[#61] Re: Gry widma

@MDW, post #58

Party w Sczecinie. Pisałem już kiedyś tutaj o tym, że Sachy później był u tego kodera na chacie i widział ten engine - to było w 2001 jak byliśmy razem na konecercie AC/DC w Pradze (Fido - bodajże taką ksywkę miał autor tego enginu - na którymś SCene Explorezrez jest chyba nawet jego zdjęcie z tego party z Sachym, gdzieś mam też na HD). Ja tego na własne oczy nie widziałem, bo czekałem na nich na dole z żoną. :) No ale tak mówił Sachy, że engine faktycznie był bardzo zaawansowany...

[#62] Re: Gry widma

@Deftronic/..., post #61

bylem na tej Stace '01 :) najebalem sie ze ho ho :) bylem z grupa HARVESTER ..konkurecyjne czarne koszulki dla LAMERSow :)
AgaSlayer mi przedstawial tego goscia ale nie wiele pamietam

pamietam jednak podroz pociagiem zla z poludniowego wschodu ..cos ponad 800 km .. 3 przedzialy ochrzczone przez kompanow ....no i pamietam spiryt royal rozrabiany na szybko :)



Ostatnia modyfikacja: 06.07.2011 14:23:52
[#63] Re: Gry widma

@(V)(I)mothe(P), post #44

Ha, własnie o Battle craft wcześniej pisałem.

Filmik z gry Golem http://www.youtube.com/watch?v=DNiI7e-CgOA

[#64] Re: Gry widma

@selur, post #50

http://eab.abime.net/showthread.php?t=34477

http://aminet.net/package/game/strat/battlecraft

[#65] Re: Gry widma

@c3h6, post #64

Udalo mi sie odpalic tego Battlecrafta, powiem szczerze, ze graficzna konwersja to majstersztyk ale predkosc dzialania to porazka.
Nie wiadomo ile na mapie jest jednostek, bo nie mozna dotrzec na drugi koniec mapy ale przy wlasnych 2 jednostkach gra sie slimaczy jakby, ktos ja w AMOSie napisal. Az strach pomyslec co by bylo, gdyby na ekranie pojawilo sie np. z 30 jednostek.. tragedia.

Dune 2 byl, jest i pozostanie najlepszym RTSem na klasyka.



Ostatnia modyfikacja: 13.08.2011 20:22:49
[#66] Re: Gry widma

@selur, post #65

Pamiętam preview "Scions of a Forgotten World" - gra nie ukończona, ale bardzo dobra i szybka gra strategiczna. Można w niej zbierać złoto i drewno pracownikami oraz budować budynki i szkolić wojowników i walczyć. Co do Dune 2 to zgodzę się, że jest the best, ale pamiętaj też o Napalm, który na AGA działa szybko.

[#67] Re: Gry widma

@Minniat, post #66

http://www.youtube.com/watch?v=b80w7PW34sQ&feature=related

To nawet wygląda sexy, szkoda że tego nie wydali.

[#68] Re: Gry widma

@MDW, post #52

"Co do Tajemnicy Usticu (...) urzekła mnie oldschoolowa pikselowa grafa

Nic dziwnego. Grafikę robili najlepsi "pixelarze", czyli Madd i Mustafa. W pewnym momencie ludzie ci po prostu wiedzieli wszystko o pixlowaniu. "

Grafikę do tej gry robił jeszcze Slayer. Muzę ja. Moduły wykorzystałem później w demie "I want to be machine" (endpart), którymś Excessie i w "Kiss My Jazz".

[#69] Re: Gry widma

@Jazzcat, post #68

Taaa, pozdrawiam. Pamiętam jak Madd i Mustafa godzinami robili mi wykłady na temat grafiki, Amigi, sceny itp.

Klimat!

ps. Mustafa, kiedy oddasz mi moją cd? Nie pożyczałem ci jej aż na 12 lat :) :)



Ostatnia modyfikacja: 14.09.2011 13:51:30
[#70] Re: Gry widma

@Kot, post #67

No właśnie szkoda, tak samo jak Gloom 5, Gloom miau/ma ten specyficzny klimacik

[#71] Re: Gry widma

@PopoCop, post #1

http://www.youtube.com/watch?v=RPXaJVrJOWY&feature=related - dziwne jest, że o pracach nad tą grą nigdzie nie informowano, a przynajmniej mi umknęła taka wiadomość...

[#72] Re: Gry widma

@reactor, post #71

Umknęło Ci. Na którymś ACS było demo. Nie pamiętam dokładnie, lecz wydaje mi się, że nawet gdzieś czytałem powody, dla których to nie zostało wydane.

[#73] Re: Gry widma

@mailman, post #72

Jesteś pewien, że demo załapało sie na ACS? W opisie pod filmikiem jest informacja ze demo ukazało sie w 2005 roku...

[#74] Re: Gry widma

@reactor, post #73

Może masz rację i to nie był ACS. Ale gdzieś o tym czytałem i na pewno w to demo grałem.

[#75] Re: Gry widma

@waldiamiga, post #30

W sumie to nigdy tego nie wydaliśmy. Znaczy jakieś demo gry zrobiliśmy i tyle.
Pozdrawiam
Mikołaj (Miklesz/Damage) Leszczuk
PS: Tak, wiem, że wykopałem wątek sprzed dekady. :D
2
[#76] Re: Gry widma

@Miklesz, post #75

Domagamy sie od Ciebie:

- Wywiadu
- Szczegółów co do gry
- Szczegółów co do Twojej osoby
- Szczegółów co do Twojego stosunku do Amgi kiedyś i teraz

etc.
1
[#77] Re: Gry widma

@Hubez, post #76

Wszystko spoko, choć co do gry, to serio nie pamiętam już wiele. To była końcówka scenowania, poszedłem potem na studia, nie było czasu, itd.
[#78] Re: Gry widma

@Miklesz, post #77

Miklesz... Miklesz... Skąd to znam? ... Coś mi to mówi... AAAAAA! TAK! Człowiek, który kiedyś zrobił w demie teren voxel space na amigę ! :) Pozdrawiam

PS demo 'pulp fiction', fragment zaczyna się od 2:06

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LjubhYb26pY&ab_channel=MarcinSobczyk[/youtube]

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 22:41:59 przez mastaszek
[#79] Re: Gry widma

@mastaszek, post #78

Miklesz/Damage...ta ksywka obiła się o uszy
w latach 90' każdemu Amigowcowi.
Mi również.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 00:48:04 przez mmarcin2741
[#80] Re: Gry widma

@Miklesz, post #75

Znaczy jakieś demo gry zrobiliśmy i tyle.


I pewnie to demo przepadło... Czy też może leży gdzieś na starym twardzielu?

Tak, wiem, że wykopałem wątek sprzed dekady. :D



Spoko :)
[#81] Re: Gry widma

@Miklesz, post #75

Znaczy jakieś demo gry zrobiliśmy i tyle.

I ja to demo miałem okazję zobaczyć na krakowskiej giełdzie. Pamiętam, jak je tam na czyjejś Amidze odpaliłeś OK
[#82] Re: Gry widma

@mastaszek, post #78

Demo z przekazem podprogowym :D
[#83] Re: Gry widma

@Kefir_Union, post #82

Nigdy wcześniej tego nie zauważyłem, dobre poklatkowe youtube pomogło
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem