[#211] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Krashan, post #209

Akurat takie ostre akcje mają 2 drogi rozwoju.

1. Doświadczona firma, człowiek, producent, przedyskutuje hejt i udowodni jakimś własnym beta produktem swoje możliwości i zamknie hejterom paszcze.
2. Będzie bredził od rzeczy udowadniając, że rację mają hejterzy (choć w tym przypadku już ich tak nie powinno się nazywać).

Dla nas - odbiorców produktu obie te drogi są zwycięskie.
Albo wiemy co dostaniemy, albo wiemy że nic nie dostaniemy i nie marnujemy więcej na to czasu.
[#212] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Sir_Lucas, post #1

Ponieważ redakcja PPA otrzymała od Szanownego Pana Fernandeza Gomeza, założyciela, członka rady nadzorczej oraz dyrektora operacyjnego firmy phase5 products UG e-mail o treści następującej,

Pragniemy poinformować Szanownego Pana Fernandeza Gomeza, założyciela etc. etc. iż odrażające, obraźliwe oraz szkalujące dobre imię Jego oraz Jego Firmy treści, w których z ponad 90% składał się wątek zostały wymoderowane, zaś użytkownicy zostali niniejszym surowo pouczeni o szkodliwości społecznej swojej obrzydliwej i niemoralnej działalności. Pragniemy zapewnić, że obrażanie oraz szkalowanie wyżej wymienionej Osoby oraz Firmy będzie ścigane z całą stanowczością nie tylko przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, ale również (a może przede wszystkim) przez moderację Polskiego Portalu Amigowego. Gorąco dziękujemy nie tylko za zwrócenie redakcji uwagi na zaistniały fakt, ale również za przyjacielskie pozdrowienie umieszczone w Szanownego Pana liście. Proszę przyjąć od nas również gorące życzenia zdrowia, pomyślności i wszelkiego powodzenia w nadchodzącej przyszłości oraz zbliżającym się 2017 roku.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 22:27:08 przez moderator
[#213] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@moderator, post #212

Skipp mam nadzieje, ze zmieniles w koncu zdanie :)
[#214] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@moderator, post #212

Viva La Blizzard FPGA 68k + PPC G5 2 GHz!!!OK
[#215] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@moderator, post #212

Pragniemy zapewnić, że obrażanie oraz szkalowanie wyżej wymienionej Osoby oraz Firmy będzie ścigane z całą stanowczością nie tylko przez niemiecki wymiar sprawiedliwości


Jezu..... rozstrzelają Nas strach płacz zombie
[#216] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@_Skiba, post #215

No coś ty?! Przecież mamy już Obronę Terytorialną!OK
[#217] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@moderator, post #212

Powiem szczerze tak - przeglądałem ten wątek z ciekawości, nie stałem ani przeciw ani za Panem Gomezem. Nie znam kompletnie tej osoby ani jej historii. Natomiast po przeczytaniu powyższego tekstu maila - odechciało mi się kompletnie jakichkolwiek potencjalnych zakupów od tej "firmy" - nieważne czy faktycznie coś powstanie czy nie.
Moim zdaniem jak ktoś się chce bawić "w celebrytę" to musi się liczyć z tym, że będzie miał zwolenników, przeciwników a do tego wielu "hejterów". I każda "osoba publiczna" (znana szerzej niż tylko grupce znajomych) powinna zdawać sobie z tego sprawę. Nerwowa reakcja Pana Gomeza wskazywałaby, że nie nauczył się jeszcze tej prostej prawdy i nie radzi sobie "z popularnością" lub też robi to pod publiczkę. W tym drugim przypadku - podnosząc "hejt" sami przyczyniamy się do wzrostu jego popularności (choćby i negatywnej). Zatem zostawmy Pana Gomeza i jego pomysły - jeśli będzie coś z tego to super dla wszystkich Amigowców, jeśli nie będzie to szkoda tracić czas dalej na pustą gadaninę.
[#218] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@jimmy, post #217

Amen.
[#219] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@grxmrx, post #218

Ja bym dla pewnosci zamknal watek puki czas.
[#220] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Phibrizzo, post #219

Chyba zwariowałeś. A gdzie ogłosisz jak nowa karta wyjdzie? OK
[#221] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Vato, post #220

W newsach, na glownej.
[#222] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Phibrizzo, post #221

Ooo nie wiedziałem, że masz uprawnienia. Ja nie mam.
Gość rozesłał mailing a ty się tu trzęsiesz już cały.
Pokasowano obraźliwe posty i luz.

Będzie się coś działo to będzie dyskusja i tyle.
Po to jest forum.
[#223] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@moderator, post #212

Po przeczytaniu listu mam deja vu.Przed oczami stanął mi przemiły człowiek, właściciel popularnego ongiś portalu Napisy.info. Jak bym czytał dobrodzieja założyciela Pana (BACZNOŚĆ) K.J.SZ.

PS. Dodam, ze odczuwam wyłącznie pozytywne doznania przy czytaniu podobnej lektury.
[#224] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Vato, post #222

[#225] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@moderator, post #212

sic!

90% ?? go back to school..

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 08:04:44 przez juen
[#226] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@_Skiba, post #215

E tam, damy rade. Wodzu, prowadź na Bad Vilbel :).
[#227] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@flops, post #191

bo sprawdziłem nawet czy ma nr importowy i o dziwo ma, nie wiem jak w DE, ale w PL troszkę trzeba się namęczyć, żeby coś takiego uzyskać


Namęczyć ? EORI zrobiłem nie wychodząc z domu, w pół godziny da się wszystko ogarnąć.
[#228] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@konrad_0x42, post #227

To musiałeś wcześniej się namęczyć z podpisem kwalifikowanym i przeczytać sporo instrukcji i zapisów prawnych, do potwierdzenia EORI, albo podpis kwalifikowany albo wyprawa do Urzędu Celnego z papierami, do tego żeby cokolwiek ściągnąć i oclić poręczenie bankowe, albo rulon na konto, ew. podpisanie umowy z agencja.
[#229] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@moderator, post #212

mit freundlichen Grüßen

Brzmiało bardzo szczerze
[#230] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Vato, post #222

Każdy użytkownik PPA może wysłać newsa na główną stronę. Nie potrzeba uprawnień, tylko "zgody" moderacji.

A robisz to tak: link

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 11:55:14 przez SuperBuster
[#231] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@SuperBuster, post #230

Kto wtedy widnieje jako autor?
[#232] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Vato, post #231

zamieścił: mailman, nadesłał: argasek, 09.12.2016 19:24
[#233] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@fazior, post #232

No tak... w sumie podsumować wątek można tak. Szanowny pan z P5 kopie grób swojej firmy własnoręcznie...
[#234] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@pisklak, post #233

A czy nie można by zrobić tak aby dostęp do forum mieli tylko zalogowani oraz dopisać jakąś klauzule. Tak aby zalogowani nie mogli szkodzić forum i straszyć prawnikami z byle powodu?
[#235] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Tomski, post #234

A tam... myślę że taki przypadek "prawniczego uniesienia" jest odosobniony i mam nadzieję szybko się nie powtórzy...
[#236] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@moderator, post #212

Ktoś wcześniej wspominał o odgrażaniu się, ale myślałem, że robi sobie jaja. Niestety to prawda. Zapytam przewrotnie, czy jak z zapowiedzi wyjdzie figa z makiem, to klasykowcy też będą ścigać tego Pana z całą surowością za robienie sobie jaj z ludzi i rozpalanie nadziei? Jakieś straty moralne, czy coś? Każdy kij ma dwa końce, może w innych krajach nie znają tego powiedzenia.
[#237] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@KM, post #236

Trzeba będzie podać Elbox za TurboFlyer 530 i inne karty.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 17:16:39 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#238] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #237

[#239] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #237

dokładnie !
OK
[#240] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@moderator, post #212

O, to jedno z tych pism, które przynoszą więcej szkód niż zysków.

Ciekawe czy google translator dobrze przetłumaczy poniższe?

W odniesieniu do pisma otrzymanego przez redakcję PPA:
1. Wszelakie wezwania w przedstawionej postaci nie mają żadnej wiążącej PPA wartości. W Polsce obowiązuje pisemna forma wezwania w formie listu poleconego, przesłanego za potwierdzeniem odbioru.
2. Przedstawione w wezwaniu żądanie ma formę ultimatum i może być potraktowane jako groźba. Straszenie sądem jest zdefiniowane jako groźba w art. 115 Kodeksu Karnego § 12 i dalej wg art. 190 Kodeksu Karnego § 1, straszący oprócz grzywny może dostać do 2 lat więzienia.

Czy ktoś się czuje pokrzywdzony otrzymanym przez PPA wezwaniem? Jeżeli tak, można składać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez autora wezwania.

Co do realności spełnienia obietnic:

Sądy są w stanie ważyć kwestie, które są możliwe do sprawdzenia (pisanie nieprawdy, kłamstwa), nie rozpatrują czyichś opinii. Jeżeli napiszę "X to Y" - przegram jeżeli to nieprawda. Natomiast nie da się kogoś sądzić za wpisy: "Wydaje mi się, że X zachowuje się jak Y" albo "Czy X to Y?". Sąd oddali takie powództwo.

Ponadto Szanowny Powód musiałby wykazać, że poniósł wymierną stratę (i ją wykazać) i - co najlepsze - wnieść adekwatną opłatę stosunkową (5% od wartości przedmiotu sporu, max. 100 tys. zł). Myślicie, że ktoś włoży pieniądze w sprawę, którą na pewno przegra?

To zwykły straszak.

Podoba mi się ton odpowiedzi moderacji :D

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 20:16:14 przez tbone
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem