Wątek zamknięty
[#1] Ceny na Allegro
Skoro jest Ebay to powinno być też Allegro :D

tekst pod linkiem

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 21:48:56 przez zorkadar
[#2] Re: Ceny na Allegro

@zorkadar, post #1

Jakby ktoś chciał kontroler USB w nieprzystępnej cenie to jest tutaj


Pozdrawiam
[#3] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #2

Łyknął bym ale za jakieś 700 a nie za tyle
[#4] Re: Ceny na Allegro

@zorkadar, post #1

Z drugiej strony patrząc jest to nówka CD32.
[#5] Re: Ceny na Allegro

@Duracel, post #4

Fajna fajna, ale deneb lepszy :) bardziej by mi sie przydał tyle że cena nie do przeskoczenia w moim przypadku :/
[#6] Re: Ceny na Allegro

@QUAD, post #3

Na Amibay się czasem pojawiają. Ostatnio był do wzięcia za 250 EUR, ale to już była przesada jak dla mnie - choć taniej niż na Allegro, nawet biorąc kurs EURO. W zasadzie to jeszcze jest do wzięcia, o ile ludzie, którzy zadeklarowali chęć zakupu się z tego wycofają.
[#7] Re: Ceny na Allegro

@Duracel, post #4

20letni nowy egzemplarz, jakoś dziwnie brzmi :)
[#8] Re: Ceny na Allegro

@mikser, post #7

Kondzie pewnie i tak do wymiany, a jak przez tyle lat nikt tam nie zaglądał, to kto wie co można znaleźć w środku? Sporo kasy, żeby powąchać fabryczny zapach sprzętu i pocieszyć się oryginalnymi naklejkami.
[#9] Re: Ceny na Allegro

@Duracel, post #4

Nówka to jest nieużywana albo mało używana, poza tym na gwarancji.
[#10] Re: Ceny na Allegro

@kjb666, post #9

To chyba jednak zalezy od tego kto co uwaza za nowke. Nie spotkales sie na Allegro ze swiezo wyprodukowanym sprzetem bez gwarancji?

W tym wypadku mamy do czynienia ze sprzetem ktory niejako zatrzymal czas. Nowy, nie uzywany (o ile sprzedawca nie klamie). O ile jest faktycznie nowe i pachnace nowoscia, to faktycznie ten zapach jest dla niektorych pewnie wart te pare stowek wiecej. Rozne sa fetysze przeciez :)

Dla mnie racjonalna cena tego sprzetu to by bylo jakies 600zl, ale i tak bym jej nie kupil, bo wystarczy mi moja. Obeceni doskwiera mi brak w mojej kolekcji jakiejs ladnie zachowanej A600.
[#11] Re: Ceny na Allegro

@Duracel, post #10

Sprzedawca pisze, że dokłada jeszcze oryginalne gierki, więc sumarycznie cena może nie jest aż taka zła, jak za taki egzemplarz.
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny na Allegro
[#13] Re: Ceny na Allegro

@zorkadar, post #1

http://allegro.pl/cdtv-full-wypas-i2322994222.html


UWAGA: Aukcja nie dla biedaków
[#14] Re: Ceny na Allegro

@jarecki130, post #13

A gdzie zdjęcia tego rarytasu za 660 zł.
[#15] Re: Ceny na Allegro

@jarecki130, post #13

To mnie rozbawiło "6) karta turbo Mtec 68020i - niestety nie udało mi się jej włączyć - pod podłączeniu działa jedynie M68000. (http://www.amiga-hardware.com/showhardware.cgi?HARDID=80). Myślę, że raczej to nic kosztownego - kwestia wizyty w serwisie lub fachowca i karta ruszy z kopyta. " - jeżeli to nic kosztownego, to dlaczego tego nie zrobił i nie podniósł ceny sprzętu? Wizyta niby w jakim serwisie? Ale brednie.
[#16] Re: Ceny na Allegro

@ITU, post #15

To turbo nie jest do CDTV i pewnie sprawne inaczej ale sam komputer zapowiada się ciekawie, komplet dodatków plus Fast i SCSI, dodałem do obserwowanych żeby sprawdzić za ile się sprzeda.


Pozdrawiam
[#17] Re: Ceny na Allegro

@ITU, post #15

Mnie rozbawił tekst na temat wymiany oryginalnie taktowanej 8MHz Motoroli na wersję 10MHz, zupełnie tak jakby to miało jakieś znaczenie przy 7MHz.
[#18] Re: Ceny na Allegro

@jarecki130, post #13

Jezeli chodzi o zestawy CDTV, to moim zdaniem te komputery schodza na Allegro ponizej swojej wartosci. Ten zestaw z linka nie ma monitora, ale dobrze zadbany pelen zestaw z czarnym monitorem, klawiatura, napedem FDD, pilotem i interfracem do joystickow to wartosc okolo 1000 PLN.

Biorac pod uwage, ze cena golej A600 osiaga czesto jakies 250-300zl, to CDTV w komplecie oprocz walorow uzytkowych i samego wygladu to duza okazja kolekcjonerska. tam ciezko dobrac cos z innego zestawu, jezeli nie masz czarnej myszy, albo czarnego monitora to wiadomo, ze zestaw jest rozkompletowany i nieoryginalny. W A600 mozna wziac mysz z A1200 i nikt nie pozna czarnych myszy do CDTV, klawiatur czy monitorów jest jak na lekarstwo.
[#19] Re: Ceny na Allegro

@Duracel, post #18

Były na rynku czarne myszki od ATechnologies i trafiają się często na allegro, czarne monitory to faktycznie białe kruki, czarne klawiatury i flopy też ciężko dostać, tyle że nie porównuj naszego rynku z zachodnim, wyraźnie mniejsze zarobki więc i mniejsze ceny, przynajmniej na to co można u nas w domach wygrzebać.


Pozdrawiam
[#20] Re: Ceny na Allegro

@Duracel, post #18

@Duracel
Zgodzę się z tobą w 100% dokładnie tak potraktowałem kiedyś ofertę CDTV na amibayu. Za niecałe 800PLN kupiłem zestaw w idealnym stanie a niecały tydzień później trafiłem czarny monitor (z lekkim pęknięciem, ale za to z klapką ;) ) na allegro. ale tak jak piszesz podzedłem do tego kolekcjonersko.... mam teraz idealnie wyglądający i robiący duże wrażenie zestaw, na który miło popratrzeć a i pograć od czasu do czasu jakoś tak fajniej ;)

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 13:10:32 przez carrion
[#21] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #19

Nie zrozumielismy sie. Ja tu nie deliberuje nad tym jaka powinna byc konotacja zarobkow do cen, bo mamy pewnie takie samo zdanie. Porownuje natomiast wartosc CDTV do cen innych modeli oraz peryferii amigowych. Karty turbo do A1200, czy egzemplarze A600 na ten przyklad, osiagaja przesadne ceny moim zdaniem. Na tym tle CDTV w komplecie, ktora jest wyjatkowa pod wieloma wzgledami jest nie doszacowana.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 13:12:03 przez Duracel
[#22] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #19

wyraźnie mniejsze zarobki więc i mniejsze ceny

Samochody u nas nie kosztują taniej niż na zachodzie, tefefony i inna elektronika też nie.
Więc dlaczego Amigi mają kosztować taniej? Zarobki to żaden argument.
Już nie jesteśmy za żelazną kurtyną, że cena na zachodzie rynkowa a u nas sztywno ustalona przez jakiegoś urzędasa, który sobie tak wymyślił. W końcu i u nas cenę kreuje globalny rynek czy to się komuś podoba czy nie.
[#23] Re: Ceny na Allegro

@lekarz_med, post #22

"Samochody u nas nie kosztują taniej niż na zachodzie, tefefony i inna elektronika też nie."

To jak będziesz za granicą to odwiedź kilka salonów i sklepów, sprawdź ceny a potem odwiedź salony i sklepy u nas. O ile cena konkretnie wybranego modelu w wybranej konfiguracji nie powinna być niższa o tyle ceny popularnych modeli we "wschodniej" konfiguracji są już inne.
Kolejna sprawa związana z cenami to rynek wtórny, bardzo widoczne na rynku samochodowym ale nie tylko tam, typowego polaka jeszcze nie zawsze stać na maszynę renomowanej firmy z salonu więc kupuje używaną kilkuletnią,

No i nie zapominaj jak sam pisałeś o Amigach i osprzęcie że lepiej sprzedać na zachodzie bo tam klient płaci i nie marudzi że za drogo.

A CDTV poszła za 710zł, w takim zestawie (turbo i procesora nie liczę) ktoś kupił tanio.
Dokupowanie tych wszystkich dodatków indywidualnie wyszło by sporo drożej.


Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 14:22:40 przez RadoslawF
[#24] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #23

No właśnie nie kupił bo ''Cena minimalna nie została osiągnięta.''
[#25] Re: Ceny na Allegro

@mikser, post #24

Faktycznie, mój błąd, nie doczytałem, czyli wolny rynek wycenił zestaw na 710 ale sprzedający miał inne zdanie.


Pozdrawiam
[#26] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #25

Bo pewnie ustalił minimalną aby ocenić ile jest w stanie wyciągnąć za ten zestaw ;)
[#27] Re: Ceny na Allegro

@miro_78, post #26

[#28] Re: Ceny na Allegro

@zorkadar, post #27

Ładna sprawna ale bez klawiatury, raczej nie sprzeda za ten tysiąc.


Pozdrawiam
[#29] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #28

[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny na Allegro
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem