[#31] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #30

W przypadku Ultimate, jak byk tam stoi pre-order...
[#32] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #30

Tak z czystej ciekawości - czemu kupujesz interfejs do ZX Spectrum z UK skoro na rodzimym podwórku masz 2 producentów podobnego sprzętu?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 12:29:29 przez Lapka555
[#33] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Lapka555, post #32

To nie jest z UK.

A kupuję zza granicy, ponieważ zależy mi na DivMMC a nie DivIDE.

Dla własnego komfortu użytkowania.

EDIT*

@Jacques

W przypadku Ultimate, jak byk tam stoi pre-order...


Ja miałem świadomość, że będę czekał. Ale nie miałem, że aż tyle.

Gdybym wtedy wiedział że po pół roku (?) będzie, to zapewne kupiłbym inne rozszerzenie. Ale nie wiedziałem.


Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 12:34:27 przez _DiskDoctor_
1
[#34] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #1

Tytuł wątku ocenzurowano, ale sam link pozostał wulgarny
2
[#35] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #33

Tu coś jest...
https://ultimate64.com/ProjectStatus

Może powinieneś był dopytać sprzedawcę zamiast pre-orerować w ciemno?
[#36] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #33

A kupuję zza granicy, ponieważ zależy mi na DivMMC a nie DivIDE.
Dla własnego komfortu użytkowania.


Hmmm.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/divmmc-ay-od-zaxonazx-spectrum
3
[#37] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Jacques, post #35

Może powinieneś był dopytać sprzedawcę zamiast pre-orerować w ciemno?


Nie bardzo rozumiem.

Przecież napisałem.

Przed zakupem pytałem o termin dostarczenia -- to był to jakoś listopad.

I na tej podstawie kupiłem.

A Project Status wysyłany jest cyklicznie mailem. Ze znamiennym zdaniem: "if you have any questions, please ask over email, I will answer all questions". Niestety po wysłaniu questions (2x), odpowiedź jakoś nie przychodzi.
[#38] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #37

A, nie zauważyłem, OK, sorry.
[#39] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Lapka555, post #36

Ja chciałem DivMMC z dwoma portami Joya.

A takie tam jest.
[#40] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #30

Ultimate


Tu się coś nie zgadza z tym, co napisałeś na początku:

Zakup modułu z kartą SD do C64


Ultimate nie jest na karty SD.
No, ale wracając do sedna - już w czasach przedcovidowych U2+ to był preorder i cieszył się ten, kto dostał go w pół roku. Tam przy zakupie miałeś do wyboru wysyłkę - co wybrałeś, Deutsche Post? Aktualnie od bardzo długiego czasu Gideon ma problem z komponentami (nie on jeden), a o wszystkim rzetelnie informuje na fanpejdżu Ultimate (ostatni news z 13 lutego, screenshot poniżej). Może po prostu nie jesteś na bieżąco z tym, co się dzieje wokół Ciebie? ;)



Z Benem to jest tak, że u niego ogólnie od zawsze było ciężko o terminowość, ale to powinieneś wiedzieć, o ile JESTEŚ NA BIEŻĄCO w światku zwanym retro. Nie wiem, kto Ci go polecił, ale powinien o tym wspomnieć :). Trzeba było w Sintechu zamówić (u Czechów).

Co za problem założyć 1000 - 2000 EUR, naprodukować Ultimate'y i sprzedawać jak już są gotowe.


Taki, że nie ma części. Gideon przeprojektował płytki pod inne układy i teraz pojawiły się problemy przy testowaniu (patrz screen wyżej).



Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 13:15:48 przez Drakon
2
[#41] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Jacques, post #31

Ja na swój Ultimate też czekałem. Ale warto bylo. Poza pełną emulacją stacji, jest tam rozszerzenie pamięci do 16 MB (korzysta parę demek, port Sonic The Hedgehog i GEOS) mozliwosc uzywania plikow crt (obraz cartridga) i sluchanie plikow SID.
Ale pi1541 jest o wiele tańsze i stację emuluje tak samo dobrze, a pliki crt można używać z dedykowanym cartridgem (np KungFu Flash) . W sumie to wyjdzie taniej niz Ultimate i od reki.
1
[#42] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Drakon, post #40

To ja mam chyba szczęście, bo w sumie pomijając crowdfunding jakoś nigdy się nie naciąłem - więc moja opinia o tym rynku jest zupełnie odmienna od tej autora postu.

1) Ultimate II+ też zamawiałem w preorderze, czekałem bardzo krótko - trochę ponad miesiąc (ale to było w 2019 r.). Co więcej - okazało się, że mój Ultimate miał jakąś awarię i się nie uruchamiał, napisałem do Gideona, zapakowałem paczkę wysyłając potwierdzenie i praktycznie natychmiast nadał drugą.

2) Divmmc - też kupowałem od Bena i też praktycznie zero problemów. Szybka wysyłka, wszystko działa.

Poza tym masę rzeczy możesz kupić w Polsce: bardzo dobre jakościowo rzeczy robi Zaxon - znajdziesz też tam DivMMC choć nie pamiętam już czy z dwoma portami joysticka. Na allegro ma nicka: eightbitclone czy jakoś tak. Wszystko dostępne praktycznie od ręki, a jak trzeba poczekać to jest info. Masę sprzętu masz też u lotharka, też od ręki. Do tego Archi-tech, Retronics, retrohax - choć ostatnio mocno ograniczył asortyment, ale np. na ebay - jest retrohax_de - tam ostatnio kilka rzeczy kupowałem.

Duże ilości sprzętu kupowałem też na portalach aukcyjnych: poprzez ebay, Amstrada ściągałem z Hiszpanii, Spectrum 128k +2A z Anglii, Amigę, Atari, Commodore C16 i masę konsol z Allegro. Dwie Amigi mam od forumowiczów z ppa, z czego jedną od osoby, z którą wymienialiśmy się dyskietkami 30 lat temu i znaleźliśmy się na ppa ponownie (pozdro Marcin ;)). Z kolei od osoby poleconej przez znajomego kupiłem C64 ze stacją. Wszystko super, zero problemów.

Więc nawet na ten crowdfunding położony przez unijoya i innych mnie aż tak bardzo nie denerwuje i nie przysłania bardzo pozytywnej oceny społeczności retro jako całości
[#43] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Drakon, post #40

o wszystkim rzetelnie informuje na fanpejdżu Ultimate (ostatni news z 13 lutego, screenshot poniżej). Może po prostu nie jesteś na bieżąco z tym, co się dzieje wokół Ciebie?


A muszę być? Co mnie obchodzą tłumaczenia, że "jeszcze nie w tym tygodniu jednak"????

Muszę posiadać FB żeby bawić się w retro?

Nie sądzę.

EDIT*

@Splavinho

Poza tym masę rzeczy możesz kupić w Polsce: bardzo dobre jakościowo rzeczy robi Zaxon - znajdziesz też tam DivMMC choć nie pamiętam już czy z dwoma portami joysticka. Na allegro ma nicka: eightbitclone czy jakoś tak. Wszystko dostępne praktycznie od ręki, a jak trzeba poczekać to jest info. Masę sprzętu masz też u lotharka, też od ręki. Do tego Archi-tech, Retronics, retrohax - choć ostatnio mocno ograniczył asortyment, ale np. na ebay - jest retrohax_de - tam ostatnio kilka rzeczy kupowałem.


Od Zaxona kupiłem USB disk drive do CPC 6128. Zakup-rewelacja.

Inne rzeczy co chciałem - sprawdzałem i nie było na stanie, więc kupiłem gdzie indziej.

Retronics -- kupowałem, zadowolony (pisałem wyżej).

Retrohax -- jw. (jw.)

Archi-Tech -- kupwowałem Sum A1200 ale od resellera (pong777) -- bardzo zadowolony.

Lotharek: kupiłem do małego Atari: zasilacz, Ultimate 1MB, VBXE, Rapidus, Hydra Mini (+ zasilacz) -- mega zadowolony.

Ale pisałem już wyżej -- sporo zakupów zrobiłem w PL i nie mam ani trochę pretensji o nic. Można? Można.


Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 14:05:33 przez _DiskDoctor_
1
[#44] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #43

A muszę być? Co mnie obchodzą tłumaczenia, że "jeszcze nie w tym tygodniu jednak"????
Muszę posiadać FB żeby bawić się w retro?
Nie sądzę.


No jak dla mnie to jesteś takim trochę "wybiórczym ignorantem". I nie, nie musisz mieć fb. Tylko oczy i uszy otwarte.
Kończę temat, bo widzę, że jesteś z tych "nawet jak wiem, że nie mam racji, to mam rację". :)
Pozdrawiam i życzę więcej roztropności i dystansu do otaczającego Cię świata.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 14:12:13 przez Drakon
10
[#45] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Drakon, post #44

Więc rozumem że to moja wina wszystko.

Owszem. Są tu na forum osoby, które np. jak zacząłem pisać w wątku o UniJoy, że przestali mi (pierwszy raz) odpowiadać na maile, to kwitowały to tym, że pewnie****owe maile wysyłam lub spamuję.

Twoje podejście jest widzę podobne. Nie wystarczy, że zapłacę i się ew. dowiem że niebawem dostawa. Mam czytać niusy, orientować się a już absolutnie jak coś, to nie krytykować.

No i oczywiście, zmilczeć jak krytyka jest.

Strasznie to smutne i żenujące...
2
[#46] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #22

Tak głupio zapytam, bo nie wiem a mnie ciekawi. Co to jest pakiet EA AAA?
[#47] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Dziubek, post #46

AAA EA to program zakupu Tabor / A1222 "Early Adopter".

Po wpłacie 100 GBP w grudniu 2019 było obiecane, że pojawi się oferta Tabora w kwietniu 2020, ponadto otrzymywało się dwie licencje na software od A-EONu oraz pudełko z myszą z logo Amiga.
[#48] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #47

Sprawdź, może wysłali także Tabora i już odebrałeś?
6
[#49] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@michal_zukowski, post #48

30
[#50] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@recedent, post #49

Nie mają jego płaszcza
[#51] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@recedent, post #49

To jeszcze zrób scenę z samymi pilnymi zamówieniami w szafie.
1
[#52] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@KM_Ender, post #51

To były "same trudne sprawy" ZTCP

Też pasuje.
3
[#53] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #45

Więc rozumem że to moja wina wszystko.


Bez przesady, może odrobinę tak, bo nie sprawdzasz, czy towar, który chcesz kupić jest na półkach. Na stronie Ultimate jest jasno napisane, że to jest preorder i tu zawsze należy się albo dopytać, albo uzbroić w cierpliwość, poczytać itd. Ultimate od Gideona to był towar, który zawsze znikał w oka mgnieniu. Projekt jego urządzenia zmieniał swoją konstrukcję przynajmniej 6 razy z powodu braku części (jednego dnia FPGA kosztuje 100zł, drugiego 2000zł, albo znika z hurtowni) i do tego jest to projekt hobbystyczny, któremu nie może poświęcać 100% czasu. Gideon co jakiś czas rozsyła maila informując w nich o postępie. Za 2000E jak zrobi ultimate'ów, to nawet na preordery nie starczy. Odkąd pamiętam jak marzyłem o Ultimate, to czytałem, że można na to czekać nawet i 9 miesięcy, ale na pewno dostaniesz. U niego też jest chyba tak, że możesz zrobić preorder, ale nie zapłacić i czekać, aż pojawią się na stanie, albo dostaniesz info mailem.

Musisz jeszcze wziąć pod uwagę, że mogłeś mieć po prostu pecha :) Polecam trzymać się z dala od preorderów, jeśli drażnią Ciebie w takim stopniu, bo obiecanki swoją drogą, a życie swoją. To też trochę taki hazard, nie zapłacisz dzisiaj, to zapłacisz 2 razy więcej za rok np..

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2023 12:23:12 przez san_u
[#54] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@san_u, post #53

Polecam trzymać się z dala od preorderów


Tak też postąpię. Jak dla mnie jest to nieporozumienie. Preorder + info o dostawie + dostawa -- to jest OK. Jednak tak tutaj nie było...

Z jednej strony co do "pecha" jeszcze, to jak ktoś w krótkim czasie kolekcjonuje 6 osobnych systemów wraz z rozszerzeniami, stara się unikać kompromisów funkcjonalnych, to takich zakupów jest sporo.

Z drugiej strony, jak już wszystko kupione (tylko że nie wszystko jeszcze dotarło...) to raczej nie będę miał w przyszłości zapotrzebowania na rozszerzenia itp., no bo wszystko już niby mam.

Chyba że dorzucę kolejny komp do kolekcji.
1
[#55] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@_DiskDoctor_, post #54

Z drugiej strony, jak już wszystko kupione (tylko że nie wszystko jeszcze dotarło...) to raczej nie będę miał w przyszłości zapotrzebowania na rozszerzenia itp., no bo wszystko już niby mam.

Chyba że dorzucę kolejny komp do kolekcji.


Jest takie ryzyko szeroki uśmiech

Też zakładałem, że w sumie wszystko co chciałem mam (Amigę, C64, Atari 8-bit, Amstrad, Spectrum + Powermaca pod Morphosa i retro PC). A było to pewnie w ok. 2020 r. Niestety (albo stety, zależy od perspektywy) jak się już w to trochę wejdzie to pokusa kupowania kolejnych stale się pojawia szeroki uśmiech Zrobiłem sobie w domu dedykowany pokój pod retro, który jeszcze dwa lata temu miał tyle luzu, a teraz już nie mam gdzie tych kompów i konsol wciskać
1
[#56] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Splavinho, post #55

1
[#57] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Splavinho, post #55

Amiga ma to do siebie, że co jakiś czas wraca szeroki uśmiech



Ostatnia aktualizacja: 16.02.2023 18:40:02 przez mmarcin2741
[#58] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@mmarcin2741, post #57

Na okladkach to nawet moze powrocic Terminator 10 z 90 letnim Arnoldem Szwajcenigerem w roli glownej.

Ale rzeczywistosc to nie okladki...
[#59] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@selur, post #58

Jak zwykle marudzisz. Porownujac z tym co bylo parenascie lat temu to jest roznica kolosalna. Zarowno jesli chodzi o sprzet jak i o programy. Nowe niezle gry, system AmigaOS rozwijany, calkiem niezly game maker czyli Scorpion Engine. Jedynie brak w miare dobrej przegladarki, ale to jest powiazane tez z szybkoscia transmisji danych przez net na Amidze oraz iloscia pamieci w Amidze. Choc byc moze to tez sie zmieni przez PiStorm.
3
[#60] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@mmarcin2741, post #57

Heh, prawda szeroki uśmiech
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem