[#31] Re: Flappy Bird

@rePeter, post #1

Nie ma co się dziwić, bo na Amigę coś sensownego powstaje ewentualnie wtedy, gdy zrobi się bounty. Dobrym przykładem ogólnego stanu umysłu amigowego środowiska jest też gazetka PPA - zamiast od razu wypuścić darmowego PDF-a, to najpierw trzeba wypuścić płatną papierową wersję, bo 2 osoby mają potrzebę poczytać w wychodku.
[#32] Re: Flappy Bird

@Pinto, post #31

Sprzedaje się trochę (dużo-dużo) więcej niż 2 sztuki ;)
[#33] Re: Flappy Bird

@Pinto, post #31

Papierową wersję gazetki PPA akurat uważam za duży plus i pochwalam, że komuś się chce.
Nie znam potrzeb czytających w wychodku, ale wątpię by to była jakaś dominująca grupa czytelników PPA
.
[#34] Re: Flappy Bird

@Pinto, post #31

Nie mozna udostepniac PDF'a zbyt szybko , bo jakis handlarz odrazu dal by go do druku i sprzedawal papierowe wersje na allegro zanim pojawilyby sie na PPA
[#35] Re: Flappy Boing

@Skrzyp, post #2

A tak z ciekawości - czym ta gra różni się od wielu gier tego typu? Jest to typowa "wymijanka", jakich sporo. Z pierwszej-lepszej strony z flashowymi grami:
http://www.ibtimes.co.in/articles/538683/20140213/flappy-bird-clones-top25-list-dong-nguyen.htm
http://www.kanogames.com/play/game/flappy-bird/similar-games

Według mnie ta gra nic nowego nie wnosi ani nie różni się prawie niczym od wielu pozycji tego typu. Co jeszcze raz udowadnia że w wielu przypadkach popularność to "wypadkowa funkcji" szczęście x reklama.

Swoją drogą przypominają mi się stare czasy gier LCD.
[#36] Re: Flappy Bird

@sebbb, post #5

Potwierdzam. Nic specjalnego - gra dla osób które "obudziły się" kilkadziesiąt (!) lat od powstania tego typu gier.
[#37] Re: Flappy Bird

@Pinto, post #31

Nie ma co się dziwić, bo na Amigę coś sensownego powstaje ewentualnie wtedy, gdy zrobi się bounty


"Wymaganie" od osób związanych z tworzeniem na Amigą, aby "zrobiły grę", a do tego grę naprawdę wysokiej jakości, porównywalną do klasyków gatunku to dla mnie wyraz swoistej "arogancji". Podaj mi choć 1 powód, aby kilka osób (załóżmy 5, koder, powiedzmy dwóch grafików, muzyk i tester/scenarzysta) mieli poświęcić rok (optymistycznie patrząc) swojego życia, pracując za darmo na coś takiego? Tym bardziej, że jedyne co by ich potem spotkało za taki projekt to bluzgi, że gra ma za mało/za dużo leveli, że nie chodzi/chodzi na aos/mos/klasyku, że jest za trudna/za prosta itd.

Pisałem już kiedyś, że idea bounty / crowdfunding'u to mom zdaniem dzisiaj jedyna szansa, aby na Amigę powstały jeszcze jakieś gry na poziomie komercyjnych tytułów.
[#38] Re: Flappy Bird

@slay, post #37

poki co zadne bounty na nowa amigowa gre nie powstalo (neoamigowych nie licze) a przenoszenie starych gier z Amigi na PeCeta za kupe kasy (remake gier: wings, superfrog, alien breed, speedball itp.. ) i wychwalanie pod niebiosa takich odgrzewanych kotletow uwazam, za nic nie wnoszace dla amigowego srodowiska a wrecz szkodliwe, bo na bylej popularnosci Amigi promuje sie PeCe'ta lub platformy mobilne. Majac do wyboru "odgrzewanego kotleta" na PC, to wybieram wersje oryginalna na Amige.

Idac tropem pecetowego Franko 2 na wspieraj to, moze ktos sie podejmie stworzenia klonu tej gry w wersji amigowej.
[#39] Re: Flappy Boing

@Solo Kazuki, post #35

Może nic nie wnosi ale nie powstała na amige, i w tej dyskusji się chyba oto rozchodzi. Przecierze nawet można by zrobić grę w stylu kółko i krzyżyk i grać w to online na amidze 500 oto chodzi że nie ma takiego kółka i krzyżyka, warcaby też by były spoko/ lagi były by nie istotne/ i na pewno każdy by się cieszył że może grać przez internet na swojej amidze.
[#40] Re: Flappy Bird

@slay, post #37

"Wymaganie" od osób związanych z tworzeniem na Amigą, aby "zrobiły grę", a do tego grę naprawdę wysokiej jakości, porównywalną do klasyków gatunku to dla mnie wyraz swoistej "arogancji".

To nie wyraz arogancji, tylko stwierdzenie smutnego faktu.
[#41] Re: Flappy Bird

@selur, post #34

Nie mozna udostepniac PDF'a zbyt szybko , bo jakis handlarz odrazu dal by go do druku i sprzedawal papierowe wersje na allegro zanim pojawilyby sie na PPA

Oczywiście miałem na myśli wydawanie PPA tylko w wersji PDF.
[#42] Re: Flappy Bird

@charliefrown, post #30

A jesteś zorientowany w homebrew na DC? Bawi się w to ktoś w Polsce?
[#43] Re: Flappy Bird

@charliefrown, post #30

Gdzie można śledzić na bieżąco co na genesisa wychodzi? Na psx moze tez jakies hołmbru wydają?
[#44] Re: Flappy Bird

@rePeter, post #1

Ale po co mi coś takiego na Amigę?
Jak mam chęć popykania w durnego ptaszka, to sobie popykam na byle jakim, farfoclastym smartfonie czy równie gawniaczym tableciku.
Szkoda czasu i atłasu, szkoda "mocy przerobowej" Amigi na takie cienkie klony cienkich minigierek.
Jasne, każdy ma swoją wizję Amigi, swoje giercmańskie potrzeby i tak dalej.
Ja akurat nie tęsknię do nowych produkcji dla Amigi Klasycznej. Jest tak doskonale oprogramowana, zarówno softem użytkowym, jak i grami, że zaiste niczego nowego nie potrzeba. No, chyba, że jakaś mocno poważna gra, coś dorównującego klasycznym tytułom - niech się taka jedna na rok pojawi, to będzie fajnie i sensownie.
Moim zdaniem, dla retrozabawy cenniejszy byłby szczegółowy kurs dłubania w - na przykład - Cinema 4D, niż kiepskie gierki i nudne dema.

Serdeczności
Des
[#45] Re: Flappy Boing

@amizet, post #39

Może nic nie wnosi ale nie powstała na amige

Że co proszę?
http://www.youtube.com/watch?v=zdLPhe9_dlg
http://www.youtube.com/watch?v=o6IP_Yp4iPw
[#46] Re: Flappy Boing

@Solo Kazuki, post #45

No dobra powiedzmy że jest na amige, a mógłbym prosić o link do archiwum może bym sobie zagrał.
[#47] Re: Flappy Boing

@amizet, post #46

Polecam jeszcze raz DOKŁADNIE obejrzeć filmik, szczególnie sam poczatek...
[#48] Re: Flappy Boing

@Solo Kazuki, post #47

To jest na amige czy nie ma.
[#49] Re: Flappy Boing

@amizet, post #48

Betonowe koło ratunkowe: Czy nie uważasz że grę może wystawi jej autor NA SWOJEJ STRONIE?
[#50] Re: Flappy Boing

@Solo Kazuki, post #49

Z tym kołem to nie rozumie o co chodzi, ale na thecompany pisze że amiga mogła by tego nie pociągnąć.
To nie wiem czy wyszła czy nie wyszła, czy może dopiero wyjdzie.
[#51] Re: Flappy Boing

@amizet, post #50

Z tym kołem to nie rozumie o co chodzi

1. włącz jeszcze raz ten filmik.
2. przewiń do 8 sekundy i daj pauzę
3. przeczytaj co jest napisane na ekranie

ale na thecompany pisze że amiga mogła by tego nie pociągnąć.

No tak, przy tym to nawet Quake wymięka

To nie wiem czy wyszła czy nie wyszła, czy może dopiero wyjdzie.


Wyszedł preview. Ale obstawiam że za kilka dni pojawi się na PEWNEJ STRONIE pełna wersja

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 23:15:23 przez Solo Kazuki
[#52] Re: Flappy Boing

@Solo Kazuki, post #51

No właśnie i oto mi chodziło, "Ale obstawiam że za kilka dni pojawi się na PEWNEJ STRONIE pełna wersja "
czyli jeszcze nie wyszła /pełna wersja/ czyli się nie da się zagrać na amidze, no chyba że już grałeś w "preview" o wrażenia się nie pytam bo widzę że ci chyba nie przypadłą ta gra do gustu. Bloga będę śledził dzięki za linkaOK
[#53] Re: Flappy Boing

@amizet, post #52

czyli jeszcze nie wyszła /pełna wersja/ czyli się nie da się zagrać na amidze, no chyba że już grałeś w "preview" o wrażenia się nie pytam bo widzę że ci chyba nie przypadłą ta gra do gustu

Takie gry u mnie lecą w pierwszej kolejności. Nie grałem w preview, bo jest niedostępny. Ale nie mam też zamiaru grać, bo gierek tego typu widziałem mnóstwo na różne platformy.
[#54] Re: Flappy Boing

@Solo Kazuki, post #53

Masz racje że gra nic nie wnosi, pewnie jest klonem klonów innych klonów, ale w jakimś stopniu jest czymś nowym na takim c-64 i ludzie robią pewnie to dla zabawy aby uruchomić to na innych platformach. I właśnie chodzi o tą zabawę aby coś robić, a produktem uboczny jest to że czasami brak tu sensu.
[#55] Re: Flappy Boing

@amizet, post #54

jak to brak sensu?
port flappy na Amigę ratuje jej twarz i honor
[#56] Re: Flappy Boing

@XoR, post #55

port flappy na Amigę ratuje jej twarz i honor

Że co? No bez przesady szeroki uśmiech
[#57] Re: Flappy Boing

@BULI, post #56

to jest literowka i pewnie chodzilo o potwarz i horror
[#58] Re: Flappy Boing

@selur, post #57

No teraz to tak
[#59] Re: Flappy Boing

@BULI, post #56

w dzisiejszych trudnych czasach każda licząca się platforma musi mieć swoje Flappy Bird ok, racja
[#60] Re: Flappy Boing

@XoR, post #59

Oczywiście ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem