kategoria: Instalacja gier
[#1] The Settlers
Mam tą grę na jednym dysku HD i działa po wpisaniu dowolnego kodu obrazkowego ,chciałem zmienić dysk na większy i po przegraniu plików gra chce kodów obrazkowych których nie mam po wpisaniu dowolnego się nie uruchamia .Czy na małym dysku to gra zhakowana czy oryginalna.?
[#2] Re: The Settlers

@marcinm, post #1

Jeśli dobrze rozumiem, to ta na małym dysku to shackowana.

Może nie przegrałeś wszystkich niezbędnych plików. Gra ma własny instalator na HD.
[#3] Re: The Settlers

@Hexmage960, post #2

Właśnie sam nie wiem czy hackowana bo na małym dysku miałem Wb3.1 a na nowym już mam Wb3.9 przegrałem katalogi z grami i programami .
[#4] Re: The Settlers

@marcinm, post #3

Trudno powiedzieć. Jaka to Amiga i ile pamięci? Jakie informacje wyświetla Settlers na ekranie startowym (gdzie wpisuje się hasło obrazkowe)? Jeśli skopiowałeś poprawnie skrakowaną wersję, to powinno działać.

Chyba, że na tych dyskach miałeś grę oryginalną i skrakowaną w różnych lokalizacjach.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 07:36:02 przez Hexmage960
[#5] Re: The Settlers

@Hexmage960, post #4

Amiga 1200, po wpisaniu 3 kodów dowolnych obrazków umieszczonych na planszy która się uruchamia po starcie gry na małym dysku gra się uruchamia a na tym nowym dysku stoi na tym ekranie z kodami.
[#6] Re: The Settlers

@marcinm, post #5

2 Mb i 8 MB w rozszerzeniu.
[#7] Re: The Settlers

@Hexmage960, post #4

W małym dysku miałem na partycji gry a w nowym na partycji Workbench 3.9.
[#8] Re: The Settlers

@marcinm, post #6

Pamięci aż nadto.

Masz może te gry na dyskietkach w wersji instalacyjnej? Bo, tak jak pisałem, tę grę powinno się instalować za pomocą załączonego instalatora.

Można też skorzystać z WHDLoad. Czy ta wersja gry to zwyczajna, czy WHDLoad?

Skończyły mi się pomysły.
[#9] Re: The Settlers

@marcinm, post #5

Nowy dysk to dysk, czy karta CF/SD? Jaki masz ustawiony Maxtransfer?
[#10] Re: The Settlers

@marcinm, post #1

Zobacz do startup-sequence i user-startup
Możliwe ze przy instalacji gry został tam dopisany crack/program, który "naprawia" grę lub assigny do niego.
Łatwo to sprawdzić czy tak jest.
Uruchom Amiga bez s-s (early menu) i włącz grę.
[#11] Re: The Settlers

@Hexmage960, post #8

Dyskietek instalacyjnych gry nie mam kupiłem dysk używany z Wb3.1 i tam była ta gra i działa jak dysk podepnę do Amigi po przegraniu na mój dysk z Wb3.9 ta gra stoi na plaszy z kodami.Gra wersja chyba zwyczajna bo nie ma pliku z rozszerzeniem exe.
[#12] Re: The Settlers

@recedent, post #9

Nowy dysk to 2.5 cala dysk.Nie wiem co to Maxtransfer wiec nie podam.
[#13] Re: The Settlers

@marcinm, post #11

Oj będzie trudno.
Gra czy jest zwyczajna czy niezwyczajna nie wymaga żeby plik miał rozszerzenie exe.

ps.
O podesłanie plików s-s czy user-s nie mamy chyba co liczyć?
To może zrób zdjęcia ekranu jak się one pokazują na tv/monitorze.
Dobrze też jakby pokazał rozłożenie plików w katalogu z grą.
Wtedy możemy stwierdzić czy gra jest zainstalowana standardowa czy przez whdload

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 08:17:42 przez Norbert
[#14] Re: The Settlers

@marcinm, post #11

Żebyśmy stwierdzili czy to WHDLoad, po prostu powiedz jak wygląda ikona, z której uruchamiasz grę, ew. wejdź w "Information" z menu "Icons" po jej zaznaczeniu.

Dysk jest zwyczajny 2,5" więc nie musisz martwić się o Maxtransfer.

Spróbuj może jeszcze raz, na spokojnie skopiować katalog z The Settlers na nowy dysk. I najlepiej zrób zrzut plików w katalogu i nam go pokaż.

Pomysł z user-startup też dobry. Możesz wkleić zawartość pliku "SYS:S/user-startup" z partycji systemowej na małym dysku. Może coś tam było dopisane.
[#15] Re: The Settlers

@marcinm, post #1

Ściągnij Sobie pliki adf z sieci (jest tego pełno) i po prostu zainstaluj na nowo i będzie po problemie.
[#16] Re: The Settlers

@nostrum666, post #15

Ściągnąłem i ta wersja działa tylko że po angielsku tamtą miałem po Polsku.Zdjęcia na razie nie mam czym zrobić .Ta angielska z netu też ma kody ale po wpisaniu dowolnych znaków się uruchamia .
[#17] Re: The Settlers

@marcinm, post #16

Masz możliwość przegrania plików z amigi na peceta (dyskietki/stara nagrywarka cd-r lub przejściówka ata->usb)?
[#18] Re: The Settlers

@forge, post #17

Mam przez kartę Cf wkładaną na PCMCIA.
[#19] Re: The Settlers

@marcinm, post #18

Przegraj grę, s-s , user-startup na nią.
Spakuj to zipem czy lha i umieść na jakimś serwerze plików.
Sprawdzimy i napiszemy Ci gdzie jest "błąd"
[#20] Re: The Settlers

@Norbert, post #19

Można adres do serwera plików.?
[#21] Re: The Settlers

@marcinm, post #16

To wersja w języku polskim. To by wyjaśniało, dlaczego zachowuje się tak dziwnie.
[#22] Re: The Settlers

@marcinm, post #20

Hosting plików albo dowolna chmura
[#23] Re: The Settlers

@marcinm, post #16

Gierka która podesłałes działa na 3.9.
Spróbuj ja uruchomić z CF na pcmcia. Jeśli zadziała to możliwe ze są jakieś błędy na nowym dysku.

Jeśli już zainstalowaleś wersje z netu (angielską ) to wystarczy ze podmienisz plik THESETTLERS na plik THESETTERS ze starego dysku.
Będziesz miał grę po polsku.
[#24] Re: The Settlers

@marcinm, post #12

Obstawiam że jeżeli nie wiesz co to maxtransfer, to problem może być z tym. Kto ci robił ten twój drugi dysk?

Tutaj masz krok po kroku jak stworzyć dysk. Jeżeli odpalisz HDToolBox, sprawa max transfer jest ustawiana w opcjach systemu plików i jest to ustawiane tak.





Powinno być właśnie maksymalnie tyle.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 07:41:08 przez Solo Kazuki
[#25] Re: The Settlers

@Norbert, post #23

A jesteś pewien że to jest w głównym pliku a nie w danych zmieniane?

Jeżeli mu działało z pierwszego dysku to musi z drugiego. Nie wiem po co te porady z reinstalacją, to nie PC. Tylko będzie kombinatoryka niepotrzebna.
[#26] Re: The Settlers

@Solo Kazuki, post #25

Mam jego grę i są dwa pliki wykonywalne jeden w wersji pl oraz eng.
Uruchomienie wybranego daje odpowiedni język.

Jeśli już ma zainstalowaną grę z netu to przegranie jednego pliku z PL da oczekiwany rezultat
[#27] Re: The Settlers

@Norbert, post #26

A ja pytam ponownie: po co? To nie PC gdzie trzeba instalować ponownie. Jak mu nie działa to na pewno reinstalacja mu nie pomoże. Co innego jakby to była wielomegabajtowa gra, ale z Settlers nigdy nie miałem problemów jak kolega. Obstawiam że ma źle ustawione max transfer i cokolwiek nie zrobi będzie kiszka.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 08:06:07 przez Solo Kazuki
[#28] Re: The Settlers

@Solo Kazuki, post #27

Ale on już zainstalował grę z netu.
Wspominał o tym wcześniej.
Podszedł do tego metodycznie. Jeśli inny Settlers działa, to dlaczego ten jego konkretny nie, mimo że oba znajdują się na nowym dysku.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 08:41:05 przez Norbert
[#29] Re: The Settlers

@Norbert, post #28

Bo instalował z dyskietek, gdzie nie przekroczysz max transfer?
Obstawiam że wcześniej czy później pojawi się podobny problem jeżeli tego nie zmieni.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 09:27:12 przez Solo Kazuki
[#30] Re: The Settlers

@Solo Kazuki, post #29

Dołączę się do tematu, czy jest gdzieś do ściągnięcia spolszczenie do gry Settlers?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem