kategoria: A500
[#211] Re: ACA500

@Jacques, post #210

no tak Ale a 1200 ma age
[#212] Re: ACA500

@Dorian3d, post #207

OK, to kupiłem sobie 2 4-gigabajtowe Kingstony... zobaczymy ;)
[#213] Re: ACA500

@_arti, post #202

No filmik jest.
http://yerzmyey.i-demo.pl/DOOM_A500_020_20Mhz.mp4
Sorry, że bez dźwięku. Chodzi normalnie, ale musiałbym kabli dodatkowych szukać itp.

Wiem, że gracz ze mnie nieszczególny, nawet przycisku wetknąć nie umiem przy drzwiach, hahah.
Ale gra się bardzo dobrze; jak komuś za wolno, może sobie ekran o jeden zmniejszyć - bardzo przyspiesza.

Amiga 500 / ACA500 / ACA1220 20Mhz. No jestem bardzo zadowolony, jak na moje przyzwyczajenia "filatelistyczne gry 3D, czyli ekran o wielkości znaczka pocztowego". ;) To tutaj - jak dla mnie - ekran jest gigantyczny. ;)
[#214] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #213

Wiesz... ściągnąłem ten filmik zobaczyć... i dźwięk jest Serio
[#215] Re: ACA500

@Diabeł, post #214

i dźwięk jest


[#216] Re: ACA500

@Diabeł, post #214

A to przepraszam za zamieszanie.
[#217] Re: ACA500

@_arti, post #212

Podbijam temat, bo mam taki dziwny problem - otóż mam kartę CF 16GB podzieloną na partycje:
- system (~200MB, FFS)
- dane1 (~3GB, PFS)
- dane2 (~12GB, PFS)

PFS3 - najnowszy z Aminetu, w wersji na 68000.

Problem polega na tym, że WB 3.1 na karcie ACA500 (bez akceleratora od A1200) pokazuje, że ostatnia partycja ma 4Gb, z czego 400MB zajęte, co jest bzdurą. Filemaster zaś pokazuje wszystko poprawnie. HDToolbox to już wogóle cuda podaje ale to akurat normalne. Da się jakoś "spatchować" WB, że poprawnie pokazywał wielkość partycji? Nie wiem, czy przy kopiowaniu/kasowaniu się coś nie pokaszani teraz...

I jeszcze jedno pytanie - jak uzyskać pełne 2MB Fast? Wyłączyłem funkcje MapROM, założyłem Amidze Kick 3.1 a mimo to cały czas jest dostępne maksymalnie 1.5MB.


Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 23:42:30 przez _arti
[#218] Re: ACA500

@_arti, post #217

Mały test ACA500 w Sysinfo oraz testrun Cytadeli. ACA ma wylaczona stacje fdd, mapowanie romu 3.1 do ramu uruchomione bez s-s, 1 mb chip na plycie + 1.44 mb wolnego fast na ACA

ACA Cytadetla Sysinfo
[#219] Re: ACA500

@miroll, post #218

Ja wczoraj zamontowałem ACA500 w obudowie GVP HD+.
Musiałem delikatnie zdemolować nóżki stelarza a i tak lekko krzywo to wchodzi ;)
[#220] Re: ACA500

@Tom Rain, post #219

Hm... a karta się też zmieści do takiej obudowy? Mogę sobie skombinować podobną - od MegaRAMu.
[#221] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #216

Mam pytanie odnośnie tego mapowania 512 KB pod klapką jako CHIP RAM przy Agnusie ECS, co daje pełne 1 MB CHIP RAM.

Jak ACA 500 zachowa się z rozszerzeniem +2 MB pod klapką (takie z podstawką pod Gary'ego?) Da się wówczas również ustawić "dopełnienie" CHIP RAM do 1 MB,? Jeśli tak, co wtedy z pozostałym 1.5 MB pod klapką, będzie widziane jako FAST-RAM razem z pamięcią na ACA 500 (pojemność zsumuje się)?
[#222] Re: ACA500

@_arti, post #220

Później zobacze jak tam pasuje rozszerzenie od A1200 bo nie mam żadnego turbiszcze do A1200.
Wczoraj już nie miałem siły (a jeszcze szkoła mi odłogiem leży ;) )
[#223] Re: ACA500

@Tom Rain, post #222

Oki, sprawa wygląda następująco:
metalowa dolna osłona GVP HD+ jest delikatnie za krótka dla mojego Elsat 1204 - brakuje jakieś 5mm. Innym problemem jest sama wysokość simmów 30pin - też koło 0,5cm brakuje, ale wyższe dystanse załatwią sprawę. ACA będzie lekko wygięta do góry ale to nie przeszkadza - przynajmniej mi.
Także ja mam możliwość odgięcia tylnej ścianki metalowej osłony GVP - być może nawet ją wytnę a ściankę dobuduję z jakiejś pleksi czy coś w tym rodzaju.
No i Elsat 1204 nie działa z ACA'ą ;) To tyle na ten temat.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 16:19:04 przez Tom Rain
[#224] Re: ACA500

@miroll, post #218

Cytadela chodzi całkiem fajnie, można sobie pograć bezproblemowo. Dzięki za filmik.
[#225] Re: ACA500

@flops, post #224

Na dodanym 020 przetestowałem jeszcze GLOOM. No fantastycznie to ciągnie, doprawdy. świetnie wygląda i świetnie się gra.

Przy okazji wciąż bawię się tym rozszerzonym ChipRamem (nareszcie! :) ) na OctaMEDzie 4.0.
Z wczoraj coś - http://yerzmyey.i-demo.pl/Yerzmyey-Chasing.mp3
Jest to 8 kanałów, ale - jak słychać - OctaMED nie przewiduje używania dopałek, więc numer idzie w kiepskiej jakości, tzn. jak na zwykłej A500.
No ale co z tego, skoro komfort pracy jest nieoceniony. Jadąc z dyskietki w ogóle bym tego nie zrobił, ot co.

Pozdrrr.
[#226] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #225

Świetny kawałek, poleci kilka razy OK

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 18:11:59 przez gorzyga
[#227] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #225

Dzięki za filmy. Pomogły mi wybrać... ACA1232 (jak zwykle błyskawiczna wysyłka RetroAmi - dziś o 14 kupione, jutro już będzie u mnie). A co tam, niech będzie trochę zapasu ;)
[#228] Re: ACA500

@_arti, post #227

Arti:

Nie ma problemu.
Tu jest jeszcze ten obiecany GLOOM:
http://yerzmyey.i-demo.pl/gloom_a500_020_20mhz.mp4

Do płynnego ruchu na ACA500+ACA1220 20Mhz daje się (na pixelach 1:1) plus dwie działki ekranu (tu coś mi się poje*ało i musiałem jeszcze raz ustawiać, hłe hłe hłe).
Chodzi płynniej, niż n a tym video, bo to MP4 rżnie jakość.
Gdyby dać chunki 2:2 lub coś w podobie, może by i na fullscreenie płynnie szło.

Gracz ze mnie, jak z koziej dupy saksofon tenorowy, to inna sprawa. No ale widać, o co chodzi z szybkością pracy takiego combo.



Gorzyga:
Fękju werymacz ent endżoj.
Maszyny naprawdę dają radę. Wygoda do tego stopnia, że właściwie od tego czasu nie włączałem emulatora, bo nie było potrzeby. Dane przenoszę przez drugi port CF ACA500 (a jeszcze pomiędzy moją 1200 przenoszę, też fajne), wszystko sprawnie, zestaw rabotajet.
[#229] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #228

No slicznie pomyka, i po co komu tryby chunky, he he
[#230] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #225

Na początku nie podobały mi się pierwsze techno bity (to umca umca, co prawda dalej też są ale w ciekawszym towarzystwie), ale im dalej tym smaczniej- świetny kawałek OK

Poproszę w oryginalnym formacie.

Wystawiaj na konkurs ok, racja
[#231] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #225

No jakby kto pisał grę na AMI, to wie do kogo po muzę uderzać :) Naprawdę niezły kawałek OK
[#232] Re: ACA500

@BULI, post #230

Owe "techno bity" nie tylko jest w Techno pomysł Dance, disco polo i wiele innych rodzajów muzyki ma podobny bit (4/4)pomysł
Techno masz tu OK
Dla odmiany Dance pomysł
Ale jak ktoś nie siedzi w muzie, to za bardzo różnicy nie zauważyszeroki uśmiech

Początek bardziej mi zalatuje disco polo? ;)
Nie mniej kawałek bardzo fajnyOK
[#233] Re: ACA500

@parallax, post #232

Owszem moje porównanie nie było precyzyjne, jeśli obraziłem jakiegoś fana Techno to bardzo przepraszam.
[#234] Re: ACA500

@BULI, post #233

Luzik, nikogo nie obraziłeś, a przynajmniej nie mnie
[#235] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #225

Fajny kawałek. Momentami przypomina najlepsze cracktra z dawnych lat OK

PS: zupełnie przez przypadek znalazłem odpowiedniego GIFa który pasuje do drugiej części utworu (od drugiej minuty) szeroki uśmiech



Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 22:38:05 przez _arti
[#236] Re: ACA500

@BULI, post #230

All:
Haha, dzięki. ;) ;)

BULI:
Oryginalny format jest tu
http://yerzmyey.i-demo.pl/Yerz-Chasing_MED.zip
jakkolwiek jest duży, bo to wbrew pozorom nie jest chiptune, tylko fakebit (samplowane instrumenty chipowe), chociaż z drugiej strony to określenie odnosi się raczej do PeCetów i instrumentów profesjonalnych, kiedy ktoś chce zasymulować brzmienie chiptune, a plik źródłowy ma potem wielki, ale czy to można zastosować do Amigi, to nie jestem pewien, bo to maszyna klasyczna, a nie fake.
Trudno więc określić. ;)

Ale na konkurs wystawić nie mogę, bo kawałek jest już opublikowany, a konkurs jest anonimowy. ;)

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 23:10:06 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#237] Re: ACA500

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #236

Eeee, moja ACA zdążyła się już spieprzyć. Długo to nie trwało.
Po jakimś czasie zaczęła "gubić" to swoje dodatkowe 512k ChipRam, a w ostatnich dniach po prostu w ogóle go nie daje, pomimo nowego firmware'u.

Jens sugerował, że to moje własne 512k jest zepsute (pod klapką), ale kiedy wyjmuję ACA i włączam SysInfo - wciąż mam 512K. Więc brakuje tego 512K dawanego przez ACA (pod F10 widzę informację, że jest "unavailable").
Podłączałem nawet moje drugie rozszerzenie, spod klapki Amigi 500 Plus, ale jest to samo: tylko 512k ChipRamu jest "widziane".

Jens chciał przeglądnąć mój plik startup-sequence, bo myślał, że tkwi tam coś, co może 'odłączać' ACA-owe 512K. Ale właśnie odpisał, że nic takiego tam nie widzi.

Kilkakrotnie zadałem mu pytanie, czy jest możliwość takiego skonfigurowania ACA500, żeby ONO SAMO dawało całe 1Mb ChipRamu (skoro daje 512k, to 1mb też powinno być możliwe?), ale akurat to jedno pytanie konsekwentnie ignorował, więc na razie go nie ponawiam, bo to bez sensu.

Niestety nie znam się na sprzęcie _zupełnie_, a 'czystej' A500 do testu na innym komputerze niestety nie mam, więc jeśli na nic nie wpadnę, to w końcu będę musiał to chyba odesłać do http://retroami.com.pl/ w celu dokonania testów.
[#238] Re: ACA500

@ITU, post #1

Cześć ITU oraz szanowni użytkownicy ACA 500 ;)

Dziś otrzymałem swoją kartę i odnotowałem pewne 2 problemy.
Moja konfiguracja to A500 z Agnusem ECS (1 MB CHIP ustawione w ACA z roszerzenia +512 KB pod klapką), wbudowany kickstart 1.3, karta Transcend 4GB (133) (3 partycje FFS: 200/200/1500 MB, Workbench 3.1 z pakietem ClassicWB68k).

1) główny problem: w ACA 500 ustawiam ładowanie wbudowanego w kartę Kicka 3.1 i z tego korzystam. Po wejściu do early menu są normalnie widoczne wszystkie partycje, ALE po kliknięciu (w early menu) BOOT lub BOOT WITHOUT STARTUP SEQUENCE następuje zwiecha, tzn. zamiast ładowania systemu (BOOT) lub przejścia do CLI (BOOT W. S-S) pokazuje się szary ekran, tak trwa chwile, a potem czarny z latającymi prążkami i już nic nie wstaje, a system z karty CF się nie ładuje. Testowałem to z różnymi ustawieniami (także IDE Driver update) i w obu slotach CF w ACA, efekt ten sam. Czyli po wejściu do Early Setup Menu nie ma szans z tamtąd wystartować systemu, który normalnie się uruchamia na tej ACA 500. Ilustracja:
link
2) Jak wspomniałem powyżej, mam WB 3.1. z pakietem ClassicWB (FFS). Generalnie bootuje się poprawnie i wszystko gra, ALE nie tuż po "Unpacking ROM Kickstart image", czyli np. po pierwszym włączeniu kompa, tuż po załadowaniu Kicka, system zaczyna się ładować, ale staje w pół drogi i czarny ekran. Teraz CTRL + A + A, Kick 3.1. z ACA 500 już się nie ładuje (bo już jest) i wtedy system normalnie się odpala aż do WB z karty CF. To chyba nie jest normalne, żeby się nie uruchamiał poprawnie tuż po włączeniu komputera, a tylko po późniejszym ciepłym resecie

ITU i Inni: kojarzycie takie przypadki? Moglibyście przetestować? P .1) banalnie prosto, jeśli macie już system na CF, po prostu wejdźcie do Early Menu i dajcie BOOT.

I jeszcze jedna uwaga: firmware zaktualizowałem do dostępnej w sieci wersji 0.85.
[#239] Re: ACA500

@Jacques, post #238

Sprawdź najpierw, na czym konkretnie wywala się S-S.


Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 21:32:34 przez _arti
[#240] Re: ACA500

@_arti, post #239

To może później (swoją drogą da się jakoś odpalić uruchamianie komend krok po kroku? Bo takie S-S z ClassicWB REMowaniem ich będzie rok trwało :-/ ).

Ale na początek interesowałoby mnie rozwiązanie piewszego problemu, czyli dlaczego następuje ostra zwiecha (ze śmieciami na ekranie) przy próbie wystartowania z Early Setup Menu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem