[#1] Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl
Chciałem podzielić się moim ostatnim złym doświadczeniem przy zakupie zestawu Amiga cd32 na znanym portalu aukcyjnym. Nieuczciwym sprzedawcą okazał Kuba_Slonka (Jakub Słonka) z Opola. Wydaje mi się że to ta sama osoba, która jest również użytkownikiem ppa.pl. Jeśli to dwie różne osoby to przepraszam, być może to tylko zbieżność nazwisk. Sprawa wygląda mianowicie: W dniu 30.06.2023 r wygrałem licytację zestawu Amiga cd32 + rozszerzenie i akcesoria od w/w sprzedawcy. Po wygranej aukcji uzgodniłem z Jakubem Słonka, że umówimy się na odbiór osobisty z dowozem przez sprzedającego ponieważ często jest w trasie i może podrzucić. Pomimo wygranej licytacji do odbioru Amigi nie doszło, ponieważ Jakub Słonka przez 5 dni zwodził mnie za nos. Na piąty dzień poinformował mnie, że dostał lepsza ofertę cenową za te przedmioty i oferta jest nieaktualna pomimo wygranej przeze mnie licytacji. Wiem, że wartość wylicytowanego sprzętu jest dużo wyższa niż te 1500 zł ale sprzedawca zaakceptował tą kwotę, pisząc że jest słownym człowiekiem i dostarczy sprzęt a okazało się że jest krętaczem. Wklejam treść naszej rozmowy z chat alleg... abyście sami mogli ocenić tą żenującą sytuację.

30.06.2023
Dzień dobry, wygrałem licytację zestawu konsoli Amiga cd32. Czy możemy się jakoś umówić na dowóz ? Pisał Pan, że może podrzucić gdyż dużo Pan jeździ po Polsce. Ja mieszkam w Bytomiu woj. śląskie więc nie jest tak daleko. Po drugie tych gratów jest dosyć dużo więc w jednej paczce może się nie zmieścić. W każdym razie jestem zdecydowany na zakup, pozostaje kwestia transportu. Proszę napisać jak Pan to widzi, pozdrawiam.
Przeczytano
30.06.2023
Czekam na informację od Pana w jaki sposób woli Pan nadać przesyłkę. Czy mam zapłacić i nada Pan kurierem, czy też jest opcja dostarczenia przez Pana tego zestawu?
Przeczytano
30.06.2023
Dzień dobry. Dam znać po weekendzie.
30.06.2023
Nie chciałbym przekroczyć 5 dni od daty wygranej licytacji ponieważ allegro anuluje sprzedaż a zależy mi na tym zestawie. W takim razie bardzo proszę aby miał Pan to na uwadze i w miarę możliwości szybko się określił.
Przeczytano
30.06.2023
Spokojnie. Jestem słownym człowiekiem. W żadne paczki się bawić nie będę. W przyszłym tygodniu powinienem mieć jakiś wyjazd na Śląsk. Odezwę się jak coś to ustalimy dzień i godzinę. Jeśli to dla Pana to jeszcze podniesie emocje hehe. A jeśli na handel… to zapraszam do Opola 😀
01.07.2023
W opcjach zakupu - dostawy jest tylko paczkomat, więc się wszystko do jednej paczki nie zmieści. Z uwagi na powyższe wpłata z dostawą do paczkomatu raczej odpada. Najlepiej będzie jak w przyszłym tygodniu będzie miał Pan ten wyjazd na śląsk i dobijemy transakcji z platnością na miejscu. Jeśli chodzi o moje zainteresowanie pańską ofertą to jest to swego rodzaju mój kryzys wieku średniego 😀 to chyba tęsknota za dzieciństwem. Za bajtla miałem taką amigę i postanowiłem sobie taką na stare lata sprezentować 😂. Proszę dzwonić jak Pan już będzie wiedział, kiedy ma Pan wyjazd na śląsk. Mój nr tel ........, pozdrawiam.
Przeczytano
01.07.2023
Ok. Będziemy w kontakcie. Pozdrawiam.
01.07.2023
Czy już Pan coś wie odnośnie dnia dostawy?
Przeczytano
03.07.2023
Jeśli nie ma Pan pewności czy będzie Pan w najbliższym czasie przejeżdżał przez Śląsk to mogę jutro dokonać płatności za wylicytowany zestaw z dostawą do paczkomatu. Zestaw nie jest aż tak duży gabarytowo więc powinien się zmieścić w jednej paczce. Proszę o jakie kolwiek informacje co z tym fantem robimy.
Przeczytano
03.07.2023
Czyżby się Pan rozmyślił? Czekam na odpowiedź co robimy.
Przeczytano
wczoraj, 14:37
Napisałem do Pana wiadomość na stronie ppa.pl Widzę, że odczytuje Pan wiadomości na allegro ale nie odpowiada. Nie wiem co mam o tym myśleć.
Przeczytano
wczoraj, 21:38
Dobry wieczór. Zabierałem się do pisania do Pana chwilę, bo mam też służbowe rzeczy na głowie a nie pracuję 8-16. Otóż chciałbym aby Pan wiedział, że doceniam iż wziął Pan udział w licytacji jednakże konsolę wystawiłem nie z chęci zysku a z konieczności. Niestety ale obecna sytuacja materialna to spowodowała i z ciężkim sercem ale będę musiał Panu odmówić. Ten zestaw jest wart przynajmniej 2x tyle i na kwotę 1500 dostałem ofertę na konsolę bez przystawki.
00:15
Nigdy mi się to nie zdarzyło jednakże tarapaty finansowe w jakich obecnie jestem powodują iż muszę wyprzedawać kolekcję sztuka po sztuce.
00:16
Szkoda tylko, że trzymał mnie Pan w niepewności 5 dni a cały zestaw w tym czasie sprzedał komuś innemu. Nawet mi Pan nie zaproponował ewentualnie wyższej kwoty za zestaw. Pańskie słowa "Spokojnie jestem słownym człowiekiem" są absolutnie nad wyraz. Jako stary Amigowiec doskonale zna Pan wartość przedmiotów i nie musiał mnie Pan przez tyle dni zwodzić za nos. Tak się poprostu nie robi.
Przeczytano
10:52
Rozumiem Pańskie oburzenie za co przepraszam. Jeśli byłby Pan chętny na tę CD32 bez dodatkowego modułu ale w komplecie z resztą to jestem otwarty na możliwość dogadania się. Ta druga osoba póki co czeka. Jednak Pan wylicytował tę konsolę.
10:56
Jaka kwota w takim razie Pana zadowoli za ten cały zestaw bez tego rozszerzenia?
Przeczytano
[#2] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #1

Kupowałeś na Allegro czy Allegro lokalnie?
[#3] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@*y, post #2

Na allegro lokalnie
[#4] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #3

Więc nie ma tu żadnej nieuczciwości. Ogłoszenie na tym portalu jest TYLKO ogłoszeniem. Do transakcji może dojść, ale nie musi. Zakończ proszę temat.
5
[#5] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@*y, post #2

Kupowałeś na Allegro czy Allegro lokalnie?


Jakie to ma znaczenie gdzie kupował w przypadku zakupu przez licytacje albo przez kup teraz?
[#6] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #1

Nieuczciwym sprzedawcą okazał

Nieuczciwy to by był, gdybyś mu wpłacił kasę, a on by nie wysłał towaru. A tak to najwyżej można mówić o braku klasy. Ale z drugiej strony może rzeczywiście gość ma problemy finansowe? Postaw się na jego miejscu: straciłbyś lekką ręką 1500 zł w takiej sytuacji? Zawsze są 2 strony medalu.. Poza tym upublicznienie prywatnej korespondencji: to nie jest w porządku z Twojej strony. A imię i nazwisko i nazwanie kogoś oszustem to już prosisz się o problemy. Ogólnie nic nie straciłeś (poza czasem na rozmowę), więc nie przesadzajmy.


Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 14:42:56 przez TuReX
7
[#7] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

jest różnica, spora. Na allegro normalnym zakończenie licytacji czy kup teraz zobowiazuje do zakupu. umowa kupna spzredaży jest wiąząca. Na allegro lokalnie taka umowa obowiazuje od chwili wpłaty cebulionów na konto. mogę wylicytować paczkę zapałek za 200 tysięcy cebulionów nie wpłacić i cytując klasyka " i co mnie kurła zrobisz?"
4
[#8] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Stoopi, post #7

Dokładnie. Było wiele takich aukcji na allegro lokalnie gdzie licytacja szła w dziesiątki tysięcy złotych i na końcu po prostu nikt nie płacił. I przedmiot był wystawiany od nowa. I tak w kółko.
1
[#9] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #1

Omijaj szerokim łukiem uczciwych inaczej. Tego tałatajstwa jest jak kup na chodniku, lepiej w to nie wdepnąć.
1
[#10] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #1

Ale żeś się chłopaku nakręcił 😂😂😂
4
[#11] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Stoopi, post #7

Wiem, że tak może zrobić kupujący, ale kupujący nie odstąpił od umowy, od tego co wylicytował.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 15:17:04 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#12] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #1

zapamietaj jedna zasade - zaden handlarz z PPA nie sprzeda ci niczego tanio.
A handlarzy tu tyle co gwiazd na niebosklonie.
W ogole ciesz sie, ze nie opchnal ci bubla jak wielu innych z tego forum.


p.s.
a sam fakt, ze teraz beda go bronic jak niepodleglosci USA (bo przeciez licytacja, to tylko zabawa no chyba, ze handlarz kasy potrzebuje to wtedy smiertelnie powazna rzecz) swiadczy o tym co moze cie spotkac na PPA.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 15:24:27 przez selur
11
[#13] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #1

Witaj,

Tak. To ja wystawiłem zestaw na sprzedaż licząc na sprzedaż za możliwie dużą kwotę ponieważ jak pisałem- pieniądze są mi potrzebne w obecnej chwili, bo mam zadyszkę finansową. Zestaw wystawiłem z bólem serca ponieważ kompletowałem go kilka dobrych lat- drugi pad, SX-1, blacha, ogarnięcie tego w całość.

Niestety ale przytrafił mi się ciężki finansowo okres stąd ta nieszczęsna próba sprzedaży konsoli po której odezwał się do mnie inny kupujący, który nie wziął udziału w licytacji. Dlatego też próbowałem negocjować cenę czego nie robię- ale jak wspomniałem sytuacja mnie do tego przymusiła.

I nie próbuję się tu na siłę wybielać, bo transakcje finansowe to dla mnie poważna sprawa za co też przeprosiłem, bo narobiłem nadziei i sam jestem na siebie o to zły.

W związku z tym iż nieuczciwe może wydawać się aby negocjować na nowo cenę lub sprzedać do innego kupującego- odstępuję od umowy w całości. Postanowiłem, że nie sprzedam nikomu tego zestawu a sam pójdę zbierać złom.

Nie pozdrawiam
9
[#14] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

To allegro lokalnie. Nie ma żadnej umowy, jest wyłącznie oferta. Ani sprzedający nic nie musi ani kupujący. Allegro lokalnie należy omijać szerokim lukiem
5
[#15] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@juen, post #14

Allegro lokalnie należy omijać szerokim lukiem


Na Allegro drozyzna Januszy, na OLX masowe oszustwa, na AlleLokalnie wolna amerykanka. Czyli wszystko w normie
7
[#16] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@selur, post #15

Allegrolokalnie w dodatku jest strasznie zabugowane.
2
[#17] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@kubaslonka, post #13

Złom to nie jest dobre rozwiązanie. Chyba, że metale kolorowe
Wyceń, wystaw, podaj linka. Kogoś stać to kupi i będzie zadowolony, ty podreperujesz budżet satysfakcjonującą kwotą. Wszyscy szczęśliwi...
3
[#18] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@juen, post #14

Nie widziałem oferty, ale wiem jak działa Allegro Lokalnie i jak w licytacji sprzedawca ustawi płatność przy odbiorze to tak jak na Allegro pobierania jest od razu prowizja tak jakby ten przedmiot został sprzedany.
[#19] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Nie trać czasu na zbędne dywagacje. Przeczytaj ze zrozumieniem regulamin Allegro lokalnie...
1
[#20] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@*y, post #17

Swoją drogą co za czasy.. Kiedyś było normalne, że sprzedający ustalał cenę i wybierał komu sprzeda.
Nic dziwnego, że chciał sprzedać gościowi, który dawał więcej. Dzisiaj jakieś chore pomysły mają ludzie..


Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 15:53:30 przez TuReX
2
[#21] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Napisałem jaka jest różnica, to co się dzieje w wątku nie tykam, nie interersuję mnie to.
1
[#22] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #1

Jak możesz to zamieść link do tej oferty z wygraną licytacją, chciałem zobaczyć czy miałeś możliwość zapłaty przed odbiorem.
[#23] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@TuReX, post #20

Kiedyś nie było możliwości nie sprzedać przedmiotu po zakończeniu LICYTACJI, bo to było jednoznaczne z zawarciem umowy kupna sprzedaży. Licytacja to nie zabawa. Przerabiałem takie próby kilka razy i zawsze sprzedający nie miał żadnych argumentów i sprzedawał za kwotę, za którą wygrałem licytację. Tylko raz przez ponad 20 lat, gdy wygrałem gitarę w licytacji, człowiek sprzedał ją drożej komuś innemu i śmiał mi się w twarz. Gdybym się uparł, można było to wygrać w sądzie, ale nie chciało mi się tracić czasu, tylko że to było na zwykłym Allegro.

Nie wiem po co wystawiać przedmiot w formie licytacji, gdzie ludzie tracą swój czas i licytują, a potem mówić że się nie sprzeda, to jest bez sensu. Czemu nie wystawić w opcji kup teraz za kwotę za jaką się chce? Dziwne czasy i dziwne praktyki. No ale to w sumie wina zasad panujących na Lokalnie.
[#24] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

Oczywiście, że była opcja zapłaty z możliwą wysyłką do paczkomatu. Dlatego też pisałem do sprzedawcy wielokrotnie z zapytaniem czy wpłacić pieniądze czy też rozliczymy się przy odbiorze osobistym i na odbiorze osobistym stanęło. Wątek nie dotyczy oszustwa sprzedającego bo takowego nie popełnił ale nieuczciwego podejścia sprzedawcy, który napisał że dostarczy amigę podpisując się, że jest "słownym człowiekiem" ale słowa nie dotrzymał. Tyle w temacie. Opisałem moją sytuację aby przestrzec innych tu na forum przed tym sprzedawcą.
[#25] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@kubaslonka, post #13

Tak. To ja wystawiłem zestaw na sprzedaż licząc na sprzedaż za możliwie dużą kwotę ponieważ jak pisałem- pieniądze są mi potrzebne w obecnej chwili


Należało zatem wystawić od wyższej kwoty, która Cię faktycznie satysfakcjonuje, a nie zabierać czas licytującym i ostatecznie temu, który licytację wygrał.
Oczywiście ta druga część Twojego zdania budzi empatię i oby się wszystko wyprostowało jeśli tak jest, natomiast nie musi obchodzić kupującego, bo nie musi być prawdą, itp. itd.



Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 16:44:07 przez Jacques
3
[#26] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Jacques, post #25

I możliwe, że tak powinienem zrobić ale też aukcji nie kończyłem przed czasem odwołując oferty ani też nie napisałem, że mi "konsola spadła i się potłukła i nie działa".
2
[#27] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #24

Czytam to tak sobie i na myśl przychodzą mi często pojawiające się wątki w stylu "wycena/ile to może być warte" i za każdym razem najczęściej pojawiającą się poradą jest "wystaw od 1zł" a rynek sam zweryfikuje (widać teraz że ta porada jest tylko dla "nowych" użytkowników). Nagle jednak okazuje się że weryfikacja rynkowa jest gorsza od założonej. I co teraz? Czyli te wszystkie porady że "trzeba wystawić na licytację od 1zł" są do niczego czy może jedni powinni się do tego stosować ale inni już powinni być traktowani w inny sposób? Znam regulamin Allegro Lokalnie i wiem że jest on za przeproszeniem do niczego ale co to zmienia? I żeby było jasne, nie staję tutaj po żadnej ze stron tego "konfliktu", po prostu wyraziłem swoje zdanie.
2
[#28] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@nostrum666, post #27

Nieraz sprzedałem coś za mniej niż oczekiwałem ale głupka z siebie nie robiłem tylko wysyłałem za wylicytowaną kwotę, jednym słowem żenada i tyle w temacie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 17:03:49 przez zorkadar
5
[#29] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Jacques, post #25

Alegro lokalnie wogóle jest gówniane, bo kupujący może zawsze zrobić kup teraz z płatnością przelewem tradycyjnym, nawet jak nie ma kasy na zakup, blokuje w ten sposób towar a potem brak kontaktu. Sprzedający z kolei jeśli w licytacji okaże się że nie zarobi tyle cebuli co sobie wymarzył, to nagle po zakończeniu licytacji stwierdza że sprzęt przestał działać i musi wycofać ofertę.
3
[#30] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@kubaslonka, post #26


I możliwe, że tak powinienem zrobić ale też aukcji nie kończyłem przed czasem odwołując oferty ani też nie napisałem, że mi "konsola spadła i się potłukła i nie działa".


W sumie byłaby jasna sprawa co jest grane i nie zwodziłbyś kupującego te kilka dni... Pewnie do końca liczyłeś, że zrobią się miliony
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem