[#61] Re: TEENAGENT CD PL

@Jacques, post #59

@Jacques

Po Świętach wrócę do testów


Kiedyś przeszedłem całą tą grę, brak jakichkolwiek problemów z zapisem/odczytem stanów gry. Dziś pewnie użył bym innej metody... wtedy byłem mniej doświadczony Mój sposób wyglądał tak:

1. Skopiowałem zawartość płyty CD na partycję z grami. W katalogu z grą zrobiłem podkatalog o nazwie "Save"
2. Zainstalowałem Pinball SlamTilt
3. Skopiowałem w nim plik "Rebootstart", edytowałem go i oznaczyłem jako komentarz linijkę odpowiedzialną za kopiowanie pliku "startup-sequence"
4. Odpalałem zmodyfikowany skrypt "Rebootstart" (był już pod inną nazwą) po jego wykonaniu uruchamiał się AmigaOS z RAD:

Można stworzyć drugi skrypt lub użyć poniższych komend:
dh0:c/assign c: dh0:c ADD
SetPatch quiet
dh1:
cd TeenAgent
Assign TEENAGENT_AGA_CD: ""
Assign TEENSAVE: TEENAGENT_AGA_CD:Save
TeenAgent

P.S. Jeśli zdecydujemy się na drugi skrypt, to najlepiej podmienić go z kopiowanym plikiem "startup-sequence" (edycja zmodyfikowanego pliku "Rebootstart" z Pinball SlamTilt). Powyższy sposób również eliminuje problemy z RTG (ponieważ działa na AGA). Zadziała również pod UAE.
[#62] Re: TEENAGENT CD PL

@p0su, post #61

Witam, nie ma problemu z RTG, bo działa na AGA, a przy RTG zawsze CHIP-mem ma prawie 2meg. jakieś 25 lat temu grałem w tę grę z płyty CD, (w inne gry też z CD) ... a sejwowałem na HD w wyznaczone miejsce
Robiłem sobie pod grę ikonkę typu project z IconX ... i podpinałem skrytpt...np.

;Teenagent Start
Assign TeenAgent: "CD XYZ:TeenAgent" ;ścieżka do gry
Assign TeenSave: Work:Saves/TeenAgent ;katalog musi być
CD TeenAgent:
TeenAgent
Assign TeenAgent: REMOVE
Assign TeenSave: REMOVE
[#63] Re: TEENAGENT CD PL

@Orcinus1961, post #62

Save zasadniczo nie jest żadnym problemem i cały banał polega tylko na stworzeniu assign TEENSAVE:
1
[#64] Re: TEENAGENT CD PL

@Orcinus1961, post #62

@Orcinus1961

Witam, nie ma problemu z RTG, bo działa na AGA...

Cześć moja Amiga aktualnie nie posiada RTG, więc nie mogę tego potwierdzić. Natomiast pod UAE używam RTG i tam jest z nim problem. Przy zastosowaniu powyższej metody, problem ustępuje i wszystko funkcjonuje prawidłowo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem