kategoria: A500 Mini
[#31] Re: A500 Mini

@twardy, post #1

po juh to komu
[#32] Re: A500 Mini

@Greczkin, post #31

Taniej niż klasyk, prostsze w obsłudze, HDMI.... tylko ciekawe jak ta emulacja daje rady i jak to finalnie wygląda na ekranie.
3
[#33] Re: A500 Mini

@recedent, post #15

Jeśli "Mainstream" to jest dla Ciebie dostępność MediaMarkt to OK.

Jak zwał tak zwał. Można powiedzieć, że panuje moda na "retro".
Jeśli serial Stranger Things, stylizowany na lata 80,
zrobił zawrotną karierę, to coś w tym musi być.
[#34] Re: A500 Mini

@michalmarek77, post #28

Wpadłem poczytać reakcje Amigowców.
Nie zawiodłem się.
Są niemal tak zabawne (...)


Ale czego się spodziewałeś po amigowcach? Że będą się ślinić na emulator w stylowej obudowie? Każdy z nich potrafi sobie taki emulator zbudować nie musząc wydawać sześciu stów i czekać do przyszłego roku. Ta zabaweczka nie jest skierowana do nich.
Jedno co może się podobać (dla tych bardziej sentymentalnych) to "trumienka" podłączana do USB. Można sobie suwać ikonki pod OS4 albo MorphOSem przy pomocy kanciastej mychy podobnej do tej z młodości. Ja akurat zaczynałem od A600 z opływową mychą, więc "trumienka" mnie jakoś szczególnie nie pociąga, ale jako gadżet...
2
[#35] Re: A500 Mini

@recedent, post #34

Nie spodziewałem się (jakiegokolwiek) entuzjazmu. Liczyłem na marudzenie i czekanie.

Niestety, nie zawiodłem się.
1
[#36] Re: A500 Mini

@michalmarek77, post #35

Najlepszą wiadomością związaną z pojawieniem się mini, jest szansa na wersję maxi z działającą klawiaturą wzorem The C64, co już może być ciekawe
[#37] Re: A500 Mini

@michalmarek77, post #35

Skoro się nie zawiodłeś, to raczej "stety" Chyba, że się zawiodłeś nie zawodząc się, to wtedy by się zgadzało

Oczywiście każdy sobie oceni czy to warto mieć czy nie warto. Dla mnie osobiście nie warto, bo mam prawdziwą Amigę, a nawet gdybym nie miał to dorzucam do peceta WinUAE, ewentualnie jakiś joystick i załatwione.
[#38] Re: A500 Mini

@michalmarek77, post #35

Liczyłem na marudzenie i czekanie.

Niestety, nie zawiodłem się.


Jak w przypadku każdego produktu, opinie
będą zróżnicowane.

W poście nr 3 napisałem:
W każdym razie, świetna wiadomość i gratka dla fanów.

Gdzie tu marudzenie?
[#39] Re: A500 Mini

@Greczkin, post #31

Na prezent?
Teraz klasyczne gry 2D są w modzie, a przecież nikt nie będzie dzieciakowi składał A1200 pod WHDLoad.
My tu nie jesteśmy targetem.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 22:50:48 przez Daclaw
[#40] Re: A500 Mini

@michalmarek77, post #35

No przepraszam bardzo ale bez jaj Panowie Marek i Michal....


Z KILOMTERA widac ze ten caly Mini A500 bubel, to nic innego jak zwykle wyciaganie kasy przez dwoch cebulakow, ktorzy wsadzaja emulator do kawalka plastiku a koszt tego BUBLA rowny jest calemu zestawowi prawdziwej Amigi 500.

Emulator WINUEA, to sto razy lepsze rozwiazanie i DARMOWE, niz ten plastikowy bubel ktorego jedynym celem jest wyciaganie kasy od nostalgikow.



TOTALNYM BUBLOM i SĘPOM zerujacym na nostalgii RETRO mowie stanowcze NIE !!
5
[#41] Re: A500 Mini

@selur, post #40

ale jesli to się sprzeda to może powstanie maxi z działająca klawiaturą i obudową więc może warto czekać aż znaczna liczba jeleni i nie tylko kupi.
1
[#42] Re: A500 Mini

@selur, post #40

Emulator WINUEA, to sto razy lepsze rozwiazanie i DARMOWE, niz ten plastikowy bubel


Żeby uruchomić grę pod WinUAE potrzebujesz:

1. Komputera
2. Systemu operacyjnego Windows
3. plików ROM z Amigi
4. Gry
5. Wiedzy

Większość z tych rzeczy nie jest darmowa.

Przykładowy klient na A500Mini (nazwijmy go roboczo Pan Nieboraczek) kupuje sobie zestaw i ma: komputer, system operacyjny, pliki ROM i zestaw gier. I mimo zerowej wiedzy w temacie emulacji jest w stanie dostarczone gry na dostarczonym komputerku uruchomić. Nic więcej mu nie potrzeba.
6
[#43] Re: A500 Mini

@recedent, post #34

Jedno co może się podobać (dla tych bardziej sentymentalnych) to "trumienka" podłączana do USB. Można sobie suwać ikonki pod OS4 albo MorphOSem przy pomocy kanciastej mychy podobnej do tej z młodości. Ja akurat zaczynałem od A600 z opływową mychą, więc "trumienka" mnie jakoś szczególnie nie pociąga, ale jako gadżet...


Akurat w czasach świetności A500, to mysz była wymieniana jako najsłabszy element tego komputera. Dlatego zapewne szybko w późniejszych modelach Amigi zastąpiono trumnę czymś bardziej ergonomicznym. Ogólnie to wolałbym A1200 mini, raz że bardziej odpowiadałoby to możliwościom tej konsoli (wszak Worms DC czy Alien Breed 3D na A500 nie ruszyły), dwa że mysz zdecydowanie wygodniejsza, trzy, wiem że o gustach się nie dyskutuje ale moim zdaniem obudowa A1200 dużo ładniejsza od tego klocowego brzydactwa. Natomiast oczywiście nie dziwię się że postawiono na A500, bo tu chodzi o pieniądz, a marketingowcy zapewnie słusznie uznali że dzisiejsi 40-latkowie Amigę kojarzą głównie z Pięćsetką. Klawiatura... cóż goście nie wpiszą sobie rekordów w Pinball Dreams, granie w to padem też wątpliwą przyjemnością jest. No ale nie oszukujmy się miażdżąca część klienteli, która to kupi to osoby dla których 30 lat temu najważniejszym akcesorium komputerowym był joy, nie klawa.
[#44] Re: A500 Mini

@recedent, post #42

I znowu Atarowcy będą mówili, że Amiga to zwykła
konsola do gier
[#45] Re: A500 Mini

@MUFA-amigaone-pl, post #43

4
[#46] Re: A500 Mini

@twardy, post #1

kupować nie musicie. Przez rtvagd mozna zarezerwować i potem w sklepie sobie dokladnie obejrzeć przed zakupem. Zawsze mozna będzie zrezygnować. Jak im zostanie masa a500mini na stanie to na 100% zrobią przeceny i wtedy nabyć.
I kto jest jeleniem :)
1
[#47] Re: A500 Mini

@twardy, post #1

Wypowiedzi niektórych z obecnych tu panów wyglądają tak, jakby pod przymusem bezpośrednim nakazano im nie tylko nabycie tego urządzenia, ale też korzystanie z niego przez minimum 16 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu. Ludzie... więcej luzu... zejdźcie do swoich pieczar, policzcie dla odprężenia posiadane oryginalne Amigi w tym czasie miarowo oddychając (wdech przez nos - przypominam) - a przy liczbie 100 i powyżej ciśnienie powinno wrócić już do normy.

Nie bardzo rozumiem dlaczego pojawienie się tematu emulacji powoduje natychmiastowego "bula" (_)(_), czy jest ku temu powód?

Drodzy puryści, oryginalnych Amig nikt przecież Wam nie zabiera.

Jak się jednak okazuje, jest jednak wielu zwolenników emulacji - z tego czy innego powodu. Nawet okazało się, że mimo tego iż emulacja na Raspberry (szczególnie przy nowszych wersjach emulatora Amiberry) pozostawia do życzenia - to jednak są zwolennicy, a takowe PiMiga - mimo swojej niedoskonałości pod względem zawartości stał się niezwykle popularny - więc dlaczego zakładać, że kolejna odsłona emulatora, stylizowana na Amigę z niezwykle uproszczoną obsługą nie może odnieść sukcesu?

Jeżeli będzie to bubel, jeżeli będzie źle działać - rynek to zweryfikuje. Jeżeli okaże się sprawnie działającą "mini-emu-konsolą" to życzę powodzenia i niech dobrze się sprzedaje.
[#48] Re: A500 Mini

@michalmarek77, post #28

Czekałeś "tylko" pięć lat. Całkiem krótko jak na amigowe standardy. ;)
1
[#49] Re: A500 Mini

@MUFA-amigaone-pl, post #43

Akurat w czasach świetności A500, to mysz była wymieniana jako najsłabszy element tego komputera. Dlatego zapewne szybko w późniejszych modelach Amigi zastąpiono trumnę czymś bardziej ergonomicznym.


Oj nie tak szybko, dopiero po 7 latach (w 1992 roku) A600 wprowadziła tę obłą mysz, nie licząc "profesjonalnej" A3000 z roku 1990, gdzie po prostu nie wypadało i w komplecie była zupełnie inna mysz

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 09:20:18 przez Jacques
[#50] Re: A500 Mini

@karolb, post #32

prawda - w takiej wersji taniej i do tego HDMI.
Co do szybkości - oby nie było jak PlayStation Classic ;(
[#51] Re: A500 Mini

@Jacques, post #49

Trumna i obła wersja to i tak rebrandowane myszki mutsumi, które istnieją w wersjach rs232 , a także lekko zmienionej wersje dla komputerów Thomson czy Commodore .

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 10:15:17 przez michal_zukowski
[#52] Re: A500 Mini

@michal_zukowski, post #51

Ooo, ciekawa sprawa, nie wiedziałem.
Co nie zmienia faktu, że zbyt wiele lat się Commodore z tym woziło
[#53] Re: A500 Mini

@Jacques, post #52

jeszcze myszka do Fujitsu FM Towns:
[#54] Re: A500 Mini

@michal_zukowski, post #53

A któraś była ich autorska? Ta od A3000 lub może ta inna "obła"?
[#55] Re: A500 Mini

@michal_zukowski, post #51

No proszę, o tym nie wiedziałem. :)
A co powiecie na myszki dla komputerów Fujitsu
[#56] Re: A500 Mini

@michal_zukowski, post #53

i wersja na ps/2




zapomniałbym także o wersji dla MSXów:


co do myszki z A3000 to nie wiem :)

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 11:52:04 przez michal_zukowski
[#57] Re: A500 Mini

@ZbyniuR, post #55

Chyba to, że nie przeczytałeś postu #53
[#58] Re: A500 Mini

@Jacques, post #57

[#59] Re: A500 Mini

@ZbyniuR, post #58

Coś nie tak linka mi wstawiło: to są myszki do Fujitsu


A ta myszka do Yamahy MSX to chyba jedna z tych od Fujitsu, a pod innym kontem widać że jednak nie taka sama jak trumiennka:

Fujitsu: i Yamaha:

Próbuję znaleźć w którym roku pierwszy raz zastosowali tą obłą szarą myszkę, i wygląda na to że w 1991 w modelu Towns II UX, a potem prócz szarej stosowali także białe wersje w innych modelach.





Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 12:19:44 przez ZbyniuR
[#60] Re: A500 Mini

@twardy, post #45

Pi400 kupiłem chociaż z góry wiedziałem że nie będę wiele korzystał. A500 mini nie kupię, to nie dla mnie po prostu.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem