kategoria: Sprzęt
[#121] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@AceMan, post #107

Tak jak pisal ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [. Zbiorowe zamowienie nic nie da, a nawet zwiekszy cene karty, dlatego ze ktos zamawiajac 10 czy 20 sztuk placi tyle samo za kazda sztuke plus jeszcze bedzie musial to rozeslac po Polsce. Majsta zadnych zbiorowych zamowien poki co w celu dostania znizki nie organizuje, tak jak to bylo chociazby w przypadku obudow do Amigi 1200, czy klucza do Whdload (wtedy zbiorowe zamowienie mialo sens). Mi sie udalo zamowic za 90 euro, ale 120 za ta torpede to i tak jest malo. Nawet jesli to bedzie nie za bardzo kompatybilne to i tak warto zaryzykowac, wspierajac jednoczesnie autora projektu. Za pincet zlotych to leca rozszerzenia 4MB i 8MB do Amigi 1200 na Allegro. A moje Apollo 060/80, ktore wyciaga 100 MIPSow (mniej niz vampir 2) pewnie za 2000-3000 zl lata.
[#122] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@vojo, post #119

Nie musisz miec konta na Amibay, zeby vampira zamowic. Mozesz zlozyc zamowienie bezposrednio na stronie Majsty tutaj: Pre-order
[#123] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sordan, post #122

@QUAD
mogę Ci zamówić, odbierzesz w Cieszynie,

Dzięki wielkie, skorzystam w ostateczności :) Tak czy inaczej chciałbym mieć tam konto (jeszcze pomęczę admina), a Vampirka zamówię via email (dzięki @sordan), nie będę Cię wykorzystywał jak mogę sam to zrobić :)

przy okazji się poznamy a może się znamy tylko o tym nie wiemy hehe

Raczej się nie znamy - importowany z daleka kilka lat temu Cieszyniak jestem - jo nie je stela ;) Ale piwko nasze Mastne chętnie kiedyś z kolegą wypiję, może się kiedyś na któregoś SACPa wybiorę :)

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 19:42:26 przez vojo
[#124] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@vojo, post #123

Jest jakiś termin składania zamówień? Ta procedura może trwać jeszcze długo. Żeby nie okazało się, że ta procedura zbierania zamówień to ... proceder.
[#125] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@misiek2, post #124

Jest jakiś termin składania zamówień? Mam nadzieję że co najmniej do przyszłej wypłaty:).
[#126] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sordan, post #121

Nawet jesli to bedzie nie za bardzo kompatybilne to i tak warto zaryzykowac


No właśnie tego się obawiam. Mnie się jednak nie widzi inwestowanie 500 zł w coś, z czym potem może być masa problemów. Chyba jednak poczekam na recenzje, a potem najwyżej od kogoś odkupię (lub zaopatrzę się w drugą Furię czy Ninetailsa).
[#127] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@ntx, post #97

Co do tego złącza HDMI jeszcze... to rozumiem, że po prostu można sobie wyprowadzić dodatkowy output, z którego będzie korzystał odpowiednio przystosowany soft?

Hm.

Nawet jeśli kiedyś dorobi się to np. emulacji AGA, to i tak średnio wygodne rozwiązanie, trzeba się przełączać pomiędzy sygnałami albo mieć standardowo dwa monitory podłączone. Gdyby przez HDMI szło wszystko, to by było coś :)

Mam jeszcze pytanie co do pozostałych złącz - co to to je to takie USB podobne w prawym, górnym rogu? Also, po co slot na kartę SD?
[#128] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@AceMan, post #127

Co do tego złącza HDMI jeszcze... to rozumiem, że po prostu można sobie wyprowadzić dodatkowy output, z którego będzie korzystał odpowiednio przystosowany soft?


nie odpowiednio przystosowany soft, bo to byloby idiotyzmem, tylko wyjscie hdmi bedzie obslugiwane systemowo jako karta graficzna rtg czyli przez driver p96.

Gdyby przez HDMI szło wszystko, to by było coś :)


z tego co wiem tak to ma wygladac docelowo. pytanie kiedy. ale szescsetka doczekalaby sie przy okazji w ten sposob agi, wiec mysle ze warto poczekac.
[#129] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@wawrzon, post #128

ale szescsetka doczekalaby sie przy okazji w ten sposob agi, wiec mysle ze warto poczekac.


A niby jak to ma być zrealizowane, skoro trzeba zaimplementować całą A1200 łącznie z pamięcią CHIP, tak jak to wygląda w przypadku prototypu AGA-GO, który nigdy nie ujrzał światła dziennego?




Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 15:40:00 przez sanjyuubi
[#130] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #129

Nie trzeba. AGA dla systemu operacyjnego to tylko odpowiednie rejestry na określonych adresach, a co za nimi się kryje to funkcjonalność którą da się emulować - na powyższym zdjęciu jest prototyp czegoś co musiało korzystać z płyty hw 1200 bo... producent nie miał żadnej innej możliwości w tamtych czasach. Problemem nawet nie jest implementacja AGA w FPGA, a to jak połączyć AGA@FPGA z procesorem@FPGA i jednocześnie używać ECS z Amigi ;) Dla mnie to troszkę konflikt zasobów.
[#131] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@abcdef, post #130

Dla mnie to troszkę konflikt zasobów.

Tym bardziej, że wiele rejestrów AGA ma te same adresy co ECS.
[#132] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@AceMan, post #127

A ja proponuję trochę szerszy obraz na to, co się dzieje.

- Z tego co wiem, kickstart AROSowy stawia głównie na kompatybilność w kwestiach RTG.
- Z tego, co kiedyś na forum Apollo wyczytałem, obecnie AROS 68k jest rozwijany z użyciem Vampire V2
- Zatem śmiem wnioskować, że głównym trybem pracy A600 z Vampire v2 w założeniu ma być tryb RTG, z OCS jako kompatybilność wsteczna.

Jak by im się udało przechwycić sygnały wyjściowe z Denise i wyświetlać jej output w formie okna na ekranie RTG, to by była moc.
[#133] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@wawrzon, post #128

z tego co wiem tak to ma wygladac docelowo. pytanie kiedy. ale szescsetka doczekalaby sie przy okazji w ten sposob agi, wiec mysle ze warto poczekac.

a używany FPGA ma obsługę TMDS?
jeśli ma TMDS to dodanie HDMI to kwestia dodania portu, jeśli nie to trzeba zmienić FPGA lub dodać dodatkowy IC

wyjście HDMI i AGA byłoby fajne tylko w takim wypadku co by robiła płyta A600?
po przekroczeniu pewnej granicy wkracza się w sferę absurdu. Karta turbo do A600 która jest implementacją całej Amigi 1200 jest takim absurdem. Obsługa portów FDD, IDE i nawet klawiatury na płycie A600 w takim przypadku byłaby bardzo trudna, to samo wyjście dźwięku. No chyba że ktoś by ogarnął temat i jakoś to wszystko połączył i by działało...

Lepiej jednak by było całą płytę zrobić główną nową...
[#134] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@abcdef, post #130

dla systemu operacyjnego to tylko odpowiednie rejestry na określonych adresach, a co za nimi się kryje to funkcjonalność którą da się emulować


Rejestry to nie wszystko. Chyba zapominasz o jednym bardzo ważnym fakcie, a mianowicie dostępu do pamięci CHIP. W A1200 AGA ma dostęp do pamięci CHIP z prędkością 28MB/s, w A600 ECS ma dostęp do pamięci z prędkością 7MB/s, z poziomu procesora to już jest tylko 3.5MB/s. Jak wyobrażasz sobie używanie 8 razy wolniejszej AGA (proof of concept?)? 16 kolorów w WB jest średnio używalne z akceleratorem na A600, przy dwukrotnie mniejszej przepustowości szyny będzie już nieużywalne w ogóle.

W AGA-GO jest pamięć CHIP i reszta chipsetu na karcie bo to jedyna możliwość zachowania prędkości i używalność (pamięć CHIP jest częścią chipsetu), możesz sobie zaimplementować te rejestry w FPGA, ale ograniczeń szyny nie przeskoczysz. Możesz sobie przenieść CHIPRAM na kartę, ale wtedy cały chipset musi też się na niej znaleźć włącznie z Paulą i wszystkim co korzysta z DMA chipsetu (nie wiem jak z stacją dysków). Będziesz miał wtedy włożone w swojej A600 to, o czym sama myśl powoduje odruchy wymiotne u niektórych użytkowników, czyli tkzw. "emulator sprzętowy", niczym się nie różniący od nałożonego minimiga czy też fpga arcade.

Jeżeli Apollo Team ma na to jakiś patent, to chciałby go usłyszeć.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 19:28:16 przez sanjyuubi
[#135] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #134

No tu kolega ostro pojechał neoamigi

Gunnar von Boehn
(Apollo Team Member)
Posts 1976
29 Nov 2015 18:00

Information about the Vampire V2 A600

The Vampire V2 is a CPU and Memory Upgrade for the Amiga 600.
It comes with some extra features on top.

Main Feature:

* APOLLO CPU
Apollo CPU is a new 64bit core which is backward compatible 680x0 CPU Cores.
According to AMIGA AIBB Apollo plus Vampire provides the performance of an 68030 @ 500 MHz

* 128 MB Fastmem
128 MB of Fastmem which which deserves this name.
According to AIBB memtest and AMIGA busspeed this fastmem is the fastest AMIGA fastmem ever. Its even faster than the memory on several PowerPC Neo Amigas.


Extra features:
Not all might be enabled / will be enabled via update later
* Digital Video Out
Supporting up to 24bit truecolor and FULLHD 1920x1080 resolution
* 16bit Audio
* SD-Card is Hard drive

Naprawdę te zmiany są rewolucyjne. Żeby tylko vampire nie okazał się wampirem który wysysa kasę i nic nie daje w zamian...
[#136] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@teh_KaiN, post #132

- Z tego, co kiedyś na forum Apollo wyczytałem, obecnie AROS 68k jest rozwijany z użyciem Vampire V2


gdzie to wyczytales i na czym to rozwijanie arosa68k na vampire ma polegac?
[#137] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #134

Rejestry to nie wszystko. Chyba zapominasz o jednym bardzo ważnym fakcie, a mianowicie dostępu do pamięci CHIP. W A1200 AGA ma dostęp do pamięci CHIP z prędkością 28MB/s

A kto koledze powiedział, że to problem? Natami obsługiwało >2MB CHIP i to kilkukrotnie szybszego niż oryginalny chipset ;) To chipset wewnątrz ma wbudowany kontroler z systemem DMA. Kontroler ograniczony do potrzeb chipsetu. Kontroler, który można dość swobodnie podczas implementacji w FPGA potraktować jako osobna część składowa całości (chipsetu) i modyfikować. I o ile same poprawienie możliwości dostępu do pamięci nie powinno żadnego problemu sprawić to już zwiększanie oryginalnej funkcjonalności (SuperAGA) w przypadku niektórych gier może bruździć.
możesz sobie zaimplementować te rejestry w FPGA, ale ograniczeń szyny nie przeskoczysz

Przeskoczysz, przeskoczysz... jak pisałem - bloczek funkcjonalny IMC łączysz z DMA, DMA łączysz z CPU, emulowanym chipsetem i jeśli bardzo, ale to bardzo zależy Ci na wykorzystaniu reszty chipsetu na oryginalnej płycie to wyciągasz Agnusa i podpinasz się do sygnałów magistral łączący elementy chipsetu. Wtedy pamięć chip możesz sobie zamapować na SDRAM Vampire, "agnus-replacement" masz w .v, blitter masz w .v, dma masz w .v i tylko odpowiednio spreparowane sygnały do komunikacji z Gayle, Denise HR i Paulą idą na płytę. Ale z tego co widziałem nic nie wskazuje by tą drogą Igor poszedł więc też bym nie liczył na żadne turboECS, a tym bardziej AGA-like.
[#138] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@abcdef, post #137

Natami obsługiwało >2MB CHIP i to kilkukrotnie szybszego niż oryginalny chipset ;)


Szybszy chip to nie problem, wolniejszy i to 8 razy już tak.


I o ile same poprawienie możliwości dostępu do pamięci nie powinno żadnego problemu sprawić


Nie mam pojęcia jak masz zamiar odzyskać 24,5MB transferu do pamięci, która stoi po drugiej stronie agnusa, jest 16-bitowa, a timingi oparte są głównie na zegarze 7MHz. W dodatku w przypadku rozszerzęń nakładanych na CPU, muszą one emulować cykl dostępy MC68000 7MHz, więc nic poza 3.5MB/s nie wyciągniesz. Po co komu AGA, której nie da rady używać?


jak pisałem - bloczek funkcjonalny IMC łączysz z DMA, DMA łączysz z CPU, emulowanym chipsetem i jeśli bardzo, ale to bardzo zależy Ci na wykorzystaniu reszty chipsetu na oryginalnej płycie to wyciągasz Agnusa i podpinasz się do sygnałów magistral łączący elementy chipsetu.


Wyjaśnij mi jak chcesz mieć jakikolwiek wpływ na chipset z poziomu karty nakładanej na CPU. Przeróbki typu wylutowywanie układów i podłączanie się pod sygnały byłego chipsetu nie wchodzą w grę w przypadku 99% użytkowników, lepiej zrobić nową płytę główną do A600.

Tych modułów z minimiga nie podłączysz bezpośrednio do Amigi, minimig trochę różni się wewnętrznie od Amigi, występują pewne skróty wynikające z tego, że wszystko jest w jednym krzemie i trzeba by było to trochę zmodyfikować, aby użyć w Amidze.

Jakiś czas temu Majsta powiedział też, że przyjrzy się tematowi limitu 2MB chip ponieważ nie wierzy twórcom Amigi i innym, którzy twierdzą, że tego obejść się bez modyfikacji sprzętu nie da, jak na razie cisza (możecie się go spytać jak idą postepy w tej sprawie), tak jak i w przypadku autorki Mr. Beanbag, która chciała to obejść programowo. Zadania podchodzące pod porywanie się z motyką na słońce należy traktować z dystansem. Na razie ważne jest, aby cokolwiek wyszło do ludzi i nie podzieliło losu natami.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 21:19:45 przez sanjyuubi
[#139] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@wawrzon, post #136

Wyczytałem to na stronie Apollo, zanim ta nie została uporządkowana pod koniec listopada. Z tego info, co tam było, w ich teamie jest gość od arosa 68k. Już Ci tego raczej nie znajdę, chyba że na EAB coś będzie.
[#140] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #138

lepiej zrobić nową płytę główną do A600
No myślę że po to zaczynają klepać nowe obudowy do Amigi 1200, może i pojawi się do A600, aby za jakiś czas pokazać nowe "mobo". Jest parcie na nowe retro. Ja osobiście poskładałbym jakąś nową Amigę. Musiałaby być kompatybilna ze starymi programami, a zarazem szybka ja to Vampire 2 (MC68030@500Mhz i lepiej). Może by odżyło także oprogramowanie na 68k... A to mile widziane..OK
[#141] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #138

Nie mam pojęcia jak masz zamiar odzyskać 24,5MB transferu do pamięci, która stoi po drugiej stronie agnusa, jest 16-bitowa, a timingi oparte są głównie na zegarze 7MHz.

To proste - tak jak napisałem (i to stosunkowo wyraźnie) - nie używając fizycznego Agnusa i tej pamięci na płycie całkowicie :)
Przeróbki typu wylutowywanie układów i podłączanie się pod sygnały byłego chipsetu nie wchodzą w grę w przypadku 99% użytkowników

W A600 owszem jest to utrudnione - z tym, że to jeden układ, w A500 sprawa jest zdecydowanie prostsza :) Wspominam o tym, bo myślałem nawet kiedyś o takim "super agnus replacement" dla A500 z zamontowanym już 2MB RAM (czyli minimegi chip tak jakby) ale to byłaby bardzo słaba nisza do zapełnienia (bo jak komuś na 2MB chip zależy to weźmie A600 z rozszerzeniem albo i A1200)
Agnus to nie chipset tylko jego część i zasadniczo jedyna, która ma bezpośredni związek z RAM i jego udostępnianiem reszcie komponentów (w tym CPU) więc też i najważniejsza jeśli chodzi o możliwości poprawy działania chipsetu.
Tych modułów z minimiga nie podłączysz bezpośrednio do Amigi, minimig trochę różni się wewnętrznie od Amigi, występują pewne skróty wynikające z tego, że wszystko jest w jednym krzemie i trzeba by było to trochę zmodyfikować, aby użyć w Amidze.
Prawda, ale też nigdzie nie pisałem, że to konkretnie TE moduły mam na myśli, o natami wspomniałem odnośnie większego i szybszego CHIP RAM, a nie przeniesienia ot tak z tyłka całej logiki chipsetu i podpięcie kabelkami do płyty żeby sprawdzić czy aby zadziała (a nie zadziała, bo te sygnały nie są nawet na I/O wyprowadzone!)
Jakiś czas temu Majsta powiedział też, że przyjrzy się tematowi limitu 2MB chip ponieważ nie wierzy twórcom Amigi i innym, którzy twierdzą, że tego obejść się bez modyfikacji sprzętu nie da

Heh, nie on pierwszy :) I podejrzewam nie ostatni. Tyle, że jako pierwszy wypuścił "masowo" dostępny akcelerator oparty o FPGA, baa, gdy się za niego zabierał jedyne co posiadał to idee, bo nie miał wtedy ani takiego skilla w lutowaniu, ani w syntezie logiki programowalnej, ani w projektowaniu elektroniki, a jednak na przekór wszystkiemu udało mu się to marzenie zrealizować.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 21:50:22 przez abcdef
[#142] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@abcdef, post #141

To proste - tak jak napisałem (i to stosunkowo wyraźnie) - nie używając fizycznego Agnusa i tej pamięci na płycie całkowicie :)


Tylko po co wtedy w ogóle mobo Amigi? Kup nową obudowę A1200 z kickstartera, wetknij do niej Mista (będzie pasował) i już. Piszę to bez ironii - zostawianie mobo tylko po to "żeby było" nie ma sensu.
[#143] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Jenot, post #142

Zapewne wielu pisało że na MIST nie wszystko działa.
Jak komuś nie działa jakiś tam pinball który jest jego "żyć albo nie żyć", to woli trzymać oryginał.
Dopóki Amiga w FPGA nie uzyska 100% kompatybilności, dopóty wielu będzie trzymało oryginały w domu, tak jak ja zresztą...
[#144] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #143

Ale ja to rozumiem. Sam też piszę jak coś nie działa. Podobnie niedoskonała jak mist zapewne byłaby kolejna reimplemantacja. Bo dochodzimy już do tego, że CPU, AGA, Agnus będą w FPGA. Co zostało? Muzyka, flop i obsługa portów I/O. No to do uruchamiania pinballa ma raczej niewiele ;)
[#145] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #135

* 16bit Audio


Ten dźwięk, będzie płynął prze hdmi? Da się z hdmi wydobyć jakoś ten cyfrowy dźwięk, Bo chyba raczej nie zapowiada się aby karta, miała wyjście s-pdif coaxial lub toslink.

Trzeba użyć konwertera, czy da się wydobyć cyfrowy dźwięk z hdmi bez konwertera

Jak ten cyfrowy dźwięk będzie działał, czy jeśli będziemy słuchać czegoś na Pauli to dźwięk popłynie przez HDMi.
[#146] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Jenot, post #142

Ano to proste - bo jeśli zostawimy fizycznego Agnusa to nijak nie da się zrobić jego duplikatu w FPGA bez odcięcia się od całej amigi - czyli floppa, dysku ide (gayle), dźwięku (paula) i teraz nie wiem czy czasem seriala, joysticków etc. (CIA). Tzn pewnie by się dało, ale z dzikim hackiem jak remapowanie adresów (czyli jeśli wybralibyśmy z np. bootmenu AGA@FPGA to do wszystkich wywołań adresujących chipset dodawany byłby określony offset przez co nie używane byłyby linie adresujące fizycznej amigi - chipset na płycie nic by nie robił, chipset w fpga przejąłby całą kontrolę... innymi słowy sytuacja, o której sam kolega napisał).
Rozwiązanie z wywaleniem samego agnusa daje możliwość ciągłego wykorzystywania reszty elementów, w FPGA byłaby zaimplementowana Alice i Lisa w dwóch trybach, 1. kompatybilnościowy - działa wyłącznie jako Agnus i wykorzystujemy wyjście video z Denise, 2. AGA-mode - w tym trybie przedstawia się systemowi jako Alice i uruchamia Lisę - wykorzystywane jest wyjście HDMI na karcie. Reszta custom chips albo jest ta sama i tak samo adresowana, albo nie ma znaczenia do obsługi funkcji graficznych AGA.
[#147] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@abcdef, post #141

To proste - tak jak napisałem (i to stosunkowo wyraźnie) - nie używając fizycznego Agnusa i tej pamięci na płycie całkowicie :)


Ale przecież o tym właśnie napisałem wcześniej, takie rozwiązanie wymaga zduplikowania całego chipsetu w FPGA łącznie z PAULĄ i wszystkim z czego korzysta chipsetowe DMA, tak samo jak w AGA-GO musisz wpakować całą A1200 na kartę, w tym przypadku do FPGA. Obecne implementacje AGA nie są w 100% kompatybilne w przeciwieństwie do ECS, na którym bazuje IndivisionECS. Odtworzenie ECS na Vampire przyśpieszyłoby tryby graficzne, tryb 16 kolorowy mógłby latać jak burza.
[#148] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@abcdef, post #146

IDE i CIA nie wchodzą w skład Amigowego DMA, możesz sobie zaimplementować na karcie szybszą wersję IDE bez żadnych konsekwencji. Dziwię się, że nie ma szybkiego IDE na Vampire dla A600, lub chociażby slotu karty CF lub SD.
[#149] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #148

* SD-Card is Hard drive
[#150] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #147

Ale przecież o tym właśnie napisałem wcześniej, takie rozwiązanie wymaga zduplikowania całego chipsetu w FPGA łącznie z PAULĄ i wszystkim z czego korzysta chipsetowe DMA

Masz rację tyle tylko, że ja nie piszę o przypadku gdy olewamy Agnusa tylko wyciągamy, a podpinamy FPGA w jego miejsce. W tym momencie otwierają się kolejne możliwości, ale jak napisałeś - w A600 ze względu na wlutowanie Agnusa na stałe zwyczajnie to nie przejdzie - w każdym razie u typowych amigowców, co boją się nawet kondensatory dać komuś do zrobienia :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem