kategoria: A500 Mini
[#91] Re: A500 mini i joystick

@don_rafito, post #90

Udało mi się dojść do następującego porozumienia z firmą ELECTRONICA4U zajmującą się sprzedażą mojego RF TWIN na znanym portalu aukcyjnym - ponieważ nie szło tego zaktualizować aplikacją producenta ani zmienić trybu na THEC64 JOYSTICK na żadne przez Was tu wszystkich opisywane i wrzucane sposoby producent przygotował mi nowy RF TWIN z już wgranym nowym FIRMWARE v3 (w tym co miałem było v1) i od razu zmienił mi tryb na THEC64 JOYSTICK i taki też mi wysłał bezpłatnie.

Tak, uprzedzę Wasze pytanie - najnowszy FIRMWARE do RF TWIN to już nie v2 a v3 i taki też dostałem od producenta w ramach reklamacji.
Ja swój stary na którym nic nie można było zmienić a przypomnę miał firmware v1 oczywiście zwróciłem producentowi bo tak też się dogadaliśmy.

Teraz nareszcie A500MINI działa z JOYEM RETRO 9pin tylko będę Was znów prosił o pomoc lub jakiś poradnik - jak to zrobić/ustawić żeby mieć jednocześnie podłączonego pada (tego od a500mini) i joya z RF Twin żeby się wzajemnie nie zakłócały bo czasem jak mam te 2 rzeczy podłączone to A500 świruje i zawiesza korzystanie z pada i z joya RF i trzeba ją restartować? Co trzeba zrobić - jak to ustawić? Nie mogę odłączyć pada bo klawisz MENU i HOME jest mi potrzebny.
Oczywiście o myszce nie mówimy bo w tym czasie myszka jest odłączona gdyż są tylko 2 porty USB w A500Mini.
[#92] Re: A500 mini i joystick

@patrix-83, post #91

Oczywiście o myszce nie mówimy bo w tym czasie myszka jest odłączona gdyż są tylko 2 porty USB w A500Mini.

Nie używasz huba USB ?
[#93] Re: A500 mini i joystick

@Norbert, post #92

Nie używasz huba USB ?

Szczerze to nie, ale wypróbuje i wtedy zobaczę jak się będzie zachowywał joy z RF TWIN podłączony razem z padem fabrycznym do jednego portu USB w A500Mini.
[#94] Re: A500 mini i joystick

@patrix-83, post #93

Ja po kolejnych x próbach pozostaję przy padzie. Nie tym dołączonym do zestawu , ale na przykład takim z Logitechu. Jest duża różnica na jego korzyść w stosunku do tego dodanego do zestawu . I zastąpi joya. To jest wyłącznie pamięć mięśniowa i od iluś lat grając na padach nie będę grał lepiej na joyu. Trzeba iść z postępem, a nie liczyć , że za x czasu ktoś starego joya wskrzesi .
[#95] Re: A500 mini i joystick

@Merlin_PL, post #94

Ten pad to na kablu czy nie? Szukam czegoś do The C64 maxi.
[#96] Re: A500 mini i joystick

@KM_Ender, post #95

Tu w tym wątku podali, że dobry jest Logitech bezprzewodowy. Na stronie forum TheC64 podawali, że działa z C64 maxi ileś rożnych padów.
Ja robiłem testy obu padów ( firmowego z A 500 mini i taniego pada esperanza) na winUAE na pececie w celu sprawdzenia , czy tzw komuputerowy pad będzie lepszy do grania niż ten zestawowy . Skoki na ukos na platformy etc. Faktycznie gra i skacze się dużo lepiej. Stąd moja decyzja. Z kolei na A 500 mini nie działał pad esperanzy stąd testy na pececie.
[#97] Re: A500 mini i joystick

@KM_Ender, post #95

Ten pad to na kablu czy nie? Szukam czegoś do The C64 maxi.


Ja mam 2 pady jakiś lepszy od konsoli M$ i tanią esperanze za 15zl która z maxi działa dobrze, wieczorkiem mogę zobaczyć ten lepszy sprzęt.
A jak się sprawdza ten pad z A500 mini ? warty jest te 130zl ?
1
[#98] Re: A500 mini i joystick

@mike100, post #97

W mojej ocenie to jest pad nostalgiczny , czyli przypominający stare pady. Da się nim grac. Na przyklad W Prince of Persia wykonywać pojedyncze kroki do krawędzi . Ale slabo się skacze na ukos z krawedzi na krawędz. Nie ma auto fire . A le jak ktoś chce naprawdę grać i bić rekordy jak za młodu to trzeba szukać innego bardziej ergonomicznego pada, a nie żyć wspomnieniami. Ja zmieniałem pady na bieżąco na testach i różnica jest duża. Stąd moje wnioski .Joy do arcade to dla mnie już trochę nieporozumienie.
1
[#99] Re: A500 mini i joystick

@Merlin_PL, post #94

Kupiłem tydzień temu A500mini (choć twierdziłem, że w życiu nie kupię, bo to winuae w plastikowym pudełku :) ) i jako że na padach grać nie umiem w ogóle, to podłączyłem sobie joystick Competition Pro i działa jak marzenie. Trzeba się przyzwyczaić do fire na podstawie, ale jak już się uda, to ładnie odwzorowuje doznania pykania na A500 w roku 1992.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 15:14:08 przez mastaszek
2
[#100] Re: A500 mini i joystick

@mike100, post #97

wieczorkiem mogę zobaczyć ten lepszy sprzęt.


Ten lepszy pad to klon pada do xboxa za około stówkę i gra się nim na c64max bardzo przyjemnie, guziki są pomieszane, więc szkoda ze nie ma jakiejś normalnej możliwości mapowania w C64

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 14:24:44 przez mike100
[#101] Re: A500 mini i joystick

@mike100, post #100

Ja polecam (ogólnie) pada Logitech F710. Rewelacyjna jakość i ergonomia. Ostatnio kupiłem sobie drugi na zapas - niby używany, ale w sumie jak nowy
[#102] Re: A500 mini i joystick

@Jacques, post #101

Ja polecam (ogólnie) pada Logitech F710. Rewelacyjna jakość i ergonomia. Ostatnio kupiłem sobie drugi na zapas - niby używany, ale w sumie jak nowy

Czy ten w/w pad działa bezproblemowo i bez żadnych przejściówek z A500Mini?
Jak mniemam on jest bezprzewodowy - czy działa z A500Mini?
[#103] Re: A500 mini i joystick

@patrix-83, post #102

Za 2 dni dotrze do mnie rzeczony pad i TheC-64 maxi z ichniejszym joyem to dokonam testów ku chwale forum szeroki uśmiech. Na razie z każdym kolejnym dniem coraz krytyczniej oceniam pad z TheA500mini. Na niektórych platformówkach sobie kompletnie nie radzi.
[#104] Re: A500 mini i joystick

@Merlin_PL, post #103

No ja kupiłem xbox360/PC do MorphOS-a i liczyłem, że wykorzystam i padaka. Kupiłem GAMEPAD PAD KONTROLER DO PS3 PC WIBRACJE USB ESPERANZA VANQUISHER i niby zadziałał przycisk, ale też nie działa. Szkoda, bo oba pady bardzo wygodne, będą służyły na PC. Nie widzę sensu kupowania pada za 200zł do okazjonalnego grania na C64 maxi.
[#105] Re: A500 mini i joystick

@patrix-83, post #102

Domyślam się, że tak, ale nie sprawdzałem (nie posiadam TheA500 Mini).
Działa bez problemu z Tomem R2.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 12:10:40 przez Jacques
[#106] Re: A500 mini i joystick

@Jacques, post #105

Z A500mini działa bez problemu pad od PS2 poprzez zwykła przejściówkę na USB.
[#107] Re: A500 mini i joystick

@KM_Ender, post #104

Spoko . Pad jest kupowany do szerokiego użytku , czyli do wszystkiego. Jak pisałem, od kilku lat gram tylko na padach więc zdecydowałem do PC i do tych retro konsol kupić pad. Gram na Padzie na PS 4 i XBOX SERIES X - różne pady , ale z przestawieniem się w danej grze problemu nie mam.
Zwyczajnie x lat temu pokochałem granie na kanapie od siedzenia na zydlu przy kompie.
Stary pad esperanzy podłączony do PC gdy odpaliłem WinUAE bił na głowę pada od The A 500 mini .
Z kolei Pad od TheA 500 mini podłączony Jerrym chodził pod A 500 , ale to nie jest dobry pad.
[#108] Re: A500 mini i joystick

@patrix-83, post #102

Tak ten pad jest bezprzewodowy i działa z A500mini. Chodzi bezproblemowo. Różnica w stosunku do standardowego pada z zestawu bardzo duża na korzyść Logitecha . Da się strzelać i skakać na ukos .
Jednocześnie porównywałem na TheC64maxi na szybko joya zestawowego . To jest szczyt nieergonomiczności. Każdy dobry pad bije go na głowę .
1
[#109] Re: A500 mini i joystick

@Merlin_PL, post #108

Competition Pro USB pewnie też działa z TheA500 Mini i oferuje 4xfire
[#110] Re: A500 mini i joystick

@Jacques, post #109

Całkiem być może, ale moja pamięć mięśniowa wybrała pad i na razie przy nim zostanę.szeroki uśmiech
[#111] Re: A500 mini i joystick

@Merlin_PL, post #110

Moja pamięć mięśniowa jednak jest bardziej retro, pada mam tylko oprócz, a nie zamiast
[#112] Re: A500 mini i joystick

@don_rafito, post #90

Hej

A ja mam pytanie dotyczące już samego grania na The A500 na retrojoyu. Tryb ustawiony, sprawny Python podłączony, a tylko na jednej grze udało mi się nim zagrać. Przy pozostałych nie reaguje na nic :(. Mam na myśli nie zaimplementowane gry, tylko AGS-a. CO robię nie tak? :(
[#113] Re: A500 mini i joystick

@oyaboli, post #112

czy ktoś ma może wsad do Rysia MK1 / MK2 żeby działał retro joystick z A500 mini?

albo czy ktoś ma jakiegoś joya USB który działa na A500 mini? Chodzi o to żeby odczytać z niego dane którymi się identyfikuje na gnieździe USB.
[#114] Re: A500 mini i joystick

@TxF, post #57


Podsumowanie:
Dla gier wbudowanych i LHA/WHDLoad nie ma problemu z wykorzystaniem jednego joysticka jako drugiego kontrolera (mając go normalnie wpiętego cały czas) lub obu joysticków do gier dla dwóch graczy (odłączając gamepad).
Dla gier z ADF można wykorzystać jeden joystick (wpięty obok gamepada) do gry jednym graczem. Nie udało mi się wykorzystać joysticka jako kontrolera dla drugiego gracza.

Udział wzięli:
- THEA500 Mini (firmware v1.1.1)
- Retrofun! Twin Rev2 (firmware 02) plus dwa joysticki amigowe 9-pin
- Speedlink Competition Pro Extra (SL-650212-BKRD V3)

W firmware THEA500 Mini v1.2.1 poprawili korzystanie z dwóch joysticków dla gier ADF.
Testowałem ze StormSwiv, i da się grać na dwa joysticki podłaczone za pomocą adaptera Retrofun! Twin.
Przy takich grach dobrze jest czasem pomóc sobie zapisanym stanem gry. Jeśli gra/intro wymaga np. wciśnięcia przycisku myszki, a potem jeszcze np. skonfigurowania obu graczy za pomocą klawiatury (funkcyjnymi, jak StormSwiv), to można to wszystko zrobić, i wtedy zapisać stan. Potem ustawić w konfiguracji gry (przycik Menu już po wybraniu gry z USB) "Joystick port 1" i "Joystick port 2" oba na "Joystick. Wybierać grę z USB za pomocą gamepada, potem przejść do menu głównego, odłączyć gamepada, podłączyć joysticki, i załadować zapisany stan gry za pomocą joysticka ("w dół" na ikonce USB).
[#115] Re: A500 mini i joystick

@patrix-83, post #91

Teraz nareszcie A500MINI działa z JOYEM RETRO 9pin tylko będę Was znów prosił o pomoc lub jakiś poradnik - jak to zrobić/ustawić żeby mieć jednocześnie podłączonego pada (tego od a500mini) i joya z RF Twin żeby się wzajemnie nie zakłócały bo czasem jak mam te 2 rzeczy podłączone to A500 świruje i zawiesza korzystanie z pada i z joya RF i trzeba ją restartować? Co trzeba zrobić - jak to ustawić? Nie mogę odłączyć pada bo klawisz MENU i HOME jest mi potrzebny.

Ja robię tak, że wszytsko, do czego potrzebne mi Menu i Home (np. konfiguracja gry na dwa joysticki za pomocą klawiatury) robię na początku, potem zapisanie stanu gry. Potem odłączam gamepada, podłączam adapter z joystickami, i uruchamiam grę za pomocą joysticka (ładując zapisany stan gry). Powrót do głównego menu to krótkie przyciśnięcie przycisku zasilania. W ten sposób można przerywać grę i ładować ją ponownie bez podpinania gamepada.
1
[#116] Re: A500 mini i joystick

@TxF, post #114

(ciach) Wybierać grę z USB za pomocą gamepada, potem przejść do menu głównego, odłączyć gamepada, podłączyć joysticki, i załadować zapisany stan gry za pomocą joysticka ("w dół" na ikonce USB).


Tak mi się przypomniało

Podstawą dobrej herbaty jest przede wszystkim woda. Jako punkt wyjściowy należy wziąć trzy butelki Mazowszanki. Otworzyć na trzy godziny, żeby gaz wyleciał, potem przepuścić przez specjalny filtr węglowy, dodać trochę nadmanganianu potasu i czekać parę godzin, żeby zawiesiny opadły i żeby się to troszeczkę ustało. Następnie wystarczy przecedzić przez gazę do czajnika, gotować na wolnym ogniu przez godzinę i, jak się ustoi, można spokojnie zabrać się do parzenia herbaty.
1
[#117] Re: A500 mini i joystick

@Madman, post #116

odstawą dobrej herbaty jest przede wszystkim woda. Jako punkt wyjściowy należy wziąć trzy butelki Mazowszanki. Otworzyć na trzy godziny, żeby gaz wyleciał, potem przepuścić przez specjalny filtr węglowy, dodać trochę nadmanganianu potasu i czekać parę godzin, żeby zawiesiny opadły i żeby się to troszeczkę ustało. Następnie wystarczy przecedzić przez gazę do czajnika, gotować na wolnym ogniu przez godzinę i, jak się ustoi, można spokojnie zabrać się do parzenia herbaty.

szeroki uśmiech
OK, kluczem jest to, że to jest odpowiedź na pytanie "co robić, jeśli po normalnym zaparzeniu herbaty czasem mi słabo". Czyli to workaround na zgłaszane problemy, natomiast większość użytkowników może spokojnie używać tej samej wody, co do CaFe BiBa
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem