kategorie:
[#421] Re: Raytracing i Amiga

@amizet, post #420

Chyba chodzi o tą garbatą, która była też w wersji 3 przyciskowej.
[#422] Re: Raytracing i Amiga

@BULI, post #421

Chyba nie ta myszka była, niczym inteligentna blondynka kosząca trawę w słoneczny dzień, czyli mało spotykane zjawiskoOKok, racja i okaz pożądania
[#423] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #410

Ja taką myszkę dostałem razem z A500+, co nie oznacza że taka była oryginalnie w zestawie.
Zdjęcia z miarką poniżej. Może się przydadzą.





[#424] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #417

tak jak pisałem od A4000 i A1200 ja mam ją w zestawie z Comic Relief Pack


Bardzo dobre zdjęcia, bardzo dziękuję. Myślę o jeszcze jednej scenie z A1200, może część z was ją kojarzy, była publikowana między innymi w Commodore & Amiga. Do tego mi była potrzebna ta myszka. W tej scenie jest co prawda inny monitor, ale nie chce mi się już robić trzeciego z kolei monitora, dlatego monitor od A3000 będzie musiał wystarczyć.

To jeszcze bardzo wstępne oświetlenie i kolory:

[#425] Re: Raytracing i Amiga

@Radek_Cz, post #423

Dzięki, twoje zdjęcia też są świetne.
[#426] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #424

Piękne, fotka na monitoże dużo ładniejsza od poprzedniejOK
[#427] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #426

na monitoże
strach
Ale potwierdzam, kolejny świetny render.
[#428] Re: Raytracing i Amiga

@glichtanski, post #427

Chyba na starość zostanę analfabetą
[#429] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #428

Ja im więcej czytam w internecie, tym głupszy jestem
[#430] Re: Raytracing i Amiga

@glichtanski, post #429

Po dłuższej walce z lampami i tłem udało mi się mniej więcej uzyskać to co chciałem, w każym razie poprawki są jeszcze możliwe.

Zgadywanie koloru z marnej jakości skanów ze starych gazet jest naprawdę baaaardzo uciążliwe. Gdyby się tak zasanowić, to oryginalne kolory zostały tam już co najmniej kilka razy przekłamane (fotografia->skan->druk->skan) i tak naprawdę nie ma szans dojść do tego, co autor zdjęcia miał na myśli kiedy siedział sobie w studio i dumał nad kompozycją i kolorystyką.

Do tego trzeba było dopasować zdjęcie na monitorze, w oryginale jest bardzo kolorowe i nijak nie pasowało, więc "przekłamałem" mu kolory na modłę reszty zdjęcia. Fajnie, że pomogliście mi z myszką i sprawnie to poszło.

Zastanawiam się teraz nad A600, ale wydaje mi się, że nie powinno być z nią zbyt dużo roboty, przetnę A1200 na pół i skrócę i powinno coś wyjść, nie?




Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 21:09:22 przez jubi
[#431] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #430

WOW - Przepięknie. :)
[#432] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #430

OK
[#433] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #430

możesz troszkę podnieś tył (tak jak myszkę)?
[#434] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #433

Spojrzałem dziś na ten obrazek i kolory przestały mi się podobać.

możesz troszkę podnieś tył (tak jak myszkę)?


Mogę spróbować, zobaczę jak to wyjdzie. Tymczasem adam_mierzwa podesłał mi skan okładki C&A (dzięki) na którym kolory są jeszcze inne, prawie wpadają w zielony. Spróbuję zrobić takie, oraz być może drugą wersję z jakimś jednolitym w miarę kolorem, może np. w "kolorze PPA" czyli #6070C6?

W temacie dziwnych kolorów, znalazłem screenshot z momentu ustalania koloru A1200 (nie jest on bynajmniej "po prostu biały") gdzie trochę mnie poniosło:



Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:42:04 przez jubi
[#435] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #434

Prawie jak Ferrari
[#436] Re: Raytracing i Amiga

@adam_mierzwa, post #435

Wersja na dziś i myślę ostateczna. Podniosłem trochę tył Amigi ale minimalnie, kolory są wypadkową skanu broszury Commodore, skanu C&A i wyobraźni. Na monitorze bardziej kolorowy, mniej oddalony od oryginału obrazek. No i rozdzielczość trochę większa, 2560 x 1440:

[#437] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #436

Kończę właśnie scenę z Amigą 600 (99% ready), jest tu jakiś fan tej Amigi? Trzeba przyznać, że jako dumny posiadacz A1200 patrzyłem kiedyś na biednych sześćsetkowiczów i ich mocno obcięty komputer z góry.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to niby tylko krótsza A1200, ale jest w niej sporo szczegółów które powodują, że "konwersja" obudowy A1200 na A600 zabiera dużo czasu. Plus takie wesołe niespodzianki, że w obu tych Amigach np. klawisz Escape jest zupełnie inny itd.



Być może będzie to ostatnia Amiga zrobiona przeze mnie, nie widzę obecnie jakiegoś innego modelu który chciałbym zrobić. Trzeba poczekać na nowe natchnienie.


Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 21:00:04 przez jubi
[#438] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #437

Kończę właśnie scenę z Amigą 600 (99% ready), są tu jacyś fani tej Amigi?

No a jak!

Sześćseta była moją pierwszą Ami. Rok to był 93 :)
[#439] Re: Raytracing i Amiga

@iZi, post #438

Moim zdaniem A600 to najzgrabniejsza Amiga. :) Tylko szkoda że nie ma Agi. Choć można w sieci znaleźć fotki paru wariatów co w jej obudowę mieścili płytę od A1200 z turbo, za to bez stacji. Ech marzenie. Byle nie z tą myszką co na obrazku. :D
[#440] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #439

Wpadłem przypadkiem na dość ładne logo Amigi i Commodora w reytracingu. :)
http://www.deviantart.com/customization/wallpaper/?offset=10&view_mode=2&order=9&q=c64#skins
[#441] Re: Raytracing i Amiga

@adam_mierzwa, post #435

[#442] Re: Raytracing i Amiga

@Dorian3d, post #441

PIĘKNA - jak Ferrari. szeroki uśmiech
[#443] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #442

Fajne. Wczoraj przypadkiem natknąłem się na podobną, nawet z myszką:


[#444] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #436

Na broszurze Commodore był monitor 1930 z A1200? To ciekawe, bo jest to znacznie starszy monitor niż A1200 (z tego co wiem on był dedykowany A3000, ma złącze VGA). Do A1200 Commodore raczej oferowało 1940, 1940-II lub 1960.
[#445] Re: Raytracing i Amiga

@strim_, post #444

Na pewno na ulotce nie był 1940. Jest to możliwe bo broszura promocyjna powstała zapewne przed wprowadzeniem A1200 do sprzedaży.
Tymczasem znalazłem "konkurencję" dla jubiego http://reneachter73.deviantart.com/art/Amiga1200-345650251
[#446] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #434

Hmmmm, takie półprzeźroczyste obudowy jak w imacach, to byłby czad :)
[#447] Re: Raytracing i Amiga

@adam_mierzwa, post #445

[#448] Re: Raytracing i Amiga

@strim_, post #444

Na broszurze Commodore był monitor 1930 z A1200? To ciekawe, bo jest to znacznie starszy monitor niż A1200 (z tego co wiem on był dedykowany A3000, ma złącze VGA). Do A1200 Commodore raczej oferowało 1940, 1940-II lub 1960.


Jest to przecież wyjaśnione w oryginalnym poście:

http://www.ppa.pl/forum/amiga/28440/raytracing-i-amiga/15#m419541

W tej scenie jest co prawda inny monitor, ale nie chce mi się już robić trzeciego z kolei monitora, dlatego monitor od A3000 będzie musiał wystarczyć.


To jest jakiś inny monitor którego nawet nie próbowałem identyfikować. O ile zrobienie kolejnej myszki jest w miarę nieskomplikowane i takową zrobiłem specjalnie do tej sceny, to z monitorem przeważnie jest więcej roboty. Ponieważ kolejnego monitora robić nie miałem zamiaru, musiałem użyć jednego z tych które już wystąpiły w innych scenach czyli 1084S lub 1930. Wygrał 1930 jako bardziej zbliżony do docelowego.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 20:08:45 przez jubi
[#449] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #448

Jest to przecież wyjaśnione w oryginalnym poście


Wybacz, jakoś mi to umknęło...
[#450] Re: Raytracing i Amiga

@strim_, post #449

Tak na marginesie to szykuję dla Was render-niespodziankę. Podpowiem, że nie będzie to Amiga 600 którą na razie odłożyłem z powodów o których później. Dość prosta to zagadka, może ktoś zgadnie co to będzie?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 21:42:51 przez jubi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem