kategoria: A500
[#271] Re: ACA500

@ITU, post #270

Dzięki za wiadomość ITU,
to są dobre wieści, jeśli faktycznie nowy firmware rozwiąże problem.
Wysłałem Ci e-maila z paroma pytaniami w tej sprawie.
[#272] Re: ACA500

@ITU, post #270

Nowy soft powinien się pojawić w przeciągu dwóch dni.
[#273] Re: ACA500

@ITU, post #272

Chciałem jedynie powiedzieć, że moja ACA500 była przez cały czas - i jest - całkowicie sprawna, za to Amiga była zepsuta (hahaha).

Co śmieszne, żeby to przetestować musiałem wyciągnąć z szafy moją najzupełniej pierwszą Amigę z 1994, która z 15 ostatnich lat przeleżała w ukryciu. :)
Klawisze ledwo chodzą i nie mam nawet śrubek, by ją skręcić - ale wszystko działa normalnie.

Czyli teraz tą druga postaramy się jakoś pomęczyć, może też ruszy. Ale co w niej jest spieprzone - nie wiadomo. Błąd nie wygląda na mechaniczny, tylko elektryczny. No nic, przeczyścimy, podociskamy itp.
Obaczym.

Dzięki bywalcom PPA za wszelką pomoc, btw!
[#274] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #273

Sprawna, za wyjątkiem BOOT z Early Menu Ale to się ma zmienić lada dzień OK
[#275] Re: ACA500

@Jacques, post #274

Jak najbardziej - ja zamierzam update'ować firmware na bieżąco. Do momentu, aż okaże się, że nie chodzi coś, co poprzednio chodziło. Wtedy wrócę do ostatniego poprawnego i oleję dalsze update'y.
Ot taka tradycja.







.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 20:53:13 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#276] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #275

No to mam nadzieje, ze nowy firmware rozwiaze takze i moj problem z OS1.3 (do znalezienia w osobnym watku).

Czy probowaliscie "kojarzyc" ACA500 z przelotowymi peryferiami wpinanymi w expansion? Ja posiadam jedynie MegaRAM HD i z tym ustrojstwem Amiga z ACA nie wstaja. W zadnej mozliwej konfiguracji, tj. z RAM-em 8, 4 lub 2MB, bez RAM-u, z dyskiem HDD, bez dysku, bez dysku i bez RAM-u. Myslicie panowie, ze to bedzie mozliwe i jest kwestia aktualizacji oprogramowania do ACA? Takie polaczenie byloby fajna mozliwoscia szybkiego przeniesienia danych z CF na HDD.
[#277] Re: ACA500

@mccnex, post #276

Zapomnij o Megaramach, to ustrojstwo działa dobrze tylko na nierozszerzonej A500, ja miałem samego AT-BUSa i mam też kartę Blizzard z procesorem 68000 14MHz, musiałem ustawić ją na 7MHz domyślnie, a potem w SS włączać 14MHz, bo inaczej nie chciało to w ogóle bootować, a i tak stabilność była na takim sobie poziomie, niemniej dało jakoś rade z tego korzystać. Na kontrolerze Supra Turbo, nie mam takiego problemu. Projektanci At-busa/mega-ramu, chyba niezbyt przejmowali się kompatybilnością z rozszerzeniami, wszak do wybitnych konstrukcji on nie należy. Być może, gdyby ACA500 miał możliwość przełączenia się na 7MHz, to mogłoby to działać prawidłowo.


Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 13:38:01 przez sanjyuubi
[#278] Re: ACA500

@sanjyuubi, post #277

To ja mam jeszcze inne pytanie: czy będzie szansa by ACA500 pozwoliła użyć MAPROM użytkownikowi z dowolnym plikiem Kickstartu, a nie tylko wbudowane 1.3 i 3.1?
[#279] Re: ACA500

@ITU, post #272

Nowy soft powinien się pojawić w przeciągu dwóch dni.


Hej, i jak tam, jakieś wieści w sprawie softu likwidującego usterkę BOOT MENU mapowanego Kicka 3.1, problem z programowym REBOOTEM, itp.?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 09:14:07 przez Jacques
[#280] Re: ACA500

@Jacques, post #279

Pojawił się nowy firmware (0.96), zrobiłem update, niestety nadal problem w moim przypadku pozostaje ten sam:
https://www.youtube.com/watch?v=0-DpUSpoStM

Czyli zwis komputera przy próbie bootowania z Early Startup Menu mapowanego z ACA500 Kicka 3.1

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 21:06:24 przez Jacques
[#281] Re: ACA500

@Jacques, post #280

Ja sprawdzałem to na swojej karcie i wszystko jest jak najbardziej OK. Żadna zwiecha nie występuje. Proponuję odesłać kartę do testów.
[#282] Re: ACA500

@ITU, post #281

Tak, bo i na wcześniejszym sofcie u większości się to nie działo, ale u mnie i Yerzmieya niestety tak.
W takim razie tak zrobimy z odesłaniem, zresztą posłałem Ci już maila w tej sprawie :)
[#283] Re: ACA500

@Jacques, post #282

Dzisiaj miałem chwilkę, aby posiedzieć nad odesłanym egzemplarzem. Oto wyniki testów:

1. A500Plus + ACA500 + CF 4GB Sandisk UltraII - zwiecha przy uruchomieniu bez S-S;
2. A500Plus + ACA500 + CF 4GB Sandisk UltraII + ACA1220@25 - uruchamia się bez S-S;
3. A500Plus + ACA500 + CF 2GB Transcend - uruchamia się bez S-S;
4. A500Plus + ACA500 + CF 1GB Transcend - uruchamia się bez S-S;
5. A500Plus + ACA500 + CF 512MB NoName - uruchamia się bez S-S;

Zatem w jednym przypadku karta nie chce się uruchomić i muszę to sprawdzić z innym egzemplarzem ACA500. Jeżeli ktoś ma możliwość proszę u siebie sprawdzić przypadek pierwszy i dać nam znać jak to się u Was zachowuje.

Później postaram się podlinkować filmik z testowej sesji.
[#284] Re: ACA500

@ITU, post #283

Domyślam się, że to egzemplarz, który ja odesłałem

U mnie bootowanie z Early Menu mapowanego Kicka 3.1 wieszało się na kartach:

Sandisk Ultra II 4GB
Transcend 133x 4 GB

Bez włączania Early Menu karta poprawnie była bootowana przez komputer i system operacyjny się wczytywał.

Co ciekawe, działo się to tylko na Kickstarcie 3.1 weflashowanym w ACA, bo gdy testowałem na oryginalnym Kiskstarcie 2.0 w A500+, próba bootowania z jego Early Menu nie wieszała komputera.

Daj proszę znać jak zachowa się 4GB Sandisk UltraII z innym egzemplarzem ACA 500 (bez dodatkowych dopałek).

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2014 12:45:06 przez Jacques
[#285] Re: ACA500

@Jacques, post #284

A czy próbowałeś z kartą o mniejszej pojemności?
[#286] Re: ACA500

@ITU, post #285

Nie dysponuję innymi. Obie to 4 GB i takich docelowo zamierzam używać. Zresztą, zdaje się, że inni użytkownicy bezproblemowo korzystali z 4GB?
Być może, gdy przeprowadzisz próby z innymi ACA500, coś się wyjaśni OK

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2014 12:53:00 przez Jacques
[#287] Re: ACA500

@strim_, post #30

Co to jest to co leży na Amidze
[#288] Re: ACA500

@Demix, post #287

emulator stacji HxC SD w obudowie
[#289] Re: ACA500

@Norbert, post #288

A jest box do tego?
[#290] Re: ACA500

@ITU, post #1

Może ktoś napisać jaka kość ram siedzi w aca500?
[#291] Re: ACA500

@11111olo, post #290

U mnie siedzi kość Samsunga - K4F151611C-JC60.
[#292] Re: ACA500

@_arti, post #291

Czy ktoś próbował zwiększyć ilość ram na ACA500?
[#293] Re: ACA500

@Jacques, post #284

Witam
Przymierzam się mocno do prezentu gwiazdkowo-urodzinowego ;) i mam kilka pytań do urzytkowników ACA500.
1.) Jakie karty są sprawdzone i działają bez problemów z aca500 (2gb,4gbmax)
2.) Odpowiedź na to pytanie raczej wydaje mi się oczywista ale na wszelki wypadek zapytam. Czy dzięki aca mogę z kart CF kopiować soft z plików adf na dyskietki amigowe? jaki program do tego ew. służy.
3.) No i dla mie zupełna nowość, nie maiłem nigdy styczności z Amigą i dyskiem twardym. Jak to jest. Czy wtedy inastaluje się na takiej karcie Workbench jako system operacyjny i zawsze przy włączeniu Amigi on się nam uruchamia?? Jaki wybrać jeśli tak jest?
4.) No i ostatnie pytanie, już poruszane przy okazji innego wątku. Czy ktoś wie gdzie mogę kupić takie gniazda krawędziowe (żeńskie/męskie) które ma aca500? Chce ją wyprowadzić nieco dalej albo żeby siedziała tak http://awesome.commodore.me/aca500-prototype/
pozdrawiam! OK
[#294] Re: ACA500

@zeter, post #293

1. To loteria ale większość działa, niektóre też nawet jako hot-swap (ja mam Kingstony i SanDiski);
2. Tak ale to nie jest kwestia ACA tylko systemu i odpowiedniego programu do rozpakowywania ADFów - da się to zrobić na każdej Amidze;
3. Tak, ACA zabootuje z każdej karty, na której jest Workbench, nawet takiej, w FAT32;
[#295] Re: ACA500

@zeter, post #293

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić takie gniazda krawędziowe (żeńskie/męskie) które ma aca500?

Ja złącze "żeńskie" zrobiłem sobie ze slotu ISA, "męskie" po prostu z płytki drukowanej
[#296] Re: ACA500

@_arti, post #294

thx
1.) A czy te karty co masz Kingstony i SanDisk działają jako hot swapy? Ile pojemności? Tak staram się uściślić bo wole kupić sprawdzone niż eksperymentować wywalając kase na karty cf.
2.) No rozumiem ze aca jest tu tylko urządzeniem które odczyta kartę, dlatego też od razu zapytałem o soft ;) Czyli poprostu program typu ADF2Disk?
3.) Jasne!

Co do zrobienia samemu to kiszka, nie mam zdolności ani materiałów i narzędzi do tego…
Chyba że naprawde nie ma możliwości kupić to może podejme się wyzwania OK
[#297] Re: ACA500

@zeter, post #296

1. Tylko jeden Kingston działa w hot-swapie. Drugi, taki sam już nie;
2. Tak;
[#298] Re: ACA500

@_arti, post #294

Jest możliwość dodatkowo zamontować 1KOhm na Porcie Clock, aby wszystkie Karty działały.
Mod funkcjonuje an mojej AcA wspaniale, problemów z CF jeszcze nie miałam.

http://www.a1k.org/forum/attachment.php?attachmentid=94397&d=1413622269

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 10:40:34 przez micromars
[#299] Re: ACA500

@micromars, post #298

No dzięki! Jeśli można to jeszcze pomarudze :) W manualu od Aca500 jest napisane
"Polecamy używanie Kickstartu i Workbencha 3.1, które dają największą funkcjonalność i komfort pracy. System 3.1 pozwala też na uruchamianie gier przez pakiet WHDLoad, co jest jedną z zalet ACA500! "
. No ok, ale czy poprawne działanie tego pakietu zapewnia pamięć którą ma aca500 czy musze miec w swojej A500 nieco więcej ramu jak 1mb?? Gdzieś wyczytałem na forum że w A600 do poprawnego działania whdload potrzeba 4mb chip ram.
[#300] Re: ACA500

@zeter, post #299

Wystarczy ale to absolutne minimum-minimum i oczywiście lepiej mieć jakiś dodatkowy akcelerator wpięty w ACA. 4MB CHIP to jakaś bzdura
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem