kategoria: Instalacja gier
[#1] Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)
Witam.
Mam dwie wersje polskiej gry - Teenagent:

1. Pierwszej wersji nie da się uruchomić z nośnika pamięci (dysk HDD, karta CF/SD). Po zainstalowaniu tej gry na jakimkolwiek nośniku pamięci i uruchomieniu - pojawia się menu gry, klikamy na ROZPOCZĘCIE NOWEJ GRY i wtedy wyskakuje komunikat: Czekam na dysk #1. Wiadomo, że to wersja dyskietkowa, ale bez sensu, że na jednej z dyskietek wgrali instalatora. Brak tu logiki. Po zainstalowaniu tej wersji nic nie daje przypisywanie nazw dyskietek do katalogu gry używając polecenia - Assign.

2. Drugą wersję (jako CD) da się już uruchomić z nośnika pamięci, ale podczas gry gdy główny bohater przejdzie się kawałek po ścieżce, to nagle obraz miga. Zauważyłem, że rozmiar pliku wykonywalnego (startującego) tej gry różni się w tych dwóch wersjach.


Ta gra została wydana na Amigę 500/600 w wersji ECS. Chodzi mi o uruchamianie tej gry na A1200 tylko w wersji AGA.

Czy przed uruchomieniem tej gry na A1200 trzeba zapisać w ikonce do odczytu polecenia NOCACHE lub NOAGA?
Czy za migotanie obrazu odpowiadają kości AGA czy przyczyną jest co innego?
[#2] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #1

[#3] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #1

Mam wersję AGA zainstalowaną na dysku twardym, ale w stacji musi być pierwsza dyskietka - to zabezpieczenie antypirackie.
[#4] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Norbert, post #2

Tą grę w dwóch wersjach miałem już wgraną na karcie CF z zainstalowanym systemem Scalos (jako zamiennik Workbencha). Nie wiem kto i jakie wersje tej gry tam wgrywał. Nie mam pojęcia z jakiego źródła miał te dwie wersje i je zainstalował.
[#5] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@PopoCop, post #3

To jest irytujące, że w stacji musi być pierwsza dyskietka, aby uruchomić tą grę.
Gdyby ktoś zrobił tą grę pod WHDLoad tworząc odpowiedni plik slave, to można byłoby ominąć to zabezpieczenie antypirackie.pomysł
[#6] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #5

A może pójdzie na na Generic.slave whdload?
Warto spróbować

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 13:32:53 przez Norbert
[#7] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #5

Wersja CD z Rodzynków PPA działa bez problemu z HDD.
[#8] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@nostrum666, post #7

A ta niby wersja CD z Rodzynków PPA działa bez problemu z HDD na A1200 (z AGA) czy piszesz w ciemno?
Czy masz na myśli tą piątą wersję AGA HD (polską) spakowaną w zipie?
Jeżeli chodzi o tą piątą wersję, to czy ją uruchamiałeś na jakiejkolwiek Amidze z AGA?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 15:09:52 przez krzysiekp41
[#9] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #8

To nie jest niby wersja tylko wersja CD z dialogami, oryginalna, zamieszczona na portalu za zgodą autorów, napisałem wyraźnie że działa bez problemu a nie że podobno działa więc to powinno być oczywiste.
[#10] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@nostrum666, post #9

To to.
https://www.ppa.pl/rodzynki/teenagent-cd.html

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 15:36:11 przez Norbert
[#11] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Norbert, post #10

OK, dzięki.
[#12] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Norbert, post #2

https://www.ppa.pl/rodzynki/teenagent.html

A tak btw: wpis pod tym linkiem jest nieprawidlowy - firma Metropolis nie ma pelnych praw autorskich do wersji amigowej. Sa oryginalnymi autorami scenariusza, grafiki i nazwy, ale prawa do kodu i silnika w wersji amigowej we wszystkich wersjach naleza do Union Systems, ktora udzielila licencji Metropolis na wydanie wersji na amige. Tak wynika z umowy, ktora znalazlem niedawno u siebie w starym archiwum z amigi.
Metropolis nie mialo wiec prawa wydac samodzielnie zgody na udostepnienie wersji amigowej bez zgody Union Systems jako wlasciciela praw do silnika gry - moga co najwyzej zgodzic sie na zamieszczenie grafiki i uzycie nazwy. W sumie moglbym ich podac do sadu, takze o niezaplacone tantiemy :)
Poprawne brzmienie wpisu dla wersji dyskowych powinno byc takie same jak dla wersji cd:
https://www.ppa.pl/rodzynki/teenagent-cd.html

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 15:59:32 przez docent
2
[#13] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #1

Gra bez problemu działa prosto z płyty MACD7 na gołej A1200/CD32 kic 3.0/3.1.
[#14] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@docent, post #12

Zapytam korzystając z okazji - zachowały się jakieś materiały z "In Your dreams" ?





Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 19:35:29 przez Amig_OS
[#15] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Amig_OS, post #14

Mam kontakt z jednym autorów tej gry. Ma HDD na którym są jakieś materiały, ale nie łudźmy się - w grze było bardzo wiele do zrobienia aby ją ukończyć...
1
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)
[#17] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Hubez, post #15

Może jakieś amigowe bounty na dokończenie projektu ?

Amigowy wydawca by się bez problemu znalazł :)



Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 20:20:24 przez Amig_OS
1
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)
[#21] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Amig_OS, post #14

Zapytam korzystając z okazji - zachowały się jakieś materiały z "In Your dreams" ?

Tak - pare backgroundow i animacji z gry, chyba jakies demo oraz szczatki scenariusza.
1
[#22] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@docent, post #21

Panowie na PV mogę dać namiar na człowieka od "In Your Drems" - chyba, że można tak publicznie tu e-maila podać. Jak ktoś chce to niech napisze.

Człowiek odpisuje jak coś, tak więc jest kontakt OK
[#23] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Hubez, post #22

Ja kiedyś do niego pisałem przez krótki moment, wykazywał chęci na zarchiwizowania/podzielenie się materiałem źródłowym i nawet podpowiedziałem jak zrobić obraz tego amigowego dysku, a było to dobre kilka lat temu i chwile po tym kontakt się urwał, więc nie wiem, czy ten obraz zrobił, czy nie, bo przestał odpowiadać.



Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 21:18:19 przez san_u
[#24] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #1

Uruchom wersję CD dla AGA. Pytanie po co "kisisz się" na wersji OCS/ECS (a potem dziwisz się "że miga", możesz zdegradować AGA programem lub z Early Startup Menu) zamiast skorzystać z wersji dla AGA?
[#25] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #1

Jak coś tu mam roboczą wersję WHD autorstwa as mana.
W CLI przechodzimi do katalogu i odpalamy

WHDLoad ta.slave preload


Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 11:53:15 przez Jield
[#26] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@nostrum666, post #9

Ściągnąłem tą wersję CD z dialogami (oryginalną) z Rodzynków PPA:
https://www.ppa.pl/rodzynki/teenagent-cd.html

Nazwa archiwa w ZIP do ściągnięcia to:
wersja AGA (29MB)

Wspomniałeś, że ta wersja CD działa bez problemu z HDD. Muszę Cię rozczarować. Uruchomiłem tą wersję z karty CF (filesystem SFS) i niestety na samym początku gry gdy główny bohater przejdzie się kawałek po ścieżce, to nagle pojawia się migotanie obrazu. Szkoda, że nie przetestowałeś tej wersji na zbliżonej amigowej konfiguracji jaką ja posiadam. Mój sprzęt jest następujący: Amiga 1200, Kickstart 3.1 (z nowszym scsi.device), karta turbo Apollo z procesorem 68040, wbudowane FPU i MMU, taktowanie 40 MHz i 32MB Fast RAM.

Podsumowując:
Albo nie testowałeś tej gry i sugerowałeś się nazwą archiwa do pobrania jako AGA albo testowałeś tą wersję na innej amigowej konfiguracji z chipsetem ECS (Amiga 500/600) i Kickstartem poniżej 3.1 (1.3, 2.0 albo max 3.0). Podejrzewam, że te migotanie obrazu spowodowane jest nieodpowiednią (zbyt wysoką) wersją Kickstarta 3.1, ale to tylko moje przypuszczenia.

Nie wiem skąd te twoje oburzenie:
napisałem wyraźnie że działa bez problemu a nie że podobno działa więc to powinno być oczywiste

Czy grałeś w tą grę na swoim sprzęcie z chipsetem ECS czy AGA?
Na jakim Kickstarcie grałeś w tą grę?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 23:52:06 przez krzysiekp41
[#27] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Jield, post #25

Ściągnąłem tą roboczą wersję: WHD

W ikonce zapisałem w odpowiednie rubryki potrzebne ścieżki do odczytu (C:WHDLoad, SLAVE=nazwapliku.slave i PRELOAD). Uruchomiłem ikonkę od gry i pojawił się zaraz na niebieskim tle stary/znany z A500 lub A600 wyświetlany obraz:
AmigaDOS
Copyright @1987 Commodore-Amiga, Inc.
All rights reserved.
Release 1.3


Ta wersja dziwnie się uruchamia.
Trzeba kliknąć lewy przycisk myszki (przy tym wyświetlanym obrazie), aby rozpocząć uruchamianie gry. Plusem jest to, że nie ma już tego migotania obrazu, ale brak dialogów, bo w katalogu DATA plik wykonywalny 'TeenAgent' pewnie nie obsługuje dużego pliku 'VOICES.RES' zajmującego ponad 30MB (znanego z wersji CD).
[#28] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #26

Wspomniałeś, że ta wersja CD działa bez problemu z HDD. Muszę Cię rozczarować.
W podobnym tonie wypowiadałeś się na temat karty CF, pamiętasz?

Szkoda, że nie przetestowałeś tej wersji na zbliżonej amigowej konfiguracji jaką ja posiadam.

Chyba nie nie liczysz, że teraz wszyscy będą składać sprzęt w podobnej do Twojej konfiguracji, żeby przetestować dla Ciebie grę?

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że ilu użytkowników, tyle konfiguracji. U jednych coś może działać u innych nie. Pogódź się z tym, że u Ciebie pewne rzeczy mogą nie działać.
Znajdź sobie inną grę która ruszy na Twojej konfiguracji i ciesz się chwilą
[#29] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Solo Kazuki, post #24

Po restarcie systemu przytrzymałem 2 przyciski myszki i pojawiło się:
1. Amiga Early Startup Control
2. kliknąłem na 'Boot Options'
3. zaznaczyłem 'Disable CPU Caches'
4. kliknąłem na 'Use'
5. wolniej uruchomił się system, bo wyłączyłem pamięć podręczną procesora

Po takiej procedurze postanowiłem uruchomić tą grę Teenagent ze ściągniętej wersji AGA spod tego linka: niby wersja CD dla AGA

Niestety z tą wyłączoną pamięcią podręczną procesora dalej jest migotanie obrazu podczas gry.
[#30] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@AmiClassic, post #28

A co ty jesteś jego obrońca?
Tu nie ma żadnego hejtu z mojej strony. Nostrum666 prawdopodobnie nie testował tej gry na typowej A1200 z jakąś popularną kartą turbo i Kickstartem 3.1. Strzelił w ciemno, że ta gra działa bez problemu na AGA.
Przecież nie prosiłem nikogo tutaj, aby składał swój amigowy sprzęt w celu przetestowania tej gry.
Przeczytaj najpierw tamtą moją wiadomość ze zrozumieniem, a później się wypowiadaj.szeroki uśmiech
Sorry, że jestem taki brutalny w swoich wypowiedziach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem