kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#451] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Marcin74, post #450

Tzn że to jakaś ściema? Użytkownik raczej znany z wiecznych wyprzedaży kolekcji amigowych szeroki uśmiech
[#452] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@cemaxx, post #451

Hołdys to wyjaśniał w wątku ciekawostek za 2016 rok - nie tyle ściema co raczej kwestia różnic - co Sprzedający napisał a jak Kupujący zinterpretował ten opis w aukcji.
[#453] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@jimmy, post #452

Bo to aukcja Hołdysa jest

Z innej beczki: ma ktoś kasety do A1200?
[#454] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #453

Takich nie ... ale swojego czasu niektórzy archiwizowali dane na kasetach vhs link
[#455] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #453

VBS
[#456] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #453

Ależ to właśnie Hołdys niedawno sprzedawał magnetofon Datasette ze złączem RS232 a nie standardowym commodorowskim. Może ten przy tej A1200 to taki właśnie do nagrywania programów z obrazów bezpośrednio z Amigi?
[#457] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@perinoid, post #456

Ja na VBS przekopiowałem CAŁY HD 85 MB jak zmieniałem A500 na A4000, szkoda że już nie mam VBS. Mam "oryginalną" kasetę sprzedawaną z reklamy w MA z częścią kolekcji Fischa.
[#458] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@agrajek, post #448

W opisie tej aukcji:"Karta sprawdzona [..] programem sysinfo z workbencha"
[#459] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sid777, post #458

Coraz droższe te Commodorki C64
[#460] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Daniel76, post #459

Bo to 7 sztuk, w tym jeden ze złota, bardzo rzadko spotykany.
...

A nie, to nie złoty kolor, to zażółcenia :)
[#461] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sid777, post #460

Małe atarynki już dawno poszybowały, a chcę kupić 800xl. To był mój pierwszy komp.
[#462] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #461

Amiga 1200 BOX ... hmm ciekawi mnie pewien fenomen - czy cena jest tak wysoka dlatego , że to jest A1200 czy dlatego że jest BOX. Ile w takim przypadku kosztuje SAM BOX. Nie wiem czy w takim razie sprzedawać swoją kolejną A1200... Ceny idą w górę jak za złoto w czasach wielkiego kryzysu... A może to po prostu efekt dodruku z okazji 500 plus (mogliby dawać Amigi 500 plus), Nowy nominał już jest w obiegu 500 właśnie - co nam to przypomina?



Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 18:10:14 przez xtro
[#463] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #462

Trzeba zacząć produkować pudełka klony trampolina Miewam czasem wrażenie, że jest to towar bardziej ceniony od zawartości

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 18:20:06 przez cemaxx
[#464] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #462

Amiga 3000 od 500e
[#465] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@waldiamiga, post #464

Bateria niezłego klopsa tam zostawiła wymiotuje
[#466] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@cemaxx, post #465

Produkcja pudełek... to jest to ... to by sie naprawdę dało uruchomić nie tylko w Chinach , ale może nawet i w PL. Robotnice w fabryce amipudełek uwijały by się klejąc na kartony z recyklingu banderole i obwoluty amigowych modeli z różnych okresów i firm. To jest myśl. Dział postarzeń produktów dla co bardziej ekstremalnych fanów przygotowywał by otarcia, i zabrudzenia. Zamówienia indywidualne - przykład : poproszę o karton do modelu 500 z okresu 87-88 jakby przeleżał ostatnie 20 lat w wilgotnej piwnicy z plamą po musztardzie w okolicach numeru modelu na drugim 0.
[#467] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #466

Wysokie ceny osiągają wyłącznie "zabalsamowane" boxy metodą znaną wyłącznie w Muzeum Lenina.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 20:03:46 przez KM
[#468] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KM, post #467

Co do boksów to myślę, że wiele osób chce je mieć z praktycznego punktu widzenia. Ma w ten sposób w czym trzymać Amigę, którą spokojnie może włożyć na "dno szafy". A tak bez pudełka to jest już kłopot z upchnięciem sprzętu gdzieś w domu. Nie licząc blatu biurka, na którym zapewne miejsca jest zawsze i tak mało(znam to z autopsji).
[#469] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #434

i wylicytował jakiś frajer za 587 zł
[#470] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #462

Bardzo ładne pudełko ze styro i pierdołami może kosztować nawet 500pln. Niech ktoś wystawi pudło od A1000 pierwsza wersja w ładnym stanie, to zobaczysz ile pudło może kosztować
[#471] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tomski, post #468

Ma w ten sposób w czym trzymać Amigę, którą spokojnie może włożyć na "dno szafy"


A nie można w innym "zwykłym"pudełku"?

Wiem styropiany.... ale w takim razie rodzi się pytanie ile jest warta na aukcji Amiga BOX z całymi styropianami?

Nie zdziwię się jeśli ktoś kiedyś wystawi SAME styropiany i to będzie epicka walka o zwycięstwo w takiej aukcji. No ale czepiam się... wiem , sam bym chciał mieć w boxie... a człowiek kiedyś o tym nie myślał chyba w tych handlowych kategoriach....
[#472] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #471

ciekawe czy pojawiła się na aukcji kiedyś - pudełko - podróbka?


Właśnie wygłupiłem żarcik... zrobie takie , ale oczywiście to opiszę - ręcznie namalowane :)

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 20:32:50 przez xtro
[#473] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@flops, post #470

Xtro , 2000zł za amige? tych ludzi poje..ło doszczętnie? kawałek kartonu i plomba przeklejona z 500setki, i odrazu taka cena? łojeju jestem w szoku, w pół roku Amigi poszły 100% w górę, paliwo i fajki tak szybko nie idą w góre jak Amigi. Kiedy ten bum się skonczy, Xtro dziwie sie wogole że bana nie dostales za jawny handel w poście, ile ty masz tych komputerów, nie sprzedawaj, za rok bedziesz milionerem.
[#474] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #473

To skoro tak ludzie lecą na boxy to może ktoś chce taki zestawik, nawet z niezerwaną polmbą, aktualna cena to 125e.

[#475] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #473

Jeszcze koleś fotki przejaral w jakimś photoshopie co by biel lśniła.Pudelko ma fajne ale klawiaturka przypleśniała mu trochę.Sama ta A1200 nie jest warta dla mnie nawet 1k.Za 1k złożyłem niedawno A1200 : płyta z kickiem 3.1,wymienione kondki, zero rdzy, w świetnym stanie + obudowa i klawa NOS z Vesali.Sam lubię Boxy ale płacić 1k za tekturke to już lekkie wariactwo.
[#476] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #473

Xtro dziwie sie wogole że bana nie dostales za jawny handel w poście, ile ty masz tych komputerów, nie sprzedawaj, za rok bedziesz milionerem.


Ja tu nie handluje. Nie skorzystałem z żadnej oferty którą mi przysłano na PRIV. Po prostu wątek handlowy to opowiadam co kompletuje, a chcę by sprzęty trafiły w dobre ręce (już jeden trafił). Nie specjalnie lubię wystawiać bo jest z tym sporo roboty, a nie chcę na wariata, że nie sprawdzę czy coś. Amig do pchnięcia mam jeszcze 2-3. Robię z tego fajne zestawy (mam nadzieję) bo szkoda mi tego trzymać dłużej w szafie, doinwestuję za to w A600 by mieć jeden fajny zestaw , który mi starczy, ale z którego będę korzystał. Owszem niewiele brakowało bym miał ok 7 szt samych 1200 ale niestety jak już kiedyś o tym pisałem zostały zutylizowane... co zrobić.
[#477] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tomski, post #468

Co do boksów to myślę, że wiele osób chce je mieć z praktycznego punktu widzenia. Ma w ten sposób w czym trzymać Amigę, którą spokojnie może włożyć na "dno szafy".


Kiedyś kartony wyrzucaliśmy, bo kupowaliśmy Amigi po to żeby je używać, a nie po to żeby trzymać na dnie szafy :)

Znam takich co wyciągają raz na rok żeby odpalić SFroga, ale uważają się za lepszych od użytkowników UAE
[#478] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@agrajek, post #477

Ja swój karton miałęm na strychu, wyciągnałem z niej Amigę i w stanie nowym karton poszedł na strych, pozniej sprzedałem Amigę za głupie 300zł w stanie niemal nowym, a teraz płączę za nią.
[#479] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #469

jeśli o mtec 030 piszesz to faktycznie frajer :P ja ze swoją się namęczyłem, karta zło. Teraz siedzi blizzardzik IV 030/50 i jak to odpalam to nawet sąsiadom w promieniu 1km od Amigi radio i tv naziemna ostrzej i lepiej odbiera.
[#480] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@voicer, post #479

Teraz siedzi blizzardzik IV 030/50 i jak to odpalam to nawet sąsiadom w promieniu 1km od Amigi radio i tv naziemna ostrzej i lepiej odbiera.

siedzi, pije i chrupki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem