[#181] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@flops, post #180

To nie oglądasz [...]serialu ?
Jest w pierwszym poście

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:45:22 przez moderator
[#182] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@flops, post #180

Nic. Gość na fejsie oskraża wszystkich na około o działania na szkodę firmy (hejt), nasyła prawników, blokuje komentujących i tworzy listy "tych klientów Phase5 nie będzie obsługiwać"
[#183] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@flops, post #180

Tak, sa nowe informacje. [...] zbliza sie duzymi krokami do [...]

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:45:54 przez moderator
[#184] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@sordan, post #183

Może po prostu przedwcześnie go opuścił. Albo [...] dali dostęp do Internetu.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:46:10 przez moderator
[#185] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@sordan, post #183


DUAL & DIFFERENT CPU STATE OF THE ART ARCHITECTURE inside your Commodore Amiga on the way back to you to release the full Power of your Amiga. Forget everything else. No more Software emulation, no more Softcore fpga emulation, no more unprofessional private and experimental hardware projects without CE conformity, without electromagnetical testing and electromagnetical compatibility measures by law to protect every user, without WEEE Waste Electrical & Electronic Equipment Licence needed for any commercial hardware project, without paying taxes, without any company, without any offices for a trustful customer relationship, without phone numbers to talk to somebody, without any customer support and without any repair facilities...

wolę 10x sprzęt od osób niepłacących podatki, a ich sprzęt nie spełnia wymogów CE, z FPGA ale za to rzeczywisty niż [...].

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:46:28 przez moderator
[#186] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@QkiZ, post #185

Myslalem, ze przesadzacie.Ale faktycznie jak sie poczyta co tam gosc wypisuje to jedynie [...] na mysl przychodza.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:46:43 przez moderator
[#187] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Krashan, post #184

Proszę nie obrażać tu [...]. Do [...] trafia się z [...]. [...] to miejsce, gdzie się ludzie [...].

Stereotypy jakie panują w społeczeństwie na temat [...] i [...] są po prostu straszne. [...] to nie jest miłe miejsce, ale czasem to konieczność.

W internecie jest wiele rzetelnych informacji o [...], wystarczy wejść by się czegoś dowiedzieć.

Gość od "phase5" to [...], który [...], ale nie wygląda na [...]. Porównywanie tego do [...] to tragiczne nieporozumienie.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:54:28 przez moderator
[#188] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Hexmage960, post #187

No przecież żartujemy sobie
[#189] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@_arti, post #188

No dokladnie. On sobie [...], to czemu My nie mozemy sobie [...] z niego?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:54:59 przez moderator
[#190] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@_arti, post #188

Rozumiem, chciałem jednak wyprostować parę kwestii wokół [...], bo widzę, że niektóre osoby mało co się w nich orientują.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:55:14 przez moderator
[#191] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Vato, post #181

Przez chwilę miałem nadzieję, że się myliłem, bo sprawdziłem nawet czy ma nr importowy i o dziwo ma, nie wiem jak w DE, ale w PL troszkę trzeba się namęczyć, żeby coś takiego uzyskać (albo zapłacić więcej, żeby ktoś to za firmę zrobił). Niestety nadal tylko nowe loga i pierdy, więc gość dobre intencje pewnie miał, ale zero zmysłu do biznesu i go to pewnie przerosło.
[#192] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@flops, post #191

a ja uważam że przesadzacie - dajcie gościowi się wykazać, niech robi, a nie ciągle oblewany jest pomyjami. Nie jest to stare Phase5 na pewno, bardziej made in garaż spadkowe po starym Phase5, ale oceniać się powinno po efektach, nie po selfie na fb. Dopiekli mu z każdej strony to i nerwy mu puszczają, spodziewał się innej reakcji...
[#193] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@voicer, post #192

Przecież oceniamy po efektach
[#194] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@voicer, post #192

Hmmm, zdjęcia starych kart, kawałki schematów starych Blizzardów i Cyberstormów, nieotwarte pudełka z niby nowymi częściami i kupa szumu. Mam dziwne przeczucie, że za pół roku gość ogłosi, że go zaszczuli, że obraża się na całą społeczność i czy przypadkiem ktoś nie chce kupić Phase5. A cały ten cyrk jest tylko po to żeby [...].

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:56:16 przez moderator
[#195] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Jenot, post #194

Przy sprzedaży komu? Żartujesz, każdy kto kupuje to widzi co kupuje. Jeśli to co ten facet ma to są okruchy po Phase 5 z których nie da się odtworzyć komercyjnego przedsięwzięcia to zdjęcia na fb tu nic nie zmienią, i kupca nie znajdzie. No chyba ze Jens ;]
Pokazuje co ma, jakby miał gotowy produkt to wogóle takich rozmów jak tu toczymy by nie było. Mnie się wydaje że on nie ma środków ani wiedzy żeby to dokończyć.
Zagrywka z selfie to nie było fair, i dalsze szczucie "społeczności" jest słabe.
[#196] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Jenot, post #194

za pół roku gość ogłosi, że go zaszczuli, że obraża się na całą społeczność i czy przypadkiem ktoś nie chce kupić Phase5. A cały ten cyrk jest tylko po to żeby [...].


a wiesz ze mozesz miec racje? moze to byl wogole pierwotny plan.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:57:23 przez moderator
[#197] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@wawrzon, post #196

Słyszałem też, że wysyła pogróżki prawno-mejlowe do portali, na których dyskutuje się nt. Phase5. Gość jest generalnie [...]

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 15:37:48 przez _arti

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:57:49 przez moderator
[#198] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@_arti, post #197

Gość jest generalnie [...]

Uważaj! Stąpasz po kruchym lodzie
Lepiej powiedzieć, że jest po prostu [...]


Ło jeny! Co ja mówię, co ja mówię... i teraz trafię na czarną listę klientów!

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 16:00:40 przez Vato

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 22:39:19 przez moderator
[#199] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@_arti, post #182

_arti, muszę z przykrością przyznać, że nie popisałeś się na FB. Odwaliłeś straszną lipę, a ja jestem rozczarowany Twoją retoryką. Co wniosłeś do dyskusji? Zupełnie nic. Ale co tam, lepiej ciągnąć ten shitstorm, c'nie? Jesteś z siebie dumny?



Pisanie per "this guy from Phase 5" to (lekko rzecz ujmując) kompletny brak szacunku z Twojej (i całej reszty hejto-żołnierzy, którzy używają na przykład poniżającego określenia [...]) strony. Nie piszesz o Jensie "this guy from Individual Computers", w kontekscie innego amigowego sprzętu prawda? Dlaczego nie piszesz tak samo "gdzie jest moja A1200 Reloaded, gdzie są zdjęcia, skandal i oszustwo kurde!!11"? Jak to jest krytykować i psioczyć gdy się samemu jest nie jest się nawet potencjalnym konsumentem (bez relacji klient-producent/dostawca, skoro nowego sprzętu nie ma jeszcze na rynku) który nawet nie wydał jeszcze eurocenta na zapowiadany produkt? A to, że ktoś nie będzie chciał Ci sprzedać swojego produktu, to jest jego prawo. Tak samo, jak masz prawo umieścić napis w swoim sklepie czy restauracji "tego pana nie obsługujemy". Proste. Bo niby dlaczego miałby chcieć Ci coś sprzedać? Nie jest do tego niczym zobligowany.

Dlatego, jeśli się okaże, że Salvador Fernandez Gomez (dla Twojej wiadomości, tak nazywa się człowiek, którego obrażasz) zrezygnuje w pewnym momencie ze wskrzeszenia Phase 5 to będzie właśnie zasługa takich, jak Ty - malkontentów i niedowiarków, którym wydaje się, że mają licencję na krytykowanie produktu, który jeszcze się nie pojawił i szkalowanie i poniżanie człowieka, który miał ambicje zrobić coś dla społeczności, z której się wywodzi. I wcale się nie dziwię, że publiczne insynuacje typu [...] nadają się dla prawnika i podchodzą pod zniesławienie. Może czas wziąć odpowiedzialność za swoje publiczne wypowiedzi...

PS. Jeśli za krytykę niesprawiedliwych publicznych wypowiedzi Redaktora PPA tutaj oraz na Facebooku, należy się ban, to oświadczam, że będę nosił go z dumą. Bo ja, w przeciwieństwie do niektórych, biorę odpowiedzialność za swoje słowa.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:59:17 przez moderator
[#200] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@skipp, post #199

Skipp, zluzuj.

Razem z _artim obserwujemy sytuację m.in. na Facebooku i wyraźnie widać, że coś jest nie do końca OK z nowym p5. Nie tylko my mamy wątpliwości, a Pan Salvador zamiast je rozwiewać dolewa oliwy do ognia i zachowuje się dziecinnie. Stąd takie a nie inne reakcje. Dla mnie nie ma usprawiedliwienia na takie zachowania.

Gdyby to wszystko miało być 100% legitne, to Pan Salvador zachowywyałby się inaczej. Poza tym nawet jeśli jest, to ja dziękuję za współpracę z człowiekiem który się tak zachowywuje. Bałbym się cokolwiek od niego kupić. Bałbym się nawet napisać do niego w obawie przed pozwem...
[#201] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@skipp, post #199

Bo to tak właśnie wygląda, że chęci dobre miał, ale robienie takiej elektroniki to skomplikowana sprawa i chyba po prostu poległ.
Po czym poznać [...]? Po tysiącu animacji, zmian loga i innych prostych rzeczach, które nic nie wnoszą do produktu, zamiast konkretów. Jak się widzi takie coś, to od razu zapala się czerwona lampka.
My Amigowcy jesteśmy marzycielami, ale żeby realizować marzenia, potrzebna jest siła i twardy tyłek, a nie pitu pitu.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 22:00:07 przez moderator
[#202] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@skipp, post #199

"Nie jest do tego niczym zobligowany."

Aby? Art.135 Kodeksu Wykroczeń. "Przyczyna uzasadniająca odmowę sprzedaży musi jednak dotyczyć samej sprzedaży lub konkretnego towaru, nie może zaś być formą penalizacji negatywnych zachowań osoby, która daną rzecz chciałaby nabyć. Należy mieć przy tym na uwadze, że to na sprzedawcy zawsze spoczywa ciężar udowodnienia, że odmowa sprzedaży była uzasadniona."

"(...) zrezygnuje w pewnym momencie ze wskrzeszenia Phase 5 to będzie właśnie zasługa (...)"

Ja miałem w planie wskrzesić Phase5 10 lat temu, ale żona wybiła mi to z głowy nim jeszcze zdążyłem się komuś pochwalić. Zrezygnowałem, nie było nowych kart, a miałem ambicje Możecie już płakać. Na dowód mogę wrzucić parę projektów płytek i zdjęcie zepsutego blizza z nieopisanymi galami. Czy od tego momentu jestem nadal "tym gościem z forum" (bo nim jestem) czy może "Tbonem Tboniastym, niedoszłym właścicielem Phase5 [fanfary]"?

Proszę, bądźmy poważni. Biznes to nie religia, gdzie bierze się coś na wiarę. Ja rozumiem podgrzewanie atmosfery, ale to w ogóle nie wygląda na profesjonalną akcję prowadzoną przez agencje marketingową. Na obecnym etapie wygląda to na jakiś jednoosobowy garażowy biznes, w którym Salvador robi za prezesa, speca pr, dział prawniczy, sekretarkę i jeszcze logistykę. Biznes, który zniknie gdy produkt okaże się niewypałem i rozpoczną się reklamacje. W biznesie liczą się fakty, a nie marzenia i żerowanie na nazwie trupa. Jak na razie widzieliśmy tylko jakieś mary. Niech ta firma wrzuci chociaż zdjęcie jakiegoś technika w trakcie pracy, zdjęcie karty w trakcie testów. Społeczność poczuła, że ktoś gra z nimi w pokera więc krzyknęła "sprawdzam", a tu straszenie pozwami To jest jakaś dziecinada w stylu "powiem tacie, a ten da ci klapsa". Popatrz na Apollo Team - zaczęli od chałupnictwa i w ogóle się z tym nie kryli, karty działają, są realne -> są zamówienia, klienci ustawiają się w kolejce. A Phase5? Jeżeli upadnie z powodu marud i malkontentów to bardzo, bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie jak poradził sobie Salvador z reklamacjami, gdy nie radzi sobie już na obecnym etapie działalności. Kolejnej firmy [...] nam nie potrzeba.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 15:02:09 przez tbone

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 22:01:19 przez moderator
[#203] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@tbone, post #202

[#204] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@recedent, post #203

Dzisiaj w Zawadzie o 19ej szeroki uśmiech
[#205] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@tbone, post #202

Aby? Art.135 Kodeksu Wykroczeń. "Przyczyna uzasadniająca odmowę sprzedaży musi jednak dotyczyć samej sprzedaży lub konkretnego towaru, nie może zaś być formą penalizacji negatywnych zachowań osoby, która daną rzecz chciałaby nabyć. Należy mieć przy tym na uwadze, że to na sprzedawcy zawsze spoczywa ciężar udowodnienia, że odmowa sprzedaży była uzasadniona."


Haha, serio? Polskie prawo handlowe z roku 1971 (sic!) chciałbyś zastosować na niemieckiej firmie? Powodzenia życzę. Chciałbym zobaczyć egzekwowanie tego! "Halo, Policja? Pewien cudzoziemiec mówi, że nie sprzeda mi karty graficznej przez internet! Skandal!"

Co do reszty - zgadzam się z Tobą w jednym punkcie - że pan Gomez być może wziął na swoje barki zbyt wiele, a w szczególności działania w zakresie PR - tym zdecydowanie powinien zająć się ktoś z doświadczeniem i opanowaniem. Nie pochwalam jego taktyki, ale jakoś nie potrafię być obojętny wobec tak chamskich i niesprawiedliwych komentarzy wobec kogokolwiek, a tym bardziej wobec kogoś, kto przecież był fizycznie przy produkcji i wysyłce oryginalnych kart Phase 5 (kiedy pewnie większość z tu obecnych albo srała w pieluchy albo podniecała się Superfrogiem na A500). Pomijając wszystko, S.F. Gomez dopiero niedawno zaczął publicznie pod swoim nazwiskiem bronić reputacji swojej marki, więc jestem pewien, że po prostu nie wytrzymał fali oszczerstw i wcale mu się nie dziwię. Szacunek nic nie kosztuje, ale niestety w czasach zdziczenia kultury osobistej poprzez poczucie anonimowości w Internecie to jest zanikająca cnota ludzka. I to jest niestety bardzo smutne. Ciekawe, czy wszyscy byliby takimi chojrakami w rzucaniu inwektyw w bezpośrednim kontakcie. Śmiem wątpić, bo większość to zasrane tchórze bez honoru.

Jednakże przytoczony przykład Apollo Team nie jest zbyt trafiony - hejtu pod ich adresem było równie wiele, ale to się rozłożyło na kilka osób, jednak mimo tego Brian "Kipper2K" Robotham zapowiedział publicznie, że Vampire to będzie jego ostatni projekt dla amigowej społeczności, właśnie ze względu na pomyje, które nasza kochana amigowa brać wylewała w hejterskich komentarzach. Oczywiście, że Vampire głównie powstawał w ciszy i być może to pomogło im przetrwać falę komentarzy i jawnego kłamstwa ze strony niedowiarków i hejterów i odnieść tak spektakularny sukces.
[#206] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@tbone, post #204

Poważnie? Niech no tylko moje kolana dojdą do siebie a się piszę! :)
[#207] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@skipp, post #205

Wiesz, wystarczyłoby zgłosić sprawę do czynnego posła partii rządzącej, a było by: "Hurr, niemce nas nie szanujo! Durr, stawiać czołgi na granicę! szeroki uśmiech

Wydaje mi się, że hejt jest nieodłączną częścią biznesu, tylko trzeba sobie z nim umiejętnie radzić. Dobry specjalista musi mieć odpowiedni żywy firewall w firmie, by przeżyć zalew gówna

Odniosłem się do A.T. bo na chwilę obecną zdaje się sprawiać lepsze wrażenie, niż mistyczny wręcz Phase5. Decydując się na produkt A.T. świadomie spodziewam się chałupnictwa (chociaż już podobno zlecają robotę zewn. firmie), a czy nowy Phase5 podtrzyma jakość starego Phase5? Nic na razie tego nie zapowiada. Jest wiele przykładów wykorzystania legendarnej marki do sprzedaży produktów wątpliwej trwałości. Np. nie sięgając daleko - porównaj Junaka z dawnych lat produkcji, do aktualnego chińskiego produktu sygnowanego tą samą marką... Chyba wiesz do czego zmierzam?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 16:03:23 przez tbone
[#208] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@alt_, post #200

Strach byłoby złożyć nawet reklamację w obawie przed pozwem o zniesławienie jego produktów.
[#209] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@skipp, post #199

_arti, muszę z przykrością przyznać, że nie popisałeś się na FB. Odwaliłeś straszną lipę
Z tym to ja się poniekąd zgadzam, ale z innego powodu. Czyżbyś _arti nie znał starej prawdy, że jedynym efektem grzebania patykiem w [...] będzie [...]? Taki też efekt otrzymałeś...

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 22:02:30 przez moderator
[#210] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@skipp, post #199

LOL. Inaczej tego nie skomentuje. Gość ma [...], z public relations zatrzymał się gdzieś w latach 70' a swoim zachowaniem już dawno spalił siebie i swoją firmę. I zawdzięcza to tylko i wyłącznie sobie. Zarezykowałbym nawet stwierdzenie, że jest [...]. A ci, którzy mają lub mieli chociaż cień nadziei na reaktywację Phase5 i nowe, pachnące, zgodne z RhoS Cyberstormy... cóż... oczywiście szanujemy ich.

@Krashan
Ja mam to w dupie. Nie trawie tylko [...] rzucających papugami na lewo i prawo.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 18:12:33 przez _arti

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 22:03:18 przez moderator
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem