Wątek zamknięty
[#121] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@HOŁDYS, post #111

"mam jeszcze 2 sztuki rozszerzen do A600 (9.5 MB FAST) , 1x2 MB do CDTV"

W jakim celu tak chomikować sprzęt ?


Pozdrawiam
[#122] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@Dark_luke, post #92

A najgorszego rodzaju są handlarze którzy kupując sprzęt tylko go przepakowują choć nie zawsze i wysyłają dalej nie zadając sobie trudy aby dany sprzęt przejrzeć i sprzątnąć.

Mam diametralnie inne zdanie. Ponieważ każdy zakupiony sprzęt i tak poddaję czyszczeniu i konserwacji wg moich standardów, wolę żeby handlarz/pośrednik nie pakował swoich łap do wnętrza. A najlepiej, żeby w ogóle nie dotykał sprzętu bez potrzeby. Zawsze to o jedną okazję mniej do wyłamania zaczepów, przekręcenia gwintów i spowodowania innych szkód.

Ludzie w swej masie to troglodyci. Tylko nieliczni zdają sobie sprawę z tego, że gwinty dzielą się na metryczne i calowe i że obie odmiany występują w komputerze.
[#123] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@RadoslawF, post #121

W jakim celu tak chomikować sprzęt ?

w celu zapasu - zachce mi sie bawic amiga za 10 lat nie bede mial skad wziasc blizzarda czy 2 MB Fast Ram pod 68000 wyciagam i mam .. nie chce nawet mi sie wysiliac i strzelac ile bym musial zaplacic za takie cos w 2022. C64 ze stacje tez zachomikuje :)
Jesc nie chce miejsca duzo zajmowac nie zajmuje .. na razie chce sie pozbyc troche nadmarowych gier i mniej sentymentalnych.
[#124] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@Advesarius, post #120

Fakt, że moją zazdrość u kumpla budziła właśnie a500, ale dopiero po fakcie zrozumiałem, że taniej wychodzi a1200 + dodatki niż a500, chociaż początkowy zakup jest tańszy przy pięćsetce. Swoją drogą ostatnio widziałem gdzieś ankietę "jaki model kojarzy Ci się z nazwą Amiga" - ponad 70% osób wskazał właśnie 500, co ciekawe nikt nie zagłosował na cdtv (która w moim prywatnym zdaniem jest najbardziej rewolucyjnym modelem Amigi, przykład że mieli super wizjonerów - szkoda że jednocześnie topili milony dolców jakieś g..na pokroju c16)
[#125] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@posylus, post #124

CDTV był chyba pierwszym komputerem z napędem CD to z drugiej strony powstał w czasach pluskwy i trzytysiączki ale kickstart wsadzili do środka od starej pięćsetki co było mocno krytykowane w środowisku Amigowców.


Pozdrawiam
[#126] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@RadoslawF, post #125

Nie dziwie się. W mojej CDTV szybko wymieniłem Kikcstart na 3.1, 1.3 był fatalny i mocno ograniczał samego Workbencha. Nie pisząc już o tym że o takim ClassicWB czy innym upiększaczem mogłem tylko pomarzyć.
[#127] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@RadoslawF, post #125

Owszem może i mieli wizjonerów z CDTV tylko żeby wizja zmieniła się w sukces trzeba mieć też wsparcie twórców oprogramowania może i rom po części był problemem ale jak cofnę się pamięcią to nie kojarzę aby CDTV była zasypywana oprogramowaniem na CD-romach co przyczyniłoby się do jej sukcesu to moim zdaniem główny problem tego modelu Amigi tak samo z CD32 ktorej brakowalo choćby 1MB Fastu i początkowo również odpowiedniej ilości oprogramowania mimo to CD32 była bardzo udanym produktem i ma wielu fanów do tej pory w tym gronie jestem również ja biedny użytkownik konsoli z przystawką firmy Toms wzbogacajacą o stację dyskietek z zazdrością spoglądałem na kolegę który miał ją wyposażoną w Promodule z zamontowanym dyskiem twardym kosmicznych na tamte czasy rozmiarów 1,6 GB :) Żeby nie było oftopu ma ktoś jakieś fajne oryginały dla CD32 łykam wszystko o ile oczywiście już nie mam tego tytułu.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 18:48:18 przez miro_78
[#128] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@RadoslawF, post #125

CDTV mial byc komputerem rewolucyjnym (MIDI !!! , CDROM, kontroler na podczerwien bez przewodowy) jak i kompatybilnym w 100 % z Amiga 500 ..
[#129] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@RadoslawF, post #125

Co do chomikowania ... sam jestem chomikiem więc rozumiem

Co do cdtv i kickstartu - wydaje mi się że to nie był żaden problem, w końcu to nie miał być komputer (więc po co kickstart 2.x) - komputer ten poległ ze względu na brak oprogramowania - rynek nie był przygotowany na multimedia i tyle, a odpalanie programów konwertowanych z a500 nie pozwalało pokazać możliwości płyty CD
[#130] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@posylus, post #129

Też kupujesz na zapas nowe urządzenia w ilości dwu egzemplarzy ?
Łącznie z komputerami, radiami, telewizorami i meblami ?

Co do CDTV to nie do końca jest prawdą że nie miała być komputerem, gdyby miała być tylko konsolą nie było do niej dedykowanych klawiatur, myszek czy zewnętrznych stacji dysków.
Tu akurat ktoś przemyślał i można było ja kupić jako konsolę z samym padem lub jako pełnowartościowy komputer z klawiaturą, myszką i stacją dyskietek.
Niestety cena (przynajmniej u nas) zabijała, w miarę tanie CDTV w konfiguracji jako komputer widziałem czasach kiedy miałem już A1200, ktoś sprowadził tira z zapasów magazynowych i sprzedawał.


Pozdrawiam
[#131] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@posylus, post #129

Powtórzę jeszcze raz - posiadanie kickstartu 1.3 przez cdtv nie było błędem - błędem była polityka C= która przedstawiała cdtv jako zwykły komputer, sorry, ale moim zdaniem workbench != cdtv, ta maszyna powinna być postrzegana jako urządzenie multimedialne, więc brak kickstartu 2.x nie był absolutnie problemem. Myślę, że w planach inżynierów było bezpośredne odpalanie programów multimedialnych bez udziału workbencha (w sensie obsługi przez użytkownika). Fakt dodanie klawiatury i myszy miał przyciągnąć aktualnych użytkowników amig - ale Ci już mieli a500/a3000 więc po co im cdtv ?
Zatem, problemem tego urządzenia był zbyt wczesny czas powstania - skostniały rynek ogarnięty PC i trybem tekstowym nie rozumiał jeszcze wizji multimediów, muzyki i filmów... tego nie rozumieli sami programiści i tyle. Brakowało jednego programu killera, który by pokazał co to znaczy 650 MB na jednym krążku - ale wyobraźmy sobie - wszyscy pracują na kompach z dyskami hdd max 40 MB i się cieszą że mają tyle miejsca, a tutaj ktoś wyskakuje z 650 MB - po, co - jakiś wariat, czym to zapełnić i na jakim komputerze zebrać w kupę tyle informacji aby stworzyć całą płytę treści ?
[#132] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@RadoslawF, post #130

Radoslawie kochany ..nie zagladaj mi do portfela i z tym co z nim zrobie ok ?
mam ochote kupuje ..mam ochote przepije ..wybacz ale to moja sprawa co zrobie z moim wynagrodzeniem

Posylus@ "ta maszyna powinna być postrzegana jako urządzenie multimedialne, więc brak kickstartu 2.x nie był absolutnie problemem. Myślę, że w planach inżynierów było bezpośredne odpalanie programów multimedialnych"

uzyles dwukrotnie slowa multimedialna .. w czasach gdy pojawila sie CDTV (1991) nie byo znane to pojecie i nie bylo znanego kierunku w ktora strone komputer domowy powinien isc..
zobacz ze nawet CDROM w CDTV jest inny (nie jest to scsii ani atapi !) ..
Projekt byl ponierski jak na tamte czasy .. to nie byla konsola ..a byl cos wiecej niz Amiga 500
Bledem bylo ze wyszly chyba raptem 3 gry pelnowartosciowe na CDTV i z 5 programow (encyklopedi). Byc moze wytwarzanie oprogramowania na CDROM bylo nie oplacalne..a konwersje dyskietkowe .. hmm niczym sie nie roznily od gry na 2 dyskietkach (na plycie bylo 2 MB wypalone)

CDTV swietnie sie sprawdzal jako baza dzwiekow obrazkow i animacji..standart CDXL nie przyjol sie .. a moglibysmy miec filmy na amidze w niskiej rozdzielczosci :)

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 19:23:37 przez HOŁDYS
[#133] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@posylus, post #131

Zgodzę się z brakiem takiego killera udowadniającego przydatność nośników o pojemności 650MB, brakowało tego nawet w czasie CD32.
Sam pierwszy CD do Amigi dostałem od kolegów którzy w ten sposób postanowili mi udowodnić przydatność takiego napędu. Ja twierdziłem że nie ma dokupienia interesujących płyt CD, nagrywarki były wtedy nie na kieszeń normalnego człowieka więc nie odczuwałem potrzeby posiadania takiego napędu.
A nie byłem jakimś abnegatem nie nadążającym za nowinkami technicznymi, jako pierwszy w okolicy miałem HD i Fast do pięćsetki, potem pluskwę, potem A1200, Fast do niej, potem kartę turbo, kartę GFX, a do CD musieli mnie przekonywać koledzy.
Ale czasami tak mam, pełną przydatność kart PPC uznałem dopiero po pojawieniu się systemu wykorzystującego ten procesor czyli niedawno.

Co do kicka w CDTV dla ludzi u których robiła za konsolę do gier nie miało to znaczenia, dla ludzi którzy traktowali CDTV jako komputer znaczenie miało i to spore. A potwierdzą to wszyscy którzy do dzisiaj ładują najnowsze kickstarty do pięćsetek, sześćsetek i innych.


Pozdrawiam
[#134] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@HOŁDYS, post #132

Aluzji do portfela nie robiłem, do chomikowania owszem.
O ile trzymanie starych komputerów czy starego osprzętu na zapas rozumiem, sam od niepamiętnych czasów (czyli takich kiedy A1200 była moim jedynym komputerem) trzymam w zapasie kompletną i rozbudowaną Amigę, stary sprzęt może wyzionąć ducha w każdej chwili ale rozszerzenia zrobione kilka miesięcy temu chyba nie padną tak szybko ?


Pozdrawiam
[#135] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@RadoslawF, post #134

i o to mi właśnie chodziło - rynek nie znał pojęcia multimediów, sami inżynierownie CDTV go nie znali, tylko czuli... dlatego nikt nie wiedział co oznacza wyprodukowanie komputera ze zintegrowanym cdrom... dlatego twierdzę, że to najbardziej nowatorski komputer / maszyna multimedialna lat 90-tych

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 19:37:54 przez posylus
[#136] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@RadoslawF, post #134

rozszerzenia zrobione kilka miesięcy temu chyba nie padną tak szybko ?


Masz racje pasc nie padnie... ale cena jaka ja dalem 135 zl ...teraz "handlarze" sprzedaje po 300 zl
Rafal wiecej tych rozszerzen nie zrobi wiec fabryka zamknieta.. ja kupilem nie na zapas ale do amigi bratanicy ktora lubi sobie popykac.. za duzo czasu spedzala przy Amigowych gierkach a mniej nad ksiazkami i komputer trafil do mnie spowrotem :)

tak wiec wole potrzymac i jak mi bedzie potrzebne wyjac niz bic sie na aukcji za 300-400 zl za jakis czas....co do dubli mialem jeszcze manie dublowania gier w boxach jednak to za duzo miejsca zajmuje
i trzeba sie tego wyzbyc ( widze sporo egzemplarzy w foli nigdy nie otwierane !)

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 19:42:52 przez HOŁDYS
[#137] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@posylus, post #129

rynek nie był przygotowany na multimedia i tyle, a odpalanie programów konwertowanych z a500 nie pozwalało pokazać możliwości płyty CD

A ja bym się w tym momencie zastanowił nad innym aspektem problemu: czy komputer o możliwościach A500 był w stanie pokazać możliwości płyty CD? To tak, jakby wsadzić dysk 1TB do gołej A1200 albo do 386. Niby wypas, tylko co z tego? Moim zdaniem CDTV była zbyt słabą maszyną, aby nadawała się do multimediów z prawdziwego zdarzenia. Trudno było się spodziewać nowej jakości w grach, bo w tym zakresie sama A500 dotarła już do ściany. Trudno też było spodziewać się, że animacją 160x128 pikseli albo 8-bitowym samplem, nieco dłuższymi niż zwykle, uda się zawojować świat. Nawet w 1990 roku. No więc wykorzystano dodatek w postaci CD-Romu tak, jak pozwalała na to reszta sprzętu - do stworzenia kilku encyklopedii i składanek tematycznych.
[#138] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@Daclaw, post #137

mysle ze dawalo rade ..zobacz sobie gre Labyrinth of Time stworzona przez elektronic Arts w 1994 r
cala grafika HAM6, filmiki,extra dzwiek (muzyka instrumentalna odgrywana z 8svx !!) ..to wszystko idealnie wpasowalo sie objetosciowo w plyte CD (gra zajmuje cos ponad 300 MB)
I spokojnie procesor 68000 wystarczyl oraz 1 MB CHP.
Koszt takiej produkcji nie pokrywala sprzedaz ..stad zaniechano obszernych gier na Amige CDTV

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 19:51:49 przez HOŁDYS
[#139] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@HOŁDYS, post #138

Z tego co wiem na początku CDTV było reklamowane przez Commodore właśnie jako novum, sprzet który miał zastąpić w domu odtwarzacz CD i stanowić nową jakość a nie komputer. Jednak to się nie sprzedało - dlatego później pojawiły się zestawy z klawiaturą i stacją dysków (plus klimatyczne czarne monitory) i reklamy CDTV jako komputera. Ale było już ciut za późno.
[#140] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@Advesarius, post #120

Ano :)
Ja mam A500 + 0,5pod klapka + Mega Ram HD z dyskiem twardym (jeszcze nieogarnietym - teraz zanabylem dyski 2,5 cala to potestuje) i 8MB ramu :) (rozszerzenie z kontrolerem kupilem za 180 chyba)... i czuje respekt do tego sprzetu :) A to dlatego ze to byla moja pierwsza (i jedyna) amiga.
A 1200 i tak kupie - chocby dlatego ze ZAWSZE chcialem ja miec - tam juz zamontuje jakies CF czy jakis inny 2,5 cala i bedzie stalo i gralo :)
Wszystkie moje sprzety doprowadzam do odpalenia (zagram raz w roku to bedzie super) ... a ostatnio upolowalem Atari 2600 :)

Watek sie rozbudowal zacnie - zjezdzamy ciagle na OFF :)
Zeby jednak nie bylo off - podoba mi sie okreslenie Holdysa (kilka postow dalej) - "nie zagladaj mi do portfela" - i to chyba oddaje caly sens tej dyskusji. Dopoki sa ludzie ktorzy kupia wszystko za kazda cene (tak ja kupilem jedna a500 za 150 bo tez bylem napalony - mimo ze stalo jak byk ze jest niesprawdzona itepe... oczywiscie byla uwalona :) wiec na nowa sztuke musialem jeszcze czekac...) to takie aukcje beda... i tyle :)

Holdys - MI2 wezme, ale za 75 :)
[#141] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@Dark_luke, post #114

Mini Megi CHIP PAL z dodatkami: 2MB CHIP + RTC w A500.
Pasuje też do CDTV i A2000.
Szczegóły na priv.

Cena: 330 PLN

Policz ile wyjdzie z Vesalii i porównaj to do mojej oferty.
Zdziwisz się...

P.S.
Wątek-szambo wymiotuje , ale skoro zostałem wywołany do tablicy.
[#142] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@stachu100, post #141

staszku umiesciles swoje dane personalne i adresowe na jednej fotce
moga zostac wykorzystane do niecnych celow wiec proponowalbym wymazac

druga sprawa czemu napisales ze to jest wersja PAL jak w papierach po szwabsku pisze fur Amiga 500/200 (NTSC -version) ?



Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 22:05:22 przez HOŁDYS
[#143] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@HOŁDYS, post #142

no dane adresowe to błąd troszke anonimowosci w necie nie zaszkodzi a pomoze

faktycznie napisane "dla a500 2000" ntsc
[#144] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@HOŁDYS, post #142

No fakt, miałem wymazać przed opublikowaniem, w pośpiechu zapomniałem...

druga sprawa czemu napisales ze to jest wersja PAL jak w papierach po szwabsku pisze fur Amiga 500/200 (NTSC -version) ?


A myślisz że po co odpowiedniego Agnusa PAL od Ciebie kupowałem?
[#145] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@Wojox, post #93

Sorry za offtop. Ale w temacie. Bo na ebayu kupiłem laptopa i też był ubadziany i kłaki z jaj na klawiaturze trza było usuwać. Ogólnie chyba Polacy są bardziej czyści....

Też byłem za granicą i wyniosłem takie wrażenie. Ale niektórzy jak Blendor są bardzo zakompleksieni i wydaje się im że całą zachodnia europa jest super a tylko u nas brud i nikt skarpetek nie zmienia.
Blendor byłeś wogóle za granicą?

w srodku pachnialo pieknym beżem i prawdziwym helmutem

na ale jak ktoś lubi zapach hemluta..... fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj
[#146] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@stachu100, post #144

no to w takm razie wszystko sie zgadza ..

a co do zapachu helmuta :) heh mamy kompleks PRLu ..ktory trwa do dzis..
bylo takie powiedzenie nawet "Zagraniczne to i g...o sliczne" :)

Polacy jak kazdy narod ma swoje plusy i minusy ja tam sie ciesze ze jestem Polonusem i zyje w kraju nad wisla :) Pozdrawiam wszystkich narodowosci Polskiej :))
[#147] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@stachu100, post #141

Tyle samo ?
62 euro + wysyłka = ok 330zł
[#148] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@Dark_luke, post #147

Po amigowcu spodziewałem się że potrafisz odróżnić PAL od NTSC, przeliczyłem się. No ale ok. To jeszcze ujdzie. Nie każdy musi wiedzieć co to PAL, NTSC, SECAM i takie tam.

Ale jak dla Ciebie 1,5 = 2
To ja dziękuję za takiego adwersarza.
Z tego co wiem jest to poziom matematyki klasy drugiej szkoły podstawowej.
Szkoda, bo zawsze wydawałeś mi się w miarę inteligentnym człowiekiem.

Poza tym sprzedałem już za 85EUR:
Amibay

I właśnie z takich powodów odechciewa mi się sprzedaży w Polsce.
Gnój i zaglądanie do portfela.
Na Allegro ostatni raz sprzedałem coś amigowego ze 3 lata temu.
Na ppa.pl coś tam wystawiam, ale i tak więcej mam sprzedaży "z zamówienia".
[#149] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@selur, post #72

A biedaczek znów szczeka na ceny.
Zobacz sobie po ile Amigi chodzą.
Tylko żeby ci żyłka nie pękła
A4000T
[#150] Re: Czy jest jakiś szczyt łapczywości na allegro ?

@tom256, post #145

Też byłem za granicą i wyniosłem takie wrażenie.

Wynika to z tego, że oni tam dużo dłużej mieli dostęp do "dóbr luksusowych", dlatego nikt się tam specjalnie ze sprzętem nie pieści (chyba, że jest pedantem z natury), w szczególności z używanym/wyeksploatowanym/przestarzałym. Ten ostatni jest traktowany po prostu jako śmieć.

To w Polsce istnieje pewien syndrom, niezdrowy bardzo - syndrom człowieka, który ciułał całe życie, żył w tych samych, rozklekotanych meblach, albo jeździł zdezelowanym maluchem i nagle na emeryturze kupił sobie nowoczesny samochód albo zrobił remont. Wiele takich osób nie jest w stanie normalnie korzystać z tych nowych rzeczy, tak się nad nimi trzęsą.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 10:40:06 przez Daclaw
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem