kategoria: Sprzęt
[#301] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@waldiamiga, post #300

Też mi coś....phi!
[#302] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@waldiamiga, post #300

To twoja karta?
[#303] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@waldiamiga, post #300

No cieszymy, cieszymy...
Testuj co się da i pochwal się wrażeniami.
Czy rzeczywiście A600 jest najszybszym obecnie klasykiem?
[#304] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@waldiamiga, post #300

Mniam :)
Czekam na swoją z utęsknieniem :D
[#305] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sordan, post #302

Nie moja, jednego usera EAB który wrzucił do Vampirka beta core szybszy o ok. 20%.
Nie powiem, jest speed. Żałuje że zrezygnowałem z preorderu...ehh.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 21:17:51 przez waldiamiga
[#306] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@waldiamiga, post #300

nigdy nie moglem ogarnac tego syspeeda, wedlug tego amiga jest 5x szybsza niz 040/25mhz
to poronowujac do 060/80mhz bedzie jej odpowiednikiem? a w porownaniu do ppc 604 bedzie wolniejsza?:)

tak jak ten filmik, ze mp3 uzywa 30-40%, moja powerka uzywala na pewno mniej..
[#307] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@juen, post #306

waldiamiga: To dobrze, bo juz myslalem ze ktos dostal przede mna z ppa

Ten stary SysSpeed ze zdjecia pokazuje 101 MIPSow, a na moim Apollo 060/80 MHz jest 105 MIPSow, a Vampire2 mial miec rzekomo 130 MIPSow. Lepiej chyba testowac tym nowym SysSpeedem pod WB. Zreszta jak moj Vampire2 dojdzie to bede mial dobre porownanie miedzy 060/80MHz, a Vampire2. Rzekomo Vampire 2 ma byc minimalnie lepszy od 060/80MHz, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.


Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 21:21:22 przez sordan
[#308] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sordan, post #307

To masz idealną platformę porównawczą. Ja w swojej A1200 mam tylko ACA1230/56 MHz.
Więc do mojej karty Vampirek powinien być 10x szybszy.
Spróbuj zrobić testy praktyczne, jakieś MP3, rendering, gierki itp.

Co do wysyłki ? Chyba w Irlandii będzie szybciej karta, bo Polskie poczty chyba nadal dziwnie funkcjonują,,,
[#309] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sordan, post #307

czyli mimo wszystko amiga z powerka wciaz bedzie szybsza.. pomijajac fakt mozliwosci uzycia dwoch procesorow na raz. cos chyba wczesniej zle zrozumialem, bo myslalem ze to jednak bedzie zdecydowanie szybsze..
[#310] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #308

Skladalem preorder za 9 dych jako jeden z pierwszych no i dostalem juz wiadomosc od majsty, ze wysylka bedzie `lada dzien` wiec czuje w kosciach, ze zarwana nocka zbliza sie juz duzymi krokami ok, racja
[#311] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@juen, post #309

Teraz ma byc 130 MIPSow do Amigi 600, a wiecej ma byc w wersji do Amigi 1200.
[#312] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sordan, post #311

Mam i ja :)

Wpis na moim blogu z fotkami w high-res




Od Kippera2k, zamówiony 23 grudnia, po potwierdzeniu że otrzymał zapłatę nie pisał nic do mnie więc lekko się dziś zaskoczyłem :)
Szczęśliwie jestem akurat na chorobowym ale nieszczęśliwie naprawdę gówniano się czuję więc testy chyba jutro dopiero...



Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 13:49:45 przez Davka
[#313] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Davka, post #312

No i pięknie. Gratulacje OK
[#314] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Davka, post #312

Wysyłałeś mu kicka?
[#315] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@fazior, post #314

Wysłałem na FTP ale widzę że dalej leży w niepotwierdzonych więc nie wiem czy sprawdzał.
[#316] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Davka, post #315

Kurcze bo ja też jakoś w tych okolicach /też przed świętami jakoś/ wysyłałem kasę a jeszcze kicka nie posłałem. Może i mnie nadejszło:D. Za godzinę pędzę do swojej skrzynki pocztowej.
[#317] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Davka, post #312

Gratulejszon OK
[#318] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Davka, post #312

Też bym chciał zamówić, ale Kipper2k od dwóch tygodni nie odpowiada na moje maile..
[#319] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@banan666, post #318

Ja pisałem w grudniu i na początku stycznia ponownie. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi, więc daję sobie spokój. Na pocieszenie mam swoją 130 MIPS-ową Amigę 1200 z Apollo.
[#320] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@juen, post #309

czyli mimo wszystko amiga z powerka wciaz bedzie szybsza.. pomijajac fakt mozliwosci uzycia dwoch procesorow na raz. cos chyba wczesniej zle zrozumialem, bo myslalem ze to jednak bedzie zdecydowanie szybsze..


jesli masz na mysli powerpc, to tak, chyba cos zle zrozumiales. vampire nie bedzie szybsze, przynajmniej na razie niz 603 albo 604 na blizzardach i cyberstormach wykonujacych skompilowane pod te proce binarki, ktorych jest wszakze niewiele. natomiast predkosc normalnego amigowego softu skompilowanego pod 68k bedzie najprawdopodobniej wyzsza niz na kazdym istniejacym systemie, wylaczajac uae z jitem, bo bez jitu uae tez tu juz przegrywa. mozliwe ze vampire jest rownie szybkie w wykonywaniu binarek 68k jak emulacja takowych pod os4 na tej samej maszynie. tym samym ogolna predkosc systemu i aplikacji powinna byc w przypadku oryginalnego 3.x odczuwalnie wyzsza niz na kartach z ppc.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 16:48:38 przez wawrzon
[#321] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@mccnex, post #319

Kipper głupio robi że wszystko jest przez maila, mógłby zrobić jakiś mini formularz do zamawiania z auto responderami czy coś w tym stylu. Bo tak jak jest teraz to nie ma kiedy odpowiadać na maile bo ciągle lutuje i zraża do siebie potencjalnych klientów. Myślę że unormuje się to za ok. miesiąc jak zlutują te wszystkie pre-ordery.

Ja tymczasem dodam od siebie że:
- zadziwiająco mało ciepła wydziela Vampire 2, porównywalnie z MC68000
- nie trzeba mieć ROMu w podstawce by Amiga się uruchamiała
- bardzo fajny system przykręcania karty Kipper wymyślił, działa dobrze
- karta fizycznie blokuje te najprostsze kątowe adaptery IDE-CF (chwilowo używam z tasiemką IDE 2,5"-3,5" i adapter CF na 3,5"; docelowo będzie używana karta microSD z V2 ale na razie ta funkcja nie jest zaimplementowana)
- ClassicWB przeniesiony z mojej A1200 ma problemy z działaniem przez FBlit i FText, po ich usunięciu mam problem z ikonami ale pewnie też wina jakiegoś hacka przyespieszającego, potem zainstaluję system od zera
- wsad fabryczny: transfer w pamięci FAST 100MB/s :) 86 MIPS w SysInfo, 103 MIPS w SysSpeed

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 16:55:40 przez Davka
[#322] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Davka, post #321

No pięknie, a u mnie w skrzynce pusto. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.
[#323] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@fazior, post #322

Kurde, szkoda że się nie zorientowałem jak kosztował jescze 90Euro.. Brałbym.
[#324] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@redstonecraftpl, post #323

A mnie coś trafiło kiedy przeczytałem że Vampir nie współpracuje z Indivision ECS.Kara boska za coś?No i muszę się smakiem obejść...
[#325] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Stoopi, post #324

A po co Ci indivisionECS skoro docelowy wsad bedzie miał w pełni działające wyście HDMI z trybami amigowymi jak i nowymi picasso96 właczają w to full hd.
[#326] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@HanSolo, post #325

I na tym wyjściu HDMI ma być też PAL? W formie zjadliwej dla monitorów VGA? Czyli co, faktycznie Indi będzie zbędny?
[#327] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@vojo, post #326

Tak, będzie zbędny. Nie wiadomo tylko ile czasu to potrwa zanim wypuszczą stabilny core z SAGA i czy będzie wystarczająco kompatybilny.
Z tego co słyszałem to Indivision aktualnie działa jako scandoubler z V2 ze wsadem dostarczanym aktualnie ale w przyszłych wsadach ma się to zmienić.
[#328] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Davka, post #321

No to nagrywajta i pokażcie jak to współpracuje z OS 3.9, jak na tym hasa wszystko...materiału do podniety dajcie... dużo materiału OK
[#329] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@madman15, post #299

@madman15 Tak jak obiecalem. Oficjalnie hau hau :D
[#330] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Davka, post #327

Gloom i ADoom na Indivision ECS link, z tego ADoom jest w trybie chunky 8bit na IndiECS.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem