kategoria: CDTV
[#91] Re: CDTV rozbudowa

@Maniu, post #89

Ja bym sie pisal na tego scalaka.
[#92] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #90

@styker: Ile sobie liczysz za boot rom?

I ile jeszcze scalaków trzeba domówić aby poszło zamówienie do Kitajców?
[#93] Re: CDTV rozbudowa

@tygrys, post #92

Z Phibrizzo było by 3 chętnych .... tak więc jeszcze 2
tygrys coś koło 35PLN
[#94] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #93

To może aby nie przedłużać oczekiwania na pojawienie się chętnych, to ja zamówię kolejne 2 komplety.
Do tego przełącznik boot romów. Całość w jednej przesyłce.
[#95] Re: CDTV rozbudowa

@tygrys, post #94

Tygrys jaki przelacznik bootromow ? Wyjmujesz stary wkladasz ten....i nic wiecej....
musisz sobie tylko kicki skombinowac ;p
Czyli mamy komplet ?
Jedynym problemem jest to ze te uklady ida dosc dlugo ;/ no i nie ma w 100% pewnosci ze kazdy jest sprawnycjak to u chinoli ;]
[#96] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #95

Ryzyk fizyk, może nie trafią nam się wadliwe ;) Jak jest komplet to można zamawiać. CDTV czekała ponad 20 lat na dysk twardy to poczeka jeszcze kilka tygodni :D
Mniej niż 100 zł za kontroler scsi do CDTV to świetna cena w porównaniu z cenami jakie nieraz widziałem na allegro/amibay ;)
[#97] Re: CDTV rozbudowa

@Maniu, post #96

zakupiłem kolejne 5 sztuk.....
[#98] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #97

Poprzednia partia jeszcze nie dotarła?
[#99] Re: CDTV rozbudowa

@Maniu, post #98

Data sprzedaży: 17/08/13
Data sprzedaży: 18/08/13
Data sprzedaży: 30/08/13
"Send Time:Items will be shipped by air mail within 1-2 days after payment received.
Delivery Time:USA, Canada, Australia, West and North Europe 10-20 Business Days,
other countrys may take 15-25 Business Days.
In addition, If you don't receive items over 30 business days, please contact us."
[#100] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #95

Przed chwilą odebrałem z poczty 10 szt. WD33C93PL - 00 08 z logo WDC ale jakieś takie... ichne te logo hehe.

Nawet dość szybko przyszły bo tylko 2 tygodnie i celny też się nie wtrącał.

To teraz trzeba domknąć temat płytek budujemy! :D
[#101] Re: CDTV rozbudowa

@ExciterELB, post #100

Dobra panowie 20 scalaków doszło dziś.
Ale jest problem nie mogę ogarnąć kilku osób co do wpłat (brak ksywki itp)
Mam wpłaty od 11 osób z 17 ...i bajzel w meilach.
Tak więc proszę was WSZYSTKICH o podesłanie jeszcze raz do mnie wiadomości na PW ! NIE meil !
W TEMACIE "DANE DO WYSYŁKI"
A tam dokładny adres i przy paczkomacie nr telefonu, meil i nr paczkomatu
Oraz nazwę Imię/Nazwisko/ Nazwa osoby wpłacającej na mój nr konta
Jak to dostane to wysyłam list.
Dzięki za zrozumienie i kłopot.
Wysyłam tez dane do przelewu koledze Maniu i Phibrizzo

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 18:03:33 przez stryker

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 18:10:14 przez stryker
[#102] Re: CDTV rozbudowa

@_arti, post #2

W wątku http://www.exec.pl/forum/posts/list/1230.page portalu exec.pl piszą,że można podłączyć dvd i blueray do tej maszyny.Nie do wiary
[#103] Re: CDTV rozbudowa

@simka113, post #102

ten sam interfejs i protokół więc samo "podłączenie" to nic wielkiego. Jak z obsługą tych BD w AOS? :>
[#104] Re: CDTV rozbudowa

@abcdef, post #103

Hehhehehe, czy aby na pewno? OK
[#105] Re: CDTV rozbudowa

@Tom Rain, post #104

wczoraj i dziś poszły listy do 11 osób ;]
[#106] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #105

Dobra, dotarło więc trzeba rzeźbić temat ;)
Podpiąłem to to do CDTV.
Bez podpiętego dysku (80MB wygrzebany z A2000, przeformatowany na FFS) CDTV wstaje w swoich obu trybach (A500 i CDTV).
Z podpiętym dyskiem NIE WSTAJE, klawisze się zwieszają (!) - w trybie A500 udaje się uruchomić z FDD, ale dysku niet i klawiy też niet. W trybie CDTV nie wstaje ani z CD ani z FDD - klawiry oczywiście martwe. No i miga dioda CAPS LOCK - rytmicznie (gdzieś co 2 sek) i ciągle...

Jak mogę (np. pod WINUAE) stworzyć dysk/partycję dla CDTV z Kick 1.3 - nie wiem jaki mam Boot Rom (jakieś narzędzie do tego?) bo mam to u siebie.
Dodatkowo: skąd mogę dorwać oprogramowanie (i ewentualnie flashe) to CDTV by zaprogramować Boot Rom z pomocą w/w karty?
Może ktoś ma rozeznanie w tym temacie? Z góry dzięki za naprowadzanie do celu :)
[#107] Re: CDTV rozbudowa

@Tom Rain, post #106

Po całym dniu walki i złorzeczenia... udało się.
Podejrzewam że u mnie na początku nie stykało coś, i po tylu atakach wreszcie zatrybiło.
Spreparowałem sobie dyskietkę Wb 1.3 z HdToolsInst i podzieliłem na CDTV.
Według wskazówek: pierwsza partycja 20MB na OFS a resztę na FFS (starym) - 60MB.
Startuje tylko w trybie CDTV, jeśli płyta z programami dla CDTV jest w CDROMie to z niej zabootuje. AudioCD nie odpala - ale teraz będę montował wyłącznik do interfejsu i powinno z nim ruszyć.

Także CDTV wzbogaciła się o MEGA dysk 80MB :D

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 18:37:12 przez Tom Rain
[#108] Re: CDTV rozbudowa

@Tom Rain, post #107

Jakie osiagasz transfery?
[#109] Re: CDTV rozbudowa

@Phibrizzo, post #108

Wg SysInfo wyciąga raptem 549 952 bajtów / sek (dla DH0 cdtv.device) i 569 878 bajtów/sek (dla DH1 na scsi.device).
No ale dysk Hitlera pamięta ;)

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 20:48:15 przez Tom Rain
[#110] Re: CDTV rozbudowa

@Tom Rain, post #109

Tom Rain - ciesze się że ci zadziałało.
TUPCOM - cały czas czekam na wpłatę od ciebie , jeżeli zrezygnowałeś to daj znać.

Panowie dostałem od Doriana3D - 2 dyski SCSI i taśmę...na dyskach podobno są już zainstalowane systemy... po podłączeniu (bootrom 2.3 kick 3.1) nic się nie dzieje czy ja tam potrzebuje jakiś terminator ? Jeżeli tak to gdzie go kupić lub jak zrobić.
Czy system trzeba postawić na CDTV ? Bo z innej Amigi nie poleci....
Na dyskach SCSI kompletnie się nie znam :(
[#111] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #110

Masz PM ;)
[#112] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #110

Ja niestety muszę czekać na dysk :( Chyba że ma ktoś odsprzedać dysk 50pin? ;)

Inna sprawa to czytałem, że na kontrolerach do CDTV jest problem z dyskami większymi niż 1GB, taki że nie ma dostępu do obszaru powyżej 1GB. Problem znany z kontrolerów A2091 i A590, tam wystarczyło zaktualizować sterownik w bootromach, w bootromach CDTV podobno już tego się nie da zrobić. Więcej do poczytania tutaj: link

Czy ktoś ma w CDTV dysk większy niż 1GB?

Styker: odpal HDToolBox i zobacz czy CDTV widzi dysk ;)

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 13:26:09 przez Maniu
[#113] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #110

Uzyj FINDDEVICE do sprawdzenie czy Amiga widzi dysk scsi.
[#114] Re: CDTV rozbudowa

@Norbert, post #113

odpalilem dyskietke instalacyjna WB poprzez HXC ...wlaczylem hdtoolboxa i nic nie widzi ;/

"FINDDEVICE" - hmmm. no a skąd to ?


chyba poczekam do retrokompa/load error'a i tam pomęcze Tom Rain'a ....
[#115] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #114

W hdtoolbox trzeba w ikonie zmienic device jesli dysk obslugiwany nie przez scsi.device
FindDevice znajduje sie w pakiecie IdeFix (aminet)

Trzeba zaznaczyc SHOW ALL DEVICES TYPES oraz wybrac device jakie obsluguje dysk scsi
[#116] Re: CDTV rozbudowa

@Norbert, post #115

ktoś gdzies na necie kupił komplet tych kond.. itp do kontrolera?.. byłem u siebie w elektronicznym i facet zrobił oczy..
[#117] Re: CDTV rozbudowa

@AdamZeku, post #116

Wszystko kupiłem na tme.pl ... ale zamówiłem tam czesci x 5..... i tez zamawialem cos dla siebie.... po pojedyncze sztuki sie nie opłaca ;/
[#118] Re: CDTV rozbudowa

@AdamZeku, post #116

Prawie wszystko kupiłem w hurtowni elektronicznej w Krakowie (monster elektronik), jedynie drabinek rezystorowych nie mieli, więc zamówiłem w jakimś sklepie on-line.
[#119] Re: CDTV rozbudowa

@Maniu, post #118

Ja dziś od nich dostałem czesci (monster elektronik) do innych projektów i dostałem ataku serca.... (list polecony priorytet) ... zamiast scalaki/generatory/podstawki powsadzać w jakies zabezpieczenia pizneli to wszystko luzem w woreczku ....
wiecie jak to wygląda ? ...
[#120] Re: CDTV rozbudowa

@stryker, post #119

Kolega TUPCOM robi sobie ze mnie ... i przelewu jak nie ma tak nie ma....tak więc mu podziękuje...

Sobie zostawiam jeden zestaw.
W takim razie mam do sprzedania:
2 x płytka goła + 2x scalak
1 x płytka kompletnie zmontowana
możliwe że jeszcze jedna płytka....
Jak ktoś chętny to zapraszam na PM
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem