[#1] Gry widma
Proszę państwa, na Amidze istnieją gry-widma, czyli niby są, ale ich nie ma. Poniżej podaję spis kilku tytułów, które widniały swego czasu w cennikach sklepowych (na Zachodzie) lub nawet były recenzowane w prasie z zaznaczeniem, że istnieją na Ami (zwłaszcza Świat Gier Komputerowych był w tym dobry), ale tak naprawdę chyba nie ujrzały światła dziennego. Jeśli ktoś zna los tych tytułów, to proszę o info:

Frontier: First Encounters
Baldies
Inherit the Earth
Fortress of Dr Radiaki
[#2] Re: Gry widma

@PopoCop, post #1

Mortal Kombat 3,
Settlers II,

Do powyższego można dodać jeszcze TFX (w czasach gdy jeszcze nie był dostępny na Ami bywał już na listach przebojów w Top Secret, lol),

[#3] Re: Gry widma

@grxmrx, post #2

Ja bym dodal do tego "Inferno" poza intrem na plycie z demkami dla CD32 nie widziano tego... a jakby bylo....
[#4] Re: Gry widma

@PopoCop, post #1

1)
"Phantasmagoria" ... digitalizowany horror
2)
"Lambda" - wygladalo to lepiej niz Descent:FreeSpace
[#5] Re: Gry widma

@Amig_OS, post #4

E nie, Phantasmagoria nigdy nie wyszla poza faze projektu. Lambda byla projektem jednego faceta ktory nigdy nie zarzekal sie, ze gra na 100% wyjdzie.
[#6] Re: Gry widma

@PopoCop, post #1

Baldies zdaje sie wyszlo dla CD32 w UK. Reszta sie zgadza. Dodalbym jeszcze Putty Squad ktory podobnego psikusa zrobil az dwa razy (drugi za sprawa Alive Mediasoft- firmy krzak) w historii. Sporo bylo takich gier ale jakos nie moge sobie przypomniec innych tytulow.

Z gier ktore prawie wyszly ale nigdy nie dotarly do cennikow:
Forgotten Forever, Maim&Mangle, Explorer2260, Spacestation3000, Dafel: Bloodline (zaraz, ta to o ile pamietam byla w cennikach), EvilsDoomSE (chyba tez), Last Seal, Brain Dead.
[#7] Re: Gry widma

@Liluh, post #6

Dzieki nieocenionemu "Hall of light" udało mi sie wyśledzić, że "Inherit the earth" jednak wyszła na Amige, z tym że pod innym tytułem: "Erben Der Erde: Die Grosse Suche" i po niemiecku :(
[#8] Re: Gry widma

@PopoCop, post #7

Baldies zdaje sie wyszlo dla CD32 w UK. Reszta sie zgadza. Dodalbym jeszcze Putty Squad ktory podobnego psikusa zrobil az dwa razy (drugi za sprawa Alive Mediasoft- firmy krzak) w historii.

Putty Squad chyba jednak wyszla a byc moze przeciekla jakos poloficjalnie. Tak czy owak pamietam ze gralem w to kiedys.
A co do Baldies to gra byla opisywana jako skrzyzowanie Populousa The Settlers i Lemmings i dostala od recenzenta ocene 100%.
Przyznam szczerze ze dla mnie brzmialo to rewelacyjnie i przekopalem kiedys calo siec wzdluz i w wszerz w poszukiwaniu tej gry. Znalazlem jakis dysk w ADF, ktory mial zawierac demo gry jednak byl to chyba jakis fake.
Teraz gdy przez przypadek przypomnieliscie mi o tej grze zastanawiam sie czy by nie powrocic do tematu. Sprzet mam mocniejszy wiec moze poszloby to pod jakim DOSBOXem.
Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego jesli gra byla tak dobra nie doczekala sie swoich kontynuacji, nie jest zaliczana do wybitnych przedstawicieli klasyki i w sumie zostala zapomniana przez historie.
Byc moze jednak byl to po prostu zwykly sredniak przeslodzony przez recenzentow z SGK.
Gral w ktos moze na CD32 (jesli rzeczywiscie wyszla), lub na PC. Moze jakies dwa zdania czy warto tego szukac ?

[#9] Re: Gry widma

@Mufa, post #8

Wisz powiem ci ze widzialem te baldies w wersji na PC. Wg mnie nie jest to za duza rewelacja choc nie pogralem w nia za dlugo. powiem szczerze ze na dluzej to mnie wciagnela seria populus`a. moze bym zmienil zdanie gdybym pogral w nia dluzej ale wydaje mi sie ze nikle szanse na to. jak chcesz moge ja dokladniej przetestowac i powiedziec ci cosik wiecej o niej
[#10] Re: Gry widma

@Maxik, post #9

Baldies - tak, było demo. Nawet kiedyś je miałem, i trochę zagrałem mimo iż było bez dźwięków i bez jakichś większych "szans na rozwój gry".
[#11] Re: Gry widma

@Solo Kazuki, post #10

Albion - Blue Byte

[#12] Re: Gry widma

@PopoCop, post #1

Mi sie przypomnaja jescze wyscigi Orków na Harleyach kiedys w Świecie Gier byla zapowiedz. Tytułu nie pamićtam.

[#13] Re: Gry widma

@PopoCop, post #1

Temat bardzo ciekawy. Sam mam gdzieś swoją listę, jak znajdę to tu zamieszę. Jednak co do gry nr 3 - jeśli to jest to o czym myślę (przygodówka w rzucie izometrycznym z dziwnymi postaciami - zwierzęta na dwóch nogach - coś w tym stylu) to ukazała się chyba, przynajmniej po niemiecku. Z tego co pamiętam teraz to długo czekałem na Seven swords of Mendor rpg od gremlin ;). Było tego jednak dużo więcej.
[#14] Re: Gry widma

@jokov, post #13

Czy posiada ktoś jakieś screeny lub demo Seven Swords of Mendor?
[#15] Re: Gry widma

@PopoCop, post #1

Megarace-byla kiedys w MA zapowiadana, nawet jakis screen byl. Na cd32 biegala ponoc ladniej i wygladala lepiej niz na PC.
[#16] Re: Gry widma

@grxmrx, post #2

Ale przecież TFX wyszedł na Amige, wiem bo sam w tą gre grałem :D
[#17] Re: Gry widma

@Olo, post #16

Tak wyszedł, ale pisano już o nim, że jest zanim faktycznie się pojawił.
[#18] Re: Gry widma

@mailman, post #17

Aha, tego to niewiedziałem :)

A do gier widm to można by jeszcze zaliczyć Napalm2 - Clickboom , przez wiele miesięcy na ich stronie była reklama i napis Coming Soon, nawet na maila dostałem swego czasu zapowiedź tej gry i zniżke na zakup :)
[#19] Re: Gry widma

@PopoCop, post #1

Lambda - oj szkoda, szkoda...
Majesty (port) - wielka szkoda....
Solgier of honor (port)jeszcze wieksza szkoda...
i jeszcze fajna startegia (port chyba ) Counter Strike (IIwś czołgi, statki, itp) miodzio.

[#20] Re: Gry widma

@PopoCop, post #7

Tytuł ten sam, tyle że przetłumaczony na Niemiecki.

Gdzieś mam fajną wersję demo. Na AGA i "gadaniem" (postacie gadały po niemiecku).
Chętnie bym kupił tę grę, najlepiej w wersji na CD32, ale jakoś nigdzie jej w Polsce nie widziałem. :(
[#21] Re: Gry widma

@11MASTEr, post #19

ankhrapt i tajemnica usticu fajnie się zapowiadały

[#22] Re: Gry widma

@skobry, post #21

Przypomniało mi się także Microlyte Warriors. Na płytach ACS były dema tej gry. Na Aminecie chyba też jest. Był to symulator. Latało się takimi machinami i celem było chyba ustrzelenie przeciwnika. Chyba, bo nigdy nie udało mi się wystartować. Nie wiem jakie były dalsze losy tej gry (dema).
[#23] Re: Gry widma

@Solo Kazuki, post #10

Odnośnie Baldies - zapraszam tutaj.

[#24] Re: Gry widma

@skobry, post #21

Tajemnica Usticu? Znałem autora kodu. Pomysł upadł, bo jak sam mówił w momencie rozpoczęcia prac nad grą była to już gra nie z tej epoki....

[#25] Re: Gry widma

@Fazior, post #15

Jeśli mnie pamięć nie myli to nawet w secret service była ta gra w cenniku jednej firmy. Mam na myśli wersję cd32.

Dorzucić do puli można jeszcze jedną grę. KONTAKT made in MDW ;)



Benedykt Dziubałtowski

[#26] Re: Gry widma

@PopoCop, post #1

Właśnie "Fortress of Dr Radiaki "! Pamiętam jak w ŚGK (nie pamiętam nr) w dziale listy jakiś gościu pisał że Amigowcy mają swojego dooma ba lepszego dooma i podał nawet dane "niby" dystrybutora. hihi

[#27] Re: Gry widma

@deejayremix, post #26

Dołączając się do odgrzanego tematu - Była plotka, że MK3 będzie na Amigę?... Z tego co pamiętam, Midway wycofało się z tego rynku świadomie i podało to do oficjalnej wiadomości (a szkoda, bo MK3 na Ami było IMO wykonalne). Natomiast krążyło podobno demo MK3 na Ami z dwiema postaciami i jedna scenerią, oparte na na engine MK2, działające tylko w trybie dwóch graczy. Nawet jakieś pismo zamieściło tego screenshot. I nie, nie był to kwietniowy numer.
[#28] Re: Gry widma

@quantor, post #27

widziałem kiedyś też screen gry Project X2. nie pamiętam gazety. czy wyszło jakieś demo?

No i jest jeszcze zapowiadana gra Miklesza - coś a la tunel z gry Stardust (MA). Swoją drogą można by się jakoś skontaktować i posępić - może coś się jeszcze ostało.



Ostatnia modyfikacja: 28.06.2011 09:56:17
[#29] Re: Gry widma

@xeen, post #28

widziałem kiedyś też screen gry Project X2. nie pamiętam gazety. czy wyszło jakieś demo?

Z tego co pamiętam, Team17 chyba zapowiadało Project X 2 i jakieś screeny publikowali. Projekt został jednak chyba zawieszony i ostatecznie nie pojawił się. Ale pamięć zawodna jest...

[#30] Re: Gry widma

@xeen, post #28

No i jest jeszcze zapowiadana gra Miklesza - coś a la tunel z gry Stardust

Dies Irae się to chyba nazywało.

Swoją drogą można by się jakoś skontaktować i posępić - może coś się jeszcze ostało

To dobry pomysł, a jeszcze lepszy to wydębienie i wrzucenie do Rodzynków Brain Dead i Brain Damage :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem