kategoria: Instalacja gier
[#61] Re: The Settlers

@Hubez, post #60

Tyle, ze w Settlersach 3 byl juz lepszy system walki niz w 1 i 2.
Ogolnie to jedynka bylaby najlepsza, gdyby nie zbyt losowy system walki no i kiepawy algorytm rozmieszczania rycerzy w straznicach.
Ogolnie to Dune 2 wygrywa z konkurentami
[#62] Re: The Settlers

@selur, post #61

Dlaczego kiepski algorytm. Rycerzy można ręcznie poustawiać, tzn w zależności od oddalenia od granicy z wrogiem, do tego zawsze można kliknąć przegrupowanie i wtedy rycerze idą tam gdzie potrzeba. Oczywiście problemem może okazać się brak rycerzy lub odległość do pokonania jeżeli nie ma w pobliżu magazynu lub zamku. Ja zawsze buduje dużo magazynów i w miarę możliwości przy każdym magazynie hutę i kowala dzięki czemu nie narzekam na brak rycerzy i ich rozmieszczenie dopóki idzie ruda i węgiel.
[#63] Re: The Settlers

@nostrum666, post #62

Settlers 3 ma specjalne miejsce w moim sercu bo to była pierwsza oryginalna gra jaką kupiłem w sklepie za własne pieniądze. Sto trzydzieści pięć złotych, boxa i płyty mam do dzisiaj. ;) Koszulkę mi zajumali na wuefie.

Wg mnie Set2 i Set3 trzeba traktować jako zupełnie osobne typy rozgrywki. Zupełnie inaczej się planuje, bo w jednym trzeba trasować a w drugim nie. W jednym trzeba mocno dbać o pojemność magazynów i co w nich przechowujemy, w drugim nie. W jednym można robić manewry wojskiem i ataki z zaskoczenia, w drugim absolutnie nie. W Set3 świetnie się kolonizuje statkami, w Set2 jest to mocno koślawe i dopiero dostatecznie poprawione w fanowskim remake'u Return To The Roots.

Co nie zmienia faktu że obie gry to są strategie ekonomiczne. Jak w Set3 wojsko zobaczy wroga to nie ma siły która by ich powstrzymała przed zwarciem - i słusznie, bo w tej grze wygrywa nie ten kto lepiej mikrozarządza jednostkami, tylko ten kto szybciej / więcej jest w stanie produkować wojska i je awansować.

Za dzieciaka Set3 było dla mnie bardziej przystępne i przekonywujące niż dwójka, za to teraz w obu potrafię docenić walor rozgrywki ale w obu też widzę wady. Z kolei Settlersy 1 mnie całkowicie ominęły i teraz jakoś się do nich nie mogę przemóc.
[#64] Re: The Settlers

@teh_KaiN, post #63

Musiałeś mieć niezła Amigę ;)
[#65] Re: The Settlers

@juen, post #64

Amigę 500 rok wcześniej ojciec sprzedał koledze za flachę. ;) Swoją drogą jak ją jeszcze miałem to w "dołączonych" dyskietkach nie było Settlersów - stąd jedynka mnie ominęła.

No ale już się nie odzywam, podtrzymuję że trójka też jest fajna i tyle, o!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem