kategoria: Inne oprogramowanie
[#31] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@MariuszK, post #30

Sprawdziłem na innym komputerze i działa rewelacyjnie. Trzeba więc poczekać na nową wersję Amilatora.
[#32] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@chicago, post #31

Ogólnie jak robiłem pierwszą alfe to wykorzystałem do tego celu debiana jesssie jako bazę. tTen wykorzystuje kerenl z gałęzi 3.16 z 2014 roku. Sporo się od tego czasu zmieniło w samym jądrze a dodatkowo 17 czerwca wyszedł nowy debian :)
[#33] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@amilator, post #32

Kiedy można liczyć na nową wersję?
[#34] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@chicago, post #33

Pewnie szybciej niż nowy MorphOS hue hue hue. Tak na serio to postaram się ogarnąć aktualizacje bazy debianowej i wypuścić update bez działającego pada w weekend.
[#35] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@amilator, post #34

A czy Amilator wspiera grafiki IntelHD. I czy może planujesz dodać inne platformy?
[#36] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@TechNineWonder, post #35

Obecna publiczna wersja amilatora wspiera wszystkie układy graficzne jakie wspiera kernel 3.16 w debianie 8. Ciężko mi znaleźć jakąś konkretną listę wspieranych grafik. Z tego co się orientuje wsparcie dla grafik intela jest bardzo dobre bo sam intel dodaje do nich wsparcie w linuxie. Pytanie czy twoja grafika łapie się na debiana 8.

Co masz na myśli przez inne platformy?
[#37] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@amilator, post #36

To Spoko.

No np: OpenMSX, Basilisk II, HATARI, RPCEmu etc.. Takie "multikulti".
[#38] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@TechNineWonder, post #37

nie planowałem dodawać inntych platform - ponieważ w kręgu moich zinteresowań obecnie jest jedynie Amiga w różnych wariantach. Ogólnie temat jest do ogarnięcia w przyszłości jak już ustabilizuje się kwestię emulacji Amigi. Być może w przyszłości powstanie jakieś repozytorium/strona projektu i każdy będzie mógł dodać coś od siebie :)
[#39] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@amilator, post #38

Fajnie by było jak była by możliwość instalacji tego i boot z twardziela jak w przypadku Amithlona :)
Co do projektu to super sprawa.
Dla wielu naszych ludzi fajna alternatywa by była przypadku bootowalnego AmigaOS4.1 zamiast windowsa :)

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 00:02:00 przez Paul149
[#40] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@Paul149, post #39

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zainstalować amilator na wewnętrznym dysku twardym. W takim wypadku zamiast formatować pendrive specjalnym narzędziem musimy ręcznie utworzyć jedną podstawową partycje aktywną na takim dysku i sformatować ją na fat32. Później reszta procedury wygląda identycznie.
[#41] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@amilator, post #40

A jak w przypadku boot menu jak na 1 dysku jest windows i amilator?
[#42] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@Paul149, post #41

Syslinux wpiera bootowanie windowsa, niestety w obecnej chwili nie mam żadnego autmatu wykrywającego windowsa i generującty wpis do konfiguracji dla niego. Trzeba by to zrobić ręcznie. Najlepiej jest zainstalować na osobnym dysku wtedy mozna chainloadem wczytać bootloader z drugiego bez zastanowienia jaki to system.
[#43] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@amilator, post #42

Jak bys nad tym wlasnie popracowal bylo by rewelacyjnie. Do tego biblioteki emulacji ppc i mozna amiga os 4 natywnie stawiac na dysku
[#44] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@Paul149, post #43

Wsparcie dla PPC jest już teraz, więc nie trzeba dodawać. To czego potrzeba, poza działającym padem, to jakiś w miarę ogarnięty instalator, który umożiliwi koegzystencje z innym systemem?
[#45] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@amilator, post #44

Przydałby się w miarę ogarnięty instalator, który pozwoli na instalację na HDD. Dodatkowo, przydałaby się kombinacja klawiszy, która pozwoli przy emulacji wyjść do głównego menu UAE, tak aby można było pozmieniać ustawienia . ( no chyba że jest a ja głupi tego nie odkryłem ;) )
[#46] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@trOLLO, post #45

FS-UAE niestety nie ma zbyt fajnego GUI konfiguracyjnego. Jest FS-UAE Launcher ale on się odpala przed fs-uae i słyży do tworzenia plików konfiguracyjnych. Dla bardziej wymagających kolejne wydanie będzie zawierało E-UAE które ma lepsze GUI.
[#47] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@amilator, post #46

A powiedz mi czy da sie wywolac early boot menu przy starcie ? Próbowałem ale coś nieudolnie
[#48] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@mikecios, post #47

Włącza się tak jak na Amidze, chyba że jest tam kick1.3

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 12:51:27 przez Norbert
[#49] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@Norbert, post #48

Udało Ci sie ? Mam kick 3.1
[#50] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@mikecios, post #49

jak by był taki w miarę ogarniety instalator żeby nie kolidował z windowsem było by super. Może próbowałeś zrobić takiego żeby z poziomu windowsa można było go zainstalować i mógł wykorzystać nieprzydzielone miejsce na dysku dla Amigi? W tedy mozna by porobić fizyczne partycje na dysku ;)

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 18:36:42 przez Paul149
[#51] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@Norbert, post #48

No dobra, faktycznie po wywołaniu resetu można wywołać early boot menu, sęk w tym że u mnie po botowania bez ss, nie wskakuje cli tylko od razu ładuje się pełny WB.
Co z tym fantem zrobić ?
[#52] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@mikecios, post #51

A jak wylaczysz partycje, to też startuje wb ?
[#53] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@Norbert, post #52

No ale jak wyłączysz ? Mam tak rzeczy które chce odpalić bez SS.
[#54] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@mikecios, post #53

Zaznacz w early menu DISABLE przy partycji.

Oto chodzi aby zdiagnozować czy pojawi się cli czy wb

W ostateczności jeśli nie zadziała, możesz na.poczatku s-s wstawić programik który będzie reagował na wciśnięcie klawisza myszy czy klawisza , aby ominąć s-s
[#55] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@Norbert, post #54

Dobry pomysł ;) sprawdzę ;)
[#56] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@mikecios, post #55

Czy komuś się udało już odpalić tego amilatora? ja mam błąd przy starcie nie może załatwiać pliku ldlinux.c32 i jestem w szarej D...
[#57] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@Paul149, post #56

Z amilatorem sobie poradzilem dziala ok jednak nie moge plyt cd zaladowac bo nie startuje cd rom. Pomocy
[#58] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@Paul149, post #57

Chyba ktoś z eab "przejął" pałeczkę w rozwoju amilatora:

wątek eab
[#59] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@jarokuczi, post #58

to nie dobrze, bo wczoraj zrobiłem sobie to i myśle a uruchomie i cdrom mi nie działa, chyba coś popierdzieliłem w configu. przesle config moj i moze ktos pomoze.

# FS-UAE configuration saved by FS-UAE Launcher
# Last saved: 2016-12-17 21:11:11

[fs-uae]
amiga_model = A1200
bsdsocket_library = 1
cdrom_drive_count = 1
#cdrom_drive_0 = /amiga/cd-roms/
#cdrom_image_0 = /amiga/cd-roms/AmigaOS 4.1 FE Classic v53.71.iso
chip_memory = 2048
cpu = 68040-NOMMU
#floppy_image_0 = /amiga/floppies/dummy_disk_0.adf
#floppy_image_1 = /amiga/floppies/dummy_disk_1.adf
#floppy_image_2 = /amiga/floppies/dummy_disk_2.adf
#floppy_image_3 = /amiga/floppies/dummy_disk_3.adf
graphics_card = uaegfx-z3
graphics_memory = 32768
hard_drive_0 = /amiga/hardfiles/workbench.hdf
hard_drive_1 = /amiga/hardfiles/tools.hdf
hard_drive_2 = /amiga/hardfiles/giery.hdf
hard_drive_3 = /amiga/hardfiles/Pom.hdf
hard_drive_4 = /amiga/hardfiles/inet.hdf
jit_compiler = 1
joystick_port_1_mode = nothing
keep_aspect = 0
kickstart_file = /amiga/roms/kick31.rom
zorro_iii_memory = 262144


Może ktos pomoże uruchomić płyty xD
[#60] Re: Amilator alias Boot 2 FS-UAE

@Paul149, post #59

Zakładam, że moja odpowiedź na "odkopany" wątek zapewne przychodzi zbyt późno... ale spróbuję, jak również zechcę dowiedzieć się więcej na temat projektu...

#cdrom_drive_0 = /amiga/cd-roms/
#cdrom_image_0 = /amiga/cd-roms/AmigaOS 4.1 FE Classic v53.71.iso


W pliku konfiguracyjnym należy usunąć znaki "#" - to jest zapewne powodem. Poza tym, jeżeli planujesz uruchomić OS 4.1 - należy mieć odpowiednie ROMy.

Nawiązując do wątku... nie wiem, czy już nikt z Polaków tym się nie zajmuje, czy po prostu na tym forum nie było zainteresowania tematem?

Wersja amilator 4.12-3 wydaje się być już bardzo dopracowaną, chociaż pewne rzeczy nie działają (w mojej opinii tak, jak powinny - np. automatyczne montowanie dyskietek) - ale jestem w trakcie testów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem