Wątek zamknięty
[#61] Re: Ceny na Allegro

@highend, post #60

Najlepiej się odkochaj, i zrozum, że Twój dom jest tam, gdzie mieszkasz.
[#62] Re: Ceny na Allegro

@highend, post #60

Szkoda że tam komputerów nie sprzedajesz, dwa razy więcej byś dostał, malkontenci by nie marudzili, chyba strasznie głupi jesteś że jednak tam nie sprzedajesz.


Pozdrawiam
[#63] Re: Ceny na Allegro

@Kael, post #61

Dokładnie OKOKOKOK
[#64] Re: Ceny na Allegro

@highend, post #60

"ja to już nawet samochody sprzedaję za granicę bo jak widzę (przepraszam) polskie gęby malkontentów..."


wez Miszczu.. jeszcze powiedz wszystkim jeleniom z PPA, ze kupujesz samochody w polskich salonach (bo tu tanie jak barszcz) a sprzedajesz je pozniej w Niemczech, Francji albo Hiszpanii, bo tam klienci placa podwojnie i jeszcze z usmiechem na twarzy.
stopa
[#65] Re: Ceny na Allegro

@selur, post #64

Kolego, zastanów się dwa razy zanim sobie z niego ponownie zadrwisz. Złom ściągany do Polski z zachodu przechodzi taką "kulinarną rewolucję" z praniem lewych papierów włącznie, że dobry handlarz opycha go sąsiadowi francuza, który go wcześniej sprzedał. I owszem, za większe pieniądze :]

Dlaczego na allegro nie ma zbyt wiele dobrego (czyt. drogiego) sprzętu retro? Bo handlarze już dawno poszli na niemiecki i angielski ebay. Warto wspomnieć, że połowa PPA sprzedaje na Amibayu za 50% więcej, niż by tutaj dostali.
[#66] Re: Ceny na Allegro

@Kael, post #65

Na allegro nie za wielu chętnych na drogi sprzęt, zresztą podobnie jak było to w czasie świetności Amig, ceny popularnych modeli są natomiast wyśrubowane do poziomu nienaturalnego, bo u nas ludzi nie stać na modele rzadkie ale dają się wpuścić w walkę o model na jaki ich stać.


Pozdrawiam
[#67] Re: Ceny na Allegro

@Nature, post #58

A jużci, że jest tam winxp. Natenczas używałem karty telewizyjnej na piecu i podłączałem do niej Amigę
[#68] Re: Ceny na Allegro

@Tomski, post #67

Najtańszy "dopalacz" do A1200.


Pozdrawiam
[#69] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #68

Czy dopalacze nie są obecnie zabronione w Polsce?
[#70] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #62

sprzedaję :)
[#71] Re: Ceny na Allegro

@Kael, post #65

dzięki za "wsparcie", ale nie do końca jest jak piszesz ;) brzydził bym się jakimiś lewymi papierami tudzież wałkami, których dopuszczają się handlarze-cwaniacy-szukający-jeleni

natomiast sprzedałem kilkanaście samochodów m.in. do Francji, Holandii, Niemiec, Austrii i Norwegii, aa.. wczoraj jeszcze Węgrzy przyjechali.

Sztuką jest posiadać coś, czego (prawie) nikt nie ma, a wiele osób TEGO pragnie. Wówczas to KTO sprzedaje i skąd dokąd przestaje być priorytetem.
Podobnie jest ze sprzętem Amigowym, zatem uważam porównanie za trafione.
Ponadto nie zajmuję się jakimiś typowymi pierdzikółkami.... zawsze lubiłem robić COŚ INNEGO.
dlatego śmieję się z maruderów i malkontentów i generalnie robię swoje i dobrze mi z tym :)

zauważyłem tutaj na PPA straszne narzekanie na ceny, że drogie, że za drogie, że oooch, jak można za taki złom tyle chcieć kasy - czyli jednym słowem: MARUDZENIE.
bierze się ono z tego, że piszącego (marudzącego) nie stać na dany sprzęt, a chciałby go mieć i po prostu zazdrości innym (to oczywiste)

rozwiązanie?

1. marudzić
2. zakasać rękawy i zrobić wszystko by dany sprzęt mieć.

wybieram bramkę nr 2, a Wy?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 23:45:37 przez highend
[#72] Re: Ceny na Allegro

@Kael, post #61

mieszkam w Polsce, mógłbym mieszkać w Anglii np.. ale nie chcę. Brud, syf, mieszanki kulturowe, człowiek robi się od razu rasistą... masakra.
[#73] Re: Ceny na Allegro

@highend, post #72

Oczywiście opinia poparta wieloletnim pobytem w tym kraju?
[#74] Re: Ceny na Allegro

@Kael, post #73

od 2007 roku w UK jestem/byłem kilka razy miesiącu.
To bardzo często.
widziałem tam tyle, że nikt mnie nie zmusi do mieszkania w tym syfie.
No chyba, że w jakimś małym miasteczku/wiosce - z dala od tzw. "wielokulturowości"
[#75] Re: Ceny na Allegro

@highend, post #74

Kolejna perełka z alledrogo, tym razem kontroler dyskiem twardym do A2000, tylko dlaczego pasuje do slotów ISA a nie Zorro ?


Pozdrawiam
[#76] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #75

pomysłOK
na pewno pasuje do jego starej...

nie tak dawno w okolicach 3k pln a teraz... "łokazja" ;)

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 22:27:24 przez Tom Rain
[#77] Re: Ceny na Allegro

@zorkadar, post #1

Hołdys pozazdrościł aukcji z dyskietkami i teraz zwykłe hadeki próbuje opchnąć po 40zł za pudełko.
horendalnie drogie zwykłe dyskietki HD
[#78] Re: Ceny na Allegro

@lekarz_med, post #77


tymczasem można znaleźć za:
1
lub
2
suty zmiażdżone....
[#79] Re: Ceny na Allegro

@highend, post #60

Nie wiem czy wiesz bystrzacho ale w Polsce zarobki są "ciut" mniejsze niż w Niemczech stąd zapewne narzekanie.
A co do tematu mieszanki narodowościowej to nie każdy ma w sobie rasistę. Od ładnego kawałka czasu ze względu na moją podniebną karierę zawodową stykam się z ludźmi z całego świata (nawet z tzw. "Ninjami") i jakoś mi to nie przeszkadza. Mieszkałem przez rok czasu w UK podczas szkoły pilotażowej i wiesz co? Wole oglądać mieszankę narodową i widzieć ten rzekomy syf ale za to przynajmniej ludzie się szanują wzajemnie a nie tak jak w poloczkolandii!

Co do tematu:
A500 1984 rok
Koleś podaje linka w którym nawet jak byk jest napisane że wprowadzona została w 1987roku...
Aukcja wisi już chyba dekadę... wthell a cena wzrosła o 100%...

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 01:49:41 przez Advesarius
[#80] Re: Ceny na Allegro

@lekarz_med, post #77

Kupiłbym i bym je reklamował gdyż miałem taką wybredną A500, że dyskietki 2HD nie działały nawet po formacie.
[#81] Re: Ceny na Allegro

@Advesarius, post #79

Na naklejcie pod obudową jest rok 1984 i na podstawie naklejki sprzedający sobie wykombinował że chodzi o rok produkcji. Podobna data jest pewnie na wszystkich Amigach, na pewno jest na A1200 i A2000.


Pozdrawiam
[#82] Re: Ceny na Allegro

@Tom Rain, post #76

dobra cena - co chcecie
moja była prawie połowę tańsza - ale za to oblana kwasem przez austriaka ;)
tu przynajmniej jest bateria, a kwas schowany pod nią :D
[#83] Re: Ceny na Allegro

@highend, post #82

DOBRA CENA

Na Amibay możesz A3000 wyhaczyć niekiedy za 1000zł w dobrym stanie ....


Ja kupiłem za 1200zł z odbiorem osobistym po drodze A4000/040 czarną rzadko spotykaną!
Ty byś pewnie wylutował "dobrą cenę" ~2500zł?



Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 16:14:35 przez Advesarius
[#84] Re: Ceny na Allegro

@Advesarius, post #83

On sprzedawał w "super stanie" a po dotarciu przesyłki do kupującego okazało się że jego definicja super stanu znacząco różni się od tej przyjętej przez resztę społeczeństwa.


Pozdrawiam
[#85] Re: Ceny na Allegro

@Advesarius, post #83

no to OK - biore 10 sztuk A3000 po 1000 PLN i 10 sztuk A4000 po 1200 PLN.

z MIEJSCA. JUŻ.

Są?

Eee.... nie ma? no jak to ;))))
[#86] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #84

Widziałeś tę Ami na żywo? NIE.
Więc nie komentuj.
Gdybym wiedział, że na płycie są pozostałości kwasu to bym to napisał.
Wizualnie (pomimo tych "dziur" dorobionych) prezentowała się wyśmienicie.
Więc skończ. Tłumaczyłem to X razy.
[#87] Re: Ceny na Allegro

@highend, post #86

Ja też tłumaczyłem to x razy, opis "super stan" który to w pewnym momencie zadeklarowałeś że dotyczył jednak tylko obudowy dyskwalifikuje dodatkowe dziury które jakiś majsterkowicz zrobił w celu poprawienia wentylacji. Generalnie przy sprzedaży takich towarów to każde odstępstwo od oryginalności powinieneś zamieścić w opisie i pokazać na zdjęciach, nie zrobiłeś tego i zapracowałeś na odpowiednią opinię.

Skoro jak twierdzisz że nie wiedziałeś o kwasie na płycie to dlaczego wzbraniałeś się przed unieważnieniem transakcji ? zgodziłeś się dopiero po nagłośnieniu tego na tym forum, nie było by tutaj wątku o niesprawnej A3000 z allegro, nie przeczytał bym ja i inni i nie komentował bym twojego zachowania, przemyśl to sobie zanim pretensję będzie do ciebie będzie miał kolejny kupujący.

To że nie widziałem tej Amigi nie oznacza że nie wolno mi komentować twojego zachowania i podejścia do klientów.


Pozdrawiam
[#88] Re: Ceny na Allegro

@highend, post #85

Ale o czym my tu piszemy?
Ja piszę że pojawiają się a Ty chcesz od razu na pęczki? Pewnie żeby opylić za 3x tyle ile są warte :D

Co ma ilość do rzeczy? Nie schodźmy na boczny tor. Mowa jest o tym, że wystawiasz sprzęt po bardzo wysokiej cenie...

I nie marudzę z powodu tego że brak mi gotówki (na tej śpię a i tak szczęścia nie daje) tylko reaguję na to co się dzieje z Amigami w rękach "pseudo-Amigowców".
[#89] Re: Ceny na Allegro

@Advesarius, post #88

kolorowych snów zatem ;)
[#90] Re: Ceny na Allegro

@RadoslawF, post #87

dlatego się wzbraniałem bo nie mogłem pojąć że u mnie było OK, a u niego nie. Wiesz, jak sprzedaję samochód i ktoś nim pojeździ, a za kilka dni mi chce oddać bo ma dziurę w tapicerce czy inna pierdoła no to sorry ;) poza tym chciałem żeby klient dał ja do naprawy, a ja pokryję koszty. Uważam, że takie podejście jest uczciwe przy 20-letnim sprzęcie. Bo sorry, ale nie wymagajmy cudów, gwarancji, rękojmii czy nie wiadomo czego jeszcze. Cena A3000 myślę będzie wyższa niż A4000 bo jakoś ich mniej jest, ładniejsze imho z wyglądu, zgrabniejsze.
Obudowa tejże A3000 pomimo tych dziurek była w pięknym stanie, panel przedni bialutki - a to nieczęsto się zdarza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem