kategorie: ANSI C, C++
[#61] Re: Co wybrać C czy C++

@Hareton, post #59

Rower to rozrywka i sport, nie żadna alternatywa dla czegokolwiek


sam piszesz bzdury, nawet nie chce mi sie tego prostowac.

BASIC to taki cudny język, to może się obaj pochwalicie, co fajnego w nim robicie.


ja nic, ale znam wiele osob tworzacych bardzo powazne programy w Basic i nie widze zeby wyrzadzilo im/komus to jakas krzywde ... :). Basic = zawod, niemozliwe, a jednak :)

[#62] Re: Co wybrać C czy C++

@1989, post #61

Basic=zawód....

chyba rolnika (małorolnego)


Basic wspiera programowanie proceduralne? Może jakiś egzotyczny dialekt, bo w samym standardzie Basica całą proceduralność sprowadza się do Gosub, zmiennych lokalnych nie ma. Można się nauczyć wiele, że hoho.
A typy danych w Basicu? Typ tekstowy i liczbowy. Wspaniałe, doprawdy wspaniałe.
To prawda, że własciwie w każdym języku można zrobić dowolny algorytm. Tylko że w jednych łatwiej a w innych trudniej, w jednych powstanie szybki i zwarty kod, w innych kolubryna. Basic zalicza się do zdecydowanie tych najgorszych.

Oj 1989.... ja wiem że piszesz bo lubisz mieć ostatnie słowo, zwłaszcza że tym samym wątku na początku polecałeś C.



Ostatnia modyfikacja: 15.05.2011 02:12:01
[#63] Re: Co wybrać C czy C++

@1989, post #61

piszesz bzdury


Skoro o bzdurach mowa, trzeba było sobie założyć osobny wątek, "1989 miłość BASIC" i tam wygłaszać swoje kontrowersyjne teorie. Zamiast tworzyć tu gigantyczny OT (halo, moderacja?).



Ostatnia modyfikacja: 15.05.2011 04:35:30
[#64] Re: Co wybrać C czy C++

@wali7, post #62

Basic=zawód....

chyba rolnika (małorolnego)
oj bo się obrazimy. My małorolni mamy swój honor i basica nawet dwumetrowym kijem nie tykamy, no chyba ze to basic z c64 ;) .

Wracając do tematu, jeśli już nie C, to do nauki najlepszy jest Pascal. Dokumentacji samego języka jest zatrzęsienie, kompilatorów też (Free Pascal jest wieloplatformowy, wersja pod Windows ma chyba nawet cross compiler na inne architektury, choć dokładnie nie pamiętam). Wszystko zależy od tego co chce się osiągnąć i jakim nakładem pracy

[#65] Re: Co wybrać C czy C++

@1989, post #61

Dobrze pisze. C, tylko C i wyłącznie C. C dla AVR. C dla Coldfire. C dla PPC. C dla x86. Znasz dobrze C pracę znaleźć nie będzie problemu. BASIC(komputery), BASCOM (uC) to sobie można dla zabawy w domu zastosować.

ed.
Moim zdaniem w tej chwili najlepiej zacząć od C a później jak już się nabierze wprawy C++
Lepiej się rozumie pewne rzeczy, dostrzega się pewne korzyści, a jak kiedyś jakiś sprzęt z uC bez C++ tylko w czystym C przyjdzie kiedyś oprogramować, albo pobawić się demkami OGL w pure C to będzie łatwiej.
Znajomość C się przyda, BASIC nie powiem też, bo niektóre roboty w dość podobnym języku się programuje, ale bez przesady :)



Ostatnia modyfikacja: 15.05.2011 09:07:34
[#66] Re: Co wybrać C czy C++

@Cov@x3D, post #1

Proszę wszystkich o kontynuowanie pisania na temat wątku, którym jest wybór pomiędzy językiem C a C++, a nie pisanie o basicu i rolnikach.

[#67] Re: Co wybrać C czy C++

@grxmrx, post #66

Najbardziej zależało mi na odpowiedzi który lepszy C czy C++ dla Amigi ale dzięki za wszystkie odpowiedzi.. nie zamierzam być jakimś wielkim programistom czy nawet wykonywać to zawodowo. Ma to być moje hobby które będzie przynosić mi jakąś satysfakcję z napisania jakiegoś drobnego programu.

Jak bym miał wybrać między językami pewnie zdecydowanie brał bym C++ jak bym miał bawić się nim na PC. Do C++ jest bardzo dużo materiałów do nauki i to jest duży plus.

Ponieważ kupuje Amigę i tu paru znajomych nieźle się uśmiało czemu mając dobrze skonfigurowanego PC na którym śmigają najnowsze gry ja chce przejść na komputer "C=64" bo z tym komputerkiem każdy kojarzy Amige.

I tu by pewnie wybuchła by niezła dyskusja po co mi to i to jeszcze w moim wieku.
Dla mnie odpowiedz jest prosta po włączeniu najnowszej gry poświęcam jej góra 30min i tyle z grania a gdy włączę prostego terrisa czy arkanoida potrafię grac parę godzin i czerpać z gry jakąś przyjemność.


I po co mi pudło które jest nieźle wypasione skoro włączę je raz na tydzień jak coś muszę zrobić do pracy A Amiga z tego co widzę spełni moje wszystkie oczekiwania co do pracy, rozrywki i gier na których się wychowałem, jest ich niezła baza no i do nowego hobby którym będzie programowanie. Po zapoznaniu się z wszystkimi wypowiedziami za które wszystkim dziękuje zdecydowałem się rozpocząć nauki języka C gdy bym pozostał przy PC bezdyskusyjnie byłby to C++
[#68] Re: Co wybrać C czy C++

@Cov@x3D, post #67

gdy bym pozostał przy PC bezdyskusyjnie byłby to C++

oczywiscie jesli chodzi o oglona nauke programowania to najlepszym wyborem jest C lub jego warjacje (C#)

ja caly czas rozpatruje twoje pytanie pod katem amigi gdyz walsnie na takim portalu umiesciles ten watek


Gdybys byl programiasta z zawodu osmieszylbym sie taka propozycje gdyz znam wady tego jezyka wtedy polecilbym ci Asm 68k bo C na 68000 jest za wolne i nie nadaje sie do pisania dem/gier.... W C spokojnie mozna pisac uzytki systemowe pod Workbencha (np taki FileMaster3.3 ..slamazarny na A600 .. a FileMaster2.2 pisany w ASM zajmuje 56 kb i zasuwa jak maly motorek).


jesli w ramach hobby cos sobie popisac i uzyskac szybko efekty to w dalszym ciagu polecam Amos Proffesional

[#69] Re: Co wybrać C czy C++

@Cov@x3D, post #67

Bardzo dobre podejście. Życzę powodzenia i dobrej zabawy z Amigą.

[#70] Re: Co wybrać C czy C++

@wali7, post #62

Basic wspiera programowanie proceduralne?


juz od dawna. C i Basic naleza generalnie do tej samej grupy jezykow programowania.

Basic zalicza się do zdecydowanie tych najgorszych.


niby w czym, jak jest to samo, tylko inaczej zapisane :)

[#71] Re: Co wybrać C czy C++

@abcdef, post #65

Dobrze pisze. C, tylko C i wyłącznie C. C dla AVR. C dla Coldfire. C dla PPC. C dla x86. Znasz dobrze C pracę znaleźć nie będzie problemu. BASIC(komputery), BASCOM (uC) to sobie można dla zabawy w domu zastosować


jak ktos ogranicza sie tylko do pisania sterownikow i malutkich programikow systemowych, to C obok ASM sa jez. tworzenie systemow.., ale jak bedzie chcial napisac np: program do rozliczania z US, jakiegos klienta do DB...itp.itd., to pisanie w C nie ma zadnego sensu, lepszy Basic, duzo szybciej, efekt taki sam... a nawet lepszy, bo zrobi wrazenie na pracodawcy.

pobawić się demkami OGL w pure C to będzie łatwiej


Basic ma wsparcie do OGL i silnikow, nie sadze zeby bylo trudniej :)

[#72] Re: Co wybrać C czy C++

@1989, post #71

1989 to co mozna zrobic w VB6 sam widzialem i sie dziwilem (lata kiedy krolowalo Delphi) .. jednak po prostu w 2011 r pisanie pod winda w Basicu to taki sam obciach jak glosowanie na PIS

jednak na komputerach typu Amiga taki Amos ma sens (babenoit jest zrobiony w Amosie przez jednego czlowieka...)

Jednak mysle ze koledzy maja sporo racji mimo ze program napisany i skompilowany w VB#.net dzialo tak samo jak C++.NET ,C#.NET, J#.NET
Pisze sie zdecydowanie lepiej (wydaje mi sie ze po prostu zabieg SUNa/Oracla/Microsoftu ktory daje uczelniom informatycznym te narzedzia za darmo ... ucza sie 5 lat koncza uczelnie i jakis PB czy inna wariacja jest nie zrozumiala nie znana i wrecz dziwna...dlatego kazdy chwali to co zna i lubi)

Jesli raczkowanie na Amidze Amos Pro naprawde sprawdzi sie w tej materi...
warto znac rozne jezyki i nawyki programowania nie tylko te ktore narzuca M$ i SUN/Oracle

Jesli jednak czlowiek uparl sie przy C/C++ prosze bardzo droga wolna chetnie bede dowiadywal sie o postepach w poznawaniu wskaznikow,rzutowan i zgraji includow :P

[#73] Re: Co wybrać C czy C++

@Ender, post #33

Podstawowym językiem programowania dla MorphOSa jest C. Praktycznie cały MorphOS jest napisany w C.
[#74] Re: Co wybrać C czy C++

@HOŁDYS, post #44

.NET? Kolega chyba forum pomylił. To jest dział Programowanie (Amiga).
[#75] Re: Co wybrać C czy C++

@Jacek Piszczek, post #73

W AmigaOS na Amidze 600/1200 też C jest podstawą z ewentualnymi wstawkami asemblerowymi. Jeśli kolega ma pisać na Amidze 600/1200 i dopiero zaczyna zabawę z programowaniem to polecam C. Są szybkie kompilatory do ANSI C dostępne dla Amigi, o których była mowa w wątku (Dice C, VBCC).

W wątku pojawiła się opinia, że Pascal uczy złych nawyków. To nie jest prawda - Pascal jest znacznie bardziej eleganckim językiem programowania od C i uczy zdecydowanie dobrych nawyków. Przykładowo są w nim typy wyliczeniowe, na których nie można wykonywać działań arytmetycznych, a w C takie działania arytmetyczne można wykonywać (np. typ wyliczeniowy "dni tygodnia", "kolor" itp.).

W C++ pojawiają się klasy i bardziej restrykcyjna kontrola typów, ale do nauki początkowej nie nadaje się to za bardzo. I tak podstawy C trzeba znać by rozpocząć naukę C++. Biblioteka Standard Template Library (STL) w C++ jest bardzo fajna i dość rozbudowana, ale kod wynikowy programów korzystających z dobrodziejstw tych bibliotek rozrasta się do niebotycznych rozmiarów. Nie jest to dobra rzecz jeśli mówimy o pisaniu dla Amig klasycznych.

Także zdecydowanie polecam C, ewentualnie język Amiga E, ale ten drugi to tylko w przypadku gdy chcesz przywiązać swoje programy do architektury AmigaOS. Ten pierwszy gdy chcesz, żeby Twoje programy nie były przywiązane do konkretnej architektury.

Do pisania w C dla AmigaOS również polecam zapoznać się z odpowiednią literaturą dotyczącą Amigi, najlepiej kupić płytę Amiga Developer CD v2.1.

Bardzo ważne jest też jakiego rodzaju programy chcesz pisać, bo jeśli chcesz jakieś proste gierki to zdecydowanie polecam obadać też AMOS v2.0 Professional - jest to bardzo rozbudowany pakiet języka typu Basic dla Amigi. Ponieważ programowanie ma być Twoim hobby to polecam wdrożyć się w wiele różnego rodzaju języków i zgłębiać literaturę. Po przeczytaniu paru książek nt. programowania będziesz wiedział, któremu językowi poświęcić czas.

Na koniec mała nota: jeśli myślisz o poważniejszych zastosowaniach C/C++ to polecam jeśli chcesz się trzymać architektury amigowej - komputer z systemem MorphOS2.x bądź komputer z AmigaOS4.1 na pokładzie. Do tego musisz jednakże dysponować odpowiednią kwotą pieniędzy na odpowiedni sprzęt. Ale to już opcja dla pasjonatów tego typu rozwiązań.

[#76] Re: Co wybrać C czy C++

@Minniat, post #75

W wątku pojawiła się opinia, że Pascal uczy złych nawyków. To nie jest prawda - Pascal jest znacznie bardziej eleganckim językiem programowania od C i uczy zdecydowanie dobrych nawyków


W tym przypadku chodziło o moje złe nawyki, m.in. bałagan w kodzie i ogólne niechlujstwo podczas pisania (brak wcięć , komentarzy itd), a nie o złe nawyki których uczy pascal. Powinienem był to zaznaczyć w pierwszej wypowiedzi.

[#77] Re: Co wybrać C czy C++

@HOŁDYS, post #68

oczywiscie jesli chodzi o oglona nauke programowania to najlepszym wyborem jest C lub jego warjacje (C#)

No akurat C# to ma zero wspólnego z C. Bardzo nietrafiona nazwa. Na pewno C# jest znacznie bardziej podobny do Javy niż do któregokolwiek C. Z tym zwykłym C ma jakiś związek C++ i Objective-C. Ale C#? Nigdy w życiu. Przede wszystkim C# to wirtualna maszyna. Język był reakcją Microsoftu na Javę gdy Sun się pożarł z Microsoftem. :) C z C# ma tyle samo wspólnego co Forth z Forthranem, czyli kawałek nazwy. :)



Ostatnia modyfikacja: 16.05.2011 18:06:42
[#78] Re: Co wybrać C czy C++

@MDW, post #77

Oj już nie przesadzaj MDW. C# mimo wszystko jest w dużym stopniu podobny do C/C++ (choć do Javy bardziej). Java przecież do C++ też jest w dość dużym stopniu podobna, a na pewno w o wiele większym stopniu niż np. Pascal, czy inny Basic. Człowiekowi, który zna w miarę dobrze C/C++ zrozumienie Javy/C# zajmie może jeden dzień (oczywiście mówię o wiedzy podstawowej a nie o wszystkich frameworkach).

PS. To czy język jest kompilowany do kodu maszynowego, czy jakiegoś bajtkodu to IMHO kwestia wtórna. Tak samo kwestia maszyny wirtualnej. Mi się wydaje, że raczej składnia języka decyduje o podobieństwach danych języków, a nie to co wypluwa kompilator i jakie jest środowisko uruchomieniowe.



Ostatnia modyfikacja: 16.05.2011 19:21:41
[#79] Re: Co wybrać C czy C++

@Masta Krishna, post #78

Ja polecam na początek C gdyż czas na C++ sam przyjdzie W tym języku pisze masa ludzi i jest z czego podejrzeć różne przedziwne konstrukcje. Przy okazji dzięki swej konstrukcji C nauczy Cię wielu przydatnych rzeczy nieodłącznie związanych z komputerami a starych jak PDP-11 ...
[#80] Re: Co wybrać C czy C++

@_luk, post #79

Ja polecam na początek C gdyż czas na C++ sam przyjdzie


na Amidze lepsza jest inna kolejnosc, od C do assemblera, 68k najlepiej Assembler, wbrew pozorom, nie jest taki trudny do nauki i raczej trudno mowic o jakis zlych nawykach :)

[#81] Re: Co wybrać C czy C++

@1989, post #80

Jak rozumiem ty tak zaczynales i znasz ASM68k, C i amosa?

[#82] Re: Co wybrać C czy C++

@AmiChris, post #81

moze nie uwierzysz, ale w dawnych czasach, latwiej bylo poznac assembler/kod maszynowy niz C. poznalem wtedy wiele osob ktore smigaly w assemblerze, bez doglebnej znajomosci samego Basica, a co dopiero C, o C++ nie wspomne :)

ps. notabene, moja pierwsza ksiazka o C/C++ to WKiL Warszawa Wyd.1 1990 rok, Zortech C++ - Jan Bielecki :), wtedy szalu nie bylo w ksiegarni, w dziale IT. wtedy na szczycie piramidy i takze trendy, byl jednak assembler, takze malo kogo pociagal C/C++, na 8bitowcach, A500/+, ST.



Ostatnia modyfikacja: 18.05.2011 00:49:22
[#83] Re: Co wybrać C czy C++

@HOŁDYS, post #72

jednak po prostu w 2011 r pisanie pod winda w Basicu to taki sam obciach jak glosowanie na PIS


No, a najważniejsze to być trendy...

W IT generalnie najlepiej wyspecjalizować się w wąskiej dziedzinie, bo im więcej jest programistów danego języka tym ich praca jest tańsza (patrz PHP).
BTW. Kolega nie pisał, że chce wiąże swoją przyszłość z programowaniem.
[#84] Re: Co wybrać C czy C++

@zyga64, post #83

Tak - specjalizacja to podstawa. Drabinki, bloczki i inne ST/ILele polecam - żadne tam C/C++... ;) Można też np. STEPować na 7 :D

[#85] Re: Co wybrać C czy C++

@MaaG^dA, post #84

Dla wszystkich!

Należy uczyć się C++ od samego początku z dobrych książek (Symfonia C++, Jerzy Grębosz - bardzo przystępna) lub na dobrych kursach.

Dlaczego C++ a nie C? Dlatego, że powinniśmy się uczyć od samego początku programowania wg pradygmatu obiektowego. Samo C++ zawiera w sobie C więc ucząc się C++ i tak przy okazji poznamy w jakimś stopniu C. C++ jako jeden z niewielu języków pozwala pisać programy jednocześnie obiektowo i strukturalnie (dla niektórych to wada, ale w systemie amigi i jej api, to chyba zaleta).

Dlaczego pradygmat obiektowy? Powodów jest wiele, np.: dzisiaj programowanie obiektowe jest ułatwieniem, projektowanie obiektowe aplikacji jest bardziej naturalne niż strukturalne, uczenie się języka obiektowego przyda się, gdy będziemy uczyć się C#, Javy, Net itp, które to języki również są obiektowe, myślenie o projekcie pozostanie takie samo - obiektowe, jedynie zmieni się składnia języka. Wzorce projektowe - czyli gotowe schematy rozwiązywania częstych problemów programistycznych - przedstawiane są w sposób obiektowy, czyli obecnie możliwy do zastosowania w każdym nowoczesnym języku, w tym we wszystkich najnowszych.

Reasumując: programowanie obiektowe jest nowoczesne, bardziej perspektywiczne i uczenie się go bardziej się opłaca. Istnieje jeszcze wiele innych powodów, których nie wymienię.

Jako kompilator polecam gcc, który w wersji Amigowej, pewnie jest najbliżej standardu C++.

[#86] Re: Co wybrać C czy C++

@tygrysek, post #85

Pozwole sobie nie zgodzić się z tym. Dla Amigowca C++ ma znikomą przydatność. Wszystkie systemowe API, oraz zdecydowana większość bibliotek jest strukturalna, nie obiektowa. Pisanie w C++ w sposób strukturalny to kiepski pomysł - do tego C zwyczajnie lepiej się nadaje. Oczywiście, można napisać obiektowy program, używając bibliotek i API w C, ale... większość Amigowych projektów jest na tyle mała, że potencjalny zysk z tego nie jest wart zachodu.

Należy uczyć się C++ od samego początku


Jest to obiegowa opinia, dzięki której wielu "programistów" nie umie rozróżnić C od C++.

będziemy uczyć się C#

hide2
Zwłaszcza na Amidze...

[#87] Re: Co wybrać C czy C++

@tygrysek, post #85

Należy uczyć się programowania i rozumowania, rozwiązywania problemów obiektowego - to fakt. Pytanie, czy w środowisku Amigowym C++ ma sens? Moim zdaniem: nie ma. Na początek lepiej przyswoić C oraz możliwości BOOPSI. Dla mnie po kilku latach z BOOPSI (MUI) przejście na C++/Win32 tudzież Objective-C było praktycznie bezbolesne.

Książki do C++ uczą języka z nakierunkowaniem na Windows/Linux, które działają inaczej niż AmigaOS. Można też popatrzeć na przykłady z sieci: 'new' nie jest tam nigdy opakowane w try/catch tudzież nie jest używany nothrow. W środowisku Amigowym takie pisanie kodu to konieczność, bo system za nas nie posprząta a zwiecha programu często oznacza pad całego systemu. Pisanie w C++ na AmigaOS tak, żeby to było zrobione dobrze, jest moim zdaniem bardzo trudne - wielokrotnie trudniejsze niż w C.
[#88] Re: Co wybrać C czy C++

@Jacek Piszczek, post #87

Wiesz amator ma trudny wybór. Jeżeli chce napisać grę, to na rynku ma głównie książki do VisualBasica, TurboPascala, BlitzBasica lub C++ i wszystkie one operują na przykładach w środowisku Windows, czasem jakaś wzmianka o Linux. Nie ma na rynku książek/poradników do napisania gry dla MorphOS lub AmigaOS. To co jest dotyczy Amosa lub ewentualnie(?) asemblera. Niestety wszystko to dotyczy sprzętu z procesorem 68k, a programowanie pod PPC wyglada chyba nieco inaczej? Próbowałem z AmiBlitz, ale nie uruchomił mi się na MorphOS-ie, poza tym nie jest to wersja wykorzystująca w 100% sprzęt PPC (są takie dla Maka PPC, Windows). Mój wybór padł na C++, bo mam do tego najwięcej literatury, no i mam swiadomość, że Quake 5 nie zrobię.



Ostatnia modyfikacja: 21.09.2011 12:20:50
[#89] Re: Co wybrać C czy C++

@Ender, post #88

Powiem tak, tylko brak doświadczenia może być powodem twierdzenia, że C++ w wypadku systemu amigi nie ma sensu, każdy najmniejszy projekt może być zrobiony obiektowo, oczywiście kwestia czy jest to konieczne i opłacalne, dlatego C++ jest tak wygodne, po prostu gdy potrzebujemy piszemy strukturalnie. Niemniej każda większa aplikacja robiąca coś więcej niż 2+2 może być napisana obiektowo, w większości przypadków będzie to niosło ze sobą wiele korzyści, by jednak tak się stało, potrzebny jest przemyślany projekt i tu wyjdą braki w wykształceniu i doświadczeniu, ale nawet gdy C++ jest tylko hobby to dzięki C++ będziemy się rozwijać i pogłębiać wiedzę. Jeżeli zależy Ci na tym to ucz się C++!!! Albo innego języka obiektowego!!! Należy projektować obiektowo! By to robić należy myśleć inaczej niż przy programach strukturalnych. Decydując się na język obiektowy warto poczytać o zasadach projektowania obiektowego nawet z przykładami w Javie czy C# i tak mechanizmy obiektowe są bardzo podobne.

Ktoś pisał, że API Amigi nie jest obiektowe, to fakt, a czy API Windows jest? Nie jest, a "wszystkie" środowiska programistyczne pod Windows posiadają możliwość programowania obiektowego, po prostu kwestia bibliotek. Na amigę pewnie też takie są, wnosząc dodatkowo pewien poziom abstrakcji, co w samo w sobie może dać dużo korzyści, np. uniezależnić nas od zmian API Amigi, bo wtedy to biblioteka, z której korzystamy się zmienia, a nie nasza aplikacja ;).

Wchodzenie w szczegóły techniczne (new try catch) nie ma sensu, chyba rozmawiamy o czymś innym, zresztą przy 'new' nie ma powodu zawsze przechwytywać wyjątek, poza tym przykłady się upraszcza a i w Windows po prostu zarządzanie pamięcią wygląda inaczej (pamięć wirtualna itd.) więc system trudniej się wiesza, rzadziej brakuje pamięci, ale na pewno po każdym 'new', należy sprawdzić co zostało zwrócone, bo nawet w Windows jak się odwołasz do obiektu, który nie istnieje to będzie wyjątek i zawiecha programu (w najlepszym wypadku) i tak samo w Amidze, więc osobiści nie widzę tu dużej różnicy.

Będąc amatorem i chcąc pisać grę to szczególnie wybrał bym język obiektowy, bo bardzo by mi to pomogło i zaoszczędziło dużo pracy :). Bo sama gra najczęściej jest zespołem obiektów które wchodzą ze sobą w różne interakcje ;). No ale jak pisałem wcześniej, myśląc obiektowo pewne rzeczy od razu się widzi, a to zawsze wymaga pewnej rutyny i doświadczenia, więc ucz się programowania obiektowego!!!

[#90] Re: Co wybrać C czy C++

@Cov@x3D, post #1

zadałeś pytanie na które nie ma odpowiedzi, rzut monetą i do dzieła

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem