[#31] Re: Teenagent TheA500 mini

@Don_Adan, post #26

Jaka to strona ?
[#32] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #31

1
[#33] Re: Teenagent TheA500 mini

@Don_Adan, post #32

Dziękuję
[#34] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #30

Jak grę uruchamiasz z dysku po przegraniu wersji z płyty MACD to powinna działać bez problemu.

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2022 19:40:58 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#35] Re: Teenagent TheA500 mini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #34

Mam wersję z MACD, problem właśnie z tym że jak naciskam F1 aby zapisać stan gry lub inne opcje to jest to co na obrazku wyżej.
[#36] Re: TEENAGENT CD PL

@Jield, post #20

Mam ten sam problem
[#37] Re: Teenagent TheA500 mini

@Don_Adan, post #26

U mnie tak się działo na 040/060, na gołej A1200 lub 030 akurat wszystko działa.

To nie problem assignów ani fontów. Na tym ekranie gra się chyba wiesza i nic się nie da zrobić poza resetem.
[#38] Re: Teenagent TheA500 mini

@Jield, post #37

Jeśli ktoś ma dużo RAMu, to może spróbować patentu z WB uruchomionym pod WHDLOAD?
[#39] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #35

Właśnie ściągnąłem z PPA Teenagent PC i uruchamiałem na WinUAE (A1200 z 4MB FAST) aż do procesora 040 i nic mi się nie zawiesza jak wciskam F1. Uruchamiałem spod ClassicWB Lite, na 060 mi się w kółko WB resetuje, dlatego tylko do 040 doszedłem.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 12:44:33 przez san_u
[#40] Re: Teenagent TheA500 mini

@san_u, post #39

Potestuje
[#41] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #40

Najprościej będzie sprawdzić, robiąc obraz swojego dysku z Amigi i uruchomienie go pod WinUAE.

Na WinUAE przeszedłem Teenagenta jak już go ściągnąłem i sekwencja końcowa mi się nie załadowała (czarny ekran, myzyczka leci, nie wiem, czy to problem z wersją PPA, WinUAE, czy coś się zawiesiło).

Przy okazji, czym się różni wersja OCS od AGA, testowo sobie włączyłem wersje dyskietkowe AGA i OCS, pochodziłem na początku po lokacjach i w zasadzie, prócz animowanego logo, nic nie rzuciło mi się w oczy.
[#42] Re: Teenagent TheA500 mini

@san_u, post #41

Kiedyś też miałem z tym problem. Nie pamiętam dokładnie co zrobiłem ale coś mi świta że rozchodziło się o ASSIGN dla savedysku. Muszę poszperać, sprawdzę jak wrócę z urlopu po niedzieli.
1
[#43] Re: Teenagent TheA500 mini

@nostrum666, post #42

ASSIGN do savedysku jest tworzony przez skrypt, który instalator tworzy na HD (całą grę można skopiować na HD, tylko trzeba potem ten skrypt edytować). Bez tego przypisu dostawałem requester o włożenie dysku o nazwie TEENSAVE bodajże przy próbie zapisu.
[#44] Re: Teenagent TheA500 mini

@san_u, post #41

OCS a AGA się różni ilością kolorów. OCS ma paletę 32 kolorów, a AGA 256.
1
[#45] Re: Teenagent TheA500 mini

@nostrum666, post #42

To nie kwestia assignów, bo jak odpalałem z dyskietek miałem to samo. Nieważne czy z floppy czy z HD się uruchamiało. Ktoś kiedyś pisał, że używał jakiś downgraderów i mu działało na 060.

Najlepiej zrobić test pod winUAE z prockiem 030 i 040/060 i zobaczyć czy działa.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 12:17:51 przez Jield
1
[#46] Re: TEENAGENT CD PL

@kormix, post #1

Podłączę się pod istniejący temat, mianowicie Teenagent AGA CD z rodzynek po jakimś czasie gry się wiesza mi na 060 w losowych momentach. Gra muzyka, ale bohater przestaje reagować na komendy. Da się za to przełączyć na ekran Workbencha
Czy ktoś zna panaceum na to? Slave'a WHDLoad zdaje się nie ma.
[#47] Re: TEENAGENT CD PL

@Jacques, post #46

To uruchom snoopdos przez włączeniem gry i zobacz co pokazuje program jak gra się zawiesi a ty wrócisz do WB.
A może wystarczy ustawić większy stos dla uruchomionej gry ?
[#48] Re: TEENAGENT CD PL

@Norbert, post #47

Już zwiększyłem z 4096 na 8192 Ze snoopdosem dobry pomysł.
[#49] Re: TEENAGENT CD PL

@Jacques, post #48

Daj jeszcze większy stos
[#50] Re: TEENAGENT CD PL

@Jacques, post #48

Zmiana stosu raczej nie ma sensu w przypadku tej gry, chyba ze cos masz odpalonego w multitaskingu typu stos TCP. Probowalbym wylaczyc cache za pomoca:

cpu nocache
lub
cpu nodatacache
[#51] Re: TEENAGENT CD PL

@Don_Adan, post #50

Wyłączałem toolem pod WB zostawiając tylko "A1200 cache".
[#52] Re: TEENAGENT CD PL

@Jacques, post #51

W jaki sposob niby zostal A1200 cache i co to takiego jest?
[#53] Re: TEENAGENT CD PL

@Don_Adan, post #52

[#54] Re: TEENAGENT CD PL

@Jacques, post #53

Dziwna nazwa, polowa cache 68060 to jest 4K bajty, gdy stock A1200 ma 256 bajtowy cache.
[#55] Re: TEENAGENT CD PL

@Jacques, post #53

Wyłącz MMU.
[#56] Re: TEENAGENT CD PL

@Jacques, post #53

Do włączania/wyłączania cache nie trzeba żadnych dodatkowych apek. Wystarczy systemowa komenda cpu.
[#57] Re: TEENAGENT CD PL

@mikecios, post #56

To jest nakładka na komendę od Phase5.
Mając system z GUI nie trzeba zawsze używać komend shella.
Czy możemy wrócić do kwestii Teenagenta?
[#58] Re: TEENAGENT CD PL

@Jacques, post #57

Czyli nie wylaczyles jednak cache, bo zostawiles "tylko A1200 cache". A to nie jest A1200 cache tylko 68060 cache, a to nie jest to samo. Po prostu moze gra dzialac za szybko na 68060 nawet z tylko 4K cache dla instrukcji, nie mowiac o tym ze same instrukcje 68060 sa przecietnie 4 razy szybsze od instrukcji z 68020. Wiec jak autor gry w 1996 roku nie przewidzial zbyt szybkiego procesora to moga byc problemy.
[#59] Re: TEENAGENT CD PL

@Don_Adan, post #58

Po Świętach wrócę do testów
[#60] Re: TEENAGENT CD PL

@Jacques, post #59

Testuj. Ja bym podejrzewal problem z tzw. interrupt ACK. A tutaj pomoc moze tylko wylaczenie cache dla instrukcji albo slave WHDload, ktory patchuje problematycznie przerwania.

Edit. Jest jeszcze jedna opcja, ze docent zasembluje wersje gry z fixem dla Interrupt ACK. Moze mu sie na Gwiazdke bedzie chcialo?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2023 19:45:24 przez Don_Adan
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem