kategoria: Programy
[#31] Re: GoADF!

@jmaciejasz, post #30

Jesli GoADF wymaga pliku konfiguracji w odpowiedniej ścieżce dostępu, to powinien sprawdzić czy jest taka i jeśli jej nie ma, stworzyć ją.
[#32] Re: GoADF!

@jmaciejasz, post #28

could not open file Progdir:conf/directories.conf to write


Gdzie masz GoADF, w jakiej lokalizacji? Chodzi o to gdzie jest PROGDIR:
Program sam tworzy tam katalog conf (jesli go nie ma), i trzyma tam ustawienia ekranu, fontów i właśnie katalogów. Dysk ten musi mieć troche miejsca na pliki konfiguracyjne oraz na prawa zapisu.

Druga możliwość to bity protekcji na plikach - jeśli rozpakowałeś archiwum na PC, to prawdopodobnie bity poleciały - np zauważyłem ze 7zip błędnie rozpakowuje z archiwum lha puste katalogi - zamiast tych katalogów tworzone są pliki o nazwie katalogu i zerowej długości. W archiwum z programem w wersji 1.2, który zapisuje ustawienia do katalogu conf jest taki własnie pusty katalog.
[#33] Re: GoADF!

@Norbert, post #31

Jesli GoADF wymaga pliku konfiguracji w odpowiedniej ścieżce dostępu, to powinien sprawdzić czy jest taka i jeśli jej nie ma, stworzyć ją.


Tak to działa, ale jeżeli np w katalogu będzie plik 'conf', to katalog nie zostanie utworzony i będzie zgłaszany błąd przy zapisie konfiguracji.

edit:
W sumie to w public release wywalę ten pusty katalog conf z archiwum, program i tak go utworzy a nie będzie problemów z rozpakowaniem poza Amigą.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 11:30:46 przez vojo
[#34] Re: GoADF!

@vojo, post #32

Zaraz. Zaraz.
Progdir: to przecież miejsce/ścieżka dostepu z którego uruchomiono program.
On się nie zmienia.
[#35] Re: GoADF!

@Norbert, post #34

Z punktu widzenia programu PROGDIR: się nie zmienia, ale nie wiesz czy katalog programu użytkownik rozpakował do RAM:, DH0:, DF0: czy jeszcze gdzieś indziej.
Albo pod WinUAE do jakiegoś katalogu windowsa, który potem został skonfigurowany jako partycja read only :)

Stąd pytanie gdzie jest PROGDIR.
[#36] Re: GoADF!

@vojo, post #35

Ale można odczytać z PROGDIR jaka to ścieżka i stworzyć w nim katalog.
Można też w samym PROGDIR stworzyć katalog.

Makedir PROGDIR: VVV


stworzy katalog VVV w katalogu gdzie znajduje się Makedir

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 12:34:05 przez Norbert
[#37] Re: GoADF!

@Norbert, post #36

Jeszcze raz - GoADF został tak napisany że próbuje w PROGDIR: utworzyć katalog 'conf' jeśli go nie ma, ale są możliwe sytuacje ze to się nie uda.

Jedna z nich jest rozpakowanie archiwum lha z wersja 1.2 GoADF pod Windowsem - np 7zip (sprawdzałem w wersji 18.05) w miejsce pustego katalogu 'conf' utworzy pusty plik 'conf', co skutecznie zablokuje utworzenie katalogu o takiej nazwie.

Brak katalogu 'conf' nie jest jednak błędem krytycznym, wiec GoADF działa dalej, ale próba zapisu konfiguracji zakończy się zgłoszeniem błędu userowi.
[#38] Re: GoADF!

@vojo, post #37

To może by tak małą ifologię: jeżeli istnieje plik conf i nie jest folderem i posiada rozmiar zero bajtów, to usunąć go i założyć w jego miejscu folder?
[#39] Re: GoADF!

@teh_KaiN, post #38

jeżeli istnieje plik conf i nie jest folderem i posiada rozmiar zero bajtów, to usunąć go i założyć w jego miejscu folder?

Usuwanie użytkownikom z dysku czegokolwiek czego się samemu nie utworzyło nigdy nie jest dobrym pomysłem :) Wolałbym nie robić wyjątków, nawet jeżeli wydawałoby się sprawa jest oczywista.
[#40] Re: GoADF!

@vojo, post #37

Jeśli kilka wyjść z tej sytuacji
- nie tworzysz pustego katalogu do archiwum, lub dodajesz domyslny plik konfiguracyjnych do tego katalogu.
- konfigurację zapisujesz w S: na dysku startowym. (odpada problem "tylko do odczytu)
- konfiguracje zapisujesz do Progdir, bez tworzenia katalogu conf. (rozpakowanie 7zip)
[#41] Re: GoADF!

@Norbert, post #40

Wywalę puste katalogi z archiwum programu.
[#42] Re: GoADF!

@vojo, post #25

Prace trwają :)
Z rzeczy już działających:
[...]
tworzenie ADF z dyskietek[...]


Cześć, czy przewidujesz dodanie przynajmniej rozpoznawania (o ile również nie usuwania) wirusów? Zarówno w trakcie dumpowania dyskieteki do .adf (z możliwością odfiltrowania kodu wirusa i nie zapisywania do .adf), jak i przy otwieraniu gotowych .adf-ów (wykrywanie automatycznie lub skanowanie na życzenie)?
[#43] Re: GoADF!

@uicr0Bee, post #42

Co do wykrywania wirusów, to nie planuję na chwile obecna takiej funkcjonalności.

Ale możliwe, że jak już wszystko zrealizuję co chcę, i bedzie zainteresowanie, to dodam takie sprawdzanie bootblocku i sektorów dysku, za pomocą xvslibrary. I tylko takie wirusy byłyby ewentualnie zgłaszane, których definicje są w tej bibliotece.
I tylko w formie ostrzeżenia, bez usuwania - w końcu GoADF! nie jest programem antywirusem.

Ale dzięki za pomysł, podoba mi się, a xvs wygląda na wygodna w użyciu z poziomu AmigaE, są tez niezbedne moduły na Aminecie :)
[#44] Re: GoADF!

@vojo, post #43

Nowa wersja GoADF! (1.2.1 build 1730) jest dostepna do pobrania na stronie programu.

Nowe funkcjonalności:

  • dodany moduł tworzenia plików ADF z dyskietek
  • dodana opcja weryfikacji zapisu plików ADF na dyskietki
  • dodane okna konfiguracji ekranu (usuniete tooltype'y z wersji 1.1) i fontów
  • dodana opcja konfiguracji katalogów domyślnych programu
  • dodany przycik "Refresh dir" aktualizujacy listę plików wczytanych z danego katalogu
  • zmienione okno widoku dat pliku ADF (z reqtools na okno gadtools)
  • dodane wsparcie dla ikon typu Project


Poprawione błędy:

  • błąd w procedurze obsługi błędów w zapisywaniu plików ADF na dysk



Ekrany:





[#45] Re: GoADF!

@vojo, post #44

Brawo OK

Ja jednak wciąż żyje nadzieją na opce zapisu .ADF do .HFE (konwersja niezbędna dla HxC Floppy emulator).
Obiecywałem co najmniej 2 rejestracje dla siebie, podbijam stawkę- 3 rejestracje ok, racja
[#46] Re: GoADF!

@BULI, post #45

To jest pod Goteka? Sorry, ale nie używałem jeszcze, leży w szafce... Jeżeli chodzi o format do goteka to +1 rejestracja moja!
[#47] Re: GoADF!

@X-Type^HVR, post #46

Gotek potrafi bezpośrednio obsługiwać ADFy.
[#48] Re: GoADF!

@vojo, post #1

Recka GoADF na blogu Epsilona :)
[#49] Re: GoADF!

@vojo, post #48

Dzisiaj wreszcie się zebrałem i przetestowałem GoADF również z moją A500+.
Config poniżej:

CPU: 68000 7,14MHz
Rom: 2.0
Rozszerzenie na szynie procesora: Roctec RocHard 800C (8MB FAST RAM + 2x CF 1GB na IDE + JAZ SCSI + ZIP SCSI + DF1 (5,25") + DF2 (Amiga 1011).
Workbench: 2.1

Zainstalowałem GoADF i wszystko ładnie się uruchamia. Mogę podglądać informacje o ADFie i mogę go z powodzeniem nagrywać (testowałem z ADFem dysku pierwszego The Settlers). Problem jest jednak z zamknięciem programu. Za każdym razem gdy daję 'Quit' system się "wywala". Poniżej umieszczam link do zdjęć.
Czy ktoś wie co może być powodem takiego zachowania?

link


Pozdrawiam,

Azz
[#50] Re: GoADF!

@Azzorek, post #49

Po pierwsze - prośba o aktualizację GoADF do wersji 1.2.1, screeny są ze starej wersji 1.0 lub 1.1

https://bitplan.pl/goadf/download.html

Możliwe ze błędu nie będzie, poprawiałem jedną z takich sytuacji, a poza tym jest kilka nowych funkcji :)
Jeśli problem będzie nadal - daj znać.
[#51] Re: GoADF!

@Azzorek, post #49


Rom: 2.0

A btw to skąd taka paleta kolorów w KS2.0?
Zwlaszcza zamiana białego z czarnym w porównaniu ze standardowa paleta trochę mnie zdziwiła, zrobiła negatyw z gadżetów gadtools, wypukłe przyciski stały się wklęsłe, a pola tekstowe zamieniły się w buttony
[#52] Re: GoADF!

@vojo, post #51

W wersji rozwojowej działa już obsługa plików ADZ :)
Do tego dodane kilka drobiazgów jak np. sortowanie alfabetyczne listy plików.
Tak więc pomału do przodu, na tapecie obecnie dodanie obsługi DMS.

[#53] Re: GoADF!

@vojo, post #52

Przy niektórych plikach .adf wystepuje błąd "zbyt długej wielkości pliku" ktory chce nagrac na dyskietkę. inne programy daja sobie z tym rade.
[#54] Re: GoADF!

@Stoopi, post #53

Możesz podesłać tak przykładowy plik, zbadam sprawę.
vojo1200 gmail
[#55] Re: GoADF!

@vojo, post #52

noo, elegancko, w wolnej chwili się pobawię OK
[#56] Re: GoADF!

@vojo, post #52

Właśnie na to czekałem.. obsługa dms. :)OK
[#57] Re: GoADF!

@MariuszK, post #56

A ja czekam na wersje PL.



Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 13:19:37 przez Dorian3d
[#58] Re: GoADF!

@Stoopi, post #53

Przy niektórych plikach .adf wystepuje błąd "zbyt długej wielkości pliku" ktory chce nagrac na dyskietkę. inne programy daja sobie z tym rade.


OK, przyczyna dość prozaiczna - 2 nadmiarowe ścieżki w pliku, opisana tutaj: http://eab.abime.net/showpost.php?p=256644&postcount=3

Dodałem obsługę takich plików, będzie w następnej publicznej wersji.
[#59] Re: GoADF!

@vojo, post #58

Szybka reakcja, czuć że program jest rozwijany, chyle czoła. OK
[#60] Re: GoADF!

@MariuszK, post #56


Właśnie na to czekałem.. obsługa dms


Z tym że do obsługi adz/dms/hfe będzie niezbędny dodatkowy 1MB RAM dla dysków DD lub 2MB dla dysków HD, tak więc wymagania wzrastają.
Za to będzie masowy konwerter pomiędzy obrazami adf<->adz<->dms<->hfe, jako bonus dla zarejestrowanych userów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem