kategorie:
[#391] Re: Raytracing i Amiga

@dominiqr, post #390

Ciekawe ile trwałoby wyrenderowanie tego. Pewnie mógłby, kolekcja rośnie
[#392] Re: Raytracing i Amiga

@dominiqr, post #390

Dzięki. Tymczasem mały update w sprawie modelu A1200. Co prawda w tej chwili straszy jeszcze pustymi dziurami, ale już niedługo.



Ten jeden fragment A1200 gdzie jest wlot stacji dysków jest chyba bardziej skomplikowany niż cała A3200. Kto cośtam modelował ten wie, jak w takich miejscach może skomplikować się topologia. Na szczęście walka z topologią sprawia mi ostatnio autentyczną przyjemność, w przeciwnym wypadku rzuciłbym to w kąt już z dziesięć razy :)

No i właśnie sobie przypomniałem, że trzeba będzie zrobić nową myszkę, bo ta od A500 tym razem nie przejdzie.
[#393] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #392

perfect work, please upload wire of model topology, thanks
[#394] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #392

Widzę że gustujesz w Amigach klasycznych, pewnie starsze "kobiety" są lepsze i można się od nich wiele nauczyć.OKok, racja
[#395] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #392

Ode mnie pięć gwiazdek , albo dorzucę jeszcze jedną , sześć.
[#396] Re: Raytracing i Amiga

@amizet, post #394

Widzę że gustujesz w Amigach klasycznych, pewnie starsze "kobiety" są lepsze i można się od nich wiele nauczyć.


W nowych "Amigach" Jubi mialby mniej roboty. Bo co tam skomplikowanego jest? Obudowa FractalDesign? Jakby na to nie spojrzec w Amigach klasycznych optycznie krolowal wlasny niepowtarzalny design ktorego teraz brakuje.
[#397] Re: Raytracing i Amiga

@mschulz, post #396

No właśnie i tutaj na rynku jest pewna luka, widać po wszystkich nowych produktach związanych z amigą czego używają ich twórcy. Na początku minimag jest to produkt związany z amigą, nie da się ukryć obudowy patrzą na retroami są do wyboru w kształcie minimaca nie wiem czy są jakieś inne ale sugerowałem się tymi które są dostępne w sklepie. Czyli wszystkim tym nowym produktom brakuje własne tego co miały /A-500-600-1200/ czyli wszystko w klawiaturze i taki minimag mógł by mieć taką obudowę i wyglądem mógłby nawiązywać do amig klasycznych /małych amig/. I zawszę ktoś taką obudowę może sobie zaprojektować może być modułowa /opcja DIY/ albo po prosty może powstać tylko w pliku i ktoś kiedyś może sobie ją wydrukować, bo robienie obudów w dawnym stylu dzisiaj było by to rzemiosłem chyba, czyli zrobienie formy itd. no bo jak powstawały obudowy /dużych Amig/ wystarczy spojrzeć na A2k opcja dla biednych z slotami zorro /kawałek blachy zagięty na prasie front z plastiku/ w sumie to reszta desktopów podobnie wygląda. Gdy powstawały dawne amigi były inne trendy, szkoda że teraz takich nie ma "All in One" czyli wszystko w klawiaturze, no chyba że ktoś woli desktopy też mają swój urok, bo takie kwadratowe prostokąty nie są jakieś powalające ale na pewno ekonomiczne w utrzymaniu i tanie w produkcjiOKok, racja
[#398] Re: Raytracing i Amiga

@venox, post #393

perfect work, please upload wire of model topology, thanks


I'm sorry mate but the perfectionst within me dosen't agree and would be ashamed to show his not-so-perfect topology to the world :) To show it I would have to re-work some areas to perfection and that would take many hours that I unfortunately do not have. Maybe next time...

Tymczasem mały update, A1200 w zasadzie jest gotowa, pozostaje kwestia myszki. Może ktoś ma zdjęcie myszki A1200 z profilu?



[#399] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #398

Może ktoś ma zdjęcie myszki A1200 z profilu?


Ja mam, ale nie wiem czy wystarczająco koszerna, bo to myszka od AT:

[#400] Re: Raytracing i Amiga

@recedent, post #399

Dzięki, ale chyba nie taką myszkę miałem na myśli, chodziło mi o taką:



Myszka od A600/A1200 by Commodore.

Póki co grubość dałem na oko, najwyżej później poprawię.
[#401] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #400

Wrzucam work in progress żebyście wiedzieli, że coś się dzieje, ale daleko jeszcze do finalnej wersji. Światło jest bardzo wstępne, pewnie pójdzie do przeróbki, trzeba poprawić tło itd. W każdym razie na dziś koniec, zobaczymy jutro.

Generalnie mam problem z tą grafiką na monitorze, oryginału nigdzie jej nie ma, a wycięta ze skanu reklamy Commodore jest bardzo marnej jakości i mikroskopijna. Być może trzeba będzie ją podmienić na coś innego.



Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 21:34:37 przez jubi
[#402] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #401

Myszka ci wyszła trochę ulizana, w ogóle to coś zasłania napis po lewej stronie, i kratka zlewa się z całością z prawej strony spoko ale z lewej jak by ją ktoś siekierą wyrzeźbił, klawiatura spoko chociaż tak tylda trochę odstaje. W ogóle to wygląda jak by się rozjeżdżała w dwie strony całą amiga.
[#403] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #398

Wygrywa drugi render OK
[#404] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #401

Świetnie to wygląda, możesz wstawić tą fotkę?

https://www.dropbox.com/s/j5nync4slicdxib/ham6example.png
może ma ktoś fotkę motyw z papugą i wodospadem nie pamiętam nazwypomysł
[#405] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #404

To z programu Brilliance. Mam ten plakat nawet, jak odnajdę to wrzucę gdzieś zdjęcie.

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 11:12:00 przez flops
[#406] Re: Raytracing i Amiga

@flops, post #405

dzięki

https://www.dropbox.com/s/fi8s276a1jvhmkf/jimsachs_amigalagoon.gif
[#407] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #406

Póki co wyrenderowałem dwie pełne wersje:





a wzorem dla całego projektu była ta oto niemiecka reklama:

http://www.sektor-7.de/wp-content/uploads/2014/01/Amiga1200a.jpg

Rozważam zmianę grafiki na monitorze bo nie udało mi się znaleźć oryginalnej, ale musiałaby idealnie pasować kolorystycznie, grafika zupełnie inna nie przejdzie.

Następnym celem jest oczywiście A600, ale zastanawiam się czy nie zatrzymać się na chwilę przy A1200 i nie machnąć jeszcze jednej sceny z commodorowskich reklam. Szczegóły wkrótce.

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 21:44:51 przez jubi
[#408] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #407

logo Commodore powinno być srebrne
[#409] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #407

Coś mi jeszcze w tej myszcie nie pasuje. Jest za bardzo kwadratowa... Tu widać dobrze, że z tyłu jest ona zupełnie okrągła a jako całość wydaje się być krótsza niż na na renderze. Poza tym, poproszę jak zwykle wersje plakatową, to zaniosęod razu oba do drukarni ;)
[#410] Re: Raytracing i Amiga

@_arti, post #409

Jesli masz taka myszke i zrobisz dobry rzut z boku jak recedent wyzej to moge poprawic, niestety takie zdjecia jak to w niczym mi nie pomagaja.

Przy okazji pytanie do retro-ekspertow - co to jest za myszka? Gdzie znalezc wiecej jej zdjec? Jest inna niz ta ktora mialem z A1200 a jednoczesnie nie jest to myszka AT. Jakis trzeci rodzaj? wystepuje w kilku reklamach Commodore A1200.






Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 10:21:11 przez jubi
[#411] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #410

Tak, miałem taką myszkę do A1200 - niestety już jakiś czas temu się jej pozbyłem :/
[#412] Re: Raytracing i Amiga

@jarob, post #411

W ogóle to 1200 miało inną myszkę niż 600 tak mi się wydaje przynajmniej wydaje mi się że miałem inną.
[#413] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #410

Mam tą myszkę zaraz zrobię fotkę, myszka od A4000 i A1200
[#414] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #413

Dokładnie, najczęściej była w zestawie z A4000D i czasem z A1200 zamiast tej bardziej okrągłej. Mam chyba u rodziców w kartonie od A4000D taką mychę, ale najwcześniej mógłbym zrobić zdjęcia w weekend, jak się uda.
Świetna robota Jubi, tak trzymać OK

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 12:04:59 przez flops
[#415] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #410

Ta myszka to gryzoń firmowany przez AflaData

Tutaj jeszcze jedno foto

"very fast 400 DPI resolution" ;)

Trudno znaleźć fotki z profilu :(

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 12:23:06 przez dominiqr
[#416] Re: Raytracing i Amiga

@dominiqr, post #415

to nie ta
[#417] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #410

tak jak pisałem od A4000 i A1200 ja mam ją w zestawie z Comic Relief Pack

https://www.dropbox.com/s/5ihasw8mpe6phra/_IGP7512.jpg
https://www.dropbox.com/s/hzy868617zpl663/_IGP7513.jpg
https://www.dropbox.com/s/en89057y0gctwy5/_IGP7514.jpg
https://www.dropbox.com/s/ahqj2yo55vlx1rq/_IGP7515.jpg
[#418] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #417

Żeby zamknąć temat myszek dodawanych w zestawie z Amigą, do A3000T/D jeszcze były bardzo rzadkie garbate mychy, takie jak na tej stronie: http://chipitos.be/main/index.php/mycollection/commodore/joysticks-mice
[#419] Re: Raytracing i Amiga

@flops, post #418

fajna stronka OK
[#420] Re: Raytracing i Amiga

@flops, post #418

Przecież tam nie ma tej myszki nie...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem