[#211] Re: Nowe Gry

@BULI, post #210

chociac muzykę by mogli podmienic...
[#212] Re: Nowe gry

@mailman, post #1

Dzisiaj pojawiła się gra Black Dawn Rebirth:
[#213] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #212

Zamówiona wersja DIGITAL OK
[#214] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #212

Pograłem wczoraj chwilę w demo, ładna gra, fajny klimat, tylko mam pytanie do tych co grali dluzej. Czy jest tam coś więcej niż tylko chodzenie i walka? Jakaś fabuła, rozwój statystyk postaci?
[#215] Re: Nowe gry

@twardy, post #214

Gram już jakąś chwilkę, jest głównie chodzenie, walka i zbieranie przedmiotów (uzbrojenie, czy pancerz, hełm, buty bohatera). Są wskaźniki doświadczenia, ale one same rosną w miarę rozwoju gry. Fabuła zawiązuje się w intro, dalej nie doświadczyłem na razie żadnych fabularnych niespodzianek (jakiś dzienników do czytania, informacji itp.).
[#216] Re: Nowe gry

@BULI, post #213

Wersja DIGITAL to 12 dolców kanadyjskich, więc niecałe 40zł! OK
[#217] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #212

Ja to bym chętnie box-a ( klimatyczne pudełko ) łykną :) Ciekawe czy będzie w Polsce sprzedawany :)
[#218] Re: Nowe gry

@RokiS, post #217

Nie liczył bym na jakiekolwiek "zewnętrzne" wydanie, a co dopiero w Polsce. Radziłbym kupić teraz bo nie wiadomo czy będzie dodatkowo dorobione wydanie fizyczne.
[#219] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #218

A ja właśnie uświadomiłem sobie, że gierca nie wymaga AGA- spoko grafika OK
.. i zadowoli się 1MB CHIP RAMuok, racja
[#220] Re: Nowe gry

@BULI, post #219

A czemu miała by wymagać AGA, akurat tutaj wszystko wygląda jak typowy OCS/ECS.
Ba, powiem więcej - jakby ta gra wymagała AGA z takim wyglądem to tym razem ja bym marudził "dlaczego AGA"
[#221] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #220

Racja, po ślicznym Evils Doom można pomarudzić.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 12:28:07 przez marianoamigo
[#222] Re: Nowe gry

@marianoamigo, post #221

Racja, po ślicznym Evils Doom można pomarudzić.


Dokładnie- śłicznym ok, racja OK

A co do grafiki, to ubzdurało mi się, że Black Dawn Rebirth wymaga AGA.
A tutaj takie miłe zaskoczenie, szczególnie w tych czasach
Czy to jest typowa grafika OCS/ECS?!
Szkoda rozterek na takie analizy, na pewno grafika jest dobra OK

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 12:45:27 przez BULI
[#223] Re: Nowe gry

@BULI, post #222

Czy to jest typowa grafika OCS/ECS?!


Tak, tyle że w 64 kolorach. Innym przykładem w takiej palecie jest Black Crypt, który według mnie wygląda jeszcze lepiej.
[#224] Re: Nowe gry

@marianoamigo, post #221

Można także pomarudzić, że poza Evil's Doom nie ma innego dungeon crawlera na AGA...

EDIT: No dobra, są jeszcze dwie części Eye of the Beholder, ale to "odwrotny inżyniering".

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 13:44:23 przez Solo Kazuki
[#225] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #224

Wyśmienity Perihelion jest na OCS, ale jest bardzo ładny. szeroki uśmiech
[#226] Re: Nowe gry

@twardy, post #214

Pojawiła się nowa wersja Black Dawn Rebirth version 1.1. Dodano cyt. "Added plot / story telling to many terminals spread out in the levels", czyli głębsza fabuła w grze jest zawiązana :).
Źródło: https://doublesidedgames.com/black-dawn-rebirth-version-1-1-available/
[#227] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #223

Black Crypt wyglada lepiej bo jest w EHB, Black Dawn ma 32 kolory.
[#228] Re: Nowe gry

@selur, post #227

Proponuję zajrzeć na stronę zakupową zamiast pisać bzdury.

Featuring:

64 colours on screen


Ale czemu ja się dziwię, pisanie bzdur wyssanych z różnych części ciała to u ciebie norma...
[#229] Re: Nowe gry

@selur, post #227

Black Crypt wyglada lepiej bo


Czy wygląda lepiej?
Są to dwa różne style graficzne ok, racja
[#230] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #228

Zamiast się kłócić wystarczy usiąść i policzyć.
Przykładowy screen numer 1:



EDIT: Kicha. W sieci są dostępne tylko "przeskalowane" screenshoty, liczenie kolorów standardowymi narzędziami nie wychodzi. Dawajcie normalnego screena z gry i liczymy!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 09:56:47 przez recedent
[#231] Re: Nowe gry

@recedent, post #230

Na screenie masz tylko GUI i same ściany, na dodatek jeden z kilku rodzajów i dosyć jednorodny.

Dla przykładu tutaj jest screen mający 55 kolorów, zawierający przeciwnika i bardziej zróżnicowane ujęcie na obszar gry.



Jednak jak sam zauważyłeś nie ma w sieci nie skalowanych obrazów z gry.
[#232] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #231

Tylko że to nie jest koniecznie EHB. Też kiedyś myślałem że z niego Ruff korzysta ale nie korzysta, po prostu ma oddzielną paletę na belkę. Sam ekran główny na tym skrinie ma 27 kolorów.

Pierwsza rzecz, która podpowiada że może zachodzić zmiana palety to linia czarnych pikseli między belką a polem gry. Najczęściej amigowe gry tak robią, dając czas copperowi na podmianę kolorów do użycia w dalszej części ekranu.
[#233] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #231

no to male sprostowanie:

64 kolory, to nie jest to samo co EHB. Dlatego Black Crypt wyglada lepiej bo wykrzystuje naraz wiecej kolorow na ekranie akcji.
Tutaj autor zastosowal amosowy trik, ze dolny ekran ma nieco inna palete 32 kolorow niz gorny, ktory tez ma 32 kolory. Z tym ze dolny ekran ma troche slabo dobrane kolory wiec wyglada bardziej na max. 20 niz jest w rzeczywistosci (mimo, ze jest tam tecza).
Oczywiscie reklama nie klamie, bo w sumie na ekranie monitora policzy nam te 64 kolory.
Gorny ekran jak na 32 kolory wyglada calkiem dobrze, tylko troche mozna bylo poprawic ten "dithering" kolorow, zrobiony zapewne jakims programem graficznym.
[#234] Re: Nowe gry

@selur, post #233

teh_Kain dobrze gada, tak wlasnie tam jest.
[#235] Re: Nowe gry

@selur, post #233

Bardzo dobrze, że dolny panel nie ma jakiejś odjechanej pstrokatej palety ok, racja
Czyli sprawa po części się wyjaśniła, może być nawet 64 kolory na ekranie na raz, ale to nie jest w trybie EHB- no i gites ok, racja
[#236] Re: Nowe gry

@mailman, post #1

Nowa gra Trap Runner Bonus - Black Strawberry Cake:
[#237] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #236

Została udostępniona kolejna konwersja z ST p.t. Recoil.





Na razie dostępna jest w tzw. Strefie (The Zone) na English Amiga Board.
[#238] Re: Nowe gry

@Solo Kazuki, post #237

A tutaj gameplay :)
[#239] Re: Nowe gry

@BULI, post #235

Mogli zrobić EHB na górze i EHB na dole. Wtedy by było ~120 kolorów na ekranie.
[#240] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #238

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem