen napisał(a):

> a nie mają do równie popularnych i wydajnych kart nVidia
> GeForce,

bo sterowniki z 3D robi tylko NVidia i raczej watpie zeby im sie chcialo robic je dla mosa czy os4, a darmowe sa tylke te wykorzystujace framebuffer.
nie dajac zadnych sterow wykluczasz problem jaki by byl gdyby kilka osob kupilo nvidie do pega czy os4 i potem wylo ze nie dziala 3d.
[#100] Re: Amiga i GeForce

@Valwit, post #99

ale jednak, tak było chyba kiedyś na linuksie?

Framebuffer jest abstraktem sprzętu obsługującego grafikę. Reprezentuje on sprzętowy bufor ramki, oraz umożliwia aplikacjom dostęp do niego poprzez dobrze zdefiniowany interfejs, tak aby program nie musiał komunikować się z układem graficznym za pomocą niskopoziomowych funkcji.

i to działało jednak jakby niebyło, w końcu była to jakaś alternatywa... :)
[#101] Re: Amiga i GeForce

@Hugen, post #100

Programowi to system daje interface... Framebuffer to interface dla
systemu... Byś bez sterowników dydykowanych mógł wystartować kompa i
zainstalować sterowniki... chyba, że nie chcesz akceleracji itp...
Tylko wtedy zadam ponownie pytanie "po co takie cos"?

[#102] Re: Amiga i GeForce

@Hugen, post #100

Ty, ale powiedz że nie jesteś jakimś koderem z beosa? Bo ostatnio zacząłem się interesować tym systemem, ale jak tam siedzą tacy "specjaliści", to ja dziękuję...

[#103] Re: Amiga i GeForce

@MinisterQ, post #102

MinisterQ napisał(a):

> Ty, ale powiedz że nie jesteś jakimś koderem z beosa? Bo
> ostatnio zacząłem się interesować tym systemem, ale jak tam
> siedzą tacy "specjaliści", to ja dziękuję...
>
>

weż się gościu w garść jakbym był wogóle "koderem" to bym na ten temat dewagacji nie prowadził tylko Haiku kończył, ale widać jacyś tam siedzą
skoro pod nVidie i kupe innych kart stery są, jakieby niebyły ale nikt się rozadrze, a milionów też nikt za to nie dostaje
[#104] Re: Amiga i GeForce

@Hugen, post #103

Uff, ulżyło mi. Naprawdę.

[#105] Re: Amiga i GeForce

@MinisterQ, post #104

jakby co możesz pomóc chłopakom robić BeGadu pod np NetServer, na który go niema, ponoć Posix nie tego, albo nawet w wersjii dla Bone :D
[#106] Re: Amiga i GeForce

@Hugen, post #105

Może za dwa tygodnie.

[#107] Re: Amiga i GeForce

@MinisterQ, post #106

[#108] Re: Amiga i GeForce

@Hugen, post #105

jakby co możesz pomóc chłopakom robić BeGadu pod np NetServer, na który go niema, ponoć Posix nie tego, albo nawet w wersjii dla Bone

Dobry pomysl z tym ze nazwa powinna zostac oryginalna - AmiGG - i dodatkowo defaultowa skorka powinna zawierac boing ball aby podkreslac amigowe pochodzenie programu :P
[#109] Re: Amiga i GeForce

@Andrzej Drozd, post #108

Amigowym znakiem jest tęczowy checmark... BoingBall jest znakiem os
3.5 i innych fanaberii firmy co z amiga ma wspolna obecne tylko
nazwę...

[#110] Re: Amiga i GeForce

@Kaczus, post #109

No tak...ale to takie w stylu A500 i Super Froga...i tego, no.. takie "Commodorowskie". Ja lubie Commodore za C-64. Ale Amiga to odrebny tor. Szkoda ze miala cos wspolnego z Commodore.
Wiec Boing Ball jest bardzo fajny :)
[#111] Re: Amiga i GeForce

@Andrzej Drozd, post #110

Boing ball jest fajowy... Ja AMI lubie za ksztalty obudowy, zwartosc i elastycznosc.... :)

[#112] Re: Amiga i GeForce

@Andrzej Drozd, post #110

Dla mnie boingball kojarzy sie z upadkiem amigi.
uwazam podobnie jak Kaczy ze teczowe logo checkmark moze kojarzy sie z a500 ale wlasnie przez to ma mile skojarzenia :)

[#113] Re: Amiga i GeForce

@Kaczus, post #109

oj Kaczuś zdaje się że zapomniałeś o prawach autorskich, licencjach itp.
A jak wiadomo właściciel tych rzeczy może zrobić z nimi co chce itd itp...... i proszę nie zaczynajmy nowej wojny.
[#114] Re: Amiga i GeForce

@TomK, post #113

Nie zapomnialem... Tylko, nie podoba mi sie, a wiec finansowo, ani w zaden inny sposob ich nie wspieram... Takim wsparciem jest tez promowanie loga...

[#115] Re: Amiga i GeForce

@AmiChris, post #112

Także podpisuję się pod tym. Symbolem Amigi jest checkmark.
Mi BoingBall kojarzy się głównie z amiskarpetkami.
[#116] Re: Amiga i GeForce

@wali7, post #115

Ten checkmark niestety niektórym (nie mnie) kojarzy się bardziej z gejami i lesbijkami niż z Amigą. Przynajmniej takie można odnieść wrażenie, zwłaszcza jeśli ktoś ma ustawione logo PPA z tym checkmarkiem a przypadkowi ludzie kątem oka zauważą takie coś tęczowe.

[#117] Re: Amiga i GeForce

@grxmrx, post #116

W drzewniejszych czasach w mailach taki checkmark w asci byl nieodzowny, jesli ktoś czuł się Amigowcem :))
siakoś tak to wyglądało:
__
///
__ ///
\ ///
XX/

[#118] Re: Amiga i GeForce

@grxmrx, post #116

Ten checkmark niestety niektórym (nie mnie) kojarzy się bardziej z gejami i lesbijkami niż z Amigą.

Niestety oni wszystko potrafią zawłaszczyć. Na szczęście w naszym kraju rządzą teraz ludzie, którzy potrafią dać odpór tej tłuszczy.
[#119] Re: Amiga i GeForce

@Grzegorz Kraszewski, post #118

Na szczęście w naszym kraju rządzą teraz ludzie

"rzadza" to chyba troche z duzo powiedzane. :/
[#120] Re: Amiga i GeForce

@Grzegorz Kraszewski, post #118

Nie to zebym jakos wyjatkowo cenil nowa wladze, ale jezeli chodzi o hmmm uspokajanie dewiantów to w pełni ją popieram.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem