[#31] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@zorkadar, post #28

Otóż to, kwestia klasy, szanowania i wyceny swojego imienia, no cóż.
Lub ustawienia wyjściowej kwoty licytacji na oczekiwanym poziomie, o czym pisałem wyżej.
1
[#32] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@kubaslonka, post #13

Żeby zachować twarz, musisz to wziąć na klatę - sprzedaj assasinowi po takiej cenie jak wylicytował. Przynajmniej trochę kasy dostaniesz i mniej czasu spędzisz na zbieraniu złomu. A po sprawie smrodek zostanie niewielki i szybko wywietrzeje.
4
[#33] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@kubaslonka, post #13

Slabe to, bo najpierw piszesz "Spokojnie. Jestem słownym człowiekiem", później sam przyznajesz ze nie, no i teraz na koniec - honorowo - postanawiasz nie sprzedawać.
I jeszcze to nie pozdrawiam :)
Nie dziwie się ze Selur jedzie po handlarzach.

W sumie to kariera polityczna stoi otworem.
Lepiej anulujmy, bo się za zbyt mało wylicytowała XD

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 17:53:46 przez Ralpheeck
3
[#34] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Jacques, post #30

Zrobię tak jak napisałem. Nie sprzedam nikomu. Tym bardziej, że została udostępniona korespondencja pomiędzy stronami na co nie wyraziłem zgody.
Co jeszcze to najwięcej mają do powiedzenia kitrający po 10 sztuk pięćsetek, którzy jakoś z ceny zejść nie mogą żeby światek retro mógł się rozwijać lub ci których wkład właśnie w ten światek ogranicza się do budowania swojego ego na kręceniu gunwoburzy wokół tematów, które ich bezpośrednio nie dotyczą.
Proponuję w takim razie aby każdy komentujący ten wątek i oceniający moją postawę w sposób negatywny sprzedał ze swojej obfitej kolekcji A500 za 100zł
2
[#35] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Ralpheeck, post #33

Czytaj ze zrozumieniem. Jakby nie sytuacja finansowa do której zostałem zmuszony to bym w ogóle nie sprzedawał. Łatwo jest kogoś oceniać jak się nie zna powodów. A do handlarza mi daleko jak stąd na Księżyc.
2
[#36] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@kubaslonka, post #35

Płaczesz jak mała dziewczynka. Nie tylko ty masz ciężko i kasy brakuje. Zaraz wyjdzie że to ty jesteś poszkodowany.
9
[#37] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@jaster, post #36

Nie będę się w tym wątku więcej wypowiadał, bo odwracanie kota ogonem i podnoszenie sobie ego czyimś kosztem to chleb powszedni naszego społeczeństwa.
Pieniędzy nie wziąłem, nie ukradłem. Od umowy odstąpiłem.
2
[#38] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@kubaslonka, post #37

Nie sprzedajesz znaczy nie potrzebujesz tej kasy czyli sytuacja twoja nie jest aż tak ciężka, albo już dawno sprzedałeś i i tak nie miał byś co sprzedaćassassinjr80
[#39] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@kubaslonka, post #37

bo odwracanie kota ogonem i podnoszenie sobie ego czyimś kosztem to chleb powszedni naszego społeczeństwa.


tak samo jak dorabianie sie kosztem sasiada
[#40] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@selur, post #39

Powinni teraz pisać w aukcjach przykładowo: "licytacja od złotówki do min 3000zl'

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 19:27:52 przez jaster
2
[#41] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@kubaslonka, post #34

Zrobię tak jak napisałem. Nie sprzedam nikomu. Tym bardziej, że została udostępniona korespondencja pomiędzy stronami na co nie wyraziłem zgody.



Nie musisz wyrażać zgody. Korespondencje prywatną można publikować ile się chce i kiedy się chce. Każdy prawnik Ci to powie.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 19:30:34 przez Wankowicz
1
[#42] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@kubaslonka, post #35

Fajnie. Powinni ci w tym skupie złomu, tez powiedzieć ze jednak sie rozmyślili i zapłacą ci tylko 1/5 ceny, bo znaleźli jakiegoś tańszego dostawce.
6
[#43] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl
[#44] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl
[#45] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Ralpheeck, post #42

Imho skoro nie wziął pieniędzy to mógł sie wycofać z transakcji. Zrobił z gęby cholewę ale miał do tego prawo . Ja bym kolegi nie linczował bo jakoś nie jestem przekonany czy reszta nie zachowałaby sie podobnie.Drugi kolega sie piekli bo uciekła mu okazja. 1500 to już lata temu a32 chodziły
3
[#46] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl
[#47] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@jaster, post #46

Ale nie każdy jest handlarzem pierwsza klasa. Kuba wyjaśnił swoje powody. Niedoszły kupujący wylał swoje żale. Żaden z nas nie jest na ich miejscu i na tym zakończmy ten wątek nie urazajac nikogo wiecej
3
[#48] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@juen, post #47

Owszem nie jesteśmy w ich sytuacji ale wielu z nas było kiedyś w podobnej sytuacji.
Też uważam że do zamknięcia wątek. Mam nadzieję że sprzedający zrozumiał że nie warto tak robić i następnym razem lepiej przemyśli sprawę. A co do kupującego to: Kurcze przykro mi stary że teraz nie masz ani tego ani tego, może uda ci się upolować jakiegoś turbiacza.
3
[#49] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@druzil28, post #45

No niby tak, ale skoro czegoś takiego nie potępiasz, to jaki sens maja licytacje? Nie lepiej wystawic w kup teraz albo zloz ofertę?

Po prostu, można to bylo zrobic elegancko, od razu napisac maila i jeszcze nie stroic sie w honorowe piorka.
Zamiast tego, sprzedawca zamiast uderzyc sie w piersi, z dezynwoltura pisze do Opa "nie pozdrawiam", ma pretensje do wszystkich, i jeszcze ten zarzut z publikowaniem korespondencji.

Proponuję w takim razie aby każdy komentujący ten wątek i oceniający moją postawę w sposób negatywny sprzedał ze swojej obfitej kolekcji A500 za 100zł


Możemy tak zrobić, no ale co by to dalo, skoro po 5 dniach wszyscy anulujemy, tak jak ty?

3
[#50] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Ralpheeck, post #49

Nie mają sensu w allegro lokalnie i może taka nauczka popłynie z tego watku :)
2
[#51] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@juen, post #50

Mogą posłużyć jedynie do rozpoznania rynku i nastrojów kupujących. Aby nie zrobił się z tego stały element wyceny sprzętu. Załóżmy że ktoś nie wie ile coś jest warte. Wystawia na licytację na Lokalnie i później sprzedaje bądź nie, zależy od ostatecznej ceny.
[#52] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@nostrum666, post #51

w przypadku retro to raczej kwestia chwili, czy ktos to zobaczyl i znaczacy fakt czy byl mocno najebany jak licytowal :D

tu brak logiki (chyba biora narkotyki ;))

rynek nic nie weryfikuje, teraz cos zejdzie za 3k, dzien pozniej nie da nikt 500zl
1
[#53] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@juen, post #50

Mają sens, ale trzeba szybko zapłacić za wylicytowany przedmiot (w ciągu 5 dni), wtedy wszelkie kombinacje sprzedającego mogą się dla niego bardzo źle skończyć ;)
[#54] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@juen, post #52

Tak, duże znaczenie ma tutaj nostalgia zamiast logiki, uroki retro.
1
[#55] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #53

Na allegro lokalnie? To się uśmiałem. Przecież nawet jak zapłacisz to sprzedający ci może kasę oddać. Właśnie na allegro lokalnie mogą największe obertasy odchodzić.
5
[#56] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@juen, post #52

znaczacy fakt czy byl mocno najebany jak licytowal :D

Akurat ci co najebani o 3 w nocy co licytują to i tak zazwyczaj nie płacą i allegro i tak ma to w swojej grubej korporacyjnej d...pie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 21:35:45 przez jaster
3
[#57] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@jaster, post #55

Regulamin Allegro
Załącznik nr 13. Allegro Lokalnie

Artykuł 5. Transakcje dokonywane w ramach Ogłoszeń

5.3. Transakcje dokonane w ramach Ogłoszenia z licytacją są zawarte z momentem:
a) w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod określonych w art. 5.7 zdanie drugie Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego


Po zapłacie za wylicytowany przedmiot następuje formalne (prawne) zawarcie umowy kupna sprzedaży (wcześniej jest ona warunkowa do momentu zapłaty). Oznacza to, że nie możesz już się z niej wycofać, przedmiot staje się własnością kupującego, a jego opylenie gdzie indziej nie wchodzi w grę (kolejna osoba która kupi taki przedmiot może odpowiadać za paserstwo).

Naturalnie są i tacy, którzy mają to w nosie, ale to już zupełnie inna sprawa ...
1
[#58] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #57

Oczwwiście zgoda, znam ten regulamin. Ale życie często weryfikuje ten regulamin bo allegro też chce mieć święty spokój i sugeruje dość mocno polubowne załatwienie sprawy czyli w praktyce zwrot wpłaty.
3
[#59] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #57

Może w przypadku kiedy nie może jej sfinalizować. Np pies pogryzł mi magazyn amiga. Nikt z tym w sądzie nie wygra, a mądrzejszy nawet nie będzie probowal chyba za jakimś cudem udowodni, że było inaczej a sprzedający od początku chciał kogoś oszukać, a kupujący stracił na tym więcej niż wartość przedmiotu.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 22:01:47 przez juen
[#60] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@jaster, post #58

Jeśli rzeczy są mało wartościowe nikt przeważnie nic nie robi, ale w przypadku tych bardziej wartościowych ludzie często walczą o swoje. Sprzedający sobie wtedy pochodzi po wielu wielu urzędach z wyjaśnieniami, a i na sądzie często skończy.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem