kategoria: A500 Mini
[#541] Re: A500 Mini

@juen, post #539

Ale nie będzie rozciągnięty po prostu. To będzie ta znacząca różnica, która jakby nie patrzeć robi robotę. Przy obrazie 720P + Render 1080p = Rozciągnięty obraz kiedy zrobisz go na full screena. Przy 1080p + Render 1080p = Obraz będzie taki sam, z tą ogromną różnicą że po prostu nie będzie rozciągnięty kiedy dasz go na full screen. A jakbym to miał ci nazwać jeszcze bardziej profesjonalnie, to chodzi mi czy na A500 Min ogarnięto po prostu skalowanie ( czytaj Upscaling ).

On ewidentnie troluje


Nop, ty po prostu nie rozumiesz o co chodzi. Ale już wszystko wyjaśniłem.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 17:08:03 przez Fox46

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 17:08:41 przez Fox46

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 17:10:28 przez Fox46
[#542] Re: A500 Mini

@Fox46, post #541

A jakbym to miał ci nazwać jeszcze bardziej profesjonalnie, to chodzi mi czy na A500 Min ogarnięto po prostu skalowanie ( czytaj Upscaling ).


Wszystko zależy jak sobie radzi ze skalowaniem wbudowany w A500mini emulator Amiberry.
W zakładce DISPLAY masz kilka opcji do zmiany. Potestuj
1
[#543] Re: A500 Mini

@Norbert, post #542

Chociaż jeden z sensem napisał, sprawdziłem ale to nic nie daje. Znaczy się na wgrane gry fabrycznie mamy full screen. Zaś na te swoje niestety dalej są dwa pasy po boku. Ale chyba nawet fani, sprzętu jeszcze tego nie ogarnęli.

A ktoś wie skąd np: pobrać A500 Mini Game Selector w najnowszej wersji ??.
[#544] Re: A500 Mini

@Fox46, post #543

Kurde no nie mogę... Wciąż myślisz, że 1080p coś zmieni? Jak ma nie być pasow skoro gry są w pal 5:4 a format HD to 16:9
[#545] Re: A500 Mini

@Fox46, post #543

Napisz jaki obraz chcesz osiągnąć.
Gry najczęściej są w rozdzielczości 320x200 (256) + ewentualnie overscan.
Ciężko zachować proporcje ekranu 5x4 na 16x9 nie gubiąc przy tym wyglądu gry.

Ps.
Ja widziałbym żeby emulator "mnożył" rozdzialczosc czyli jeden pixel Amigi to odpowiednik 2x2, 3x3, 4x4 czy 5x5 pixela w LCD.
Lubię jak jest "wyraźnie"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 22:15:23 przez Norbert
[#546] Re: A500 Mini

@juen, post #544

Nie. Przecież pisze Ci, że chodzi mu o to, że te gry, które wybierasz z karuzeli ( wbudowane w konsolę ) mogą po zmianie ustawień wypełnić cały ekran ( bez pasów ), a te pobierane na przykład z pen-a już nie. I jak to zmienić. Inna sprawa, że w trybie pełnego ekranu pixeloza wali mocno po oczach zwłaszcza na dużym TV, ale taki urok retro.

Po x czasie myślę , że The A 500 maxi to my się raczej nie doczekamy . Bo na głównej stronie cisza od x czasu.
[#547] Re: A500 Mini

@Merlin_PL, post #546

nie wiem, moze po prostu nie pojmuje czemu ktos chcialby ogladac rozciagniety nieproporcjonalnie obraz :)
[#548] Re: A500 Mini

@juen, post #547

A to inna kwestia . Bo tylko niektóre gry jako tako wtedy wyglądają .
[#549] Re: A500 Mini

@twardy, post #1

W wywiadzie dla Amiga Spiele News z 16.06.2023 przedstawiciel Retro Games Ltd. potwierdził prace nad A500 Maxi.
link
2
[#550] Re: A500 Mini

@charliefrown, post #549

Ale to już będzie kastrat w sensie będzie chyba tylko fizyczna klawiaturą, a ja osobiście uważam że to za mało. Chociaż jakieś wejście na micro kartę SD aby emitować to wejście na dyskietki. No i to już będzie coś fajniejszego.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 11:17:07 przez Fox46
[#551] Re: A500 Mini

@juen, post #547

On wtedy nie jest rozciągnięty, czy na WinAu czy jakoś tak (emulator) odpalając gry w 2k masz rozciągnięty obraz ?? Czy nawet w 4k masz rozciągnięty obraz , nie masz i gry mają spore postaci i mają specjalne wygładzenia i wyglądają po prostu lepiej. Sprawdź sobie na choćby exekach od The Company jak gry dobrze wyglądają w 4k. Mają niektóre pasy , ale mają takie rozdziałki że przy renderingu nic ci się nie koślawi (czytaj obraz ci się nie rozciąga)

I właśnie the company ogarnęło że mimo niskiej rozdziałki obrazu gier z Amigi, da się to przełożyć na współczesne rozdzielczości bez żadnego rozciągania itd: po prostu obraz ci się upscaluje i wygląda to Ok.

A już pal licho z upscalowaniemna full ekran , jaja będą jak amiga maxi obsłuży 1080p , chociaż C64 maxi dalej jedzie na 720p.

A już bardziej zależy mi aby obraz przy renderowaniu do 1080p wyglądał jakoś (nie rozciągnięty ) stąd obsługa gier w 1080p nawet z pasami sprawi że przy takim renderingu obraz będzie normalny, a nie rozciągnięty.

A sama amiga mini jest na tyle mocna że dała by radę wyświetlać obraz w wyższej rozdzielczości niż 720p.

https://youtu.be/m8N2dRhEBCU

On tu np: ma pasy , ale ma 1080p i robiąc full screen gra nie jest rozciągnięta i koślawa. Wygląda normalnie , ale ma pasy , ale nie jest obraz nie jest rozciągnięty.

A odpala gry przez game selectora.


Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 11:25:01 przez Fox46
[#552] Re: A500 Mini

@Fox46, post #551

A kto ci broni używać a500mini jak na tym filmie.
Przecież to cały czas ten sam emulator.
Będziesz miał " pasy , ale ma 1080p i robiąc full screen gra nie jest rozciągnięta i koślawa. Wygląda normalnie , ale ma pasy , ale nie jest obraz nie jest rozciągnięty."
[#553] Re: A500 Mini

@Norbert, post #552

Wcześniej tylko podejrzewałem, ale teraz już jestem pewien, że on po prostu troluje.
2
[#554] Re: A500 Mini

@Fox46, post #550

Pełna zgoda. Fizyczna klawiatura jak najbardziej potrzebna, by można było uruchomić wszystkie stare gry ( strategie i symulatory ), ale to niezbędne minimum. Tu jest potrzebne wejście na micro kartę SD, dodatkowe wejście USB , jakaś sensowna wbudowana w środku pamięć ( taka nawet jak w pendrivie ) pozwalająca to co się wrzuci z netu można było zachować, bez każdorazowego wpinania/ wypinania pendrive ). I jak to i tak jest
wyłącznie emulator to ja wi- fi też poproszę szeroki uśmiechszeroki uśmiech , bo trzeba iść z postępem.

Jeśli chodzi o tryby działania to :

tryb Karuzela , tryb Amig 500 / 600/1200 , i tryb zwykłej P4 . O systemach operacyjnych się nie wypowiadam, bo się nie znam.
[#555] Re: A500 Mini

@juen, post #544

Lussssssss, musisz zażyć swoje medykamenty, w ten że moment zrozumiesz....
1
[#556] Re: A500 Mini

@Merlin_PL, post #554

Wiesz głupie wejście na MICRO SD z Adapterem wielkości paznokcia od KCIUKA by wystarczyło. Aby oddać w połowie ducha dyskietek, dać to wejście w stację dyskietek (która dalej była by atrapą) a dawała by ci poczucie, że kiedy wtykasz MicroSD z adapterem to wkładasz dyskietkę :D. Byłby to fajny bajer.

Bo jednak klawiatura mechaniczna + wejście na SD kartę jako dodatkowa możliwość wpakowania pamięci do A500 była by fajną opcją (dalej mógłbyś podpinać Pendriva jak w A500 Mini)

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 17:51:20 przez Fox46
[#557] Re: A500 Mini

@Norbert, post #552

Nagrałem kilka krótkich filmików z gier, zobaczymy jak po renderingu będzie to wyglądało. Ciemne tło po bokach, zastąpię grafiką z A500.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze sprzętu.
[#558] Re: A500 Mini

@Fox46, post #557

Na Amazon.pl A500mini w promocji jest za 344PLN z darmową dostawą

link

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2023 20:12:42 przez vojo
[#559] Re: A500 Mini

@vojo, post #558

Możecie powiedzieć jaką konfigurację w przełożeniu na Amigę ma a500mini?
Mam na myśli jaki tam config jest przy zrobieniu AGS 2.0. (Jaki cpu, ram itp)
[#560] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #559

Hej.

Tak na szybko, to w standardowym trybie jest 10Mb RAM-u i to:




ale już z pakietem aMINImiga jest grubiej:




...natomiast nadal trzeba brać pod uwagę słabą kompatybilność w stylu "noooo, gry raczej chodzą".

Pozdrawiam.
1
[#561] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #559

Zależy jak ustawi się emulator Amiberry. Czy będzie JIT, czy nie.
Można emulować wiele modeli Amig. Różne procki i dodatki
1
[#562] Re: A500 Mini

@Norbert, post #561

Dzięki za screeny i wyjaśnienia.
To wgrywając ten AGS 2.0 możemy sami sobie zmieniać konfigi czy tylko wybrać stworzony przez twórcę?
[#563] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #562

Akurat tego pakietu nie używam, ale jak wspomniał Norbert - oraz jak wynika z materiału video https://youtu.be/5CNGnQRR7B8?si=ljNg4rxfFiaJ2aq6 - można sobie modele konfigurować wedle uznania (oczywiście sam hardware jest cienki, więc niektórych rzeczy nie uciągnie - lub zrobi to nieprawidłowo / błędnie).

Generalnie rozmawialiśmy o dostępnym maximum, więc podałem ustawienia najwyższe jakie mam u siebie, ale Amigę 500 1mb też możesz sobie ustawić (niejednokrotnie jest to nawet wskazane, do niektórych programów).

Pozdr!
[#564] Re: A500 Mini

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #563

Filmik dotyczy Winuae, a AGS to tylko pakiet amigowego systemu z mnóstwem gier, dem

Na A500mini jest Amiberry i tylko od możliwości tego programu zależy jakość emulacji.
[#565] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #562

Ściągnę to dzisiaj i posprawdzam.
[#566] Re: A500 Mini

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #565

Ja sciagnalem ags 2.0 ale wersje pod winuae i tam konfig jest dosyc mocny. Zastanawia mnie czy taki sam jest pod wersje na a500 mini.
Obawiam się że konfig 1.0mb okaże się się nie wystarczający na system i gry whdload, jak ktoś wyżej wspomniał.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2023 20:49:27 przez Biegu86
[#567] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #566

Obawiam się że konfig 1.0mb okaże się się nie wystarczający na system i gry whdload, jak ktoś wyżej wspomniał.

Emulacja A500 i 1mb wystarczy na odpalenie prawie wszystkich gier na OCS z dyskietek. (ADF)
Kolorowy system na emulowanej karcie graficznej i Whdload wymaga czegoś więcej i to też jest do osiągnięcia na A500mini
[#568] Re: A500 Mini

@Norbert, post #567

Chyba nie zupełnie się zrozumieliśmy.
Tak wiem o tym, że a500mini pozwala na odoalanie whdload bo są w sieci gotowe systemy stworzone z masą gier whdliad. Ciekaw byłem możliwości jaki konfig można uzyskać na tej małej maszynie tymsamym jak dopasiony system można na niej postawić. Aczkokwiek jak sądze sam tego nie zrobie bo wymagany linux więc będe musiał korzystać z gotowców. Pytanie było
badziej z ciekawości. Wersja AGS 2.0 pod WinUae jest świetna (ładnie zrobiony system i nawet gry 3d działają bardzo płynnie) i ciekawiło mnie czy taki sam config jest na wersji pod a500mini , a że jej nie mam stąd pytanie.
[#569] Re: A500 Mini

@Biegu86, post #568

Jaki Linux wymagany?
Ściągasz obraz, nagrywasz na pendrive i gotowe.
AGS cały czas jest ten sam, tylko w zaleznosci od tego gdzie zostanie użyty, jest odpowiednio przystosowany.
Ten sam pakiet AGS działa też na prawdziwej Amidze.
[#570] Re: A500 Mini

@Norbert, post #569

Nadal nie rozumiesz

Chodzi o ten pakiet: https://youtu.be/mw0MULNeI6U?si=5Pqv8xyybblvSO73

Nie chodzi o sam arcade game selector ale o gotowy system pod thea500mini. Z masą sofru. Wiem ze kopiuje na pendrive wkladam i działa. Pytanie moje dotyczyło czego innego. Mianowicie jaki np na tym systemie został użyty konfig Amigi i czy to max możliwości thea500mini. Wiem że powstały różne takie gotowe systemy i ciekaw jestem ich konfiguracji. I czy na thea500mini można jak na winuae wejść do konfiguracji emulatora i sobie swobodnie ustawiać konfig.

Nie wiem co to amiberry ale skojarzyło mi się z Linuxem i dlatego pomyślałem, żeby sobie samemu od zera postawić workbencha pod siebie na thea500mini wymagany jest ten własnie system lub chociaż jego znajomość jak na Raspbery Pi - tam kompletnie nie ogarniałem


Ostatnia aktualizacja: 26.10.2023 03:34:57 przez Biegu86
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem