[#1] Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX
Uwaga na sprzedającego z miejscowości Skarbimierz Osiedle woj. Opolskie.

nazwa konta - Malik

Niestety kupiłem od niego zewnętrzną stację dysków - rzekomo w 100% sprawna. Jak się okazało to w ogóle nie czyta żadnych dyskietek.

Po informacji do niego i prośby na umówienie terminu na zwrot usunął konto, a na wiadomości sms nie odpowiada.

200 zł w piach.

Zgłoszę oszustwo na policję ale raczej się tym nie zajmą (wolą ścigać za maseczki)...

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 22:26:15 przez Adam_Lca
[#2] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #1

Idź na główną komendę. Lokalny posterunek oleje to na pewno.
[#3] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@gilban, post #2

"Główna komenda" przekaże i tak dokumentacje do właściwej terenowo jednostki..... Udaj się do jednostki pod którą podlegasz.
[#4] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@gilban, post #2

tak moze byc. szagier jak poszedl na swoj wiejski posterunek, ze go oszukali przez internet to powiedzieli, ze nie przyjma tego, bo sie tym nie zajmuja i zeby sobie jechal do miasta

prawo prawem ale... :)
[#5] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #1

Dobry nick? Może Marik? Marik1234 ;)

A ogółem, przykra sprawa, a policja z reguły przy pojedynczych poszkodowanych i nikłych sumach pracuje jak mucha w smole, ale życzę żeby się wyjaśniło i gnoja przycisnęli.
[#6] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #1

Próbowałeś formatować dyskietki? Stacja dysków może być sprawna tylko ma przestawioną głowice.
[#7] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #1

Malik? Może to ten z Zabij mnie glino.szeroki uśmiech
[#8] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@abcdef, post #5

Malik - tak mi pokazuje olx.

Generalnie usunął konto. Na sms nie odpisuje.

Gardzę takimi ludźmi. Chciałem normalnie się dogadać i zwyczajnie ją oddać bez robienia problemów pomimo tego, że jechałem po nią prawie 100km. Na to wygląda, że gościu wiedział, że sprzedaje syf.

Oczywiście, że próbowałem formatować - na 2 amigach. I żeby tego było mało to prawdopodobnie w jednej uwaliła port stacji ;/

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 22:08:17 przez Adam_Lca
[#9] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #1

To jego ogłoszenie?
[#10] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@t-bone, post #9

Tak, te pozostałości mi dał ze stacją bo twierdził, że nie ma co z tym zrobić
[#11] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #10

A w amigach, których sprawdzałeś działanie masz org stacje czy przerabiane z PC?

Możesz wyjąć stację z zewnętrznej obudowy i sprawdzić czy działa jako DF0. Będziesz wiedział czy uszkodzona jest sama stacja czy interfejs
[#12] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@snifferman, post #11

Oryginalne. W mojej jest niesprawna stąd też chciałem kupić zewnętrzną aby móc korzystać z dyskietek czasem.

Z zewnętrznej stacji nie przełożę- ma inne połączenia tj. zasilanie jest na jednej taśmie z danymi.
[#13] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #1

Czyżby to ta stacja ?



Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 23:05:13 przez Norbert
[#14] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Norbert, post #13

Dokładnie ta :/
[#15] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #14

To mechanizm citizena? Jeśli tak, to może tylko
pasek jest zerwany.
[#16] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@mmarcin2741, post #15

Daj fotki, to może da się coś z tego zrobić.
a stacja jest slim czy normalna wysokość? Ze zdjęcia wygląda jak standardowa
[#17] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@snifferman, post #16

Nie wiem czy warto dalej ryzykować podłączając ją do amigi. Dziwnym trafem jak sprawdzałem ją u brata na jego Ami, aby wykluczyć uszczkodzenie mojej to przestał mu działać port stacji...

https://zapodaj.net/9c344d73a04c6.jpg.html

https://zapodaj.net/5c3a9d489d0bd.jpg.html

https://zapodaj.net/be22ccbcfd11f.jpg.html

https://zapodaj.net/daa071a69c6ed.jpg.html

Na zdjęciach widać, że było w niej coś kiedyś grzebane.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 23:32:27 przez Adam_Lca
[#18] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #17

Stacja może być sprawna.
Bo interface już nie za bardzo.
[#19] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #17

Ano była grzebana. Ktoś próbował pewnie
naprawić, ale niezbyt fachowo.

I jeszcze ten rezystor przylutowany
do nóżki kondensatora.

Te goldstary to układy 74 chyba dostępne,
ja bym zakupił i wymienił, ale kto wie,
czy ruszy.

Chociaż po dokładnym przyjrzeniu się, to
bardziej wygląda na jakiś piggy mod.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 00:26:33 przez mmarcin2741
[#20] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@mmarcin2741, post #19

Ogólnie w retro świecie kupujemy stary szrot za grube zielone i oczekujemy bóg wie czego. Nie tylko u nas jest to szaleństwo cenowe. I raczej zmian w tym temacie nie będzie. A co jak gość powie, że wydał ci sprawne musiałeś ty uszkodzić. Słowo przeciwko słowu pozostaje cywilno prawne dochodzenie do prawdy.
Powodzenia życzę.
[#21] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@mmarcin2741, post #19

Z tego co widzę, to stacja jest 34 pin. Może sygnały są poprowadzone na standardowe piny, a zasilanie "jest ukryte" pod jakimiś nieparzystymi pinami (normalnie wszystkie nieparzyste to masa).

Moja propozycja, to pomiar czy sygnały z wtyczki 23pin idą do złącza 34pin jak na schemacie (Te pin2pin):

http://www.primrosebank.net/computers/amiga/upgrades/amiga_upgrades_storage_fd_con.htm

Sprawdź gdzie idzie zasilanie. Może przez piny idzie do tej wtyczki na stacji z białym i czerwonym.

Jeśli sygnały są poprowadzone standardowo, a zasilanie da się podłączyć pod biały i czerwony, to będziesz mógł łatwo sprawdzić stację.

Jak w interfejsie było grzebane, to mozesz sprawdzić czy wtyczka od przewodu 23pin do interfejsu nie została podłączona odwrotnie.

Układy interfejsu to zwykłe LSy i są łatwo dostępne i tanie.
[#22] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@mkdevil666, post #20

Tu nie chodzi o oczekiwania ale zwykłą uczciwość. Jeśli coś sprzedaje i zapewniam, że jest w 100% sprawne i przetestowane przed sprzedażą to tak musi być. Tym bardziej, jak sam zauważyłeś wydajemy sporą kasę na takie rzeczy.

Naturalnym jest, że sprzęt może się nawet po kilku dniach zepsuć, ale nie zmienia to faktu, że w dniu sprzedaży i po pierwszym podłączeniu musi być sprawny!


snifferman - dzięki za rady:) Niestety w grzebaniu w elektronice jestem laikiem i więcej bym pewnie jeszcze zepsuł jak zacznę tam grzebać ;) No i strach dalej to podpinać pod amigę.
[#23] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #22

Z tego co czytam jechałeś po nią 100km to nie mogłeś wtedy sprawdzić?
O jakiej uczciwości ty mówisz!!! W świecie retro jest już jedno wielkie bagno - jeden drugieg chce wysterować. Ogłoszenia typu nie mam czegoś aby sprawdzić (kabla, zasilacza, płytki) od razu żarówka się świeci, że coś nie tak jest.
Kupowanie i płaceniem blikiem na słupa a później lament. To już nie te czasy i ceny. Tak samo jest z kupowaniem konsol na FB. W świeci retro jestem od 3 lat ale to co się teraz wyprawia to tragedia. Sam się parę razy zrobiłem także wiem o co chodzi.
Dajcie sobie spokój z okazjami!!!!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 10:50:16 przez mkdevil666
[#24] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@mkdevil666, post #23

Nie lamentuje, ostrzegam przed oszustem aby się ktoś inny nie naciął.

Kupiłem w ten sposób przez około 6 lat A1200, A500, C64, Atari STE i ST oraz 2 stare Game Boy - wszystko póki co w 100% sprawne. Ludzie od, których kupowałem naprawdę na poziomie.

Trafił się jeden **uj i w związku z tym wrzuciłem ostrzeżenie dla innych.

U mnie nie chodzi o same koszty, a o sam fakt. Stacja w cale nie była jakąś cenową okazją. Pozostaje jeszcze kwestia, że prawdopodobnie uwaliła port. Tu jest największy problem.
[#25] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #24

Pozostaje jeszcze kwestia, że prawdopodobnie uwaliła port. Tu jest największy problem.

Jeśli to A500, spróbuj na początek wyjąć CIA z podstawek i włożyć ponownie, ewentualnie może potraktować nóżki układów i podstawki IPĄ (nie piwem! ). W drugim kroku spróbuj zamienić oba układy CIA miejscami, być może port DISK DRIVE zadziała. A dalej już należałoby wymienić wadliwy, jeśli któryś się taki okaże.
Ja w CDTV miałem problem ze stacją dyskietek, pomogła zamiana CIA miejscami, ale jednego z nich ostatecznie nigdy nie wymieniłem, jeśli nie działa serial czy parallel, to i tak z nich nie korzystam w CDTV

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 11:25:37 przez Jacques
[#26] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Jacques, post #25

Niestety A1200 :(
[#27] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #26

Gość jest z mojej okolicy. Sam patrzyłem na tą stację i znikła z ogłoszenia razem z użytkownikiem.
[#28] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@yashin, post #27

Użytkownik nadal jest na OLX, tylko nic nie sprzedaje.
Ostatnio logował się 12.04
[#29] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@Adam_Lca, post #1

Postaram się ci w skrócie napisać co zrobić bo w tym poście koledzy zajmują się filozofią a nie konkretami.

Składasz zawiadomienie na komendzie o popełnienie oszustwa. Z komendy dokumenty bierzesz i zgłaszasz do OLX, do OLX przesyłasz też kopię papierów z komendy w formie elektronicznej. OLX zajmuje się sprawą i w międzyczasie otrzymasz od nich pełnomocnictwo na prowadzenie tej sprawy, ponieważ masz ochronę do 2000 zł. Oni powinni ci zwrócić pieniądze a sami się delikwentem zajmują.

Dobrze będzie jak będziesz muał jakiś dowód że flop nie działa

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 20:25:29 przez rootspk
[#30] Re: Uwaga na sprzedającego - MALIK na OLX

@rootspk, post #29

A ma znaczenie czy transakcja było przez OLX czy poza nim?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem