[#31] Re: Stopka

@Grzegorz Kraszewski, post #10

O widzisz i ja bardzo lubię takie teksty.
Bo po pierwsze nikt nie wie a potem .... Ty jednak wiesz i obwieszczasz to całemu światu
A po drugie: pomyśłałbym sobie ot kolejny głupi tekst zwolennika mosa, gdyby nie to że Ty jesteś kimś więcej niż tylko zwolennikiem, jesteś aktywnym twórcą i członkiem obozu przeciwnego. Uważam że takie osoby jak Ty czy z jednej czy z drugiej strony powinny jednak bardziej uważać na słowa, czy im się to podoba czy nie, powinni dawać przykład.
[#32] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@rzookol, post #15

Znowu nie przesadzaj gdzie te X-y były znowu tak wychwalane? Co do szybkości to zgoda, to nawet na AOne G4 jest powolne i nie bardzo nadaje się do pracy a raczej programy na nim są powolne.
Co do Twojego programu to sprawdzałeś na OS 4.0 czy 4.1 bo ja nadal nie mogę uruchomić go na 4.1?
[#33] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@TomK, post #32

gdzie wychwalane ?
np. tutaj
http://www.exec.pl/wydarzenie.jsp?nid=3842&AmiCygnix_1.0
pierwszy komentarz


SCANdala sprawdzalem na 4.1, uruchamia sie bez problemow (wymaga urltext.mcc z aminetu (wystarczy wersja 68k))

[#34] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #12

Zdania złożone przez redaktora execa są spójne, kłopot w tym, że wypowiadane z okopanej pozycji i nie uznające innych racji.

To się zgadza. Dlatego działania takie jak to proponowane:

Zarejestruję się na execu i wystosuję swój apel również tam.

nie mają kompletnie sensu. Konrad Bielski żyje robieniem amimedialnego szumu wokół własnej osoby. Przestańcie pompować jego wypaczone ego, a zobaczycie jak niewiele zostanie. Postując na execu nakręciacie mu tylko ruch na jego prywatnym portalu, bo chyba nikt już nie sądzi, że go do czegokolwiek przekona?

[#35] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #21

Potrzebny jest dialog.

Jeszcze do tego nie doszedłeś (mi to też zajęło ze trzy lata co najmniej), że wszelki dialog jest pozbawiony celu. Oczywiście nikomu nie mogę zabronić powtórzenia mojej błędnej drogi, ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że szkoda czasu na dialog, to co jest potrzebne to po prostu omijanie tego miejsca w sieci szerokim łukiem. Z równym powodzeniem możesz prowadzić dialog z żelbetową ścianą.

Jeżeli wszyscy przestaniemy dolewać oliwy do ognia konradowego egoizmu i poczucia własnej ważności, również osiągniemy pokój. Znacznie szybciej i skuteczniej, niż próby "mediacji" zamieniane przez niego zręcznie w kolejne brednioseriale dowodzące jakiż to exec.pl jest popularny i opiniotwórczy.

[#36] Re: Stopka

@TomK, post #31

Ty jednak wiesz i obwieszczasz to całemu światu

Nie wiem. Wobec braku wiedzy zgaduję sobie tylko (wskazówka: słowa "pewnie się okaże"). Dziecinne jest dla mnie takie zapowiadanie "mamy super ambitny plan i szczęki wam opadną jak już go ujawnimy, ale na razie nic nie powiemy". MorphOS Team najpierw robi, potem gada.

[#37] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #29

Heh ciekawa odpowiedz na Twoj apel na execu wykwitla. Jestesmy aplowce, tako rzecze radov:). Recedent niewarto sie meczyc.
[#38] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Count Grishnak, post #37

Napisałem już odpowiedź, ale póki co utknęła w moderacji. Zobaczymy, czy się pojawi (chyba tak, wydaje mi się, że nie powypisywałem tam nic strasznego).

[#39] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #38

Nie rozumiem? Jak to utknęła w moderacji? Będzie cenzurowana? Kurcze, państwo policyjne czy co ? ;)
Ach, już zrozumiałem. Pewnie jest podejrzenie, że zawiera nieodpowiednie treści.



Ostatnia modyfikacja: 23.10.2009 09:30:14
[#40] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Grzegorz Kraszewski, post #35

Popieram!
Post wydrukować i w ramki.

Nie wiem o co w tej całej przepychance chodzi (ok; trochę wiem a trochę sie domyślam); ale jak żywo staje mi przed oczami obrazek który jakieś 20 lat temu zobaczyłem w jakimś czasopiśmie (Szpilki???):

Esesman w hełmie z charakterystycznymi "piorunkami"; stara, wymęczona życiem twarz, brak połowy uzębiena a zęby które ma to zepsute i szczerby i mówi:

"Ludzie, nie gryźcie się; szkoda zębów!"

Lepiej dać na luz; żyje się tylko raz i szkoda nie tylko zębów ale i czasu :)
[#41] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #29

Hej Recedent,
nie pamiętam czy byłeś na tych (dwóch czy trzech) naszych krakowskich amispotkaniach, gdy uczestniczyli również trzej koledzy z eXeca (redaktorzy). Było miło, spokojnie, co najwyżej ludzie sobie lekko przygadywali (ale w granicach normalnej rozmowy między inteligentnymi i kulturalnymi ludźmi). Wszyscy byli przekonani, że oto jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia - POJEDNANIA.
I nagle, nie wiadomo dlaczego, wybuchł z tego wielki brednioserial związany z relacjami z imprezy. Skończyło się na banach z obu stron i właściwie zerwaniem (prawie) kontaktów.
Co do genezy, to zgadzam się całkowicie z Krashanem.
Co do przyszłości też się zgadzam. Nie komentować, a najlepiej nie zaglądać na tamtą stronę. Co też udaje mi się już od dłuższego czasu. Bo i tak nic nie zmienisz, a nerwy stracisz.
[#42] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Sir_Lucas, post #39

Być może wszystkie posty z Hyde Parku są moderowane, nie wiem. Ale faktem jest, że post poszedł circa drugiej w nocy, więc pewnie nikt go wtedy na bieżąco nie przeglądał.

[#43] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@stachu100, post #40

Mi chodzi o to przede wszystkim, że nie chcę zmieniać nazwy imprezy która odbywa się dwa razy w roku od 2005 roku. Ktoś kto był na AmiParty w Chełmie może ocenić i powiedzieć czy była to impreza Mosowa czy też nie.
Jeśli ktoś nie miał zamiaru ruszyć d.... bo mu się nie chciało, żeby zobaczyć co tam się naprawdę działo, następnie twierdzi, że to była impreza Mosowa, bo tak, bo on wie i tak lepiej, pomimo, że go tam nie było.

[#44] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #42

Na pewno został już przeczytany, czy ocenzurowany to jeszcze nie wiadomo.
Faktem jest, że na głównej stronie nie jest już napisane:
MOZILLA FIREFOX NA AMIGĘ. A jedynie FireFox na Amigę. Co i tak moim zdaniem mija się z prawdą, niestety.



Ostatnia modyfikacja: 23.10.2009 09:41:56
[#45] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Sir_Lucas, post #43

No i bardzo dobrze - Twoja odpowiedź na stawiane zarzuty zatem brzmi: "Impreza w Chełmie pod obecną nazwą ma wieloletnią tradycję i jest otwarta dla wszystkich. Naszym (organizatorów) zamiarem nie jest promocja, czy reklama któregokolwiek z rozwiązań systemowo/sprzętowych dostępnych na rynku, ani też ingerencja w to jaki sprzęt i oprogramowanie przywożą ze sobą uczestnicy. Zapraszamy w kwietniu. Jeśli chcielibyście zaprezentować na imprezie system Amiga OS i obsługiwany przezeń sprzęt, możemy Wam zapewnić dostep do nagłośnienia i rzutnika."

[#46] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@flea, post #18

flea napisał(a):


> "Portal ppa jawił mi się jako jedyny portal Amigowy (uups) -
> wolny od uprzedzeń i fanatyzmu. "
>

Nie jest to niestety prawda ;) W w zalozeniach i idei to sie zgodze , niestety nie wychodzi to tak ladnie w rzeczywistości>Ja staram sie trzymac zdala od takich tematow ,bo naprawde odechciewa sie miec cos wspolnego z Ami.

np po takim okresleniu uzytkownikow GGUA

" Fei: ja najgorszego wroga nie obraził bym porównaniem do ggua :
[18:35] * Drako^lM tez uwaza ze mufa to debil i pozdrawia portal x"

wcale sie nie dziwie , ze nie chca sie wybrac na spotkanie integracyjne :(
w zaden sposob wedlug mnie nie mozna uznac czegos takie za np zart, nawet mocno naciagajac.

[#47] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@wali7, post #41

Ech, ja nie byłem, ale z tego co mi kiedyś opowiadałeś było całkiem normalnie. Szkoda, że skończyło się jak skończyło...

[#48] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #45

Właśnie dokładnie to mi chodziło. Wysłałem grzeczne i serdeczne zaproszenie z naprawdę dobry intencjami, a skończyło się to wszystko dziwnymi podejrzeniami i popychaniem bzdur na 10 stron.



Ostatnia modyfikacja: 23.10.2009 09:59:25
[#49] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Sir_Lucas, post #48

Wysłałem grzeczne i serdeczne zaproszenie z naprawdę dobry intencjami, a skończyło się to wszystko dziwnymi podejrzeniami i popychaniem bzdur na 10 stron.

To był błąd. Wysłałem podobne zaproszenie na PowerDev Meeting #6 i wynik był ten sam. Więcej już takiej pomyłki nie popełnię. Trzeba po prostu robić swoje. Exec.pl szczeka, karawana jedzie dalej.

[#50] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Sir_Lucas, post #43

Mi chodzi o to przede wszystkim, że nie chcę zmieniać nazwy imprezy która odbywa się dwa razy w roku od 2005 roku.

A kto Ci każe zmieniać? Konrad Bielski? Przecież on nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie. Może się oczywiście odwoływać. Przez okno. Trolla (sam się przyznał) należy ignorować.



Ostatnia modyfikacja: 23.10.2009 10:35:18
[#51] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Sir_Lucas, post #48

Konrad z EXEC'a zachowuje się jak fanatyk religijny. Napisanie w podpisie na forum PPA: AmigaOS4 is *.so sophisticated dla niego jest ciosem wymierzonym w twarz każdego amigowca. Dla niego walka z MOS'em i jego użytkownikami to misja. Ten gość żyje we własnym świecie i generalnie to exec napędza tą chorą wojenkę. Złego słowa nie można powiedzieć.
http://www.exec.pl/forum/posts/list/90/647.page

[#52] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Hellena, post #46

Mufa był nazywany debilem bo sadził soczyste ortografy jak osoba, która skończyła tylko podstawówke. Od pewnego momentu jego pisanie poprawiło się i raczej już nie jest nazywany debilem. Pokazane wypowiedzi pochodzą z roku 2005/2006 i są wypowiedziami prywatnymi, które mufa pokazując łamie prawo.

Niestety i Konrad Bielski i Rafał Chyła wolą pluć prawu w twarz ukazując sie jako amimęczennicy gdyż zbity pies zawsze wzbudzi litość i zaufanie.

[#53] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Sir_Lucas, post #43

Nic nie zmieniamy i działamy dalej pod taka nazwą :)
Nie masz co przejmować się kb . Nalepiej olać execa i tyle . Bo do niczego to nie prowadzi .

[#54] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@rzookol, post #52

Rzookol, nie przesadzaj już z tym "pluciem prawu w twarz". Wiadomo skąd Mufa ma te logi, wiadomo z którego są roku. Jeżeli już mówimy o łamaniu czegoś, to opublikowanie tych logów przez osobę, która to zrobiła było złamaniem regulaminu freenode.net. Co do prawa to trzebaby pewnie adwokata. To jest podobnie jak np. z regulaminem PPA - za jego złamanie można dostać bana, ale nie można być skazanym przez sąd (chyba, że jednocześnie faktycznie łamie się polskie prawo).

[#55] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Grzegorz Kraszewski, post #54

łamie polskie prawo upublicznianiem prywatnych rozmów dwóch osób, oczywiście ewentualny proces odbywał by się z powództwa cywilnego (ewentualnie jako sprawa cywilno-karna) ale poszkodowana osoba miała by duże szanse wygrać



Ostatnia modyfikacja: 23.10.2009 11:06:23
[#56] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@QkiZ, post #51

QkiZ, proszę, nie pomagasz mi wcale.

Wyobraź sobie, że ktoś pisze w podpisie: "MorphOS - smakuje jak stary Mak". To po prostu szukanie zaczepki. Ile wysiłku kosztuje napisanie nie obraźliwego dla nikogo podpisu?

Moim zdaniem Konrad Bielski nie walczy "z". On walczy "o". O utrzymanie kurczacego się amiśrodowiska w Polsce. A chrą wojenkę napędza według mnie wzajemne niezrozumienie i niepotrzebne epitety.

Jeszcze raz - please, give peace a chance! Dyskusja w założonym przeze mnie wątku na eXecu się rozwija. Może wyniknie z niej coś dobrego?

[#57] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Drako^lM, post #53

Mogę sobie tylko wyobrazić jak Konrad zareagowałby, gdybyśmy zaprosili go na inne party, a mianowicie na Amiga Eastern Meeting nad Jeziorem Białym :). Może i ja powinienem zmienić nazwę imprezy na np. White Lake Eastern Meeting? Co do samej dyskusji na execu to przybiera ona naprawdę żałosną formę. Poza tym, kiedy widzę jak klasyfikuje sie ludzi jako Amigowców i nieAmigowców to aż mnie krew zalewa. Co z tego, czy używamy klasycznego AmigaOS, czy OS4, czy MorphOS? Wszyscy jesteśmy sympatykami Amigowego feelingu i powinniśmy z sobą współpracować w myśl starej, punkowej zasady "cooperation is better than competition". A bycie Amigowcem, to wewnętrzne poczucie każdego z nas. Ja się nim czuję, nawet pomimo tego że planuję "skazić" swoje klasyczne dłonie niebieską cieczą wypływająca z wnętrza MiniMac`a ;)

Pozdrowienia dla wszystkich sympatyków Amigi (czyt. Amigowców :))



Ostatnia modyfikacja: 23.10.2009 11:28:20



Ostatnia modyfikacja: 23.10.2009 11:37:26
[#58] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@MarX, post #57

Marku też się z Tobą zgadzam. Na tej starej punkowej zasadzie i w jej duchu jest i będzie utrzymane AmiParty w Chełmie.
Jak pokazała wielokrotnie historia segregacja, szufladkowanie, generalizacja jest bardzo niedobra i przynosi wiele złego.
Dialog można prowadzić potrzeba tylko odrobinę chęci i współpracy. Podziały rasowe na czerwonych, białych, niebieskich, szarych do niczego nie prowadzą.
Przecież wszyscy mamy wspólne korzenie. Wyrośliśmy na tym samym systemie i sprzęcie. Powinniśmy się cieszysz z różnorodności. Każdy może dobrać coś dla siebie. OK

[#59] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #56

Trudno sie dyskutuje z czlowiekiem, ktory sądzi że jedynym wyjściem jest olanie morphosa przez jego użytkownikow i przesiadka na Amigaos4, chyba zrobiłem błąd sugerując Tobie napisanie tam posta.

[#60] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@MarX, post #57

Marku masz jak zawsze 100 % racji . Nic dodać nic ująć :)
To kiedy AEM ? :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem