[#121] Re: Coś się zadziało... (Nowy właściciel Commodore)

@abcdef, post #120

Dalej to będzie złapać klientów na subskrybcje.
[#122] Re: Coś się zadziało... (Nowy właściciel Commodore)

@abcdef, post #120

Amiga 500 Ultimate :)
[#123] Re: Coś się zadziało... (Nowy właściciel Commodore)

@abcdef, post #120

Co dalej ? Jest dużo możliwości. Redukcja kolorów. Nowy Basic. Większa rozdzielczość. To w kwestii grafiki , co do muzyki to 24 kanały SID same mówią za siebie. Wykorzystanie mocy procesora 48MHZ. Same superlatywy.
[#124] Re: Coś się zadziało... (Nowy właściciel Commodore)

@djpiotrs, post #123

Nie, co dalej co się będzie sprzedawać i będzie miało po co...
Większość jeśli nie wszystko co wymieniłeś da się ogarnąć aktualizacją softcore w Artiksie...
A ja się pytam co po Commodore 64 Ultimate - bo chyba nie o to chodzi, by całe wskrzeszenie marki miało opierać się tylko na tej konstrukcji.
Jeśli odcinanie kuponów i "unlock nowych ficzerów za hajs" to dziękuję bardzo, ten tryb prowadzenia biznesu nie wypali. Nowy basic generalnie wiele nie wniesie. Wszystkie nowe platformy nawiązujące do 8bitowców to mają i sam basic kołem napędowym nie będzie. Nie jest kołem napędowym nawet VIC IV w Mega65 obsługujący wszystko z VIC II (tylko znów tutaj hamulcowym jest cena diabelska 666 jurasków).
Ultimate 64 to było generalnie ukoronowanie starań Gideona, który w Ultimate II tylko wzbogacał oryginał, ale w Ultimate 64 już odtwarzał oryginał z wszelkimi dobrodziejstwami jakie zawarł we wcześniejszych kartridżach. Więc pytanie nadal aktualne - co dalej. Co ma nowa marka Commodore sobą reprezentować po przyjęciu się na rynku reinkarnacji C64 w FPGA? W jakim kierunku rozwijać swoje produkty. I co to wniesie? Bo kilkanaście MHz to C64 od dość długiego czasu mogło mieć. Tylko się to niezbyt przyjęło i generalnie oprócz zdaje się dooma (i paru wektorówek, które zaczęły chodzić całkiem płynnie żeby nie powiedzieć zbyt płynnie) nic to rynku nie ruszyło. A platforma bez oprogramowania umiera. Samo jechanie na osiągnięciach C64 nie pomoże na dłuższą metę.
[#125] Re: Coś się zadziało... (Nowy właściciel Commodore)

@spidi, post #1

Są już efekty




2
[#126] Re: Coś się zadziało... (Nowy właściciel Commodore)

@Hubez, post #125

To nie ma nic wspolnego z reaktywacja Commodore. To sa stare glosniki i sluchawki i ta marka Commodore jest fake'owa , jakies chinskie podrobki.
1
[#127] Re: Coś się zadziało... (Nowy właściciel Commodore)

@moulder, post #126

Ale jak to, przecież widnieje ®.
[#128] Re: Coś się zadziało...

@Madman, post #30

link mamy odpowiedz ! widac to "Nowe" Commodore wraz z zakupem marki zakupiło "mądre" pomysły
[#129] Re: Coś się zadziało...

@lukzer, post #128

tu laptopy cuda niewidy commodore
link




Ostatnia aktualizacja: 20.06.2026 11:17:59 przez Dorian3d
1
[#130] Re: Coś się zadziało...

@lukzer, post #128

Telefon za 2.2k PLN żeby odciąć się od mediów społecznościowych (dzięki którym społeczność C64 jest aktywna dzisiaj) no tak... stąd ""
1
[#131] Re: Coś się zadziało...

@ede, post #130

No tak, ale niektórym wystarczy że w domu na komputerze będą korzystać, ewentualnie.
Jak dla mnie taki telefon spoko, ale dałbym jeszcze wersję całkowicie bez internetu. Dla zasady.
Od kilku lat u mnie korzystamy z telefonów bez internetu. Nie mamy kompletnie takiej potrzeby.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2026 11:45:31 przez amikoksu
5
[#132] Re: Coś się zadziało...

@amikoksu, post #131

100%. Skoro Apple mogło przejść na robienie telefonów, to Commodore (które kiedyś niemal kupiło Apple od Jobs'a), tym bardziej.

Za samą wyjmowaną baterię powinni dostać medal! Firma zaprojektowała własną płytę główną, własne rozwiązania sprzętowe i własne oprogramowanie dla swojego telefonu. W czasach, gdy większość marek korzysta z gotowych projektów ODM, jest to podejście coraz rzadsze. Starlight Amiga 8030 biorę od ręki!

To może odnieść taki sam sukces jak C64 Ultimate. Tamten sprzęt był dla naszego pokolenia, Callback jest dla młodszegoOK
2
[#133] Re: Coś się zadziało...

@ede, post #130

Lipa na max i tyle .
3
[#134] Re: Coś się zadziało...

@amikoksu, post #131

ja bym poszedł dalej




Ostatnia aktualizacja: 21.06.2026 16:23:25 przez Dorian3d
7
[#135] Re: Coś się zadziało...

@Dorian3d, post #129

Ale to jest to włoskie Commodore
[#136] Re: Coś się zadziało...

@Banter, post #132

Szkoda, że te obudowy wyglądają jak atrapy / zabawki.

Motorola po ponownym wskrzeszeniu marki przez Lenovo (które ją wcześniej uśmierciło) miała wrócić do klasycznych telefonów i do tej pory tego nie zrobili, więc może w tym pomyśle jest szansa na powrót do wysokiej jakości klasyków.
[#137] Re: Coś się zadziało...

@lukzer, post #128

To na czym konkretnie polega sens tego telefonu, skoro płaci się więcej niż za typowy średni telefon, a jak rozumiem, nie ma funkcji, które i tak można samemu w zwykłym telefonie wyłączyć? Co konkretnie zyska nabywca w stosunku do innych telefonów? Naklejkę z logo? U Apple też sporo płaci się za naklejkę, ale również za funkcje.
[#138] Re: Coś się zadziało...

@prz, post #137

Co konkretnie zyska nabywca w stosunku do innych telefonów?


Też mnie zastanawia, czy to jest zwykły telefon, czy może ma coś więcej.
[#139] Re: Coś się zadziało...

@Dorian3d, post #134

Dobra styluwa ;) mógłby od razu się ładować podczas wykręcania numeru. Wiadomo jakby się rozładował całkiem a człowiek chciałby tylko sprawdć która godzina to zegarek słoneczny na ręku.
1
[#140] Re: Coś się zadziało...

@Dorian3d, post #134

1
[#141] Re: Coś się zadziało...

@kempy, post #140

Nie ma internetu i tego całego syfu z tym związane, to coś dla mnie. Ale niestety nowego już się chyba nie kupi.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem