kategoria: A500
[#181] Re: ACA500

@11111olo, post #180

Tych kart już nie produkują!

Nie wiem czy nie produkują, ale w magazynach są nowe karty (zafoliowane pudełka), więc są NOWE. Psują się od leżenia? Masz gwarancję, więc jaka jest różnica czy data produkcji jest sprzed pól roku czy 3 lat?

W obu przypadkach jest to cena brutto bo nie znam sklepu który sprzedaje części w cenach netto.

Bo to byłoby nielegalne. Ty chyba nie za bardzo kojarzysz jak działa system podatkowy w Polsce. VAT (czyli różnicę między brutto a netto) odprowadzasz do US, więc to nie jest Twój zarobek.

Kilkanaście zł vs 125.

Ok, kilkanaście zł materiały, a ile czasu trwa montaż? Ile zapłacisz pracownikowi, który wykona taki interfejs? Ile odprowadzisz na ZUS i inne obligatoryjne koszty? Policz, a sam zobaczysz, że zarobek na czysto jest niewielki.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 19:34:48 przez Tom3k
[#182] Re: ACA500

@11111olo, post #180

Jeden zrobi za kilkanaście złotych pod warunkiem, że ma za darmo schemat, reszta nie. Odnieś się jeszcze czy za kilkanaście złotych ten sam adapter zadziała z Atari SE(E)/Falcon, C64/128, Amigą - jestem niezwykle ciekawy.

W wolnej chwili proszę abyś wyliczył koszt budowy AC500, w razie czego służę dokładnymi fotami, żeby można było ustalić komponenty.

Kilkanaście zł vs 125. W obu przypadkach jest to cena brutto bo nie znam sklepu który sprzedaje części w cenach netto.

Jeżeli jesteś VATowcem a kupisz coś z rachunkiem (od którego nie odliczysz VAT), to musisz dodać do ceny 23% VAT i nie ma zmiłuj się.

Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 19:46:50 przez ITU
[#183] Re: ACA500

@Tom3k, post #181

Naprawdę nie rozumiesz co czytasz.
Jak coś leży na magazynie to jest leżakiem.
To nie jest tak że po pięciu czy dziesięciu latach coś dalej jest nowe. Elektronika się starzeje nawet jak nie jest użytkowana. Co do gwarancji to można zaryzykować.

Wiem co to jest VAT. Czy kupuję jako osoba prywatna czy jako firma płacę VAT więc tu żadnej różnicy nie ma.
Z tymi kilkunastoma złotymi chodziło mi o własnoręczny montaż. Znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Nie wiem jakie są koszty produkcji tego urządzenia ale zdajesz sobie sprawę że takie coś można samemu zrobić za kilkanaście zł?
Jak ktoś ma dwie lewe ręce to kupi za 40 zł taki adapter więc nawet najładniejsza obudowa i wykonanie nie przebiją ceny.

Post 174. Chyba Radek ma zły wpływ na Ciebie ;)

Do ITU.

Przy karcie sieciowej nie ma info o gwarancji. Może to tylko przeoczenie.
Przy karcie ACA1220 już jest.




Aby zobaczyć screen kliknij PPM i wybierz pokaż obraz.

Co do obudowy. Sądzę że w 50 zł by się zmieściło. Gorzej z formą wtryskową bo to już kosmiczna kwota.
[#184] Re: ACA500

@11111olo, post #183

Jak coś leży na magazynie to jest leżakiem

Ale wszystko leży na magazynie średnio kilka tygodni lub miesięcy zanim zostanie sprzedane, czasem dłużej. Masz pewność, że te karty nie są sprzed powiedzmy roku? Nie przesadzaj, w takim tempie (rok-dwa-trzy) nic się nie stanie z nową fabrycznie kartą, elektronika nie starzeje się w takim tempie, szczególnie jak jest zamknięta w folii pakowana próżniowo. Jak kupowałem nowego laptopa to też data produkcji była ok. 8 miesięcy do tyłu. Czyli kupiłem "leżaka" i Ty byś negocjował cenę w sklepie za taki produkt?

Czy kupuję jako osoba prywatna czy jako firma płacę VAT więc tu żadnej różnicy nie ma.

Jest różnica, gdy prowadzisz działalność, bo VAT od sprzedaży jest większy, więc dopłacasz podatek. Gdy kupujesz jako konsument nie ma różnicy w kwocie podatku.

Z tymi kilkunastoma złotymi chodziło mi o własnoręczny montaż. Znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Rozumiem, że chodziło Ci o własnoręczny montaż, ale odnosiłeś się do sklepu ITU, a on nie robi tego sam, tylko kupuje od innych. Czyli normalne, że musi być marża. Jak robisz coś sam to zupełnie inna sytuacja, ale gdy doliczysz koszty prowadzenia działalności itd. to wychodzi zupełnie inaczej. A co dopiero, gdy jeszcze do tego doilczysz koszty pracownika (w Polsce relatywnie do siły nabywczej bardzo duże), więc to są sytuacje nieporównywalne pod tym względem.

Chyba Radek ma zły wpływ na Ciebie

Czytam co któryś jego post, ale możliwe Po prostu wydaje mi się, że czepiasz się na wyrost, nie zdając sobie sprawy, że sklepy na jednej sztuce sprzedanego produktu zarabiają naprawdę niewielkie kwoty. Jedyną możliwością zarobienia sensownej kwoty jest efekt skali, czyli sprzedawanie bardzo dużych ilości przy małej marży. Ale amigowe rzeczy sprzedają się w małych ilościach i marża musi być większa, aby w ogóle wyjść na swoje. A i tak nie jest bardzo duża, tzn. procentowo może duża, ale kwotowo już niewielka, biorąc pod uwagę skalę sprzedaży. Mam nadzieję, że wyjaśniłem wystarczająco jasno o co mi chodzi

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 20:13:15 przez Tom3k
[#185] Re: ACA500

@11111olo, post #183

Nie ma też informacji, że sprzęt jest używany, a zgodnie z prawem sprzęt zakupiony w sklepie objęty jest 2 letnim okresem rękojmi.

Jesteś w lepszej sytuacji, bo proste rzeczy możesz zbudować sam (o ile jest dostępny projekt/schemat), ale to nie oznacza, że reszta ludzi też tak może. I pisanie, że cena tego czy tamtego jest z kosmosu jest tylko Twoim subiektywnym odczuciem, a nie faktem obiektywnym (nie wiesz ile ktoś poświęcił czasu i pieniędzy na sfnalizowanie całego projektu). Budowa czegoś od podstaw to inna para kaloszy, zupełnie inne koszty i czas jaki trzeba poświęcić. Wystarczy ile projektów zostało zaczętych i porzuconych.

Na marginesie, pochwal się jaka jest Twoja przebitka na kablach, które sprzedajesz na Allegro? Oczywiście cena nie uwzględnia VAT i dochodwego jaki musiałbyś odprowadzić w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Dla celów dydaktycznych wylicz kwotę, jaką musiałbyś oddać państwu, gdyby uwzględnić odjęcie 18/19% od twojego zarobku i 23% VAT.
[#186] Re: ACA500

@11111olo, post #183

Po co wy rozmawiacie z ilolo. Przeciez on psuje wątek. Do tej pory było o testach ACA500 i linkach do niej. A teraz ilolo pisze jakieś pierdoły.
Moja prośba, może dałoby rade jakies sysinfo na stronie retroami z ACA500 i z ACA 620 68020.
[#187] Re: ACA500

@wuk, post #186

To jest po prostu typowy zawistny polski troll. Sam nie założy sklepu, ale krytykował będzie.

Przecież to co pisze to są truizmy. Cóż z tego że karty sieciowe są na Allegro po 2 zł, skoro zawsze jest to trochę większe ryzyko? Ja przykładowo kupię, ale niejeden woli mieć z bardziej pewnego źródła. A za pewność się płaci. Przecież to normalne.


Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 21:57:15 przez wali7
[#188] Re: ACA500

@ITU, post #185

Wiem że jak nie jest napisane to jest dwuletnia gwarancja, ale tego wszyscy nie wiedzą, więc warto to dopisać.

To gdzie, za ile i co kupuje to jego prywatna sprawa.

Jakie to kable sprzedaję na allegro?
[#189] Re: ACA500

@11111olo, post #188

Jakie to kable sprzedaję na allegro?
Kabelek aby Atari ST podłączyć pod SCART w TV choćby.

Jak będę miał chwilę czasu, to przysiądę z moimi Amigami i porobię testy z ACA500 (ale screen z sysinfo chyba gdzie jest) i ACA620.
[#190] Re: ACA500

@ITU, post #189

W tej chwili nie sprzedaję ale Ci napiszę.
Aby zrobić taki kabel trzeba wtyczkę 13 pin (7-8zł), scart (1-2 zł), 4 rezystory i kabel (2-5 zł).
Za części wychodzi 10-15 zł. Nie liczyłem tu przesyłek. Na jedną sztukę wychodzi dość dużo (co najmniej 15 zł).
Kabel sprzedawałem za 35.
Teoretycznie "zarabiam" 20 zł albo i więcej, ale jak odliczę prowizję (z 3-4 zł), czas jaki trzeba poświęcić na montaż i test kabla to zostaje na dwa piwa
[#191] Re: ACA500

@11111olo, post #190

Ja kupiłem od Ciebie na Allegro za 40 złotych (wysyłka zapłacona dodatkowo).

Teraz jeżeli miałbyś działalność i wystawiał paragon fiskalny lub FV 23% (tak jak robię to ja), to od 20 złotych (zarobku wg Ciebie) odejmujesz 23% VAT - zostaje 16,26 zł, teraz 18% dochodowego, zostaje 13,33, od tego prowizja Allegro netto 3,15 zł i zostaje 10,18 zł - taki zysk na czysto z kabla. Chciałoby Ci się za taką kasę (35 - 40 zł) sprzedawać kabelki? Tak? Czytaj dalej.

Jeżeli byłbyś na małym ZUSie to trzeba by sprzedać takich kabli ze 30, żeby go opłacić, w przypadku normalnego ZUSu dla przedsiębiorcy, to już jest z 90 kabli. Potem zarabiasz na siebie albo na lokal/opłaty etc.

Gdybym nie miał innego źródła utrzymania, to bym się w RetroAmi nie bawił, bo bym z tego nie wyżył. Kasa jaką sklep zarabia idzie na poszerzenie asortymentu, zakupy, drobnostki jak hosting, ssl, zew. IP.
[#192] Re: ACA500

@ITU, post #191

Panowie, spokojnie. Wróćcie do tematu ACA500 - sam z chęcią zobaczyłbym ile osiąga toto w porównaniu do aca620, bo zastanawiam się nad małymi zakupami do A500 (mam nadzieję, że żona tego wpisu nie wypatrzy :).

Ps. Dlaczego psujecie sobie zdrowie? Nie lepiej energię wkładaną w kłótnie z osobnikiem, który wykupuje wszystkie wtyczki i potem chwali się tym z nieskrywaną satysfakcją, spożytkować na coś innego? Nie wiem, może zabawa z dzieckiem albo rozwijanie swoich pasji, bądź spacer z psem. Forum zaopatruje nas w bardzo ciekawe narzędzie, z którego skorzystałem, zwane ignoruj. Od tego czasu nie muszę się denerwować, gdy czytam wątki, w których wypowiada się w/w osobnik.
[#193] Re: ACA500

@gegu, post #192

Chyba jednak wszystkich wtyczek nie wykupił, bo ja mam źródło w którym je wciąż mają. :)
A w kwestii ignorowania, to masz rację. Dodany do ignorowanych.
[#194] Re: ACA500

@gegu, post #192

W SysInfo ACA620 vs ACA500 (gołą) jest mniej więcej 2x szybsza na korzyść tej pierwszej. Ale jeżeli się coś nie mieści do pamięci Cache w 68EC020 to szybkość jest już podobna. W ACA620 masz 10+5MB pamięci, w ACA500 2MB. Tylko jak myślisz o większej rozbudowie, to w tedy górę bierze ACA500, z taką ACA1232 jest 128MB Fast i szybki (jak na A500 i Amigowe standardy procesor 68030 do 40MHz).
[#195] Re: ACA500

@ITU, post #156

Dodałem. Chociaż się nie pokazało.
[#196] Re: ACA500

@ITU, post #191

Sprzęt dotarł dzisiaj, walka z medkiem A3K trwa ;)
Co do ACA 500 - mogę napisać artykuł o tym (z dzisiaj) o mniej więcej takiej treści:

"K%%% $$ć, stabilne to to :D" i ocena 4.5 :D
Obudowę sobie chociażby z kartona wystrugam :P (z kartona, bo podatny na uginanie - na biurku widzę że stópki ACA'y równo przylegają).

Pozdrawiam,

Ps.
Jak się wywołuje menu przy starcie? :P
[#197] Re: ACA500

@Tom Rain, post #196

Jak się wywołuje menu przy starcie? :P


U mnie lewy baton myszy przytrzymany w trakcie restartu to czyni.
[#198] Re: ACA500

@Tom Rain, post #196

Tymczasem kolejne wieści z placu boju ode mnie. Proces tworzenia najbardziej wypasionej (haha) Amigi 500 w Krakowie zbliża się chyba do końca. Tzn. dalej to już chyba nie ma sensu ;) (?).

Dzisiaj przyszła dla mojej A500 karta turbo ACA 1220 20Mhz. Załadowałem to na pokład.
Mam więc teraz Motorolę 68020 (20 MHz) oraz w sumie ze 132Mb RAMu (może i więcej, ale już zaczyna mi się mylić, haaaaaaahahah.

No różnica jest baaaaaardzo duża. System chodzi _mocno_ szybciej, także listowanie zawartości katalogów (co widać również pod OctaMEDem).

!!!!!!!!CHODZI DOOM!!!!!!!! :) Odpaliłem DOOMa na A500 i chodzi zauważalnie szybciej, niż na mojej standardowej A1200. :) Spokojnie ustawiłem okno o jeden stopnień większe, niż na A1200 i nadal jest płynnie.

Kartę baaaaardzo polecam dla muzyków, bo po pierwsze od kopa zaczął chodzić DigiBooster (haaaaaa!!!), a wcześniej nie chodził w ogóle (na Motorolkach 00 wgrywa się, ale wiesza przy każdej próbie wgrania czegokolwiek, czyli przy aktywnościach dyskowych. Ciekawostka).
Teraz chodzi. Pełne 8 kanałów wali równo, jak A1200.
A tiepier - curiosity: Panowie Muzycy, wygląda na to, że DigiBooster olewa ChipRam! Mając u siebie zaledwie 1Mb ChipRamu, normalnie wgrałem moduły i po 2Mb - wszystko się wgrało i działa perfekcyjnie. Więc wygląda, że nareszcie na A500 ilość sampli nieomal nieograniczona, chyba że samym programem (nie dotarłem do górnej granicy, a nigdy nie potrzebowałem ładować więcej, niż 2Mb, naprawdę gigantycznych sampli). No i jest 8 kanałów z pełnymi niezależnymi głośnościami (!!!).
Testowałem na tym module
http://yerzmyey.i-demo.pl/retrobeat/06_Yerzmyey-From_desert_to_forest.mp3
z zestawu stąd http://yerzmyey.i-demo.pl/retrobeat/Yerzmyey-RetroBeat.zip
i na standardowej A1200 zajmuje on ok. 70% czasu procka, podczas, gdy na A500 z 020 20Mhz zajmuje max. 38%.

Tak więc plusy są ogromne.
Co do minusów - raczej bałbym się to zabrać na koncert. Po podłączeniu dodatkowej karty całość jest zauważalnie mniej stabilna. Jak już pracuje - to raczej lezie. Ale "każde odpalenie to przygoda" - cóż to nam dzisiaj wyskoczy?
Lubi gubić dodane przez ACA500 512Kb ChipRamu (jednak do OctaMEDa - i do gier wciąż tego potrzebuję), lubi wyrzucać zielony screen z jakimiś hieroglifami, lubi zatrzymywać się na czarnym ekranie - albo też pokazywać samą jeno nazwę firmy, bez menu startowego - i też wisi.
Jak się dopchnie, to za którymś razem dopala prawidłowo.
A może to też kwestia zbyt słabego zasilacza??? Aktualnie mam podpięty standardowy od A500, więc kto wie.

Tak więc do użytku w domu jest spoko. Także do pracy (w moim przypadku: jeśli chodzi o muzykę). Ale na 'polu walki' to bym się bał, zwłaszcza, że w tych wszystkich klubach i party-places to jednak zasilanie jest skrajnie niestabilne, co może powodować dodatkowy syf.

Generalnie - karta to poważny plus i (przy pewnej dozie cierpliwości użytkownika) bardzo polecam.

Po tak dobrych doświadczeniach (cenowo-użytkowych) z serią ACA, chyba sprawię sobie coś jeszcze większego, tym razem do mojej A1200. Może ACA 1232 030/25MHz?? Ale to już dopiero za jakiś czas chyba. Nie ma co szarżować. Zobaczymy, jak aktualnie posiadane przeze mnie combo będzie się sprawowało na dłuższą metę. Nie samym DOOMem człowiek żyje. ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 19:02:05 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#199] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #198

A nowsze digi nie mają takiego ficzera jak on-the-fly transfer fast->chip tego fragmentu z małym buforem co odsłuchujesz? Nie zapycha to chipu.
[#200] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #198

Tzn. dalej to już chyba nie ma sensu ;) (?).

Podstawa link
[#201] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #198

Ja używałem ACA500 z zasilaczem 3A do tego ACA1232@40 lub B1230 i nie było takich problemów. Za każdym razem boot 100% udany. Ba, ostatnio zaopatrzyłem się w 2 dodatkowe A500+ i na każdej z nich nie było najmniejszego kłopotu z uruchomieniem ACA500 + ACA1232 .Najlepiej było by znaleźć kogoś z A500 w okolicy i przetestować sprzęt u niego. Wtedy było by wiadomo, czy to problem po stronie ACA500, czy Amigi.
[#202] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #198

Nagraj jakiś filmik z Wb albo Dooma OK Jestem ciekaw, jak daje radę ta 020, bo nie wiem, na co się zdecydować - czy ta karta czy może jednak 030 do ACA500...
[#203] Re: ACA500

@abcdef, post #199

Abcdef:

> A nowsze digi nie mają takiego ficzera jak on-the-fly transfer fast->chip tego fragmentu z małym buforem co odsłuchujesz? Nie zapycha to chipu.
-----------------
No na takich konfigach najlepsze, co pójdzie to DigiBooster 1.7. Chociaż jak mam 20Mhz, to ten późniejszy już mógłbym być może sprawdzić. Ale to znowu OCS pewnie nie wydoli, jak znam życie.
Co do najnowszych ProTrackerów, to się nie wypowiadam, bo po prostu nie korzystam (wolę mieć do wyboru 4/6/8 kanałów, stąd OctaMED i DigiBooster). No i ten ostatni robi dokładnie to, co mówisz, a w dodatku z prockiem 020 działa na A500. :)

Dorian3d:
Heh, ale ja jestem zwolennikiem telewizorów, więc siedzę na starym Sony 21" i pozostanę z nim ;) dopóki się nie wywali do końca. Więc taka karta by się u mnie marnowała, hehe.

ITU:
> Ja używałem ACA500 z zasilaczem 3A do tego ACA1232@40 lub B1230 i nie było takich problemów. Za każdym razem boot 100% udany.
------------
Hmmm. To akurat nie za dobra wiadomość. Sprawdziłem oba zasilacze (nowy i stary) i oba są 3A / 500mA / 100 mA. Czyli - rozumiem, takie same, jak ten Twój. Hm. Czyli to nie zasilacz.

Arti: Może jutro postaram się coś zgrać.

Pzdrrrrrrrrr,
Y
[#204] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #203

Aha, bo zapomniałem.

Wygląda na to, że tylko ACA500 ma NOGI.
W związku z tym pod ACA1220 (czy tam jakąś dodatkową kartę enyłej) podłożyć proponuję opakowanie slim od płyty CD. Lub coś 'w podobie'.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 23:47:27 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#205] Re: ACA500

@_arti, post #202

[#206] Re: ACA500

@Dorian3d, post #205

Na 060 to ja doskonale wiem, jak chodzi Doom Znalazłem jeszcze, jak zwykle świetne, filmiki Fitzsteve'a.

PS: nie wiem, czy to pytanie już padło ale czy ACA500 są jakoś wybredne, jeśli chodzi o karty CF?
[#207] Re: ACA500

@_arti, post #206

CF :)
[#208] Re: ACA500

@_arti, post #206

Na 060 to ja doskonale wiem, jak chodzi Doom Znalazłem jeszcze, jak zwykle świetne, filmiki Fitzsteve'a.


OT: Dla porównania, tak chodzi DoomAttack (C2P blitter, gra w trybie low details) na moim Blizzardzie MK IV:

[url= http://www.youtube.com/watch?v=e7OmX-r3pVs]link[/url]

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 11:33:28 przez Jacques
[#209] Re: ACA500

@Jacques, post #208

ale to jest na ACA500 ?
[#210] Re: ACA500

@Dorian3d, post #209

Nie, nie jest, ale Blizzarda można podłączyć do ACA 500, więc jeżeli komuś zależy na Doomie...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem