kategoria: A500 Mini
[#151] Re: A500 Mini

@niebuszewo, post #149

Proponuję ten filmik

1
[#152] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #131

tak jest i mówię to głośno. najlepszy emulator amigi to winuae. co dyskredytuje sens używania i zakupu a500 MINI.
6
[#153] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #145

dlatego powstało mnóstwo gotowców distro. nie ma potrzeby przepłacania za coś co jest już za darmo
1
[#154] Re: A500 Mini

@recedent, post #147

Po przyjacielsku przypominam, że za obrażanie innych użytkowników forum można bardzo łatwo złapać bana. Proponuję tę uwagę mocno wziąć do siebie.


Tak , jestem tego świadomy. Nie jestem człowiekiem który atakuje i ubliża ale skierowanie w moją stronę takie zdanie jak poniżej ...

Skandal, poróbstwo, anatema i małomiasteczkowość. Na stos!!


To cios po niżej pasa. Jestem inteligentnym człowiekiem i nie pozwolę sobie żeby ktoś wypisywał sobie takie teksty. I do redakcji patrz kogo pilnujesz bo ja tego nie wiem czy zapomnę ... .
[#155] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #154

Dlaczego uważasz że to było skierowane w Twoją stronę? Czy możesz zacytować zdanie które to Ciebie ośmiesza/ubliża Ci i było skierowane w Twoją stronę?
3
[#156] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #145

Podobnych wątków na tym forum jest niestety wiele. FPGA złe, emulacja zła, gotek zły, kondensatory złe, NG złe, Morphos zły.

Dobrze to podsumowali na tegorocznym Revision:

Planet Amiga

Taki jest obraz Amigowców, widziany przez osoby stojące z boku..
[#157] Re: A500 Mini

@no1, post #156

Piękne!
[#158] Re: A500 Mini

@Stoopi, post #155

Słowo na stos to grożba pozbawienia życia człowieka. To tekst karalny. Wcześniejszy tekst jest ubliżający a że odpowiedziałeś na mój post to jest skierowany do mnie.
[#159] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #158

NO TO JESZCZE RAZ; "Dlaczego uważasz że to było skierowane w Twoją stronę? Czy możesz zacytować zdanie które to Ciebie ośmiesza/ubliża Ci i było skierowane w Twoją stronę?".
4
[#160] Re: A500 Mini

@juen, post #152

Są tacy, co lubią zbierać graty w ładnych pudełeczkach, aby postawić na widoku i sobie patrzeć. Laptop z WinUAE nie spełni tej funkcji. Wiem, wiem. Znajdą się tacy co zapytają po co? Ludzie zbierają różne rzeczy i po co oceniać kogoś za kolekcję znaczków czy kapselków (czy cokolwiek się tam kolekcjonuje).

A500 mini może też służyć jako zabawka dla dzieci i rodziców, albo do szybkiej rundy przy kawie/piwie z kolegami. Podłączone na stałe do TV. Po wątkach na tym forum można wywnioskować, że nie każdy umie postawić system na Amidze czy skonfigurować WinUAE. Ktoś, kto miał za młodu Amigę i "pykał" z dyskietek może sobie kupić, podłączyć i grać. Jak będzie chciał więcej gierek, to pewnie znajdzie to forum i ktoś mu da pliki gotowe do wgrania na pendrive`a.

Na prezent dla dziecka (no i tatuś też się pobawi)

Mnie akurat nie bardzo interesuje wersja mini, ale nad maxi z klawiaturą już się zastanowię jeśli się pojawi.
3
[#161] Re: A500 Mini

@Stoopi, post #159

Wszystko jest zapisane na tym portalu. Mam już kopie , to jest dowód , więc nic nie zginie ... . Dowodem jest twoja wypowiedż.
[#162] Re: A500 Mini

@snifferman, post #160

Są tacy, co lubią zbierać graty w ładnych pudełeczkach

ładniejszym i funkcjonalniejszym pudełeczkiem do emulacji amigi jest Raspberry Pi 400

https://botland.com.pl/raspberry-pi-400/17918-raspberry-pi-400-eu-wifi-dualband-bluetooth-4gb-ram-18ghz-728886755028.html
1
[#163] Re: A500 Mini

@snifferman, post #160

Osobiście uważam, że to urządzenie to coś pośredniego pomiędzy "strzyżeniem naiwnych" (by nie użyć słowa na "b") oraz "solution looking for a problem". Z racji wielkości nawet nie próbuje być repliką pięćsetki zewnętrznie (nie załapało by się jako rekwizyt na plan filmowy, chyba że do jakiejś "polskiej komedii"), ma problemy z kompatybilnością (w porównaniu do emulacji) no i po włączeniu na ekranie nie zachowuje się jak Amiga pod kontrolą Workbencha. Być może lepiej by się prezentowało, jakby do wystroju środowiska konfiguracyjno-uruchomieniowego użyto stylu naśladującego późniejsze wersje systemu Amigi, bo można by użyć gotowych materiałów ze środowiska GTK. Jest nawet gotowy do wykorzystania "inspirowany" czerwony kursor myszy.

Odnośnie jeszcze samej "trumienki" to dziwię się bardzo, że nie zrobili jej jednak bardziej starannie. Czyżby obawiali się, że jakiś "szaleniec" będzie się z nimi chciał procesować wymachując plikiem papierków z napisem "własność intelektualna związana z oryginalną myszą od Amigi 500" i to rozmyślne zmniejszenie wielkości urządzenia miało temu zapobiec? Zwłaszcza że "trumienka" była przecież brandowaną masówką z epoki.
[#164] Re: A500 Mini

@niebuszewo, post #163

Czyżby obawiali się, że jakiś "szaleniec" będzie się z nimi chciał procesować wymachując plikiem papierków z napisem "własność intelektualna związana z oryginalną myszą od Amigi 500"


Tu takich szaleńców nie brakuje. Nawet grożą pozbawienia życia dla oryginalnej Amigi od commodore. Jak by mogli to by spalili na stosie.
[#165] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #164

Daj sobie kolego spokój. Nikt nikomu tutaj nie groził stosem, post stoopiego był zwykłą, często używaną w internecie figurą retoryczną, do tego napisaną w żartobliwym tonie. Oczywiście możesz sobie stoopiego pozwać, a może nawet wszystkich z tego wątku, ale jestem gotów założyć się o każde pieniądze, że w prokuraturze dostaliby zajadów z radości. A może nawet ktoś dostałby ataku serca, bowiem śmiech też może zabić. Zatem nie rób tego.

Co do samego mini, to bardzo się cieszę, że to powstało. Sprzętu dla amigowców nigdy za wiele. Mini ma sporo plusów: wszystko w małym pudełeczku, podpina się to do współczesnego telewizora, banalna obsługa, można z kumplami przy piwku wygodnie i bezproblemowo popykać w stare gierki.
Nie zmienia to faktu że to tylko (i aż) emulator na ARMie. W niczym nie umniejsza to plusów wymienionych powyżej, jednak nie jest to prawdziwa Amiga... ale czy coś to zmienia dla kogoś komu tak pasuje?
Mnie mini nie interesuje jako sprzęt, bo lubię sobie podłubać w prawdziwych Amigach, a zwłaszcza w A500. Ale nie wykluczam, że może kiedyś mini kupię (szczególnie gdyby powstała wersja z działającą klawiaturą), z powodów, które wymieniłem powyżej. A jak ktoś właśnie kupił i bardzo jest zadowolony z zakupu? Super, przecież nie każdy szuka w amigowaniu tego samego co ja.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 16:42:47 przez wali7
6
[#166] Re: A500 Mini

@Cezarykl, post #162

ładniejszym i funkcjonalniejszym pudełeczkiem do emulacji amigi jest Raspberry Pi 400

Nie ma gier na starcie. Wszystko trzeba wgrywać i konfigurować. Nie ma pada ani myszki. Trzeba kupić osobno.
Są tacy, którym to będzie przeszkadzać

no i po włączeniu na ekranie nie zachowuje się jak Amiga pod kontrolą Workbencha.

Znajdą się tacy, co by im to przeszkadzało. Pamiętaj, że większość użytkowników było dziećmi i grało z dyskietek. Workbench to były dodatkowe nośniki do skopiowania gier od kumpla.

Czyżby obawiali się, że jakiś "szaleniec" będzie się z nimi chciał procesować wymachując plikiem papierków z napisem "własność intelektualna związana z oryginalną myszą od Amigi 500" i to rozmyślne zmniejszenie wielkości urządzenia miało temu zapobiec?


Podobno mniejsza jest wygodniejsza i bardziej ergonomiczna dla mniejszych dłoni (dzieci?). Może jak już wspomniałem wcześniej targetem miały być też dzieci amigowców.

Mini ma sporo plusów: wszystko w małym pudełeczku, podpina się to do współczesnego telewizora, banalna obsługa, można z kumplami przy piwku wygodnie i bezproblemowo popykać w stare gierki.

O tym też pisałem wcześniej.

Poprostu narzekający na tym forum nie są targetem. Podejrzewam, że dużo ludzi kupi to jako zabawkę, aby powspominać dawne czasy. Co do ceny, to pewnie można ulepić coś lepszego i tańszego tylko trzeba pokombinować. Tutaj wszystko gotowe w pudełku.

Każde wydanie mini retro sprzętu było krytykowane, ale widocznie jest na to rynek i zyski. Tak to się kręci.

PS. Ludzi co mają kilka Amig też tu krytykowano, że przez nich posucha na rynku i wysokie ceny
1
[#167] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #161

Nie jestem PRZECIWNIKIEM A500, tylko zastanawiam się nad sensem tego projektu. Gdy pojawi się wersja MAXI, to pewnie sam się skuszę.

"Wszystko jest zapisane na tym portalu. Mam już kopie , to jest dowód , więc nic nie zginie ... . Dowodem jest twoja wypowiedż." << Błagam, powiedz, że jaja sobie robisz...
3
[#168] Re: A500 Mini

@snifferman, post #166

PS. Ludzi co mają kilka Amig też tu krytykowano, że przez nich posucha na rynku i wysokie ceny


a przez co sa wysokie ceny Amig, przez wojne na Ukrainie ?
[#169] Re: A500 Mini

@mastaszek, post #167

Ja powiem tylko tyle że zasadność pojawiania się wszelakich projektów bardzo szybko weryfikuje rynek.
3
[#170] Re: A500 Mini

@snifferman, post #166

Nie ma gier na starcie. Wszystko trzeba wgrywać i konfigurować. Nie ma pada ani myszki. Trzeba kupić osobno.
Są tacy, którym to będzie przeszkadzać


zasysasz obraz pimiga 2.0 i masz wszystko co wyszło na amige do nagrania na kartę SD,

a tu masz full wersję, cały koplet:

https://botland.com.pl/raspberry-pi-400/17919-zestaw-z-raspberry-pi-400-eu-wifi-4gb-ram-18ghz-oficjalne-akcesoria-728886755127.html
2
[#171] Re: A500 Mini

@mikecios, post #169

Ano swiete slowa, rynek sam zadecyduje czy mini czy nie mini.

Ino trzeba tez liczyc sie z tym, ze rowniez w amiswiatku "reklama dziwgnia handlu" i czasem amiowce kupuja amikota we worku i prawdziwe opinie o produkcie, wyplywaja nieco pozniej niz hajp - tak jak bylo np. z Vampire v4.
2
[#172] Re: A500 Mini

@mastaszek, post #167

Gdy pojawi się wersja MAXI, to pewnie sam się skuszę.

Tak jak przy projekcie TheC64 wpierw powstało Mini a dopiero po przychylnym przyjęciu Mini i zebraniu środków został stworzony projekt Maxi.
I taki sam jest sens tego projektu TheA500 - jeśli ludzie nie kupią Mini to nie będzie Maxi. Z tego co na razie widzę to w świecie projekt TheA500 mini jest dobrze przyjmowany (no może za koszernym środowiskiem Amigowców). Wydatek rzędu 120 Euro nie jest wygórowany. Za współczesne gry w dniu premiery płacimy podobnie.
Każdy projekt próbujący utrzymać "przy życiu" retro komputery - jest projektem wartym wsparcia. Kto chce może sobie kupić Vampira Standalone V4+ za bagatela 600 Euro (bez myszy, kontrolera itp/itd) lub można wydać 120 Euro za konsolę "ponoć" imitującą Amigę i mieć z nią ubaw przez kilka(naście) wieczorów w roku.
Pomimo posiadania "koszernych" Amig, Vampira V2 mam również TheA500 Mini - konsola ma mega potencjał ze względu na prostotę obsługi i brak potrzeby "amigowego dłubania by coś ruszyło"...
Ogólnie coraz mniej mam czasu na dłubanie "w Amidze", za to na krótką rundę w np. Dune 2 zawsze znajdę chwilę czasu.
Przemawia do mnie projekt w wersji Mini - nie zajmuje prawie miejsca w walizce, więc na pewno zabiorę ją na kilka wyjazdów służbowych (w hotelu zawsze jest jakiś tv, więc może sobie "popykam" przed snem).
9
[#173] Re: A500 Mini

@PWS, post #172

Ja mam podobne zdanie, sam jestem kolekcjonerem sprzętu który w zasadzie leży i się kurzy. Raz na ruski rok cos odpalę ale albo cos nie działa albo trzeba się przekopać o co chodzi. No i sprzęt ma swoje wymiary. Moja A500 mini leży na biurku od momentu premiery i codziennie jest odpalana. Nie dlatego ze jest lepsza, po prostu wygrywa wygoda
6
[#174] Re: A500 Mini

@wali7, post #165

Daj sobie kolego spokój. Nikt nikomu tutaj nie groził stosem, post stoopiego był zwykłą, często używaną w internecie figurą retoryczną, do tego napisaną w żartobliwym tonie. Oczywiście możesz sobie stoopiego pozwać, a może nawet wszystkich z tego wątku, ale jestem gotów założyć się o każde pieniądze, że w prokuraturze dostaliby zajadów z radości. A może nawet ktoś dostałby ataku serca, bowiem śmiech też może zabić. Zatem nie rób tego.


Jak się pisze to się pisze. Recendent mi tu wypisuje że to moja wina a niech zobaczy co koleś wypisuje
[#175] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #174

Siemacie Wariaty

Nie wie ktoś może, czy jest możliwość wykonania savestate'a na grze z USB?
[#176] Re: A500 Mini

@łysy0800, post #175

Ma na takie zrzuty pamięci-sejwy mamy po 4 sloty dla każdej gry... w sumie działa to dość skutecznie. Problemem jest dość "nieintuicyjne" używanie tej funkcji.
Musisz wpierw wybrać grę (nawet ją uruchomić) by potem z niej wyjść do menu TheA500 gdzie mamy dostęp do 4 savestate tej właśnie gry.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 23:39:33 przez PWS
[#177] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #151

Fajny projekt.
Ale wolę swoje:

A A500 Mini może bym kupił, ale jakby była w obudowie CD32. A tak samą myszkę zamówiłem do swojej niekoszernej.
2
[#178] Re: A500 Mini

@PWS, post #176

Dzięki za odpowiedź.
Gry wbudowane- wiem, jak je serwować. Ale na gry z USB nie mogę znaleźć patentu.

Czy mogę Cię prosić o sprawdzenie, czy rzeczywiście gry z USB mają taką możliwość? Proszę o opisanie tej funkcji, bo po prostu nie mogę nic znaleźć.
Jak już pisalem- gry wbudowane--ok. Ale z USB?
[#179] Re: A500 Mini

@łysy0800, post #178

Nawiążę jeszcze do wiadomości negatywnych dot. A500 mini.

Miałem ja Amigi w swoim żywocie. Spędziłem mnóstwo czasu najpierw na graniu, potem po trochu nad Deluxe Paint IV, Protrackerem i Amosem.

Mam mnóstwo wspomnień, jednak najważniejsze są jednak giery. To dzięki nim poznałem w mojej mieścinie, w której się urodziłem, dość dużo osób.

Dla mnie A500mini nie musi być półprofesjonalnym sprzętem. Czasu wolnego mam tyle, na ile pozwala mi praca i ojcowanie. Bardzo wygodne dla mnie jest to, że idę do sklepu, płacę i mam- i znów argument o RP400 leży. Nie miałbym kiedy tego ogarnąć. Mam sąsiada, który zajął się RP400 z ciekawości- kupił, coś tam skonfigurował (jako miniPC) i leży w kącie.

Ja naprawdę nie mam czasu ani ochoty konfigurować i robić buildy sprzętu. Dzięki pracy nie musze płakać, że wydałem na A500mini bodajże 400zł.

Wróciłem ze sklepu, podłączyłem i odpłynąłem... Gdyby A500mini było "docelową" platformą do grania (jak np ps4 czy ps5) to pewnie miałbym jakiś niesmak- nie każdy pobrany zestaw WHD działa.

Ale mi wystarcza w zupełności. Będzie model maxi- i super. To już nie dla mnie, raczej dla purystów.
4
[#180] Re: A500 Mini

@łysy0800, post #178

Właśnie znalazłem odpowiedź na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=tqcHEmYsiiU&ab_channel=CrazyBurgerhttps://www.youtube.com/watch?v=tqcHEmYsiiU&ab_channel=CrazyBurger

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 09:24:41 przez łysy0800
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem