[#61] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #60

Zeby to się w sądzie skończyło to mówimy o milionach, a nie tysiacach... A takich aukcji na allegro lokalnie nie ma
1
[#62] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@juen, post #61

Kiedyś zostałem oszukany na 200 zł, sprawa skończyła się w sądzie, wygrałem. Sorry, ale nie wiesz o czym piszesz ...
6
[#63] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #62

Sorry ale ja też nie wiem o czym piszesz :D
3
[#64] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #62

Ale powiesz cos więcej o tym jak zostałes oszukany? czy było to na allegro lokalnie?, straciłeś kasę?, ktoś ci nie wysłał towaru? Bo szczerze mówiąc średnio mi sie chce wierzyć że komus by sie chciało za 200zł robic sprawę w sądzie, skoro jednym kliknięciem można wysłac wniosek i odzyskać cała kasę:) Może nie chodziło o pieniądze tylko o cos innego, dlatego dopytuję.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 08:06:05 przez jaster
[#65] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@juen, post #63

Jeśli chodzi o to co w sądach to bardzo ważne jest jakie prawnie podmioty mają ze sobą spór skrótowo B2B czy C2B, B2C czy C2C - to są główne obszary zainteresowań, bo przepychanki między instytucjami to inna bajka.
Najlepiej chroniony prawnie jest konsument w starciu z biznesem ma najwięcej praw. Często na tym forum wszystko wrzuca się do jednego worka, miesza się i traktuje podobnie konflikty i zobowiązania między firmami z problemami konsumentów a to nie to samo, biznes z natury podejmuje ryzyko i ma większą odpowiedzialność a konsument jest wyjątkowo chroniony. Spór jakimi kwotami sąd się będzie zajmować jest świetnym przykładem 200 zł w B2B nie bardzo a w C2B czy C2C jak najbardziej.
1
[#66] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@jaster, post #64

W sądach rozpatrywane są sprawy o mniejsze pieniądze.
1
[#67] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@miau, post #66

Ja nie wiem może kolega brain30 pisze o jakiś zamierzchłych czasach kiedy nie było allegro lokalnie ani programu ochrony kupującego. Wtedy miało by to sens. Dlatego go dopytałem.
[#68] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@jaster, post #67

Możesz wierzyć lub nie, ale o mniejsze kwoty ludzie idą do sądu. Ja nieszczęśliwie zakupiłem na Allegro oprogramowanie, które okazało się nielegalne, było to z tego co pamiętam około 2010 roku, poszkodowanych było więcej więc poszło gładko. Także jak ktoś myśli, że mała kwota coś zmienia, może się mocno zdziwić.
[#69] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #68

No właśnie. To zmienia zupełnie postać rzeczy. Wierzę ci, ale teraz mamy rok 2023 :)
W 2010 takie sprawy troche inaczej wyglądały. W dodatku w 2010 nie istniało cos takiego jak allegro lokalnie, a chyba o lokalnie rozmawialiśmy.

I sugeruje przeprosić juena za swój tekst że nie ma pojęcia o czym pisze, bo mi sie wydaje że on tez nawiązywał do współczesnych czasów i allegro lokalnie. Wyszło na to że ty nie masz pojęcia o czym piszesz, co nie znaczy że w 2010 nie mogłes wygrac sprawy za 200zł tylko żę co to ma do rzeczy.



Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 08:52:04 przez jaster
4
[#70] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@jaster, post #69

I sugeruje przeprosić juena za swój tekst że nie ma pojęcia o czym pisze.
Kolega twierdzi, że aby sprawa skończyła się w sądzie trzeba oszukać na miliony, a ja miałem taką o 200 zł, czyli że za co mam go przepraszać bo nie rozumiem, że mija się z prawdą ?
[#71] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #70

Zgadza się i nikt nie twierdzi że było inaczej. Ale rozmowa od początku dotyczyła alle lokalnie i czasów współczesnych gdzie bez problemu odzyskał bys swoja kasę w jeden dzień z programu ochrony kupujących, i nie musiał po sądach chodzić O to mi chodzi
2
[#72] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@jaster, post #71

Nic by mi nie dał program ochrony kupujących nawet gdyby wtedy był, bo o tym że oprogramowanie jest trefne, dowiedziałem się kilka miesięcy po zakupie, gdy dostałem wezwanie na Policję. Nie zawsze sprawy są takie proste i łatwe. Sedno sprawy jest takie, że jak się znajdzie osoba, która nie popuści to nawet za małą kwotę nieuczciwy sprzedawca odpowie.
[#73] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #72

Ale wracając do tematu. Ja wiem że sa regulaminy itp itd ale zawsze znajdzie się sposób na lawirowanie miedzy tymi regulaminami. Sprzedający nie złamał regulaminu ani prawa, ale juz nie patrzy na to że kupujący stracił przez niego kasę. Dosłownie stracił kasę bo żeby uzbierać szybko te 1500zł na CD32 to sprzedał swoje turbo po taniości i już nie odkupi go pewnie po cenie za którą sprzedał czyli stracił i został bez turbo ani CD32 i tutaj tez nie pomoże żaden program ochrony kupujących.
Panowie szanujmy sie i dotrzymujmy danego słowa.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 09:11:16 przez jaster
4
[#74] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #1

Szkoda, że nie dokonałeś wpłaty, licząc na uczciwość sprzedającego, na czym ostatecznie się przejechałeś.
Warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej na Allegro Lokalnie jest dokonanie przez licytanta (kupującego) wpłaty w ciągu 5 dni od dnia zakończenia licytacji - do tego czasu jest ona zawarta pod warunkiem rozwiązującym.

5.4. Niedokonanie płatności w określonych wyżej terminach przez Kupującego skutkuje rozwiązaniem umowy sprzedaży, która do upływu terminów wskazanych w art. 5.2. i 5.3. powyżej zostaje zawarta pod warunkiem.
2
[#75] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@charliefrown, post #74

Raz miałem taką sytuację na allegro lokalnie, iż po zakupie i dokonanej wpłacie sprzedawca i tak nie wysłał towaru. Z tego co pamiętam sprzedawca zwrócił pieniądze na konto allegro. Allegro zaś zwróciło te pieniądze na moje konto. Rzecz w tym, iż strasznie długo to wszystko trwało, parę tygodni minęło gdy pieniądze znalazły się na moim koncie. Dlatego nie chciałem usilnie wpłacać. Jak widzicie sprzedawca i tak postanowił mi tego zestawu nie sprzedać za wylicytowana kwotę. Teraz musiałbym znowu czekać i czekać na zwrot kasy.
[#76] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@assassinjr80, post #75

Po prostu daj sobie spokój. Prędzej czy później znajdziesz sobie coś jeszcze lepszego.
5
[#77] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@charliefrown, post #74

To nie odpowiedź na post #74, ja tylko chciałem dodać, że nie ma znaczenia czy to rok 2010 czy 2023, oszustwo ściga się nawet jak ktoś kogoś oszuka na złotówkę, tak mi powiedział policjant kilkanaście lat temu jak zgłosiłem na policję oszustwo jednego, internetowego sklepu gsm (czyli była tu umowa zakupu między klientem indywidualnym a firmą). Niestety, w naszym chorym systemie prawnym jest tak, że jak ten oszust odda kasę to sprawę uznaje się za umorzoną i potem taki ktoś dalej oszukuje innych klientów "bo może się trafi właśnie taki co machnie ręką na te, niewielkie dla niego, kilka stów". Ja uważam, że oszustom nie należy popuszczać jeśli rzeczywiście było coś oszustwem.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 14:17:36 przez Madman
5
[#78] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Madman, post #77

Dopóki ludzie tego nie będą potępiać, tak bedzie zawsze.
W mojej gminie, kilkanascie lat temu szukali informatyka. Nic tylko aplikować, bo wynagrodzenie podane wtedy - praktycznie kosmos.
No i wszyscy tam podbijali, no ale okazało się ze zatrudniono pociotka z gminy po jakimś studium informatycznym. Wszyscy byli oslupieni, bo bylo to jak naplucie w twarz innym ludziom. Po co było to ogłoszenie? Aby tylko mieć podkładkę ze wszystko jest zgodnie z przepisami, i aby mu placic porzadne pieniadze.
I ciekawostka, informatyk po jakimś czasie, zatrudnił jakiegoś debila ktory sie zgodził pracować za minimalna krajowa, który robi tam wszystko, a tamten pociotek za ciężkie pieniądze go pilnuje :)
I co zrobisz. CBA miałeś nasłać?

W naszym kraju, często ludzi którzy nie kradną, szanuje się gorzej niż złodzieja. Już samo to ze uważamy takie aukcje za normalność, daje do myślenia.
6
[#79] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Ralpheeck, post #78

nie zebym byl ekspertem w temacie, ale wydaje mi sie ze warto zaczac od regulaminu allegro, allegro lokalnie przekierowuje na https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/13.

zlamal czy nie zlamal regulamin, na pewno przeprosil i uderzyl sie w piers. nie wydaje mi sie zeby kogolwiek oszukal, poprostu odstapil od umowy.
1
[#80] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@sillyc0n, post #79

Regulamin był już tu kilkukrotnie cytowany. Rozwiązanie umowy sprzedaży (warunkowej) doszło, bo kupujący nie zapłacił w ciągu 5 dni od zakupu, a nie dlatego że sprzedający od niej odstąpił. Nie ma w regulaminie czegoś takiego jak odstąpienie od sprzedaży przez sprzedawcę. Gdyby kupujący zapłacił to byłby jego sprzęt.
[#81] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #80

Gdyby kupujący zapłacił to byłby jego sprzęt.
Gdyby kupujący zapłacił, to wtedy by się dopiero zaczął kabaret.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 19:10:22 przez Krashan
2
[#82] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #80

Napewno dostał by sprzęt Sprzedający sam odwodził i kręcił żeby kupujący nie płacił mu na allegro tylko gotówką i że mu przywiezie. Dobry niuniuś pierwszej minuty po zakończeniu aukcji wiedział że nie sprzeda i wodził kupującego.
7
[#83] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@jaster, post #82

Nie będę wymyślał co by było gdyby, bo nie wiem. Pewne jest, że kupujący stałby się właścicielem sprzętu i miałby do dyspozycji cały zestaw możliwości aby go otrzymać.
[#84] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Stoopi, post #7

jest różnica, spora. Na allegro normalnym zakończenie licytacji czy kup teraz zobowiazuje do zakupu.




[#85] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #84

Dla mnie allrgro lokalne powinno byc zbanowane w Polsce i zaorane jest to pole do oszustw i naduzyc przez sprzedawcow - sprzedaje ci cos "wiedzac ze to jest popsute" robi głupa ..allegro nie zapewnia ci protekcji .. prywatny sprzedawca nie daje prawa zwrotu ani rekojmi.

Ja tam ani nie kupuje ani nie sprzedaje

druga sprawa ktora mnie wnerwia to brak mozliwosci wykozystania monet/kuponow/kodow na allegro lokalnie.
4
[#86] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@HOŁDYS, post #85

Każdy ma swoje doświadczenia zakupowe, ja na razie nie miałem większych problemów z zakupami na lokalnie, a robię je dość regularnie. Były przypadki, że sprzedawca oddawał mi pieniądze, gdy rzecz okazała się wadliwa. Naturalnie nie oznacza to, że kiedyś nie trafię na kogoś nieuczciwego.

Nie rozumiem tylko dlaczego piszesz, że nic tam nie kupujesz i nic nie sprzedajesz, a masz tak negatywną opinię o zakupach tam. Jeśli z Internetu, to na forach zawsze piszą osoby, które miały problemy, Ci którzy ich nie mieli o tym nie wspominają.

Dodam, że jak się chce mieć gwarancję czy rękojmię, to kupuje się w sklepach rzeczy nowe. Kupując od osób prywatnych rzeczy używane, często za ułamek ceny pierwotnej, trzeba liczyć się z ryzykiem, że towar z racji użytkowania nie będzie jak nowy. Tutaj od sprzedawcy i jego uczciwości zależy jak opisze stan przedmiotu.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 11:13:32 przez brain030
[#87] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #86

Dodam, że jak się chce mieć gwarancję czy rękojmię,



Od 2014roku w kupując w sklepie nie masz rękojmi.
[#88] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@Wankowicz, post #87

To co wg. Ciebie udziela sklep, jeśli gwarancja jest dobrowolna ?

Przepisy z 22 maja 2023 roku:

DZIAŁ II

Rękojmia za wady
Art. 556. 10 [Rękojmia]

Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę (rękojmia).


Całość: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-cywilny-16785996/ks-3-tyt-11-dz-2
[#89] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@brain030, post #88

Zacytowałeś kodeks cywilny a nie handlowy. Wypadało by czytać to co się linkuje.

Na allegro czy w sklepie nie masz rękojmi. NA allegro lokalnie rękojmi jak najbardziej obowiązuje.
[#90] Re: Nieuczciwy sprzedawca na alleg... i zarazem użytkownik ppa.pl

@HOŁDYS, post #85

Nie rozumiem twojej odpowiedzi na mój komentarz, bo chyba widać na co odpisywałem, screeny są z Allegro, nie z Allegro Lokalnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem