[#1] Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wątek tyczy się nie tylko ostatniego mojego bana ale ogólnie tego co się dzieje na portalu PPA.
Pierwsza sprawa - dotyczy mojego bana za słowa na gadaczu:

21.11.2011 05:13 bombermax
Polakiem i godzic sie na to co z nami robią.... ja się nie godzę i chocbym mial byc do konca zycia banitą to nim będę. Ale przynajmniej będę miał poczucie że godnie żyję! a nie tak jak w tym szambie. To tyle Bye
21.11.2011 05:12 bombermax
niech no tylko sprobuja chciec ode mnie podatek za prace w innym kraju... moze od razu zloze paszport tak jak juz kiedys omal tego nie zrobilrm, bo nigdy nie wiadomo... szkoda tylko ze narodowosci nie da sie wymazac. Wstyd i hanba to jest zeby byc
21.11.2011 05:02 bombermax
a wy dalej uprawiajcie pasternak na POwskim polu. Gratuluje i powodzenia zycze. A komentarze uszczypliwe tych co godza sie na to by ich okradac i innych biedniejszych szczegolnie tez - zlewam.
21.11.2011 05:01 bombermax
owacje na stojąco;) sp*** z tego bagna jak najdalej i nie wracam, czeka na mnie posadka w NO - nie godząc się na to co siędzieje w PL, rozbój w biały dzień na oczach milionów zobojętniałych. Ze niby kryzys ... BZDURY!
21.11.2011 04:55 bombermax
zlikwidowanie ulgi na internet, totalny bez sens w postaci ms cyfryzacji (że he???) o obiecankach ani słowa :) i teraz chwal ze minimalna (buahahaha) bedzie o te 200-500 BRUTTO! wyzsza :)
21.11.2011 04:50 bombermax
od pierwszego 2012 mialo byc. Malo tego podatki w górę ceny surowców na poszybują w górę, milony Polaków wraca z Irlandii :)
21.11.2011 04:48 bombermax
Andrzejku i jak Ci sie expose Twojego premiera podoba? 67lat mamy pracować, kobitki też, mundurówki wzięte od 1.01.2012 gdziie prawo nie dziala wstecz a jeszcze projektu nie ma gotowego ;)
21.11.2011 00:37 Andrzej Drozd

Dostałem 36h przerwy. Pytam jakim prawem tak długo oraz ZA CO? Infantylne wytłumaczenie - wulgaryzymy... w liczbie mnogiej (zostawiam to bez komentarza) Przypomnę tylko że niektórzy koledzy tutaj na PPA ze syndromem Trolla potrafili nocami pisać wręcz ohydne przekleństwa tematowo tyczących się również spraw płci I NIE DOSTALI kompletnie żadnego bana. Ja dostałem za to długiego ORAZ co najlepsze - zakaz nie obejmował samego tylko gadacza lecz całe forum!

Pytam osobę która dała mi bana - czy uważasz że jest to słuszne zachowanie??? Wypowiedziałem się na temat czysto polityczny i był kierowany do głównie do A.D., ta sama osoba potrafiła godzić w imię ludzi o poglądach innych niż PO jeszcze całkiem niedawno i kara go ominęła... Taka jest smutna prawda.

Tak się nie robi. Nie jestem pępkiem świata ale mam prawo do własnych opinii tym samym nie muszę się zgadzać z ich narzuconym tokiem myślenia czy też z poglądami! Widać dostałem bana ponieważ administracji nie podobają się moje poglądy polityczne. Trudno.

PPA zawsze kojarzyłem z ostoją miejscem "wolnym" jakże bardzo się pomyliłem. Dowodem tego może być także ostatni temat TC. Rozumiem że kłótnia niczemu nie służy ale żeby zamykać wątek w Hyde Parku? No ludzie....... powinniście zmienić wystrój PPA na czerwono! Poważnie!
Pamiętajcie tylko kto to zaczął tak? Jesteście widocznie częścią schorowanego systemu sądownictwa - polskie perypetia dosłownie! Utwórzcie osobny dział pt. rozprawy i orzeczenia sądowe PPA (bez ławy, wystarczą sędziowie którzy urzędują w PPA) tylko w sumie czy jest sens? I tak wszystko wygracie! Spraw takich było więcej... (dobry przykład - Hołdys) i zpewne będzie więcej...

Źle się dzieje, administracja nadużywa swoich praw i 3ma sztamę niezależnie od tego czy któryś z jej członków ma rację czy też nie.

Recedent - nie zachowałeś się fair. I wymówki typu, że robiłem flame, czy też inne będą nieuzasadnione i doskonale o tym wiesz. Ale żeby jakoś zareagować i pokazać, że "I'm the LAW!!!" jak mawiał Judge Dreed - pewnie i tak będę skarcony tutaj.

Rezygnuję z bycia członkiem społeczności PPA. Stanowi to mój wyraz niezadowolenia względem tego co się tutaj dzieje. Wolę już być alienem i aktywnie uczestniczyć w forach zagranicznych, gdzie kultura kieruje się innymi wyznacznikami.

Pępkiem świata nie jestem tak jak napisałem i nie liczę że ustawi się pielgrzymka błagająca mnie o powrót czy przepraszająca - wiedzcie tylko że w ten sposób tracicie użytkowników, którzy wierni swojemu hobby mogli by jeszcze sporo wnieść w temacie Amigi.

Całkowicie jestem na nie dla takiego traktowania. To jest zwykła niesprawiedliwość - jeśli chcecie sie tak zaspakajać to nie moim kosztem. Amigowcem pozostanę i tak rezygnując z bycia pod butem grupy loży VIPów PPA nietykalnych z resztą.

Szanujcie wypowiedź słowa bo za chwilę będziecie mieć tylko samych odwiedzających nie zarejestrowanych - dobra rada........... i pomyślcie nad samym znaczeniem słowa "forum"

Jak powiadał "Ghost" ze Starcrafta "I'm goneeeeee"
"DZIĘKUJĘ!"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 00:04:06 przez bombermax
[#2] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@bombermax, post #1

Coś w tym jest. Bany ostatnio latały ostro, a wątki były na siłę zamykane pomimo faktu że ludzie nadal chcieli w nich dyskutować (dlatego otwierali nowe, za co właśnie dostawali bana). Można odnieść wrażenie, iż moderatura korzystając ze swoich przywilejów zamiata pod dywan większość niewygodnych dla siebie tematów. Rzeczywiście to trochę niepokojące. W pewnym sensie solidaryzując się z bombermaxem powiem tylko tyle, że też od dłuższego czasu rozważam zlikwidowanie konta. Czekam tylko na przysłowiową kroplę która przepełni kielich.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 06:35:01 przez cpt. Misumaru Tenchi
[#3] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@bombermax, post #1

Mówiłem o tym dawno, ale... sami zainteresowani próbowali mnie oczernić i zrobić ze mnie gówniarza, trola, chama etc. Tylko dlatego, że stanąłem w czyjejś obronie i wypowiedziałęm się co sądzę o tego typu zachowaniach. Naczytałem się później na Gadaczu (nie mogąc zripostować tych bredni) o tym jak co poniektórzy administratorzy (bezdzietni) snują swoje teorie o "wychowywaniu użytkowników, żeby wiedzieli kto tu rządzi".

No cóż, powiedziałem to raz i mogę powtórzyć wbrew wszystkiemu, że są ludzie na tej ziemi, którzy mogą być doskonałymi grafikami, informatykami itd. ale nie nadają się do powierzonej im nawet namiastki władzy, bo jej nadużywają m.in. do prywatnych wojen, nie potrafiąc zachować dystansu. Mówię to jako były cenzor i administrator dużego kiedyś portalu.

Poza tym jestem w stanie jeszcze przemilczeć to, że niektóre bany są wyssane z palca, ale czas na jaki niektórym użytkownikom się go daje to po prostu jakiś autorytaryzm, żeby nie nazwać tego inaczej... tylko gdzie ten "autorytet"?

Od dłuższego czasu wzorem administratora na PPA jest dla mnie Recedent (cichy, zdystansowany, obiektywny) i od niego powinni się uczyć ci "co poniektórzy".
[#4] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Duracel, post #3

Nie wiem co wy palicie, ale chyba własnego zachowania nie widzicie.

Wypowiedziałem się na temat czysto polityczny
(...)
Wolę już być alienem i aktywnie uczestniczyć w forach zagranicznych


Powodzenia, na większości amigowych portali nie ma miejsca na politykę. Zacytuje np. AmiBay:

There have been some threads that were posted in AmiRant that strayed into the taboo subject area of politics. As politics, along with racism and religion are highly charged subjects that can go pear-shaped pretty quickly and descend into flame wars and trolling, we would like to remind you all that these subjects should NOT be raised in AmiRant.
The site's core ethos is retro computing and related topics. We feel strongly that racism, religion and politics have no place within our subject area and the site.
Most other targets for rantage and spleen-venting are fair game; however, if you are unsure, we suggest that you PM a member of the Staff first, to check that your proposed subject and related rant is OK to proceed with.

Może by tak analogiczna zasada na PPA?
[#5] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Duracel, post #3

Prawdą jest, że moderacja PPA ostatnimi czasy się uaktywniła. Jeszcze kilka lat temu PPA funkcjonował dobrze bez banów (w każdym razie ja sobie nie przypominam bana na PPA). Może to ma związek z obecną brutalizacją języka politycznego w Polsce , która przekłada się (niestety) na temperaturę dyskusji na PPA? Możliwe.
Chyba w praktyce warto wcielić w życie amerykańską zasadę stosowaną w rozmowach między umiarkowanie znajomymi:
"Nie rozmawiamy o seksie, polityce i religii"
Może to trochę zuboży dyskusje na Gadaczu, ale w końcu jesteśmy grupą amigowców i łączy nas (?) Amiga. A dyskusje polityczne można przenieść na miejsca do tego przeznaczone - fora Interii, Gazety Wyborczej, czy Frondy.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 07:47:40 przez wali7
[#6] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@wali7, post #5

Na forum Frondy to intelektualne samobójstwo, lepiej już na forum Fakty i Mity :)

Fakt że na PPA za dużo religii i polityki (seksu nie wymieniam bo to połowa każdej z nich).
Jeśli już banami dzielić, to może tym co taki temat zaczynają?
Np. ktoś napisze "Boże, PO wygrało" to ma za to DWA bany - za wątek religijny i polityczny :)
[#7] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #3

Tak się składa, że bombermaxowi to ja założyłem bana. Niejako z "automatu", za użycie wulgaryzmu na Gadaczu. Nie za wypowiedzi na temat naszych (pożal się Boże) polityków, chociaż wielokrotnie zwracaliśmy uwagę, żeby nie prowadzić takich dyskusji na Gadaczu.

@bombermax: Niestety, nie możemy całą dobę przeglądać nowych postów i wpisów na Gadaczu, dlatego być może czasem coś umknie uwagi. Mogę Cię tylko zapewnić, że nie ma jakiejś "taryfy ulgowej" - przekleństwo to ban i koniec. I jeszcze jedno - nie ma czegoś takiego jak osobny "ban na Gadaczu" i "ban na Forum". I nie wydaje mi się dobrym pomysłem wprowadzenie czegoś takiego.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 08:13:12 przez recedent
[#8] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@bombermax, post #1

Często było mówione i przypominane, że nie chcemy żeby temat polityki ciągnął się na Gadaczu w nieskończoność, sami użytkownicy tego nie chcą za wyjątkiem paru osób, które te dyskusje uskuteczniają. Nawet sam przypominałem żeby przenosić się z dyskusją do działu Hyde Parkna forum, ewentualnie Rzeźnia - są to odpowiednie miejsca na kontynuacje wątków.
[#9] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@recedent, post #7

Ja zawsze miałem szacunek do bombermaxa, ale tę wypowiedź chyba napisał w momencie jakiegoś odmiennego stanu, bo nikt o zdrowych zmysłach nie pisze zaczepnej wypowiedzi i po chwili kasuje konto, co czyni fakt, jakiejkolwiek próby tłumaczenia się bezcelowym. Taki człowiek już wybrał swoją drogę i na do widzenia postanowił po sobie zostawić mały smrodek. Jest jednym z wielu, który nie zgadza się z tym, że został ukarany za to, że zachowywał się niestosownie, a teraz próbuje całą winę zwalić na moderację zamiast po prostu spojrzeć na siebie, co zrobił źle i starać się nie robić tego więcej. W jego wypowiedzi jest cała masa niedorzeczności i nieprawdy (zamykane wątki, wybiórcze bany), których nawet nie warto cytować i się z nich tłumaczyć, bo po pierwsze i tak nie zrozumie jej autor ani tym bardziej grupa osób, które sądzą, że "moderacja" to najgorsze zło tego portalu.
[#10] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@grxmrx, post #8

Ja wchodzę w dyskusje polityczne na zasadzie reakcji.... może nie powinienem.
A może byłoby sensowne założenie filtra na najczęściej występujące w tych dyskusjach teksty (a w normalnych dyskusjach w 99,999999% przypadków nieprzydatne)? Moja lista propozycji słów, które na gadaczu nie pojawiały by się (zamiast nich byłby NULL):
Tusk, Kaczyński, Palikot, PiS, PO, SLD, lewaki, faszyści, zbrodniarze, smoleńsk, geje, homofob, zboczeńcy (może to ostatnie nie jest specjalnie polityczne, ale kulturalny człowiek może się obyć bez tego określenia). Lista oczywiście byłaby elastyczna, a osoby szczególnie kreatywne w obchodzeniu tych zasad byłyby czasowo wyłączane z naszej społeczności.
To moja propozycja.
[#11] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@bombermax, post #1

Ja coraz rzadziej zaglądam na ppa. Winny jest trochę brak czasu ale też mdli mnie od dyskusji i dyskusyjek na tematy, które nie powinny gościć na tym portalu. W końcu strona nazywa się Polski Portal Amigowy. Tylko szkoda że coraz mniej Amigi w nim.
[#12] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@wali7, post #10

Lista oczywiście byłaby elastyczna, a osoby szczególnie kreatywne w obchodzeniu tych zasad byłyby czasowo wyłączane z naszej społeczności.

Za taką właśnie kreatywność bombermax został czasowo wyłączony i zobacz jaki to przyniosło skutek. Choćby nie wiadomo jak elastyczne przyjąć zasady, zawsze znajdzie się ktoś, kto je obejdzie, a później będzie miał pretensje. Nie dogodzi się wszystkim, a trzeba znaleźć złoty środek.

Poza tym, pragnę zauważyć, że dyskutujemy na próżno. 95% czytelników portalu rozumie zasady i się do nich stosuje. Jest 5%, którym moderacja jest solą w oku i choćby nie wiem jak, to zawsze będzie beeee. Kiedyś problemem były OT, za które dawaliśmy bana. Poluzowaliśmy, grx zrobił funkcjonalność, że OT można ciągnąć w nieskończoność - jest be. Dopuszczamy tematy polityczne na Gadaczu (choć wielokrotnie prosiliśmy, aby tego nie robić) - jest be. Teraz mamy jeszcze wulgaryzmy dopuścić (za to bombermax dostał bana, gdyby to nie było jasne dla paru osób i samego autora)? To już chyba będzie przesada.
[#13] Re: Co się dzieje z PPA?

@wali7, post #10

Na wykopie to się nie przyjęło, filtr nigdy nie będzie działał bo dyskusje nie są powiązane ze sobą i wyszedłby śmietnik.

Wracając do tematu - nie wiem czy niektórzy jeszcze nie wiedzą lub czy nie mają świadomości, ale tak to w Polsce jest, że jeśli portal jest moderowany to moderatorzy/właściciel strony odpowiada za wszelkie treści jakie się na stronie znajdują, w przypadku gdyby nie był moderowany za treści nie odpowiada w ogóle. W przypadku wszelkich, różnego rodzaju głupot jakie napiszą użytkownicy odpowiedzialność za to bierze moderacja.
[#14] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@wali7, post #10

Moja lista propozycji słów, które na gadaczu nie pojawiały by się (zamiast nich byłby NULL):
Tusk, Kaczyński, Palikot, PiS, PO, SLD, lewaki, faszyści, zbrodniarze, smoleńsk, geje, homofob, zboczeńcy


A np. seks chomików ? Jakieś 1.5 miesiąca temu za pisanie o tym dostałem bana... :)

A poważnie to Bombermax wyluzuj, nie ma sprawiedliwości na tym świecie, nobody is perfect, w tym tak admini jak i my sami.

I cieszmy się wolnością można, nie nakładajmy jej sami kajdanów...
[#15] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Dopuser, post #14

O seksie chomików możesz pisać na forach hodowców chomików :)
A wolność jest wielką wartością, ale wolność każdego człowieka (np. wolność rozmów o wszystkim) kończy się w momencie gdy ogranicza wolność drugiego człowieka (np. wolność od wszechobecnych rozmów o polityce).
Moim zdaniem, na PPA rozmów o polityce może spokojnie nie być. Podobnie tych o seksie. W obydwu przypadkach są portale od tego przeznaczone, i szukający wolności znajdą jej tam aż nadto.
[#16] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@bombermax, post #1

Nie należy się obrażać!
PPA to spora społeczność różnych ludzi i różnych charakterów.

Ja ostatnio dałem ogłoszenie w giełdzie o sprzedaży gier na Atari i na Amigę i mimo że było tam też o Amidze to mi je wycofano. A inni się ogłaszają z rzeczami które nie mają związku z Amigą i jakoś to nie przeszkadza. I co, mam się obrażać że dla niektórych słowo ATARI działa jak płachta na byka?
[#17] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@wali7, post #15

O seksie chomików możesz pisać na forach hodowców chomików usmiech

Doskonały przykład, wali. Ten przykładowy seks chomików jest be na gadaczu, ale np. status Śląska jest cacy, tak ? Równie dobrze o Śląsku możesz pisać na jakimś śląskim portalu...

Zmierzamy do absurdu, bo również są portale dedykowane historii, ekonomii, modzie, samochodom, muzyce, filmowi, etc...

Zapomniałem o sporcie...

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 09:11:27 przez Dopuser
[#18] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Dopuser, post #17

ja tylko pozwolę sobie przypomnieć, że na supergadaczu nie obowiązują zasady.
siedzi, pije i chrupki
[#19] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@bombermax, post #1

Temat TC i innych warezów powtarzany jest w kółko i bez końca. PPA nie zgadza się aby na łamach portalu były propagowane treści łamiące prawo. Bez względu na to jakie by te prawo ni było. Słynie egzeki zawierają piracki rom, piracki klucz whdload i nielegalne wersje gier. My takich treści na PPA nie będziemy ani reklamować ani wspierać. Widzę, że z tego portalu zniknął już Exodus a to dopiero początek.


Więc zanim ktoś napisze paranoja to niech się najpierw zastanowi i popatrzy na siebie.


Benedykt Dziubałtowski
[#20] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #12

Od paru lat odnoszę wrażenie, że największym złem na PPA jest..... gadacz.
To tam najczęściej rodzą się większości nieptrzebne brednioseriale.
Wiem że zamysł powstania gadacza jest bardzo dobry, ale korzystają z niego ludzie. A wszyscy ludzie mają jakieś wady (mniejsze lub większe).
Gdyby gadacza nie było o większości osób nie chciałoby się zakładać "brednioserialowych" wątków w hyde parku lub w rzeźni. Tym bardziej że większość forumowiczów tam nie zagląda.
Ot takie przemyślenia.
[#21] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@atarens, post #16

Zapoznaj się z regulaminem działu giełda. Próba obchodzenia regulaminu tak właśnie się kończy.


I co, mam się obrażać że dla niektórych słowo ATARI działa jak płachta na byka?


No sorry ale to wygląda jak byś chciał odpowiedzialność za swój błąd zrzucić na ppa.


Benedykt Dziubałtowski
[#22] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@stachu100, post #20

Moje zdanie na ten temat jest takie:

Ludzie mają to do siebie, że dążą do wzajemnego kontaktu, do wymiany zdań, poglądów, do zwykłego obcowania ze sobą na poziomie intelektu, sporu, obyczaju.

Trudno zatem się dziwić, że społeczność taka jak amigowcy, to nie tylko ludzie siędzący non stop nosem w cyfrowym kodzie, ale żywy emocjonalnie byt żyjący także tym co nas otacza.

Nie ma się co oszukiwać, że jeżeli ktoś jest tutaj na tym portalu kilka lat, jest Amigowcem kilka, czy kilkanaście lat, to nie będzie rozmawiał wiecznie o gęstości zapisu stacji w Amidze, czy o nowej wersji X-Copy. Tym bardziej właśnie, że nowe wydarzenia amigowego świata są towarem deficytowym.

Jesteśmy ludźmi, społecznością która czuje pewien związek światopoglądowy, pewną wspólną integralność, zatem nie dziwi, że niektórzy zaglądają tutaj już o 6 rano, czy też siedzą nonstop by pogadać o przysłowiowej d... Maryni.

Nazwa "Gadacz" też nie sugeruje aby był to chat ściśle związany z technicznymi sprawami amigowymi.
[#23] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #22

Ludzie mają to do siebie, że dążą do wzajemnego kontaktu, do wymiany zdań, poglądów, do zwykłego obcowania ze sobą na poziomie intelektu, sporu, obyczaju.

Trudno zatem się dziwić, że społeczność taka jak amigowcy, to nie tylko ludzie siędzący non stop nosem w cyfrowym kodzie, ale żywy emocjonalnie byt żyjący także tym co nas otacza.


Zgadzam się,

Nie ma się co oszukiwać, że jeżeli ktoś jest tutaj na tym portalu kilka lat, jest Amigowcem kilka, czy kilkanaście lat, to nie będzie rozmawiał wiecznie o gęstości zapisu stacji w Amidze, czy o nowej wersji X-Copy. Tym bardziej właśnie, że nowe wydarzenia amigowego świata są towarem deficytowym.


Newsów na ppa jest kilka dziennie jest więc o czym dyskutować. Dlatego nie zgadzam się o deficycie newsów.


Jesteśmy ludźmi, społecznością która czuje pewien związek światopoglądowy, pewną wspólną integralność, zatem nie dziwi, że niektórzy zaglądają tutaj już o 6 rano, czy też siedzą nonstop by pogadać o przysłowiowej d... Maryni.



Ja czasami w staje 5/6 rano i zerknę na ppa zobaczyć co nowego. A nóż ktoś potrzebuje porady albo inny prosi się o urlop. MDW nawet kiedyś po awai PPA napisał gdy już portal ruszył "życie znowu ma sens" Ja oto oczywiście traktuje w formię żartu ale gdyby ppa zniknęło to faktycznie było by jakoś pusto.


Nazwa "Gadacz" też nie sugeruje aby był to chat ściśle związany z technicznymi sprawami amigowymi.


Odbijam piłeczkę. Nazwa Gadacz nie sugeruje aby uprawiać na nim politykę. Ja zaczołgałem Gadacz ignorować bo nawet jak się czymś chciałem na szybko pochwalić czy o coś zapytać to moja wiadomość zginęła w gąszczu politykowców.


Benedykt Dziubałtowski
[#24] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Benedykt Dziubałtowski, post #23

Zgadzam się.
Jako że sam jestem nieodporny na dyskusje polityczne, wnoszę o administracyjne uregulowanie zakazu uprawiania polityki na Gadaczu.
I proszę nie odbijać piłeczki "a co będzie jak powiem ......, bo to przecież niewinna dyskusja". Każdy wie, jakie są jego intencje gdy coś pisze, widać je także w tym co inni napisali. Więc jeśli ktoś zamierza bawić się w kotka i myszkę z ludźmi odpowiedzialnymi za PPA i użytkownikami, to robi to z premedytacją i po ostrzeżeniu powinien dostać bana.
[#25] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Benedykt Dziubałtowski, post #23

Dodam od siebie, że również w ostatnich tygodniach rzadziej zaglądam na PPA, a na Gadacza praktycznie wcale, bo te wszystkie gadki o polityce i religi powodują, że człowiekowi się zwyczajnie odechciewa. Zrobiło się tam typowe, nasze polskie piekiełko...
[#26] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@bombermax, post #1

Wyluzuj, ja też dostałem ostatnio bana za...wulgaryzmy. Wulgaryzmy były "średniej" mocy, nie te najbardziej ordynaryjne, ale jednak.
Nie dostałeś za politykę, tylko za kulturę wypowiedzi. A że polityki jest za dużo na gadaczu, to i nerwy puszczają.

No politics, now war, make peace&children :)

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 12:08:21 przez Andrzej Drozd
[#27] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Andrzej Drozd, post #26

właśnie. Ja dostałem bana na miesiąc - za to, że napisałem , że shakeruję gadacza, czy coś w tym stylu. Tak że nie róbta afery.
[#28] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Benedykt Dziubałtowski, post #23

Odbijam piłeczkę. Nazwa Gadacz nie sugeruje aby uprawiać na nim politykę. Ja zaczołgałem Gadacz ignorować bo nawet jak się czymś chciałem na szybko pochwalić czy o coś zapytać to moja wiadomość zginęła w gąszczu politykowców.


E tam, takie tam... GADANIE :>

Faktycznie polityka jest tam ostatnio dość częstym tematem (co mnie specjalnie nie dziwi), ale z tego co zauważyłem, to część tych którzy narzekają na jej tam obecność często sami reklamują "swoją" opcję POlityczną, i wtedy jakoś za politykę przeszkadzającą innym bywalcom tego nie uważają :>

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 12:17:24 przez Duracel
[#29] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@Duracel, post #28

Od uprawiania polityki są odpowiednie fora. PiSzmy na tych forach, nie zaśmiecajmy PPA. Tak już jest, że zazwyczaj nie przeszkadza nam "nasza" opcja polityczna, ale większość użytkowników zaczyna stronić od Gadacza. Zazwyczaj tych normalnych. Jako że nie jestem odporny na wciąganie w dyskusje polityczne, poważnie zastanawiam się nad założeniem filtra na posty niektórych użytkowników-Gadaczy.
[#30] Re: Co się dzieje z PPA? PARANOJA!

@mailman, post #9

i po chwili kasuje konto

Powróci, zmarźnie na obczyźnie, trochę pogłoduje na angielskich forach i wróci. Bo ileż można pisać tylko o Amigach?
Wszyscy wracają, tylko często pod innym nickiem. Gdzie niby indziej mamy iść? To jedyny portal. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem