kategoria: A500 Mini
[#121] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #119

Amiga 500 mini to najlepsza Amiga, jaka jest. Ponieważ raz, że to Amiga,
tylko, że mini - mniejsza.
I wygodna w obsłudze - działa na hdmi bez dyskietek itp. Same plusy
ujemne.

Jak ktoś zna jakiś argument, że Amiga500mini nie jest najepszą Amigą,
to niech ujawni szeroki uśmiech
[#122] Re: A500 Mini

@mmarcin2741, post #121

ja ja ja... ja !!! ja znam !

Fiat 126 P to najlepszy samochod miejski, bo jest najmniejszy, najmniej pali a czesci do niego sa z masla wiec kosztuja tyle co margaryna. Jakies pytania ?
4
[#123] Re: A500 Mini

@mmarcin2741, post #121

skądś to znam hmmm. ktoś już mówił że pc to najlepsza Amiga
3
[#124] Re: A500 Mini

@mmarcin2741, post #121

to niech ujawni


Nie wiem na jakim emulatorze opiera się to urządzenie, ale z tego co pokazał Radzik wynika że kompatybilność jest gorsza od FS-UAE uruchamianego na Raspberry 4 lub 400. Wychodzi to przy próbie uruchomienia gier spoza proponowanego zestawu. Po drugie - trudno uznać za wygodny komputer z fejkową klawiaturą. Po trzecie - wielkość czasem jednak ma znaczenie, a skoro producenci stworzyli "trumienkę" w skali 1:1 to co przeszkodziło w zrobieniu obudowy w skali 1:1?
[#125] Re: A500 Mini

@niebuszewo, post #124

Trumienka jest nieznacznie mniejsza od oryginału, nie jest to 1:1.
[#126] Re: A500 Mini

@nostrum666, post #125

Ciekawe. Dokładnie ile to jest? Ktoś gdzieś porównał, pomierzył, zamieścił zdjęcie jednej i drugiej obok siebie leżących?

U mnie było tak z Atari 800 XL zobaczonym na żywo po 30 latach - pierwsze wrażenie było takie, że "jest nieco mniejsze".
[#127] Re: A500 Mini

@mmarcin2741, post #121

Amiga 500 mini to najlepsza Amiga, jaka jest. Ponieważ raz, że to Amiga




Ten komputerek nazywa się A500 Mini. Nie Amiga. Już "Commodore Amiga Mini" był bardziej Amigą niż to coś.
3
[#128] Re: A500 Mini

@mmarcin2741, post #121

To nie jest Amiga. Nie ma na niej takiego napisu. No, znaczy, mój egzemplarz już ma bo sobie nakleiłem więc ja mam Amigę . Ale sklepowa to Amigą nie jest

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 10:12:09 przez perinoid
[#129] Re: A500 Mini

@niebuszewo, post #124

producenci stworzyli "trumienkę" w skali 1:1

Jakbyś śledził temat to byś wiedział że tak nie jest. Jest mniejsza od tej od Commodore. Skoro tego nie wiedziałeś to reszta twoich informacji też jest z dupy!
[#130] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #129

Proszę administrację o zamknięcie wątku bo uraża moje uczucia amigowe.
5
[#131] Re: A500 Mini

@juen, post #123

skądś to znam hmmm. ktoś już mówił że pc to najlepsza Amiga


A tak nie jest ? To czemu używasz Winuae ? I reszta przeciwników też zresztą.
[#132] Re: A500 Mini

@Stoopi, post #130

Proszę administrację o zamknięcie wątku bo uraża moje uczucia amigowe.


To nie zaglądaj do tego wątku i nie będziesz mówił i ogłaszał innym o swoich uczuciach. Nikogo to nie obchodzi.
[#133] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #132

Amiga od zawsze to dla mnie - sprzęt + oprogramowanie

Tu mamy tylko oprogramowanie - dlatego wszystkie emulatory skreslilem 20 lat temu - no chyba ze te odpalane na orginalnej Amidze :)
2
[#134] Re: A500 Mini

@HOŁDYS, post #133

20 lat temu to emulatory tak słabiutko sobie radziły. Nie były tak rozwinięte jak dzisiaj. ja osobiście to 20 lat temu użytkowałem jeszcze Amigę. Więc dziwię się że ty już miałeś doczynienia z emulatorem Amigi.
[#135] Re: A500 Mini

@juen, post #123

Tak tylko potem pokazał że nawet nie potrafi emulatora obsługiwać.
Mnie tam taki sposób sprzedawania nie razi. Faktycznie to emulator i to z tego co tu ludzie piszą oparty o nie najlepszy sprzęt... ale dla kogoś kto sobie chce na szybko pograć jest spoko. Bardziej to chyba doskwiera brak prawdziwej klawiatury (ciekawe jak by zrobili wersję przypominającą A600 może wtedy była by i działająca klawiatura) i tego że nie zrobiono żadnej dobrej dokumentacji jak przygotować sobie pliki bez Whdload. Osobiście nigdy purystą nie byłem i raczej nie będę mimo tego że Amigi jakieś posiadam. Inna też sprawa jeżeli np. robisz demo na A500 czy na A1200+o6o i musisz wiedzieć jak to zachowuje się na prawdziwym sprzęcie a inna spraw to odpalenie plików pod emulatorami.
Osobiście ja jestem za tym aby ciągle był ruch w naszym interesie i może jak producenci A500Mini zrobią wersję ze sprawną klawiaturą, albo może właśnie będzie do kupienia obudowa typu A600 z działającą klawiaturą ale do środka będę mógł wsadzić Rpi4 lub małego PC ... to dla czego nie.
[#136] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #132

Skandal, poróbstwo, anatema i małomiasteczkowość. Na stos!!
2
[#137] Re: A500 Mini

@jimiche, post #135

Podzielam zdanie kolegi. Mam mini od wczoraj. Jest fantastycznaszeroki uśmiech
[#138] Re: A500 Mini

@klank, post #137

Odpowiadam na post 136 . Weż nie wrzucaj do kibla tych pigułek które przepisał tobie odpowiedni lekarz. Tu jest wątek o sprzęcie który emuluje trzy komputery. Nie pisz żadnych farmazonów , mój kot ma większą inteligencję od ciebie, jego to g...o obchodzi.
Tutaj jest dział o nowym sprzęcie dedykowanym Amigowcom i nie tylko... . I rozmawiajmy o tym sprzęcie a nie o pierdołach.
[#139] Re: A500 Mini

@niebuszewo, post #126

W tym filmiku masz myszki obok siebie, to możesz zobaczyć jaka jest różnica (3:05)

[#140] Re: A500 Mini

@snifferman, post #139

Właśnie szeroki uśmiech Tych filmików jest mnóstwo . Z tego co wielu użytkowników EMULATORA A500 wnioskuje że mniejsza myszka nie jest aż takim problemem. Niektórzy wcale nie zauważają a inni twierdzą że nie jest to wada.
[#141] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #129

Jakbyś śledził temat to byś wiedział że tak nie jest. Jest mniejsza od tej od Commodore. Skoro tego nie wiedziałeś to reszta twoich informacji też jest z dupy!


Na oko to dziad w szpitalu umarł. A co kompatybilności to u Radzika w materiale widać było jak rzeczy się wykrzaczały.

Nikogo to nie obchodzi.


Proponuję wypowiadać się wyłącznie we własnym imieniu.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 13:21:23 przez niebuszewo
3
[#142] Re: A500 Mini

@HOŁDYS, post #133

Mnie zastanawia co przemawia na korzyść A500 mini. Do laptopa mogę podłączyć joya competition pro na usb, uruchomić winuae, rzucić obraz na duży tv przez hdmi i całkiem skutecznie udawać amigowca. Czym się A500 różni od takiego rozwiązania? Tym, że emulator jest zamknięty w pudełku stylizowanym na amigę? Nie kumam tego.
[#143] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #140

Tutaj polecam filmik Retro Gralni.

[#144] Re: A500 Mini

@niebuszewo, post #141

co kompatybilności to u Radzika w materiale widać było jak rzeczy się wykrzaczały


A1200 też miała wiele problemów z kompatybilnością ale przeszło to bez echa. Po drugie rozmowa o nowym sprzęcie i jego działaniu nie krzywdzi jego uczuć.

Proponuję wypowiadać się wyłącznie we własnym imieniu.


Jeśli jesteś taki wrażliwy to gratuluję , uznaję to za dobrą cechę . Tylko nikt nie wyrządził nikomu żadnej krzywdy w jego wierze i uczuciach religijnych. Tu jest rozmowa o nowej technologii udającej stary komputer.
[#145] Re: A500 Mini

@mastaszek, post #142

Nie każdy wie co to jest Winuae. Nie każdy wie jak jego skonfigurować. Laptop ma swoje gabaryty.

Czym się A500 różni od takiego rozwiązania


Niczym ze strony software.

Ja nie kumam przeciwników tego rozwiązania. Amiga Commodore już upadła i nigdy nie powstanie. Nikt nie wyprodukuje procesorów do tego sprzętu.
Ja się dziwię że jeszcze komuś się chce produkować takie gadżety jak The A500 . Zamiast się cieszyć to przeciwników jest masa. Chore podejście.
Toż nikomu ząb nie boli z tego powodu.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 13:51:14 przez djpiotrs
2
[#146] Re: A500 Mini

@niebuszewo, post #126


Zdjęcie z x-kom
2
[#147] Re: A500 Mini

@djpiotrs, post #138

Odpowiadam na post 136 . Weż nie wrzucaj do kibla tych pigułek które przepisał tobie odpowiedni lekarz. (...) mój kot ma większą inteligencję od ciebie


Po przyjacielsku przypominam, że za obrażanie innych użytkowników forum można bardzo łatwo złapać bana. Proponuję tę uwagę mocno wziąć do siebie.
6
[#148] Re: A500 Mini

@mastaszek, post #142

A500 mini wyroznia sie prostota uzywania, to nie jest komputer tylko konsola. Byl kiedys taki jeden fan na PPA, twierdzacy ze Amiga powinna byc konsola a nie komputerem. No to w koncu jest cos takiego. To jest sprzet z konkretna iloscia gier Amigowych, za ktore firma sprzedajaca A500 mini oplacila licencje czyli dala jakas kase autorom. I to jest w sumie duzy plus, ze programisci/koderzy w koncu dostaja kase za swoja prace, a nie ze kazdy program jest za free. Tak samo zauwazylem, ze wiecej ludzi (glownie programistow) chce tworzyc slave'y pod WHDload. A dlaczego? Bo chca zeby ich gra sie tez uruchamiala na A500 mini, czyli jakas kasa dostana. No i nieznane (mi) zupelnie tytuly gier z tego powodu sie pojawiaja na EAB, jakis tytul z 2001 roku chocby. Oczywiscie taki uzytkownik A500 mini chcialby moc wszystkie gry Amigowe na niej odpalic, nawet te bezlicencyjne. Ale to nie jest takie proste.
1
[#149] Re: A500 Mini

@PWS, post #146

OOoo....no to szkoda, że jednak nie 1 do 1. Dzięki za podpowiedź.
[#150] Re: A500 Mini

@Don_Adan, post #148

Popełniłem małe rwiu A500 mini na YouTube:



Wkrótce wrzucę coś nowego bo trochę nad tym ustrojstwem posiedziałem. :)
4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem