[#61] Re: Amiga i gry mające smaka na ponad 1MB CHIP

@mailman, post #22


Mortal Kombat 1 na 1MB grało się tylko PvP, powyżej w singla


Wystarczyło mieć drugą stację dyskietek i na 1 MB też szło. Gdy pojawiało się więcej jakiejkolwiek pamięci, gra więcej wczytywała na początku ograniczając dyskotekę.


Dało się grać również na 1MB i jednej stacji, tylko wymagało to pewnego sprytnego zabiegu, bo gra się zawieszała przy doczytywaniu walki z pierwszą parą przeciwników (jeśli mnie pamięć nie myli). Trzeba było w odpowiednim momencie wczytywania wyjąć dysk 1 i włożyć dysk 2. Wymyśliłem ten patent jeszcze zanim doposażyłem się w dodatkowy 1MB do swojej pierwszej 600tki irytowało mnie, że nie mogę sobie pograć ladder mode. Zauważyłem, że gra się wiesza moment przed wczytaniem napisu insert disc 2. Robiłem to na czuja, wnioskując po odgłosie czytania stacj

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 20:20:37 przez uroboric_tom
[#62] Re: Amiga i gry mające smaka na ponad 1MB CHIP

@uroboric_tom, post #61

Widzę, że temat się rozrasta a tytułów tak jak pisaliście wyżej jest mało. Co oznacza, że 2 mega chipu to gra nie warta świeczki gdy się ma dodatkowy FAST. Pytanie tylko po co wynaleziono rozszerzenie do 2MB w Amidze 500, skoro nie miało to większego sensu a zyski były znikome. Samo rozszerzenie elbox-a 2mb dziś jest w cenie kompletnej Amigi 500
[#63] Re: Amiga i gry mające smaka na ponad 1MB CHIP

@Esio, post #62

Znikome zyski? Niby czemu? A spróbuj wczytać duży obrazek/sampel do obróbki gdy brakuje Ci kilkuset kilobajtów CHIP RAM... Dla gracza może zysk znikomy, ale na Amigach ludzie nie tylko grali.
[#64] Re: Amiga i gry mające smaka na ponad 1MB CHIP

@shirozuki, post #29

To prawda. Mam Amigę 600 1 mb chip i podczas uruchamiania gry wyraźnie jest napisane, że efektów na takiej konfiguracji osiąga się 30%. Dźwięk tylko w intrze (wiadomo) oraz w menu. Podczas samej gry cisza :/
[#65] Re: Amiga i gry mające smaka na ponad 1MB CHIP

@movin, post #19

Mając Amigę z 2 mb chip wachlowanie dyskietek jest z taką samą częstotliwością? Mówię na przykładzie MK2.

Ogólnie więcej pamięci nie powoduje ładowania się większej ilości kodu gry do samej pamięci?
[#66] Re: Amiga i gry mające smaka na ponad 1MB CHIP

@recedent, post #63

Dokładnie. Ja na Amidze z wykorzystaniem programu PageStream 3.2 napisałem pracę magisterską. I wydrukowałem. Na przeszło 100 stron.
[#67] Re: Amiga i gry mające smaka na ponad 1MB CHIP

@guzik-zapasowy, post #65

W MK2 mniej się wachluje z 2 MB pamięci i dodatkowo jest więcej
sampli
[#68] Re: Amiga i gry mające smaka na ponad 1MB CHIP

@Motyl, post #16

Może dlatego, że dołożenie np. pamięci Fast RAM do A2000 jest zasadniczo proste, natomiast CHIP jest bardziej problematyczny. Mniej potencjalnych użytkowników takiego rozwiązania. Tak samo jest na wielu platformach nawet dzisiaj - łatwiej jest dołożyć do laptopa zwykłego RAMu niż dodać do karty graficznej.
[#69] Re: Amiga i gry mające smaka na ponad 1MB CHIP

@guzik-zapasowy, post #65

Ogólnie więcej pamięci nie powoduje ładowania się większej ilości kodu gry do samej pamięci?


Wszystko zależy od tego jak jest napisany kod gry. MK2 potrafi to wykorzystać.
[#70] Re: Amiga i gry mające smaka na ponad 1MB CHIP

@mailman, post #69

Fight spirit robi uzytek z wiecej niz 1 mb chip
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem