[#31] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #29

ale myśle że 3 tyg to maksimum oczekiwania...

Tak, jezeli paczke wysylasz z szalasu, wozem ktorego ciagna woly. :P
[#32] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Andrzej Drozd, post #31

Ja tez u niego kupiłem, tez się spóxniał z wysyłką, ale z tego co się zorientowałem był chory, dogadaliśmy się w końcu na spokojnie, w ramach przeprosin dostałem od niego gratisowo Knight of the Sky, także nie będe mówił, że mam do niego jakieś zastrzeżenia. Różnie w życiu bywa...

[#33] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@OSH, post #32

17 dzień bez odpowiedzi
wystarczy email lub sms, że są opóźnienia w przesyłce i nikt nie płacze i nie lamentuje.
Nikt nie lubi, gdy nie jest traktowany poważnie.
pozdro
[#34] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@OSH, post #32

że mam do niego jakieś zastrzeżenia.

Stary, ja jestem bardzo nie punktualny. Gdy naprawde trzeba, to jestem az za bardzo. Po prostu gdy ktos nie daje rady sprostac zadaniu, to nie warto. Allegro to nie blahostka, tylko konkretny biznes. Jak ktos nie ma predyspozycji, to niech sprosta minimalnym wymaganiom. Prosto i uczciwie. Jak z czasaem sie nuczy, to wtedy mozna wyjsc na glebsza wode.
[#35] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #1

Witam

Podczas rozmowy telefonicznej poinformowalem ze nie ma mnie w domu i nie moge nadac paczki. Niestety nie zrobil tego rowniez zaden z moich wspanialych domownikow (paczke zaadresowalem w piatek ale nie zdolalem jej sam wyslac) :( . Jutro ide na poczte i sle priorytetem (oczywiscie doloze cos w ramach rekompensaty za czas) . Przpraszam za problem jaki spowodowalem .

[#36] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@PrzemasIII, post #35

Cudownie !
W ramach rekompensaty poproszę myszkę do amigi, ew. wewnętrzną stację DD lub rozszerzenie pamięci.

Na poważnie gratuluję odpowiedzialności w interesach.

Gwoli ścisłości zadzwoniłem tydzień po zakończeniu aukcji, "sprzedawca" niestety nawet nie poczuł się do poinformowania o spóźnieniu.

pozdrawiam

ps. dam znać jak zakończyła się ta historia.



Ostatnia modyfikacja: 06.09.2009 20:54:43
[#37] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Olo, post #18

Olo napisał(a):

> MAM SZCZERĄ NADZIEJE ŻE KTOŚ GDZIEŚ KIEDYŚ WYDYMA CIEBIE NA
> DUŻĄ KASĘ I POWIE CI W TWARZ ŻE JESTEŚ NAIWNĄ OFIARĄ JAKIEGOŚ
> BLOND NOBKA.

Szczerze dokładam się do życzeń i mam nadzieje że za następny przekręt ktoś da Ci w mordę

[#38] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@GumBoy, post #37

Z tego co słyszałem ty jużdostałeś

[#39] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #38

Źle słyszałeś, ja przekrętów nie robię.

[#40] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@GumBoy, post #37

.



Ostatnia modyfikacja: 07.09.2009 22:28:10
[#41] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #36

Ale naprawdę tak cię paliło, że zamiast chwilę poczekać bo człowiek naprawdę może mieć jakiś problem, a się nie ukrywa bo ma te same nicki tu i tam, że musiałeś wpaść i narobić rabanu i trzody. Trzy tygodnie to dużo, ale życie bywa sumą niewiadomych do pewnego momentu. Nie mogłeś się pohamować, żeby tu nie przyjść ze "skargą" na kolegę z forum. Naprawdę co raz mniej podobają mi się takie nagonki, bo zdarza się, że obrywa uczciwy człowiek, który przez chwile ma w życiu jakiś problem a przez takie akcje jest mieszany skutecznie z błotem i ma tylko niepotrzebnie zszarganą opinię.
[#42] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@wlodek, post #41

Wierzyć mi się nie chcę jak Ciebie czytam. To nie era telegrafu tylko internetu, telefonów komórkowych więc jaki problem chociaż dać znać że będzie opóźnienie.

[#43] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@pampers, post #42

"Po tygodniu w kontakcie telefonicznym zdziwionym głosem twierdzi, że obecnie jest na wczasach, ale wyśle w najbliższym czasie."

Oczywiście wcale nie musiał być zdziwiony a rozmowa mogła wyglądać inaczej. Tak czy siak nagonka całkiem skuteczna.



Ostatnia modyfikacja: 07.09.2009 23:10:41
[#44] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@wlodek, post #43

Allegro to poważna sprawa a nie zabawa w piaskownicy.

Zarzut " robienia trzody" powinien być raczej skierowany do sprzedawcy, a nie kupującego.

Nikt na nikogo nie skarży, a stwierdza zaistniałe fakty.

Sprzedawca nie odbiera telefonu, nie odpowiada na sms-y.

Przypuszczenie, że "obrywa uczciwy człowiek, który przez chwile ma w życiu jakiś problem a przez takie akcje jest mieszany skutecznie z błotem i ma tylko niepotrzebnie zszarganą opinię" sugieruje raczej "nieoficjalne kolesiostwo" z PrzemasIII niż zdroworozsądkowe podejście.

Ale to forum, każdy ma prawo do własnego zdania.


Mija osiemnasty dzień, a ja nawet nie dostałem oficjalnej informacji przez allegro lub sms-a, że paczka wyszła.

PrzemasIII to wzór "profesjonalizmu".

Pozdrawiam wszystkich uczciwych użytkowników serwisów aukcyjnych.

ps. faktycznie mogło być zupełnie inaczej, a cała historia została wymyślona przez wątkotwórcę. gratuluję nieograniczonej wyobraźni panie "wlodek". wyczuwam potencjalne zadatki na dobrego adwokata " ofiar nagonki ".

nota bene korzysta pan z tego samego usługodawcy internetu, czyżby koledzy z tego samego bloku.
dziwny zbieg okoliczności lub moja chora wyobraźnia.



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2009 00:15:24
[#45] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #44

Tak, jesteśmy kolegami z podwórka, to wszystko to spisek a masoni jeżdżą rowerami. Problemów z pańską wyobraźnią panie Robo też wykluczyć nie można.
[#46] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #44

Przeciez przez telefon (ktorego nie odbieram) powiedzialem ze jestem poza domem i ze zadzwonie do domu aby ktos wyslal ta paczke, niestety nikt nie wyslal ! Rowniez napisalem ze paczke wysle w poniedzialek ! Paczka wyslana wczoraj priorytetem bedzie w srode/czwartek .

[#47] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@wlodek, post #43

w tej rozmowie telefonicznej powiedzialem ze nie moge wyslac bo nie mam jak i ze MOZE wysle ktos z domownikow !

[#48] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@Robo, post #1

Jak widac roznie to bywa i czasami kazdemu noga sie poslizgnie.Ja osobiscie nie narzekam na tego allegrowicza kupowalem u niego kilka gier i co prawda byl kilkudniowy "poslizg" za ktory dostalem gratis orginalna gre JetStrike :)
Uwazam ze mozna u niego kupowac bez obaw.

[#49] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@wlodek, post #41

Czekanie samo w sobie potrafi być irytujące. Tu chyba nie chodzi o skargę czy zabawianie się w nagonkę. Owszem czasami może oberwać uczciwy człowiek ale Przemas III publicznie przeprosił i przyznał się, że dał plamę trochę więc nie ma o co kopii kruszyć.
@włodek - ciekawa jestem czy tez byłbyś taki wyrozumiały gdyby do Ciebie przesyłka szła piechotą. Zdaj sobie sprawę co może po głowie krążyć kiedy czekasz na zapłacony przedmiot. I jak bardzo może szlag trafić osobę czekająca.
A takie sprawy należy nagłaśniać choćby po to żeby unikać na przyszłość niektórych sprzedawców. Jeden na 100 jest uczciwy czy solidny. Dobrze wiedzieć czasami z kim ma się do czynienia.

Dołączam się do koncertu życzeń.



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2009 18:20:04



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2009 18:32:32
[#50] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@flea, post #49

Ja tylko napomknę, że jak ktoś wystawia przedmiot to powinien przewidzieć, że będzie go musiał wysłać w momencie zakupu. A jak planuje w tym czasie wyjazd, to łaskawe powiadomienie o tym na aukcji jest wskazane. Jak wyjazd wypadnie w trakcie aukcji, to zawsze można dopisać. Solidni sprzedawcy tak robią.

[#51] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@GumBoy, post #50

ten przedmiot byl wystawiony 3 miesiace temu w sklepie allegro... przypomnialo mi sie jak dostalem maila ze sprzedany...

[#52] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@PrzemasIII, post #51

Ciekawe podejście. "Solidny" sprzedający zapomina, że w ogóle coś wystawił...
W sklepie też można poinformować o urlopie.

[#53] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@GumBoy, post #52

mozna jak sie pamieta po 3 miesiacach o aukcji... Jest nawet opcja "URLOPOWA" w opcjach sklepu :) O tym ze aukcja wisi naprawde zapomnialem, a ze akurat wyjechalem to niefart...

[#54] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@PrzemasIII, post #53

PrzemasIII napisał(a):

> mozna jak sie pamieta po 3 miesiacach o aukcji...

O tym właśnie mówię. Solidność objawiłaby się przez pamiętanie. "Wystaw i zapomnij" z rzetelnością wspólnego ma niewiele, cokolwiek by nie zostało w tym temacie napisane.

[#55] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@GumBoy, post #54

jakbyś miał kilkadziesiąt aukcji też byś mógł zapomnieć...

[#56] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@arti4-92, post #55

Wystawiałby tyle, ile jestem w stanie zapamiętać. PrzemasIII nie ma w tej chwili żadnej...

Poza tym, są emaile, powiadomienia GG, nie da się nie zauważyć, że ktoś coś kupił. A jak się wyjeżdża to się powiadamia w aukcji o wstrzymaniu wysyłek i nie gadaj bzdur. Jeśli mam kilkadziesiąt aukcji to tym bardziej powinienem pamiętać o tym, że mam cokolwiek wystawionego i nie będę w stanie wysłać.

Poza tym, Twoje opinie na temat sprzedaży via Allegro i uczciwości są warte mniej, niż spalona Amiga 600. Jesteś jednym wielkim przykładem na to, że niektórym ręce powinni obcinać, zamiast w szeregi użytkowników Allegro wpuszczać. Rodzicom zaś zakazać prokreacji, jak w niektórych filmach sci-fi.

[#57] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@GumBoy, post #56

sory myslalem ze temat w rzezni :P



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2009 22:31:18
[#58] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@PrzemasIII, post #57

O, jak ładnie. Prosimy o więcej.

[#59] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@PrzemasIII, post #57

hmmm

PrzemasIII - dobrze wiesz, że akurat GumBoy ma tu rację.
Tłumaczenie, że to aukcja sprzed 3 m-cy jest bez sensu.

robo- doszła ta paczka w końcu?



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2009 22:43:44
[#60] Re: Nieuczciwy sprzedawca na allegro ???

@flea, post #59

flea napisał(a):

> PrzemasIII - dobrze wiesz, że akurat GumBoy ma tu rację.

No co Ty? Przecież on zadzwonił do domu, że mają wysłać i to oni nie wysłali. To wszystko tłumaczy, on w żaden sposób nie zawinił. Jak na ironię jeden ze sloganów jego sklepu głosi "szybka wysyłka".

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem