kategoria: Instalacja gier
[#31] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #26

Szkoda mi już słów. Przeszedłem tę grę (tę konkretną, którą zasugerowałem) na ACA1221 i do tego chodzi mi bez problemu na TF1260. Twój roszczeniowy i pretensjonalny styl wypowiedzi skutecznie odpycha mnie od pomagania Tobie. Twoja sprawa. Mi się już nie chce. Powodzenia w dalszym amigowaniu.
1
[#32] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #26

przejdzie się kawałek po ścieżce, to nagle pojawia się migotanie obrazu

Jak to wygląda ?

Odpal Amigę bez s-s w early-menu i uruchom grę w wersji CD.
DZIAŁA?
[#33] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #26

Wspomniałeś, że ta wersja CD działa bez problemu z HDD. Muszę Cię rozczarować ...
Mój sprzęt jest następujący: Amiga 1200, Kickstart 3.1 (z nowszym scsi.device), karta turbo Apollo z procesorem 68040, wbudowane FPU i MMU, taktowanie 40 MHz i 32MB Fast RAM.
Jako wspolautor tej wersji gry moge cie zapewnic, ze dziala ona poprawnie na wszystkich komputerach z chipsetem aga. Zostala napisana na a4000T z 68040, KS 3.1, karta cybervision64 i paroma innymi dodatkami ale byla takze testowana na golej a1200 i cd32 z modulem sx.
Albo nie testowałeś tej gry i sugerowałeś się nazwą archiwa do pobrania jako AGA albo testowałeś tą wersję na innej amigowej konfiguracji z chipsetem ECS (Amiga 500/600) i Kickstartem poniżej 3.1 (1.3, 2.0 albo max 3.0). Podejrzewam, że te migotanie obrazu spowodowane jest nieodpowiednią (zbyt wysoką) wersją Kickstarta 3.1,
Gra na cd zostala przygotowana tylko w wersji aga i nie uruchomi sie na komputerze z innym chipsetem. Kickstart 3.0, 3.1 czy wylaczanie cache procesora nie ma tu znaczenia - to nie to jest tu problemem.
Jesli masz klopot z poprawnym dzialaniem, to najczesciej jest to spowodowane usterkami sprzetowymi lub roznymi patchami, dodanymi do systemu.
2
[#34] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@docent, post #33

Dokładnie. Przeszedłem Teenagent CD w epoce i jeszcze dla pewności sciągnałem go wczoraj z PPA i uruchomiłem. Odpaliła się od strzału na A1200 z 040 z 32MB Fast pod ClassicWB (ScalOS). Przeszedłem kilka ekranów w bazie i żadnego migotania.

Obstawiam, że problemy z migotaniem to monitor LCD lub/i kabel.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 09:07:07 przez kempy
[#35] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@docent, post #33

...roznymi patchami, dodanymi do systemu

Co zawsze było chorobą klasycznej Amigi z nierozwijanym oficjalnie systemem 3.0/3.1. Często jakaś cudowna łatka poprawiająca coś miała efekty uboczne. Stąd później się brała często ta chora potrzeba uruchamiania czegoś z "no startup-sequence". System operacyjny, który służył do przestawiania ikon, a gdy coś się chciało uruchomić to reboot i CLI... Na szczęście na NG udało się wyrwać z tego absurdu.
1
[#36] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Norbert, post #32

Jak to wygląda ?
Prawdopodobnie tak:


Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 11:26:43 przez AmiClassic
[#37] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@docent, post #33

Jesli masz klopot z poprawnym dzialaniem, to najczesciej jest to spowodowane usterkami sprzetowymi lub roznymi patchami, dodanymi do systemu.
Dokładnie. Sprawdziłem na moim mocno połatanym 3.1 i jest to samo migotanie, później zamieniłem dyski na mniej połatany ten sam system i gra działa idealnie.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 11:29:20 przez AmiClassic
[#38] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@AmiClassic, post #36

Od razu widać że jakaś łatka miesza.
Odpalenie Amigi bez s-s rozwiaze problem. (powinien szeroki uśmiech. )
[#39] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Norbert, post #38

FBlit ?
[#40] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Norbert, post #38

Odpalenie Amigi bez s-s...
...to dla mnie zbyt drastyczne rozwiązanie

Sprawdziłem ten mój bardziej połatany system na którym gra 'miga' i jeden średnik w s-s wystarczy
Raczej nie planuję grać w tą grę więc nie będę grzebał w ustawieniach MCP, ale podejrzewam, że nie trzeba byłoby go nawet całkowicie wyłączać.
Problem u autora wątku jest taki, że w ClassicWB nie ma MCP, więc musi szukać innego 'szkodnika', bo na czystym OS 3.9 gra działa bez najmniejszych problemów ok, racja
[#41] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@AmiClassic, post #40

Gra normalnie uruchamia się na ClassicWB Full (ACA1221), tak samo jest z ClassicWB3.9 (TF1260). Nic nie trzeba wyłączać w s-s.
1
[#42] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@nostrum666, post #41

Skomplikowałeś sytuacja na maksa
Musisz wziąć poprawkę na to, że jemu tego OS'a przygotowała osoba trzecia i nie wiemy co tam jest.
Autor wątku będzie miał co rozkminiać

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 14:31:54 przez AmiClassic
[#43] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@AmiClassic, post #42

To już jego problem. Chciałem tylko to dopisać aby było jasne że nie ClassicWB jest tutaj problemem.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 14:37:19 przez nostrum666
[#44] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@nostrum666, post #43

I tu mam zagwozdkę czy polemizować czy nie
Na czystym 3.9 chodzi bez problemu. Ten sam OS użyty w instalacji CWB 3.9 (żadnej ingerencji w system z mojej strony) i stroboskop. Jakaś przyczyna takiego zachowania musi być
[#45] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@nostrum666, post #31

Mój roszczeniowy i pretensjonalny styl wypowiedzi?
Pozwól, że nie będę tego komentował.
[#46] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@AmiClassic, post #36

Właśnie chodzi mi o takie migotanie obrazu.
[#47] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@AmiClassic, post #40

Zapomniałem wspomnieć, że migotanie obrazu w tej grze występuje mi po uruchomieniu systemu Scalos (zamienniku Workbencha). Nie testowałem jeszcze tej gry po uruchomieniu ClassicWB OS3.9, bo ten system mam zainstalowany na innej karcie CF.
Dzisiaj wieczorem przetestuję tą grę po uruchomieniu systemu ClassicWB OS3.9. Być może ta gra uruchomi się wtedy normalnie (bez tego migotania obrazu).
[#48] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #47

Scalos to zamiennik GUI , nie Workbencha. Tak gwoli ścisłości, nomenklatura jest bardzo ważna. OK
[#49] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@kempy, post #34

U mnie na 060 np jak wejdę w menu klawiszem F1 to się wiesza. Nie ma tekstu na buttonach i nie da się już wrócić do gry. Jak możesz sprawdź u siebie na 040 czy po wejściu do menu możesz zapisać grę, bo może mój system też coś nawala.
[#50] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Jield, post #49

Normalnie się zapisuje/odczytuje. Może tylko dodam, że po rozpakowywaniu archiwum z PPA nie odpalałem instalatora HD, tylko od razu włączałem grę z katalogu. Przy próbie zapisu wyskakuje okno z prosbą o katalog z save i wskazałem więc katalog główny z grą. Nie wiem tylko czy to zapytanie z gry czy przechwycenie z AssignWedge. Jednak w niczym to nie przeszkaodza i zapis oraz późniejszy odczyt działają poprawnie.

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 20:07:35 przez kempy
[#51] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@kempy, post #50

Ech, u mnie bez zmian, ale to może być wina właściwie wszystkiego. 060, kick, system, biblioteki.



PS. Ale za to ta wersja WHD, którą wrzucałem działa u mnie bardzo dobrze.


Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 20:26:38 przez Jield
[#52] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Jield, post #51

Ja ogrywałem z dubbingiem i większych problemów nie miałem

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WoAAPsbvv8E&t=7s[/youtube]
[#53] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Norbert, post #32

Uruchamiałem tą grę w wersji CD z dialogami z Rodzynków PPA na trzech różnych systemach:
1. Scalos (jako zamiennik GUI) - po uruchomieniu gry było migotanie obrazu
2. ClassicWB OS3.9 - po uruchomieniu gry także było migotanie obrazu
3. Minimum Startup (jedna z opcji ClassicWB BootMenu) - po uruchomieniu gry już nie ma migotania obrazu

Minimum Startup uruchamia się z pakietu ClassicWB OS3.9 podczas bootowania Amigi przytrzymując wciśnięty prawy przycisk myszki. Teenagent teraz działa elegancko - bez tego migotania obrazu (przy odpaleniu Minimum Startup). Widocznie ten Minimum Startup uruchamia w startup-sequence tylko podstawowe komendy (polecenia), bez żadnych dodatków sprawiających czasami efekty uboczne.

Dzięki za dobry trop.
[#54] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #53

Po prostu pakiet 1 i 2 wnosi tyle patchy, które "psują" zgodność z częscią gier.
Rozwiązaniem dla 1 i 2 będzie instalka tej gry w whdload.
[#55] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Norbert, post #54

Masz rację.
Podobny problem miałem kiedyś z uruchomieniem gry The Lost Vikings na A1200 z AGA. Ponad 15 lat temu na A1200 miałem dysk HDD 3,5" 200 MB - wgrany do niego Workbench 3.0 i kilkadziesiąt gier. Wtedy jeszcze nie słyszałem o czymś takim jak WHDLoad.
Jedną z moich ulubionych gier był 'The Lost Vikings', ale wkurzało mnie to, że podczas jej uruchamiania na A1200 z AGA - grafika była zamazana. Znalazłem patent, aby uruchomić tą grę z HDD na A1200 z AGA. Ze startup-sequence usunąłem linijkę w jakiej było zapisane polecenie SetPatch. Po restarcie ten 'The Lost Vikings' uruchomił się prawidłowo. Całe szczęście Workbench 3.0 odpalał się bez tego SetPatcha.
[#56] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #55

Ze startup-sequence usunąłem linijkę w jakiej było zapisane polecenie SetPatch. Po restarcie ten 'The Lost Vikings' uruchomił się prawidłowo. Całe szczęście Workbench 3.0 odpalał się bez tego SetPatcha.


SetPatch włącza kości AGA,
pomysł
więc lepszym rozwiązaniem jest polecenie: KiLLAGA nazwa_gry_lub_programu
[#57] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Cezarykl, post #56

Można też tak:

SetPatch NOAGA
[#58] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Cezarykl, post #56

Mniej więcej w 2005 roku nie słyszałem jeszcze o poleceniu KillAGA.
[#59] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@krzysiekp41, post #58

Ja mam trzy komendy - KillAGA, FixAGA i NoAGA. Dodatkowo jest JST i WHDLoad. Kiedyś miałem gry które działały w kombinacji, np JST KillAGA FixAGA [Gra] (akurat nie pamiętam czy taką konkretnie się dało).
[#60] Re: Teenagent (problematyczne uruchomienie gry)

@Solo Kazuki, post #59

W Early Startup wystarczy też w display options zaznaczyć ocs lub ecs i też działało.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem