[#1] Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???
Witam !
Moją intencją nie jest rokowanie wyroku, ale chciałbym prosić o rozwagę na licytacjach aukcyjnych u sprzedawcy o nicku PrzemasIII.
SZczególnie boli, bo na allegro prowadzi "sklep AmigoShop".
Opis: Sklep komputerowy AmigoShop . Zajmuję się sprzedażą komputerów Amiga oraz osprzętem i oprogramowaniem, raczej hobbistycznie . Wszystkie gry z opisem jako sprawne, są testowane na chwilę przed wystawieniem do sprzedaży .

Aukcja " KUP TERAZ " zakończona 19.08.2009, tego samego dnia dokonany przelew. Przedmiot: oryginalna gra B17 Flying Fortess.
Po tygodniu w kontakcie telefonicznym zdziwionym głosem twierdzi, że obecnie jest na wczasach, ale wyśle w najbliższym czasie. Nota bene w tym terminie wystawia inną aukcję. Mija następny tygodzień i nic. Zero odpowiedzi na email,mobile i sms-a. Abonent w zasięgu. Przykro.
236 komentarzy w tym 3 negatywy, niby nie dużo.
A może więcej takich aukcji kończy z podobnym podejściem na niewielkie sumy. Czesto nie wystawia się negatywów z obawy o ripostę. to tylko podejrzenia.
Aktualnie 15 dzień bez odpowiedzi, a przesyłka priorytetowa.
Kończę spór do końca września na allegro i zgłaszam sprawę na policję. Nie jest to wielka kwota, ale zależy mi na eliminowaniu nieuczciwych sprzedawców, a tu allegro wymaga wszczęcia dochodzenia
(na szczęście mam już potrzebne doświadczenie i wbrew pozorom nie ma z tym tak dużo zachodu ).

Czy kupowaliście u tego sprzedawcy ?
Jak wasze wrażenia ?
Czy mogę mieć nadzieję na dotarcie przesyłki ?

pozdrawiam
[#2] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #1

Z tego co kojarzę chyba u niego kupowałem i było OK. Kończy się sezon wakacyjny wiele paczek się spóźnia z powodu urlopów allegrowiczów. Jeśli się nie odezwie w najbliższym czasie trzeba interweniować. Telefonami można męczyć jak najbardziej z różnych nr najlepiej :D

[#3] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #1

Robo napisał(a):

> Aktualnie 15 dzień bez odpowiedzi


Na ppa logował się wczoraj wieczorem :

http://www.ppa.pl/forum_ppa/profile.php?id=1141

:o

Może czyta teraz z ukrycia i liczy że odpuścisz ? :o



Ostatnia modyfikacja: 04.09.2009 22:15:02
[#4] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@MuppetShow, post #3

Może ma długie wakacje z dostępem to internetu... Trzeba być cierpliwym, a nie po 15 dniach płakać ze paczka nie doszła.

[#5] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #4

To jak ma długie wakacje, to niech wystawi za pobraniem, albo nie wystawia, jak nie może wysłać. A tak to kupujący wygra aukcję, zapłaci z góry i... czeka. Gdzie tu sens, gdzie logika?

[#6] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #4

Nikt nie płacze kolego.
Jeśli 5 min po aukcji dostajesz zapytanie na jaki adres wysłać paczkę, a potem ponad 15 dni sprzedawca ma cie w du...ie to świadczy o braku profesjonalizmu, szczeniactwie i braku odpowiedzialności.

Dziwne, że próbuje się usprawiedliwiać takiego "sprzedawcę", ale to forum więc każdy może wyrazić swoją opinię.



Ostatnia modyfikacja: 04.09.2009 22:33:18
[#7] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #4

No właśnie z dostępem do internetu ... więc można by tak chociaż e-maila wysłać z wyjaśnieniem dlaczego paczka nie dotrze na czas.

Allegro posiada swój regulamin i rządzi się swoimi prawami wiec dlaczego kupujący ma czekać cierpliwie? Kupił, zapłacił więc ma prawo żądać otrzymania towaru w terminie.

Faktycznie, trwa sezon urlopowy ale to niczego nie tłumaczy, czasami wystarczy zadzwonić, umówić się na konkretny termin i przede wszystkim przeprosić. Popieram Robo w 100 % - tępić szczeniactwo i chamstwo.

[#8] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #4

Ok, teraz już wiem że na pewno niczego od ciebie nie należy kupować bo wyślesz pewnie paczkę po miesiącu opatrując maile komentarzem że trzeba być cierpliwym.

Gdzie uczciwość, zasady zobowiązania???

[#9] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #4

Taaa ?

Wbij sobie do głowy że są sprawy ważniejsze i mniej ważne.
Ważniejsze to zobowiązania wobec innych.
Mniej ważne to m.in urlopy.
Kropka.
Jeśli jest odwrotnie to jak takiego nazwać ?

[#10] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #6

Widzsz, dodałeś "Jeśli 5 min po aukcji dostajesz zapytanie na jaki adres wysłać paczkę", a to driametralnie zmienia postać rzeczy.

W odpowiedzi na #8

ha ha

W odpowiedzi na #9

Nie wszystko idzie ogarnąć.



Ostatnia modyfikacja: 04.09.2009 23:07:13
[#11] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #4

O lol koleżko, jeżeli sprzedajesz na allegro to podaj nick żebym nigdy nic u Ciebie nie kupił.

Akurat tak się złożyło że miałem 16 dni urlopu i też sprzedaję na allegro oraz prowadzę firmę w internecie. Miałem jednak ze sobą laptopa i zapewniłem sobie wszędzie dostęp do internetu żeby chodziaż raz na 2 tygodnie wywiązać się ze zobowiązań wobec klientów.

Masz ulrop, chcesz spokoju? Nie wystawiaj aukcji - proste i jasne. Jeżeli nie chce to dodaj chociaż adnotację i nie unikaj kontaktu z klientem.

[#12] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@pampers, post #11

URCO OK

Naprawdę nie zależy mi na paru amigowcach, któzy są naprawde nieliczni na allegro.



Ostatnia modyfikacja: 04.09.2009 23:09:45
[#13] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #12

Primo :"którzy"
Secundo : już jedną Amigę chciałeś sprzedać tym nielicznym Amigowcom i o ile mnie moja pamięć nie zawodzi nie była to do końca uczciwa transakcja.

Szkoda, że PrzemasIII nie wypowiada się w temacie...

[#14] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #1

Kolega Przemas udziela się na PPA oraz na gadaczu ;)
Jest aktywnym forumowiczem na PPA.

[#15] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #12

No comment.. Urlop? Bardzo śmieszne, po prostu scyzor się w kieszeni otwiera!!

Doszła paczka?
Miejmy nadzieję, że Przemas nie da już więcej ciała.

Życzę Wam samych miłych i rzetelnych transakcji (na takie sam trafiałem do tej pory ale musi być ten "pierwszy raz").

[#16] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Hubez, post #14

To może też udzieli się tutaj ?
Podwójna moralność ?
Szczerze, to że ktoś udziela się gdzieś tam a gdzie indziej nie to działa tylko na jego niekorzyść. Bo gdyby się nigdzie nie udzielał to możnaby podejrzewać jakiś wypadek, wyjazd etc. A tak ?



Ostatnia modyfikacja: 04.09.2009 23:25:36
[#17] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@flea, post #13

W twoim mniemaniu "nieuczciwa", znajomy wyłożył wszystko co wiedział na temat sprzętu który mu podarowałem, banda oszołomów się dopadła do tej aukcji z nadzieją znalezienia jakiegoś rarytasiku, a to już nie moja wina, że ktoś kupil by dosłownie pustą skrzynie. Taka osoba mogła by mieć żal tylko do siebie, że jest naiwną ofiarą jakiegoś blond nobka.



Ostatnia modyfikacja: 04.09.2009 23:29:28
[#18] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #17

Hmmm...., to ja pierwszy raz chyba powiem coś brzydkiego, bo widze że twoja moralność oscyluje w granicach zera, a więc...

MAM SZCZERĄ NADZIEJE ŻE KTOŚ GDZIEŚ KIEDYŚ WYDYMA CIEBIE NA DUŻĄ KASĘ I POWIE CI W TWARZ ŻE JESTEŚ NAIWNĄ OFIARĄ JAKIEGOŚ BLOND NOBKA.

Naprawdę, zobaczymy czy wtedy będziesz taki chojraczek .

[#19] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #17

Nie wiem kogo nazywasz banda oszołomów (mogę się tylko domyślać) ale powinieneś trochę wyhamować. Reszty tłumaczenia pt.: " to nie moja ręka" nie będę komentować.
I tak właśnie tłumaczą się sprzedawcy takiego pokroju : ja nie wiedziałem, nie było mnie w domu, to nie moje konto ( o przepraszam kąto ). Począwszy od braku znajomości podstaw gramatyki i ortografii skończywszy na prostych a jak ułatwiających życie zasadach kultury osobistej.

Wstyd, że ktoś musi się szarpać za parę groszy, pisać maile, dzwonić, prosić, nagabywać, tylko dlatego, że w swojej naiwności zapłacił w terminie.

Arti4-94 - a czy na wpłaty też czekasz tak cierpliwie?

[#20] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #4

arti4-92 napisał(a):

> Może ma długie wakacje z dostępem to internetu... Trzeba być
> cierpliwym, a nie po 15 dniach płakać ze paczka nie doszła.
>

Jak jechałem na wakacje to wcześniej usunąłem wszystkie niesprzedane przedmioty i miałem spokój.
[#21] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #1

Ja akurat mu coś sprzedawałem i nie miałem żadnych problemów, wpłacał mi kasę na konto nawet jak chciał coś kupić ode mnie poza allegro w przeciwieństwie do innej osoby, która chciała wystawiania jakiejś tajemniczej aukcji na allegro w celu ochrony przed oszustwem, a to że ktoś odpisuje 5 min po zakończeniu aukcji nie znaczy, że akurat siedzi w domu. Niemniej jednak mógł napisać, że paczki wysłać aktualnie nie może z powodu wyjazdu.

[#22] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #17

Coś nie rozumiem, albo coś kręcisz.

Amiga była sprzedawana z konta chyba "szyna" coś tam coś tam.
W aukcji pisało, że to nie jest mój komputer tylko kolegi nie będę go rozbierał.

Czyli może był Twój ? pomysł

[#23] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Hubez, post #22

Jasne, że amiga była moja -_-'...

[#24] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Olo, post #18

A se miej...

[#25] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@lumiks, post #20

Trzeba spojrzeć na to z tej strony, dyskietka mu sie uszkodziła i kupił taką drugą by kupujący był szczęśliwy. Stosując sie do zasad allegro, takie coś jest bardziej fair jak oddawanie kasy...

A co do pytania, czy jestem cierpliwy jeżeli chodzi o przelewy, nigdy mi się nie zdarzyło czekać na kase :]



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2009 09:49:01
[#26] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #25

Co do uszczęśliwiania kupujących to znam taka historię...chciał pomóc.

http://www.myapple.pl/gielda/112517-powerbook-g4-ten-sam-co-link-nizej-od-prawowitego-wlasciciela.html

Allegro to raj dla drobnych oszustów i cwaniaczków.

[#27] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@flea, post #26

Przemas :) tlumacz sie :D

dzeki za ostrzezenie przed oszustem

[#28] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #1

Ja też niestety trafiłem na nieuczciwego sprzedawcę i czekałem na swojego Maca mini aż 3,5 miesiąca. Oczywiście według mojego kontrahenta dramatyzowałem :D .

[#29] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@eastone, post #28

No to już lekka przesada, ale myśle że 3 tyg to maksimum oczekiwania...

[#30] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #29

A ja kupiłem u tego gościa:
http://www.allegro.pl/show_user.php?search=outletstars

Oczywiście należe do tych co wystawili czerwone komentarze

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem