kategoria: A500 Mini
[#421] Re: A500 Mini

@PWS, post #420

Podpowiecie mi czy na 500 Mini można zagrać w kilka gierek z Atari 800XL? Może dało by radę odpalić jakiś emulatorszeroki uśmiech
[#422] Re: A500 Mini

@niebuszewo, post #163

Mysz dzisiaj do mnie dotarła (a nawet dwie) i jestem pozytywnie zaskoczony. "Kanciasty" kształt nieco "niewygodny" ale to wrażenie jest właśnie takie, jakie być powinno. Co do precyzji działania nie jest to na pewno chłam (parę lat temu z ciekawości w markecie kupiłem mysz za 5 zł) tylko normalna przyzwoita jakość w tym zakresie cenowym. I jeszcze jedno co mogę powiedzieć na plus - dioda jest w zakresie podczerwieni, więc trumienka nie jarzy się na czerwono.
2
[#423] Re: A500 Mini

@klank, post #421

mozna, poszukaj pandory mod
1
[#424] Re: A500 Mini

@twardy, post #1

...no podsumowując, siedzę sobie nad tym każdego wieczora po 2 godziny i jest bardzo miło. (Ale tylko z pakietem Aminimiga).
6
[#425] Re: A500 Mini

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #424

Witam. Czy Aminimiga działa na firmware version 1.1.1?
[#426] Re: A500 Mini

@chicago, post #425

Tak
[#427] Re: A500 Mini

@snifferman, post #370

A500mini nie ma opcji SAVE w dowolnym momencie?


Ma
[#428] Re: A500 Mini

@MarX, post #393

Być może ta A500 Mini działa w rozdziałce 16:9, a Ty masz monitor 16:10, lub jeszcze starszy i wtedy działał nie będzie.

Zapewne gdy weźmiesz dowolny monitor ze złączem HDMI, to problemu z wyświetleniem obrazu nie będzie.
[#429] Re: A500 Mini

@Nasedo, post #74

Niska podaż = wysoka cena.

Ty myślisz że oni to dla społeczności robią?
1
[#430] Re: A500 Mini

@JakubH_, post #404

To się zdziwisz jeszcze jak moje Amigi będą nadal latać a te padaczki mini już dawno skończą na śmietnikach :P
[#431] Re: A500 Mini

@klank, post #421

dało by radę odpalić jakiś emulator

Emulator w emulatorze, nie do pomyślenia. Jak w tym
filmie Trzynaste Piętro, rzeczywistość wirtualna
w rzeczywistości wirtualnej.
[#432] Re: A500 Mini

@klank, post #421

https://youtu.be/qeMiQIxRZPg

Proszę 😉
1
[#433] Re: A500 Mini

@mmarcin2741, post #431

Incepcja
[#434] Re: A500 Mini

@twardy, post #1

Minimig vs The A500 mini

Proszę o opinię któremu sprzętowi technologicznie bliżej do oryginału?
1
[#435] Re: A500 Mini

@movin, post #434

Żadnemu z wymienionych.
[#436] Re: A500 Mini

@movin, post #434

Wydaje mi się, że The A500 mini ma większe możliwości, bo odpalisz na niej gry napisane dla bardziej rozbudowanego sprzętu niż A500.
1
[#437] Re: A500 Mini

@movin, post #434

Zależy czego oczekujesz od danego sprzętu.

któremu sprzętowi technologicznie bliżej do oryginału?


Kolega perinoid już ci odpowiedział i tak faktycznie jest . Posiadam A500 mini i mogę powiedzieć że jakość sprzętu i jego emulacja jest na bardzo , bardzo wysokim poziomie. Mini jest konfigurowalna od A500 do A1200 z turbo. Wgrywasz na pendrive AGS 1.5 i grasz lub korzystasz z Amigowego OS z kartą graficzną - super sprawa
1
[#438] Re: A500 Mini

@movin, post #434

Zdecydowanie minimig. W najnowszej wersji możesz nawet wymieniać CPU. A500 mini to softwarowy emulator..

Przyczyn ja bym również rozważył mistera.
1
[#439] Re: A500 Mini

@Ark16, post #438

Ograniczy się do starych cpu i tyle które i tak już kosztują krocie .

A500 mini to softwarowy emulator..


I co z tego ? Odwala swoją robotę przyzwoicie. A minimig to nie emulator ?
1
[#440] Re: A500 Mini

@movin, post #434

Nie macie racji, wszyscy.

A500 mini: PCt wraz z emulatorem i pudelkiem
Minimig: proc 68000, reszta ECS w FPGA

W oczywisty sposob Minimig jest tak w 75% bliski oryginalu, a A500 mini ja plasuje na wysokosci 25%.

Obydwa powyzsze wskazniki moga nie przekladac sie na kompatybilnosc.
1
[#441] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #439

to z tego, ze bedzie dalej od oryginalu, a takie bylo pytanie. szkoda kasy na a500 mini skoro robi to samo co byle pc
3
[#442] Re: A500 Mini

@juen, post #441

Jesteś w błędzie a oto kilka powodów

1. Zanim odpalisz Winuae , odpalić musisz Windowsa
2. Pc zjada więcej energii
3. Produkt jest nowy i dostępny w sklepach.
4. A500 mini przewyższa oryginał parametrami ,prędkością , jest rekonfiguracyjna , ma małe rozmiary ,
nowoczesna architektura pozwala podłączać nowoczesne podzespoły dostępne w sklepach.
5. 500 zł tyle kosztuje , robi to samo a nawet i lepiej co retro sprzęt który kosztuje krocie.
6. Dzięki A500 jest sens tworzenia gier i programów , nawet tych wymagających których goła A1200 nie
uciągnie.
7. Sprzęt jest wykonany w retro stylu.
8. 500 złotych możesz przepić , przepalić papierosami , przejeść kebabami a jak kupisz A500 mini to będziesz
ją mieć , wesprzesz twórców dasz cegiełkę na rozwój Amigi 68k w nowej technologii. To nic że emulowanej.
4
[#443] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #442

1. posiadanie sprzetu bez systemu operacyjnego mija sie z celem
2. nie koniecznie pc zjada wiecej energii, a jesli zjada to tylko dlatego ze robi duzo wiecej w tym samym czasie
3. jak kazdy inny pc
4. zawsze emulacja bedzie nad oryginalnym sprzetem, ale jesli o to chodzi to wystarczy Ci zwykly pc, ktory za 100-200zl (uzywany) bedzie bil na glowe a500 mini
5. 500zl? kupa kasy, kupilbys a500 i zostalo na uzywke laptopa do emulacji
6. ???
7. jedyny plus tego urzadzenia, ale tez nie jest doskonaly (klawiatura to zart)
8. 500zl moge przepic podczas grania w te same gry na winuae
3
[#444] Re: A500 Mini

@juen, post #443

"8. 500zl moge przepic podczas grania w te same gry na winuae"

FATALITY!!! FLAWLESS VICTORY

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2022 17:40:02 przez mastaszek
1
[#445] Re: A500 Mini

@juen, post #443

Juen , uwierz mi że tak samo myślałem , po co mi to skoro mam Winuae. Jednak przemyślałem , może to ma jakiś sens , jak kupię to wesprę projekt kupując . Może będzie jeszcze lepszy , A500 Maxi ? Konsola która spełnia swoje zadanie. Może ją nabyć ktoś kto nie miał nigdy Amigi . Może rzesza ludzi powiększy się w Amigowym światku. Może lepiej kupić dziecku taką konsolę ?
[#446] Re: A500 Mini

@juen, post #443

4. zawsze emulacja bedzie nad oryginalnym sprzetem, ale jesli o to chodzi to wystarczy Ci zwykly pc, ktory za 100-200zl (uzywany) bedzie bil na glowe a500 mini


Rachunek za prąd podczas emulacji na pewno będzie większy. Niestety ale Pc za 100 - 200 zł to stary grat. szeroki uśmiech
1
[#447] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #446

Hmm... Na laptopie można się zamknąć w 30W, może nawet mniej.
Jak w definicji "orginalny sprzęt" jest też monitor CRT albo TV z epoki, to raczej laptop wygrywa w oszczędności energetycznej.

I tak, kupisz laptopa w przedziale do 200zł, który uciągnie WinUAE(i5 albo i7 1Gen)

A500mini jest dla kogoś, kto sobie ją podłączy do TV i pogra ze znajomymi albo dziećmi. Emulacja ma swoją niszę i jest przydatna nawet komuś, kto ma i używa Amigi.
1
[#448] Re: A500 Mini

@movin, post #434

Minimig posiada oryginalny CPU 68000 (w najnowszych wersjach w podstawce, można użyć kart turbo dla A500), posiada podpietą do niego pamięć, chipset emulowany jest w FPGA. Działa w gruncie rzeczy jak Amiga (w kwestii ogólnej budowy, sygnałów na szynie, itp.), to komputer który w swojej warstwie sprzętowej działa bezpośrednio używając AmigaOS. To jest w gruncie rzeczy Amiga, której chipset jest emulowany w FPGA (czyli jak już ktoś podsumował, jakieś 75% oryginału).
The A500 mini to emulator programowy odpalony na platformie ARM. Jako system komputerowy działa w zupełnie innej architekturze, w innym systemie operacyjnym, Amiga jest w pełni emulowana.
Nie wypowiadam się, który z tych sprzętów jest szybszy, czy bardziej kompatybilny z prawdziwą Amigą. Piszę, który pod względem budowy i sposobu działania jest bliższy sprzętowej Amidze.
3
[#449] Re: A500 Mini

@juen, post #443

(klawiatura to zart)

zgadza się,

o niebo lepiej wypada (jest szybszy, więcej pamięci i z klawiaturą):

https://botland.com.pl/raspberry-pi-400/17918-raspberry-pi-400-eu-wifi-dualband-bluetooth-4gb-ram-18ghz-728886755028.html

z PiMigą.
czy z dowolnym innym systemem na karcie sd
2
[#450] Re: A500 Mini

@snifferman, post #447

Hmm... Na laptopie można się zamknąć w 30W, może nawet mniej.


Mam monitor 24 cale zużycie energii 22w w zależności od ustawień , A500 mini zużycie energii 5w teoretycznie - jeszcze nie sprawdzałem , choć mam watomierz.

I tak, kupisz laptopa w przedziale do 200zł, który uciągnie WinUAE(i5 albo i7 1Gen)


1Generacja to myślę że jednak trochę więcej tych watów połknie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem