[#61] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Don_Adan, post #59

Zarowno jesli chodzi o sprzet jak i o programy


Kiedys bylo malo sprzetu do Amigi (albo raczej za drogi) ale za to lepsze gry, dzis jest dokladnie na odwrot .
Ale zawsze mozna zaklinac rzeczywistosc i mowic, ze taki Skorpion przyczyni sie do stworzenia setek gier.

Wtedy obecne top 300 amigowych gier, zastapia te cudowne krapy w skorpionie pomysł
1
[#62] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@selur, post #61

Kiedyś Amiga była w mainstream, mieliśmy mniejsze wymagania i gry topowe za cenę dyskietki na giełdzie.

Nie można porównywać tego co było kiedyś z tym co jest dzisiaj, bo tamte czasy już nie wrócą.
[#63] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@selur, post #61

Kiedys bylo malo sprzetu do Amigi (albo raczej za drogi)

Kiedyś za karte z 060 rev6 płaciłem "grosze". Dzisiaj nie wiem czy bym kupił za to samego procka.

Jest dużo otwartych projektów, więc koszt karty to części + lutowanie. Jak umiesz sam, to wyjdzie tanio. Tylko zwiększył się popyt a 030, 040, 060 nikt nie produkuje.

Też zależy co masz na myśli mówiąc kiedyś. Lata 90? Ci co kupują ten sprzęt dziaiaj to nie są ludzie z kieszonkowym od rodziców. Są gotowi dużo zapłacić za sentyment z dzieciństwa.

[#64] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@snifferman, post #63

Kiedyś

Kiedyś to było, nie to, co teraz szeroki uśmiech



Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 01:49:29 przez mmarcin2741
[#65] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@mmarcin2741, post #64

podsmiewujki z "kiedys to bylo" ?

A to prosze bardzo


11
[#66] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@selur, post #65

E tam. Kiedyś jeździłem zardzewialym polonezem i nosiłem poljota po tacie, dziś jeżdżę nowa toyota i noszę omegę seamaster. Są plusy i minusy :)

Wracając do sedna.
Selur - Scorpion jest spoko, to jest jednak znaaaacząco lepsze niż backbone i redpill, cały czas rozwijane, Earok dodaje nowe funkcje no i w resultacie trochę przyzwoitych gier powstaje. Co nie znaczy, że każda będzie świetna.

Co do sprzętu, no tak ja swojego Blizzarda dostalem za darmo jakoś w 2004 od gościa któremu znudziło się amigowanie, a procki 060 pełne kupilem 2 szt za jakies 100 USD. No ale to byly tez czasy kiedy za 1500 zl kupilem od jakiegos goscia pełen samochód Amig, osprzętu i gier. Jakieś kilkanaście kompów od A500 po A1200, byla tez CDTV. No takie czasy były. Dwie A500 miałem ze śmietnika...
2
[#67] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@snifferman, post #63

Strasznie dużo tam leżaków a ludzi nie widać, więc chyba nie jest to oblegany ośrodek, albo pora roku taka że mało komu chce sie tam wtedy jechać. Tylko takie biedaki z last minute. ;) Albo jest to wczesny ranek gdy goście jeszcze śpią, a po ośrodku krzątają sie tylko pracownicy, i mogą sobie odsapnąć gdy już zrobią swoje, jak ci państwo na filmie. ;)
[#68] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@selur, post #61

Bez Ciebie to pewnie bedzie tylko okolo 5-10 gier rocznie w Scorpionie na Amige. Dlatego zacznij juz dzialac i tworz Amigowe nie-crapy. Na poczatek cos latwego, czyli zrob gre Nurek w Scorpionie. Zdaje sie ze grafika do gry jest, nie wiem jak z prawami do niej, chyba Koyot ja robil, ale to bylo tyle lat temu, ze moze zle pamietam. A to jest dosc prosta gra w 2 tygodnie ja zrobisz. To bedzie tytul na rozgrzewke.
4
[#69] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Don_Adan, post #68

Kolega Selur współtworzył grafikę do Nurka razem z Krzysztofem Matysem. Przygotował grafikę skarbów - złotych monet, korony, pierścionka i naszyjnika.
[#70] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Hexmage960, post #69

I jeszcze kolega Selur nie skonczyl tej gry? To idzie na rekord.
[#71] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Don_Adan, post #70

Ja jestem koderem. Tę archiwalną grę udostępniłem dopiero co na mojej odświeżonej stronie internetowej.
[#72] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Hexmage960, post #71

Ale ci co uzywaja Scorpion Engine nie sa koderami/programistami. W wiekszosci to sa graficy, ktorzy maja pomysl na gre i na grafike, ale nie sa w stanie sami stworzyc gry na Amige, czyli podobnie jak kolega Selur.
[#73] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Don_Adan, post #72

Kolega Selur zna biegle AMOSa, więc potrafi nie tylko rysować, ale też programować.

Pomaga bardzo wielu osobom, które uczą się pisać w AMOSie, lub napotykają na problemy podczas pisania w tym języku.

Z tego co wiem, Selur ma swoje pomysły, ale AMOS rzekomo nie nadaje się do realizacji wielu z nich, zaś materiały na temat innych języków jak Asembler czy nawet C są bardzo wybiórcze. Kolega Selur nawiązał w tej sytuacji współpracę z wieloma innymi autorami, pomagając im również przy grafice, tak jak mnie.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2023 00:17:58 przez Hexmage960
1
[#74] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Hexmage960, post #73

No więc brawo Kolego Selur!

Podsumowujac: sam fakt, że gra jest stworzona w Scorpionie nie świadczy o tym, czy jest dobra czy zła. Sam silnik i narzędzia deweloperskie Scorpiona pozwalają stworzyć coś fajnego, co będzie działac dobrze nawet na A500 1MB.
[#75] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@twardy, post #74

Widzę, że ten Scorpion Engine to potężna aplikacja dla systemu Windows.

Ale podobnie jak BackBone pozwala tworzyć gry z kilku gatunków - głównie platformówki.
[#76] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Hexmage960, post #75

Nie tylko platformowe, strzalanine czy bijatykę też się da, no tylko jak na razie więcej platformówek powstaje. Jest też obsługa AGA.
[#77] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@selur, post #58

Na okladkach to nawet moze powrocic Terminator 10 z 90 letnim Arnoldem Szwajcenigerem w roli glownej.

Racja. Terminator na dziś juz przeżytek i retro do potęgi ósmej.
Terminator posiadał zamontowany procesor 6502 oraz 256kb
ram. Maszyna używała zamiany banków jak w ram
cart od C64.

The Terminator (1984) The T-800 Terminator had 256K of RAM and appears to run on Basic. Same as a Commodore 64 with a RAM extension card.


Early in the movie we see the T-800’s view through its heads up display, and for some reason there’s and assembly language listing scrolling by on the left. Looking closely at that assembly code it’s clearly 6502 assembly. The 6502 has a 16bit address bus, so without bank switching it can only access 64k of RAM.


[#78] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@mmarcin2741, post #77

Nie rób jaj i nie przekłamuj historii filmu. Wszystko zostało wykonane na komputerach PC.
[#79] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@djpiotrs, post #78

Jak pc?
Wyraźnie widać na obrazku że to procesor 6502 oraz 256kb ram. Maszyna używa zamiany banków jak w ram cart od C64

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 17:51:59 przez Norbert
2
[#80] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@Norbert, post #79

Nie ma znaczenia co widać. Efekty były wykonane w stylu 8bit komputerów. Takie były czasy.
[#81] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@djpiotrs, post #80

Pogodze Was z tym T800 : https://tooloudtoowide.com/z-pamieci/co-drzemie-w-zagadkowym-kodzie-wyswietlanym-w-filmie-terminator/
[#82] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@ch0mik, post #81

Witam.
A wiecie co znaczy nibble?
Pozdrawiam.
[#83] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@ch0mik, post #81

Nie musisz nic godzić. To fikcja retro maniaków. Kto zna barwę 8bit komputerów to od razu rozpozna że to żaden 8miobitoeiec nie brał w tym udziału.
[#84] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@ted, post #82

Nipple to wiem ;)
1
[#85] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@djpiotrs, post #78

Witam.
W tamtych czasach to PC był kiepski jak C64 czy Atari XL.
Do efektów specjalnych używano komputerów Silicon Graphics.
Pozdrawiam.
5
[#86] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@ch0mik, post #84

Tak jak trele morele.. .
[#87] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@ted, post #85

Pewnie tak było ale na pewno to nie były komputery C64 i Atari
[#88] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@djpiotrs, post #83

To fikcja retro maniaków. Kto zna barwę 8bit komputerów to od razu rozpozna że to żaden 8miobitoeiec nie brał w tym udziału.

No nie wiem. 8-bitowy Arnold model T-800 dostawał w kolejnych
częściach zawsze bęcki od nowszych modeli jak T-1000.
Więc przyjmuję, że nowsze Terminatory były 16 a moze nawet
32 bitowe.
[#89] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@djpiotrs, post #87

Oj, koledzy - dajecie się wkręcić trollowi...
[#90] Re: Co z tym retro do k**** nędzy??

@djpiotrs, post #83

Pomijając procesor 6502 w głowie T800
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem