kategoria: CDTV
[#1] CDTV rozbudowa
Hej. Czy da się dzisiaj sensownie rozbudować cdtv (cf,turbo,fast etc.)..? Jaka jest dostępność osprzętu i jakie są koszty. Nigdy nie miałem tego modelu i przymierzam się do zakupu. Nie chciałbym skończyć na wachlowaniu dyskietkami. Będę wdzieczny za wypowiedzi posiadaczy.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 16:10:54 przez wilkwcieniu
[#2] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #1

Problem z CDTV jest taki, że sporo rzeczy działa ale niewiele się zmieści "pod klapką". Problematyczny jest też ROM inny niż 1.3, jeśli chcesz zachować dostęp do napędu CD. Na pewno dostępne są:

- kontroler IDE (IDE68k, cena - ok. 80 Euro);
- kilka rozszerzeń pamięci slow/fast (cena - od 40 do 100 Euro);
- kilka kart turbo na podstawkę CPU, z 020 i 030 (cena - od 100 Euro wzwyż);
- jest też jakieś SCSI rodzimej produkcji, firmy TOMS, ale cholernie trudno dostępne;

To chyba tyle.
[#3] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #1

Nie chciałbym skończyć na wachlowaniu dyskietkami.



link
[#4] Re: CDTV rozbudowa

@Dorian3d, post #3

Sprzęt łatwo dostępny. A jak jest z kompatybilnością cdtv z a500 i a600?
[#5] Re: CDTV rozbudowa

@_arti, post #2

Problematyczny? Mam u siebie 4 kicki zainstalowane i nie zauważyłem żadnych problemów.

Kwestia upgrade'u BootROM do wersji 2.3.

Co do SCSI to dzisiaj zamówiłem 10 szt. WD33C93PLA 00 08. Jak uda się zbudować coś na bazie A575 (bo tylko do tego jak na razie mam schemat) to może niebawem będzie parę sztuk na odsprzedanie :)

Można jeszcze dorobić normalne gniazda JOYsticka (na DB9). Kwestia polutowania paru drutów lub zakupu gotowej przejściówki z podstawką pod układ, ale mam z tym mały problem. Joystick gryzie się trochę z myszką :/

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 18:28:57 przez ExciterELB
[#6] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #4

Sprzęt jest kompatybilny, ale złącza rozszerzeń już nie.
W CDTV nie znajdziesz gniazda rozszerzeń takiego jak w A500, za to jest zupełnie niestandardowe gniazdo diagnostyczne. Wyprowadzenia pinów są 1:1 +6 dodatkowych z CFG in i CFG out. Jednak kształtem nie przypomina to nic, co do tej pory pokazało się na rynku.
[#7] Re: CDTV rozbudowa

@ExciterELB, post #6

z tego co piszecie nie wygląda to najlepiej... Jak nie ma opcji rozbudowy to lipa. Elektronikiem nie jestem wiec pewnie sobie rady nie dam. Gdyby chociaż dało się ta wrzucić 1 dodatkowy słów i z 8 fastu...
[#8] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #7

Są rozszerzenia 8MB zapinane prosto w proca. Nawet swego czasu były sprzedawane tu na forum.
[#9] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #7

Ja mam 4 kicki na jednym epromie (2 przelaczniki) do tego zmieniony bootrom na 2.3 tez na epromkach :) i dodany przelacznik cd/zwykla amiga (ale to ma chyba każdy)
Wsadzone 8MB Fast ruskie od kippera ale wgrany wsad BEZ autokonfiguracji :) - na szczęście są programy które sobie z tym poradziły ;)
Do tego plytka z TinyLoaderem i pelno gier, dem , modułów ładowanych z plyty :)
[#10] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #9

Stryker. Jesli kupie to musimy się spiknac :)...
[#11] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #10

Kilka zdjec
http://stryker.pigwa.net/cdtv/kick_boot
Mam jeszcze dwie sztuki ide68K :) ale leżą juz 3 miesiac z zamiarem przetestowania tego na cdtv :)
Co do konfiguracji tinyloadera na cd :) odpowiedzialny jest za to Maniu .... miał zrobić jakis poradnik bo ja dalej tego nie ogarniam i mam tylko od niego jakieś składanki :)

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 19:27:41 przez stryker

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 19:27:55 przez stryker
[#12] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #11

Co jest na zdjęciu nr dwa? Proszę o odpowiedz językiem korzyści :)...
[#13] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #11

Na zdjęciach widzę 8MB Fast - jakie to rozszrzenie?

Tym ide68 zaciekawiliście mnie - pojecia nie miałem o istnieniu, mam Tomsa więc pewnie dlatego się nie interesiłem.
[#14] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #12

BootROM w wersji 2.3
[#15] Re: CDTV rozbudowa

@ExciterELB, post #14

Do czego służy?
[#16] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #15

np. do tego żeby dało się uruchomić kick 3.1 razem z CD ....

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 20:20:35 przez stryker
[#17] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #1

CDTV with Derringer 030 + 68882 + Subway USB + LAN, OS 3.9 BB2

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 00:07:49 przez Dorian3d
[#18] Re: CDTV rozbudowa

@Dorian3d, post #17

No i to jest właśnie to, o czym pisałem w drugim poście - fajne, szybkie, ciekawe ale trzymać takiego pająka - źle. Ciąć obudowę - jeszcze gorzej.
[#19] Re: CDTV rozbudowa

@ExciterELB, post #5


Co do SCSI to dzisiaj zamówiłem 10 szt. WD33C93PLA 00 08. Jak uda się zbudować coś na bazie A575 (bo tylko do tego jak na razie mam schemat) to może niebawem będzie parę sztuk na odsprzedanie usmiech


Matze z forum a1k.org już zbudował. Poprawił nawet oryginalne błędy. Jest dostępna dokumentacja (w tym płytki). http://www.a1k.org/forum/showthread.php?t=38623
[#20] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #9

Z autokonfiguracją można sobie też poradzić w inny sposób. Jak się okazuje wystarczy zmienić 2 bajty w kickstarcie (+ sumę kontrolną), żeby zamiast obszaru 0x00600000 (slow ram), dołączał on dowolny inny obszar pamięci (np 0x00200000). http://www.a1k.org/forum/showthread.php?t=33003&page=30 I znowu nieoceniony Matze :)
[#21] Re: CDTV rozbudowa

@zyga64, post #19

i dopiero teraz mi o tym mówisz? Ja poświęciłem na poszukiwania chyba z pół roku! Czemu na to nie trafiłem??
[#22] Re: CDTV rozbudowa

@zyga64, post #20

żeby zamiast obszaru 0x00600000 (slow ram)


Oczywiście slow ram zaczyna się od 0x00c00000.
[#23] Re: CDTV rozbudowa

@zyga64, post #22

1) dyski do tego są dostępne ?
2) ściepa na płytki ?
[#24] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #23

jestem ZA ściepą :)
[#25] Re: CDTV rozbudowa

@Tom Rain, post #24

jak sie znajdzie kilku to mozna pomyslec o zamowieniu plytek.
Ten scalak bedzie oki ? http://www.digraph.com.pl/WD33C93PL_p2298.html

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 19:31:46 przez stryker
[#26] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #25

Pytanie jaką ma końcową rewizję. Najlepsza jest 00-08, która posiada poprawki z wcześniejszych wersji (00-04 stwarzała problemy z więcej niż 1 urządzeniem podpiętym).
[#27] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #1

Parę miesięcy temu ide68k narobiło mi niezłych problemów z 8MB od Elboxu.
Obecnie mam 4MB pamięci (auto-konfigurowalne) wpięte w złącze diagnostyczne + kontroler SCSI z tyłu obudowy i podłączony dysk 30GB (LED na LCD CDTV sygnalizuje pracę dysku). Wszystko śmiga aż miło. W 2 przypadkach próbowałem zaadoptować Turbo z Amigi 500 - niestety jedno i drugie Turbo nie było zgodne. Tak więc CDTV to nie A500 i też nie w 95% A500 jak to niektórzy piszą.

Kolega Phibrizzo posiadający OGROMNĄ wiedzę bardzo mi pomógł jeśli chodzi o Kick 3.1 czego rezultatem jest zainstalowany ClassicWB na mojej CDTV z działającym CD.
Jeśli chodzi o pomoc z Kickiem to również polecam Rafg'a, który również sporo mi pomógł w tym temacie!

Maszynka bardzo fajna, pilot IR + myszka IR robią swoje, a odtwarzacz AudioCD daje krystaliczny dźwięk OK

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 21:04:45 przez BomberMAX
[#28] Re: CDTV rozbudowa

@BomberMAX, post #27

Tutaj widzę nowszą ? wersje płytki: http://www.a1k.org/forum/showpost.php?p=650876&postcount=63

Układ jaki tu zastosowano to AM33C93A-16PC on juz jest pozbawiony błędu ??
(dostępny jest tu , cena za 5 sztuk ~83 zł)
http://www.ebay.pl/itm/5pcs-AM33C93A-16PC-AM33C93A-AMD-Encapsulation-DIP-40-/170891866446

Koszt płytki przy 10 szt. wyszedł by pewnie 20-25 zł
ZAMAWIAMY ??





Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 01:51:05 przez stryker
[#29] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #28

Mam rozumieć te układy: WD33C93/WD33C93A/AM33C93A są zamienne ?
[#30] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #29

Jeśli chodzi o mnie to można zamawiać :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem